X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Luteina - dawka
Odpowiedz

Luteina - dawka

Oceń ten wątek:
  • okti89 Autorytet
    Postów: 348 507

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie mi przepisał 1 opakowanie biore opd wtorku gdyż wtedy jeszcze nie potrafil stwierdzić czy jestem w ciąży bo na usg nie bylo nic widac będe u niego we wtorek to juz wszystko sie wyjaśni ale pewnie szybko się z nią nie rozstane z racji że moja ciąża jest zagrożona

    razem z Lilianką czekamy na Miłoszka <3
    f2w3s65g4x4ggahf.png
    km5sio4ppvqv6byq.png
    Aniołek [*] 7tc 22.01.2014 r.
  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj u lekarza i wszystko jest już u mnie dobrze:) luteinkę mam brać do końca opakowania czyli jeszcze ok. 3 tygodnie a później z tego co mi się wydaje to następne opakowanie:)

  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 13 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie wiem co robić...Wzięłam wczoraj wieczorem po raz pierwszy luteinę 50 (podjęzykowo) i dziś rano również i wlaśnie przed chwila byłam w wc i na wkładce mam delikatnie brązowe plamienie...
    Do tej pory nie mialam plamień. TZN podczas starań o dziecko plamienia wystepowały przed okresem i brałam na nie duphaston 2x1 tabl, ale w cyklu, w którym zaszłam w ciążę ginekolog prywatny kazał odstawić dupka, no i się udalo i do tej pory nie mialam żadnych plamień. Jak byłam u niego na wizycie to stwierdził, że wszystko ok i nie mam brać żadnych leków.
    Tylko, że poszłam wczoraj do ginekologa państwowego (po sierowanie na badania), który również zrobił mi USG i tak jak wczesniej pisałam przepisał mi luteinę bo wg niego mój progesteron jest za niski (17,40 w 4 tyg+5 dzień).
    Czy to możliwe, ze po luteinie pojawiło się u mnie plamienie? Może mój organizm nie toleruje hormonów "z zewnątrz"? A moze to kwestia zbyt częstego USG?
    Głupio mi dzwonić do prywatnego gina i przyznać się że wzięłam luteinę skoro mi nie zalecał... Nie wiem czy ja odstawić i poczekać co sie stanie, czy kontynuować...

    cca44ba626766aa954fa0bf2c0febe1f.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwon i to natychmiast jesli zalezy ci na dziecku... to nie pokojacy objaw przy luteinie. Mnie lekarz kazal sie do niego zglosic jak wlasnie bede miec plamienia lub krwawienia. Wiec nie czekaj.

    ewelinuus lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 14 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Magic za dobrą radę :), zadzwoniłam i jestem umówiona na jutro rano na wizytę, razie większych plamień mam przyjechać od razu. Na szczęście plamienia już prawie nie ma, dziś rano dosłownie jedna jasnobeżowa niteczka podczas podcierania. Poza tym czuję się dobrze nic mnie nie boli (choć wiem, ze to tez o niczym nie świadczy). Jutro powinno się wyjaśnić :) po czym taki objaw.

    cca44ba626766aa954fa0bf2c0febe1f.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    wff2trd8302o6ogx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana magic ma rację lepiej to sprawdzić, ja jak zaczęłam plamić to zatrzymali mnie w szpitalu i też biorę luteinę dopochwowo 2x2. Leją się potem ze mnie te tabletki, bez wkładek ani rusz

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawracam się z pytaniem do dziewczyn które przyjmowały pod różnymi postaciami progesteron : mnie po stopniowym odstawieniu progesteronu (dawki 700mg dziennie)zaczął pobolewać brzuch i trochę jakby kłuje trzeci dzień z rzędu. Odstawiłam tez steryd w tym samym czasie - myślicie że to normalna reakcja organizmu czy jednak za wcześnie odstawiony progesteron ? Któraś z
    Was miała bóle brzucha po odstawieniu ?

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • mimi3 Znajoma
    Postów: 21 6

    Wysłany: 14 października 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Jestem w szoku - dwóch lekarzy i dwie skrajne opinie nt. brania luteiny.

    Jestem w 10 tc, od 6 tc biorę luteine dopochwowo 2 tabletki 2 razy dziennie. Lekarz przepisał mi luteine ponieważ 3 cykle przed ciaza poronilam samoistnie w 8 tc.
    Parę dni temu byłam u ginekologa, który powiedzial, ze nie ma żadnych podstaw do brania luteiny i mam jej nie brać.
    2 dni później bylam u innego ginekologa, który powiedzial, ze mam kontynuować branie luteiny do 12 tc 2 x 2 tabletki.

    Co ja mam robic???? Iść do trzeciego lekarza? :)

    f2w3flw1p31jfvcq.png
  • Nejcik Autorytet
    Postów: 499 813

    Wysłany: 15 października 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja biorę luteinę od tygodnia 2 x dziennie 1 tabletkę dopochwowo, a to dlatego, że na lewym jajniku mam niewielką cystę, mam brać do poniedziałku, bo wtedy mam kolejną wizytę u mojej pani ginekolog i zobaczymy, czy cysta się pomniejsza, mam nadzieję, że tak...

    Antoś! <3
    mhsv4z17gj8u0s1w.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 20 października 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , piszę żeby się poradzić .
    Czy Luteina może wspomóc rozwój zarodka ? czy to jest bardziej na zasadzie przepisywane,żeby nie było krwawień .

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • Catyyy Ekspertka
    Postów: 201 350

    Wysłany: 20 października 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kikiusia oczywiście, że może wspomóc rozwój zarodka. Ja w 7 tygodniu ciąży miałam podejrzenia pustego jaja płodowego, brak było echa zarodka. Lekarz przepisał mi Luteinę 2 tabletki 2 razy dziennie. Po dwóch tygodniach na kolejnej wizycie widziałam już pięknie bijące serduszko mojego maleństwa :) Lekarz po badaniach stwierdził, że już nie ma potrzeby dalszego stosowania Luteiny :) A teraz cierpliwie czekam, aż brzuszek zacznie rosnąć, a w nim dzidzia :) Pozdrawiam.

    Kikusia lubi tę wiadomość

    relgh371atn0vk9b.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 20 października 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catyyy wrote:
    Hej Kikiusia oczywiście, że może wspomóc rozwój zarodka. Ja w 7 tygodniu ciąży miałam podejrzenia pustego jaja płodowego, brak było echa zarodka. Lekarz przepisał mi Luteinę 2 tabletki 2 razy dziennie. Po dwóch tygodniach na kolejnej wizycie widziałam już pięknie bijące serduszko mojego maleństwa :) Lekarz po badaniach stwierdził, że już nie ma potrzeby dalszego stosowania Luteiny :) A teraz cierpliwie czekam, aż brzuszek zacznie rosnąć, a w nim dzidzia :) Pozdrawiam.


    Dziękuję , natchnęłaś mnie dobrą myślą :) Może będę spokojniesza

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • Catyyy Ekspertka
    Postów: 201 350

    Wysłany: 20 października 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Kikusia :) Na pewno będzie dobrze, dbaj o siebie i rozwijające się maleństwo :) Trochę cierpliwości i wszystko się ułoży :)

    relgh371atn0vk9b.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 20 października 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję żeby teraz nie zapeszyć :) jutro się wszystkiego dowiem jak tam się miewa ;)

    Catyyy lubi tę wiadomość

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam wczoraj, głównie na krwawienia (zaczęłam plamić i od razu poleciałam spanikowana do lekarki). Z tego, co widzę, dawkę dostałam naprawdę uderzeniową - 2x2 dopochwowo (luteina 50) i 3x1 dupek. Mam nadzieję, że pomoże - dziś już nic nie straszy :)

  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 21 października 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem przekonana ,że pomoże :)
    Ja biorę od tygodnia i wszystko ładnie się rozwija :) Gin zaleciła mi stostowanie Luteiny do 4 miesiąca ciąży, z czego narazie biore 2x1 50 a jak się skończy opakowanie to przestawiam się na luteina 2x1 100

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • aghata Autorytet
    Postów: 1441 1781

    Wysłany: 31 października 2014, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to biore dopiero dawke...2x 3 tabletki (luteina 100). I nospe forte 3x1.

    dqprx1hpe161hvx9.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo głupie pytanie...za które z góry przepraszam: jak głęboko umiejscowić luteinę, bo mam brać 2x1 dopochwowo, a nie wiem jak ją tam głęboko "wcisnąć"

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • ania83 Koleżanka
    Postów: 57 67

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd niegłupie ja też nie wiedziałam aż dostałam luteinę 100mg i w opakowaniu jest aplikator i wynika że tabletka po zaaplikowaniu znajduje się przy samej szyjce. wiem że przy luteinie 50mg nie ma tego aplikatora... bezsensu... :)

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    Oskarek 15.02.2008 g 22.55 cc 3460/55cm
    Maja 24.06.2015 g 12.06 cc 3570/52cm
    Aniołki : 06.2004 (7tc), 10.2012 (5tc), 07.2013 (5tc), 11.2013 (5tc), 09.2014 (5tc)
  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, oddam za darmo luteinę 50 - została mi z ciąży jeszcze :) Tylko osobie, która posiada na nią receptę. Kontakt: [email protected]
    Tylko odbiór osobisty w Warszawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2015, 17:57

    h84f3e5e8fuu3igl.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ