X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to zawsze go sluchaliśmy w trakcie chorób i jakoś tak się "osłuchaliśmy" a lekarz też kazał zwracać uwagę na pewne rzeczy typu zaciąganie przeponą itd.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przy zapaleniach zawsze jest zaciąganie przeponą, i świsty przy wydechu :/ duuużo świstów :/

    U was też mały przechodzi te zapalenia z silnymi dusznosciami? Bo u nas jako tako oskrzela nie są aż w takim złym stanie jak te cholerne duszności przez ktore musimy zostawac zawsze w szpitalu


    Dziewczyny !!! Zaraz bedziemy zaczynać ROCZKI :O :O :O

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi u nas właśnie starszy miał takie duszności że musieliśmy mieć w domu encorton i sami mu podawaliśmy. A lekarze zwykle na wizytach dexaven w niego ładowali...
    Młodszy na szczęście inaczej przechodzi, ma dużo świstów, dużo wydzieliny w oskrzelach, ale się tak nie dusi.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku faktycznie jeszcze chwila i roczki!
    Już zaczynają się pytania co kupić na prezent. Macie jakiś ciekawe hity? Bo myślę o klockach mega blocks. LEGO Duplo też już fajnie zaciekawią takiego malucha.

    A jak dajecie radę z tą pogodą?
    Buziaki :*

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh no jakos bedziemy musieli przetrwać te choroby :(

    Bejb u nas to samo..zaczynają się pytania a ja nie mam zbyt pomysłu..
    Napewno jakieś klocki bo uwielbia burzyć wierze ;) tylko nie wiem czy drewniane czy typu mega bloks. Lego duplo mamy po starszaku ale na razie je gryzie hehe

    Bejb nawet mi nie mów o opałach, ja mieszkam na ostatnim piętrze, w domu mam średnio 34 stopnie w nocy spada do 30 Max.. Chce mi sie plakac bo widzę jak mały się męczy, kapiemy się kilka razy dziennie i siedzimy na dworze ile się da ;) i wpraszamy się do wszystkich haha

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry pomysł z tymi klockami :) my dziś na wesele, już się boję co to będzie :0 (kupiłam słuchawki wygluszajce jak polecala bejb bodajże) czy Wasze dzieci też nie lubią nowych ludzi? Mój płacze jak opętany, no chyba że jakaś ładna pani do niego zagada to jeszcze ujdzie :p Tripi współczuję tego ciepła w domu, my na szczęście na parterze, jak rolety zasłonie i zamknę okno od słonecznej strony to mamy chłodno, więc my na dwór wychodzimy dopiero wieczorem. Ps. Nie wiem czy wiecie bo ja za późno się dowiedziałam, jest szczepionka po kontakcie z chorym do 72 godz od kontaktu. Niestety nie zdążyłam go zaszczepić, bo w moim '' cudownym'' mieście nie mieli, tylko na zamówienie :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie szybko ten rok przeleciał :) Co do prezentu to ja nie mam pojęcia, bo duplo jeszcze trochę za trudne dla malucha (mamy po starszym trochę to nimi tylko rzuca), autko do jeżdżenia też ma po starszym i właściwie większość zabawek. Ja marzę żeby kupić mu bujak typu good wood albo juupi (http://juupi.pl/), z blatem i zjeżdżalnią tylko to dość spore jest, ale dla mnie to byłby wymarzony prezent, taki, na który mogłaby się złożyć cała rodzina.
    Mój nie ma problemu z nowymi ludźmi, oczywiście wstydzi się bardzo i chowa główkę w moje ramię, albo kładzie się na ziemi, ale nie płacze i raczej ciekawsko wygląda zza rączki.
    U nas w domu pół na pół. Mieszkamy na parterze z ogródkiem, ale słońce mamy od wschodu i południa czyli mocno nam świeci. Na część desek tarasowych do południa nie da się stanąć bosą stopą bo parzą. Siedzimy więc ze strony gdzie jest chłodniej, mam malutki basenik w którym mały się chlapie kilka razy dziennie, a wczoraj i dziś byliśmy na plaży, na przekształconych w kąpielisko wyrobiskach żwiru, i było super. Chłopaki w wodzie brykali, piaskiem się bawili, wszyscy zadowoleni. Oczywiście byliśmy tam późnym popołudniem od 16:30 do 19:00 ale wystarczyło :)

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wpadniecie na jakiś przydatny pomysł to przygarne hehe
    Na razie wymyśliłam spacerowke-parasolke do auta bo nasza krowa się nie mieści :/

    Mieliśmy konsultacje neurochirurgiczna. Jestem w kropce, niby ok ale lekarz wacha się nad tomografia. Rozwój prawidłowy ale nie wiadomo co pod czacha siedzi.. chodzi o kształt głowy, dokładniej o szwy czołowe. Mam czas do następnej wizyty z decyzją :( jutro odbiór wyników tsh. Stresuje się.

    M&M'K gdzie w Krakowie takie miejsca? Wybierzemy się może na jakiś weekend :D

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, kurczę no tomografia niby ok, ale takiego maluszka muusisz do procedury zupełnie znieczulić... może skonsultuj to z jakimś innym neurologiem jeszcze, bo jednak całkowite znieczulenie to nie jest taka fajna sprawa dla maluszków, a z drugiej strony jakby się miało coś zaniedbać? Ja bym skonsultowała jeszcze z jakimś innym neurologiem.

    W Krakowie jest kilka kąpielisk, ale to jest najnowsze więc jeszcze nie tak oblegane. No i dojazd autostradą do niego jest świetny ;) Nazywa się Przystań Brzegi i znajduje się w Brzegach tam gdzie były Światowe Dni Młodzieży :) http://przystanbrzegi.pl/
    Jedyna uwaga, że nie ma tam skrawka cienia, można pożyczyć parasol, ale trzeba być wcześnie, my mamy swój namiot plażowy więc nam dawał trochę cienia dla dzieciaków.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak musimy się liczyć z całkowitą narkoza :/
    Neurolog w moim mieście nie widzi problemu poza estetyką ale te szwy u niego są praktycznie nie widoczne.. czoło może bardziej szpiczaste ;) podeślę wam fotkę jak będę na kompie bo na tel nie umie XD
    Ten tez niby problemu nie widzi ale jednak się zastanawiał a nie chce też żeby przez to zaburzyl sie jego rozwój, pogadam jeszcze z neuro w sierpniu i nasza pediatra no i spytam fizjoterapeuty bo ogląda go od noworodka ;)

    Muszę się wybrać bo wygląda super :D

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, dobry pomysł żeby jeszcze pogadać z innymi lekarzami i zasięgnąć ich opinii. Najważnieje że lekarz nie stwierdził nic niepokojącego a jedynie chce się upewnić co do tego że wszystko jest dobrze. U nas, mały wymusza prowadzenie za ręce, mąż go kilka razy poprowadzał i teraz bierze mnie za ręce i się kłóci że chce tak chodzić, osobiście nie uważam tego za dobry pomysł ale robi po prostu dzikie awantury że on nie będzie raczkował :0 dziewczyny jaka jestem głupia :0 kurier wymusił ode mnie nr dowódu osobistego na dokumencie odbioru, a że była to przesyłka z serwisu to mu wpisałam :0 oczywiście już unieważniłam dowod, firma kurierska nie odbiera (fedex) a serwis mówi że oni takich danych nie chcą. Zgłoszę chyba sprawę na policje, bo to wyłudzenie i grom wie do czego mu to, a kurier po moim telefonie naburczał na mnie i rzucił mi słuchawka. Tak więc, uważajcie i nie dajcie się nabrać jak ja :0

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz ja również jestem taka mądra haha
    Ostatnio wyrzuciłam umowę ze szkółka piłkarska haha wracając z przedszkola. Stwierdziłam a po co mi to.. po dalszym zastanowieniu się stwierdziłam że przecież są tam moje dane, imię, nazwisko, pesel i nr dowodu :O na szczęście się wróciłam i grzebalam w śmieciach hahaha
    Uczymy się niestety na błędach.

    Ale kurierowi to naprawdę nie wiem po co to :O dobrze wiedziec na przyszłość bo pewnie tez bym podała.

    Co do chodzenia to tesciowa pokazała trzymanego pod paszki ale nie zbyt chce :) kilka kroczkow i sam siada na szczęście :)

    Tsh do dupy. Eh lekarka powiedziała że górna granica górnej granicy al ft4 w normie. Jak nas stać to możemy iść prywatnie do endo ale ona by olala.
    Za to mofologia po jajcach skoczyla z 11 na 12.5 ! Przez miesiąc hehe

    Dziś jakiś kryzys albo skok ? Nie dał się uspac, darl się jak opentany. Po.godzinie zasnal w łóżku az sie boje tej nocy.
    No i piersi coraz mniej :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu z tym kurierem to faktycznie dziwne... ciekawe po co mu to ?? Dobrze, że ostrzgasz bo do mnie co chwilę ktoś przyłazi z paczką.
    Tripi, ostatnio zauważyłam taki trend wsród lekarzy że bardzo boją się podjąć sami decyzji. Może pacjenci teraz bardziej rozszczeniowi i nikt nie chce awantur, ale fakt faktem bardzo często mówią niby nic, ale dla pewności można... najlepiej mieć mądrego zaufanego pediatrę, który doradzi konkretnie.

    U mnie mały już chodzi sam, teraz już nic go nie zatrzyma :D
    Prowadzenie za rączki do góry to raczej nienajlepszy pomysł, jeśli mały bardzo chce, najlepiej położyć mu ręce na barkach, żeby nie chodził na palcach a czuł podłoże całą stopą... tylko dla mamy to takie średnio wygodne.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pomysł M&M'K, spróbuję tak:) Tripi to Ty też dobra jestes :p dobrze ze wygrzebałaś to jednak :p Tripi a może zęby idą znów? Mój się tak zachowuje jak go zęby męczą właśnie. Znów się slini niemiłosiernie, trze wszystkim co ma pod ręką o te zęby i z nocnym usypianiem też słabo u nas ostatnio. Co dajecie na śniadanie waszym maluchom? Brakuje mi pomysłów już :/ kaszy moj już nie chce, najchętniej placki by jadł pod różna postacią, ale nie wiem czy tak codziennie jajko można dawać, niby zdrowe ale czy nie za dużo tak codziennie?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M&Mk moja pediatra to straszna panikara, więc wiem ze ona wyśle mnie wszedzie haha
    Wczoraj była inna lekarka,Pisalo 'specjalista pediatrii ' powiedziała że są inne normy dla dzieci tego tsh. Moja tego mi nie mówiła.
    Eh nie wiem.. z ta głowa też się naczytalam że to się operuje :O nie chce :( muszę porozmawiać szczerze z tym neurochirurgiem w tym wrześniu. Bo jak to tylko serio kosmetyczne to niech spadają.

    Kapelusz na śniadanko u nas tez słabo nie mam pomysłu. Jemy jajecznicę, kanapki,serek wiejski i czasem parówki.. tak wiem ale kupujemy z samego mięsa;) Myślę o płatkach kukurydzianych. Kupię i spróbuje

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, no operacja to nie byłoby zbyt fajnie...trzymam kciuki aby problem był tylko kosmetyczny.
    U nas śniadania różnie, zwykle jeszcze kaszki bo mały lubi, ale je też jajka na miękko, jajecznicę, kanapki, twarożek z jogurtem naturalnym. Dziś rano go nakryłam w ogródku jak zjadał maliny prosto z krzaka :D
    Płatki kukurydziane jadł ale suche, tak w ramach trenowania samodzielnego jedzenia. Pierwszym razem smakowały mu średnio, ale podobno trzeba 7 razy coś podać żeby dziecko polubiło :P
    No i oczywiście najbardziej smakuje mu to co je starszy brat, czyli brat je surowego ogórka to ten też, brat wcina zupę to ten też :P

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy pierwszy raz nad jeziorem, było super, ale wieczorem gorączka (mimo środków obnizajacych i kompresow zasnął dopiero ok 3 w nocy) a dziś nadal gorączka i... Zapalenie jamy ustnej, czyli plesniawki :/ obstawiam jezioro :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez by chciał wszystko co brat albo co sam znajdzie ;)

    Kapelusik wspolczuje goraczki :( ja polecam nad wode,jezioro czy może brać mały basenik i bańkę wody 5l my tak zawsze robiliśmy że starszakiem teraz tez ba wakacjach tak zrobię bo starszego też od razu wysypywalo albo jakieś biegunki jak jeździliśmy nad jakieś zalewy,jeziora :/
    A plesniawki to chyba szybko schodza :)

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane,
    U nas ok... poza awanturnictwem... Julka dzis przechodzi sama siebie... rzuca sie na dywan i kopie nogami... to minie????

    Kapelutek, o jakiej szczepionce mowisz po kontakcie z chorym? Na jaka chorobe? Bo nie moge znalezc w postach

    U nas na sniadanie wciaz kaszka z owocami, ale na drugie sniadanka jemy kanapki, jajko w koszulce, jogurt i owoce. Robie tez juz obiadki w formie drugiego dania, nie tylko zupki...chociaz ponoc obiad powinien byc z dwóch dan... tak niby piszą


    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia na ospe szczepionka

    mhsvhdgefzux6fnw.png
‹‹ 224 225 226 227 228 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ