X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Luteina - dawka
Odpowiedz

Luteina - dawka

Oceń ten wątek:
  • mycha89 Autorytet
    Postów: 349 433

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;) Byłam dziś u gina w sprawie moich bólów brzucha. Otóż p.Doktor powiedział mi,że nawet najmniejszy skurcz macicy jest niebezpieczny. Przepisał mi Nospę i kazał brać już jak czuję,że coś mnie pobolewa, a nie wtedy jak już boli. Poza tym dostałam Luteinę dopochwowo (tyle,że nie wiem jak brać bo na jednej karteczce napisał mi 2x1 a na drugiej 2x2, ale myślę,że ta 2x1 z recepty jest poprawna..). Mam ją brać aż do następnej wizyty za 2 tyg. W przypadku plamienia - natychmiast się kłaść i leżeć, w przypadku krwawienia - do szpitala! Oby te wskazówki mnie się nie tyczyły... Czy możecie mi napisać jaką Wy dostałyście dawkę luteiny 50mg dopochwowo?



    Marcel <3
    relg2n0asfzml2iz.png>

    03.08.2017 <3
    w57vyx8d6u4jt6s0.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kol po in vitro miala 3x dziennie po 2.ja na wspomagnie bralam przez 1trym 2x2.plus 2x1 duphast .nie mialam na szczescie skurczy choc nospa forte byla wykupiona.daruj sobie imtymnekontakty i stresy one tez skurcze moga wywolac.pozdrawiam

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • mycha89 Autorytet
    Postów: 349 433

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może jednak to 2x2 powinnam brać tak jak na notatce, a nie jak na recepcie...



    Marcel <3
    relg2n0asfzml2iz.png>

    03.08.2017 <3
    w57vyx8d6u4jt6s0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2x2, miałam przepisane tak, koleżanki tez, także nie zaszkodzi.

    mycha89 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam malego krwotoku w 8tc do tego bole podbrzusza. Jak sie okazalo mialam krwiaka w macicy i dostalam luteine AŻ 2x2 i do tego duphaston 1x1 @ Podobno to kosmiczna dawka, ale naprawde pomoglo podtrzymac ciaze :) z czasem lekarz mi zmniejszal dawki

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmiczna dawka luteina i duphaston, fakt...
    ja mialam do wyboru, albo 2x2 luteine, albo 2x1 dupek...
    nie mialam krwawien, progesteron wysoki, ponoc na wszelki wypadek, zeby nie bylo...mialam bole podbrzusza, moze dlatego, chociaz lekarze twierdzili, ze takie bole normalne...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron tez mi sie zwiekszyl ale to z powodu stosowania Luteiny, tak samo zwiekszyla mi sie bardzo temp ciala, a bole w podbrzuszu sa normalne kiedy macica sie powieksza, ale niektore bole sa niebezpieczne, ja je odczuwalam jak mocny bol okresowy w jajnikach ;/ I co wybralas, luteine ?

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt zazywalam jeszcze bardziej kosmiczne dawki max luteiny i duph byle tylko utrzymac ciaze jak w 5tyg dostalam krwawienia i 3 dni plamien , troche brzuch bolal, ale sie zoladek przyzwyczail i tak nei mial wyjscia..
    plus sennosc i zawroty glowy, ale udalo sie !!
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u gina w 3 dniu plamienia na usg i sam nei mogl dojsc skad to krwawienie bylo, bowiem nie znalazl krwiaka mimo ze dl i 2x patrzal, mowil ze to jakas stara krew musiala byc, polezalam 2 tyg sobie jak tzra na sofce przed tv
    Przypuszczam ze poddzwigenlam w pracy neipotrzebnie kartonik nie szanujac sie, choc od poczatku moj progesteron nie byl rewelacyjny ale w dolnych granicach normy

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_z_groszkiem wrote:
    progesteron tez mi sie zwiekszyl ale to z powodu stosowania Luteiny, tak samo zwiekszyla mi sie bardzo temp ciala, a bole w podbrzuszu sa normalne kiedy macica sie powieksza, ale niektore bole sa niebezpieczne, ja je odczuwalam jak mocny bol okresowy w jajnikach ;/ I co wybralas, luteine ?

    Od poczatku mialam b wysoki progesteron bo ponad 45, na pewno zwiekszyl sie dzieki lekom, ale chyba nie az tak :) wydaje mi sie, ze moglabym i bez nich sie obejsc, ale slucham lekarzy :)
    Luteina mniej inwazyjna...ale jakos duphaston wygodniej mi sie lykalo, przez jakis czas robilam tak, ze rano dupek, wieczorem luteina :)
    Teraz jeden dupek dziennie łykam, jutro ide do lekarza, wiec zobacze co powie, bo wspominal, ze bedziemy powoli odstawiac...
    co do bolu ja wlasnie od dwoch dni zaczelam odczuwac jak taki okresowy, ale w jajnikach, wczesniej byly na poczatku bole jak na @, pozniej w 7 tyg, a od 13 zaczelo sie ciagniecie, klucie jajników, pachwin, a teraz co jakis czas jajniki i dziwne uczucie jak na @... co prawda w tym czasie wypada mi okres, wiec zauwazylam, ze co miesiac w tym czasie odczuwam, wieksza bolesnosc, a pozniej przechodzi...lekarze twierdza, ze ok i to normalne...

    katka/85 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Anda Koleżanka
    Postów: 36 13

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja brałam od dnia owulacji do dnia I wizyty u gina luteine podjęzykową 2x1. Wczoraj byłam na pierwszej wizycie, gdzie lekarz potwierdził ciążę i powiedział, że brałam za małe dawki. Teraz przypisał mi 2x2. Wiec biorę grzecznie i mam nadzieje że to pomnoże Ja mam jeszcze za wysoki TSH, jutro idę do endokrynologa.

    2nn3dqk31nkwojvt.png
    bfarxqpkxuml9tsm.png
  • martyna1989 Ekspertka
    Postów: 207 84

    Wysłany: 3 lutego 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dziś byłam ja wizycie i zapomniałam zapytać z tego wszystkiego czy mam brać dalej luteine a lekarz nic nie wspomniał i nie wiem co robić :/ mam jeszcze na dwa tygodnie ale wizyta za cztery... Czy odstawienie nagle luteiny w 9 tygodniu nie spowoduje nic złego czy lepiej kupić bez recepty i brać do kolejnej wizyty?

    mrth666 lubi tę wiadomość

    relgh371oy0mp19n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę 2X1 , jesli nie miałaś zadnych plamien to ta dawka jest wystarczająca:)

  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 11 lutego 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zadzwoniła do lekarza się upewnić bo w ciąży lepiej nic nie brać na własną rękę. Ja mam Utrogestan 100 i biore 3x dziennie: 1 rano i 2 wieczorem.

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Utrogestan 100 3x dziennie (doustnie) i do tego 400mg progesteronu w globulkach dopochwowych dziennie i wydaje mi się to kolosalną dawką ale jeśli tak lekarz każe brać to nie dyskutuje bo nie chcę stracić kolejnej ciąży.

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jovi - to faktycznie dostajesz konskie dawki. Miszkasz w polsce?

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 12 lutego 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiob wrote:
    jovi - to faktycznie dostajesz konskie dawki. Miszkasz w polsce?
    Tak

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jovi - a gdzie kupujesz Utrogestan w Polsce?

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam swojego dostawce, nie wiem skąd bierze leki. Namierzyłam go przez inne forum. Przywozi mi leki do domu, ja płace i o nic nie pytam. Wysyła też chyba pocztą. Skąd jesteś ?

    Malowanka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam koło cieszyna. A ile płacisz za opakowanie? I skąd ty jesteś?

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ