X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niski przyrost beta
Odpowiedz

Niski przyrost beta

Oceń ten wątek:
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 30 maja 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból promieniował na bark ale natężenie określiłabym jako średnie raczej. Jeśli chodzi o nerki to miałam tomografie dwa Msc i wszystko z nimi było dobrze także to chyba nie to. No trudno muszę się uzbroić w cierpliwość. Ja się tylko boje ze olta ciąża pozamaciczna jest i mi pęknie a oni nie bd wiedzieć co jak i dlaczego.

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Ból promieniował na bark ale natężenie określiłabym jako średnie raczej. Jeśli chodzi o nerki to miałam tomografie dwa Msc i wszystko z nimi było dobrze także to chyba nie to. No trudno muszę się uzbroić w cierpliwość. Ja się tylko boje ze olta ciąża pozamaciczna jest i mi pęknie a oni nie bd wiedzieć co jak i dlaczego.

    Skoro nic nie widzieli na laparoskopii to Ci nic nie pęknie - albo ciąży tam nie ma, albo jest za młoda (mała), żeby dało się ją dostrzec nawet specjalistycznym sprzętem (czyli póki co nie jest groźna - zresztą to niemożliwe przy takiej becie). Jednak, skoro czujesz promieniujący ból, a wiemy na chwilę obecną, że nie pochodzi on od ciąży pozamacicznej bo nic nie zauważyli w jajnikach i jajowodach to można przyjąć, że ból nie jest wynikiem ciąży pozamacicznej. Może to normalny objaw ciąży - ból jajnika produkującego hormony, a w stresie odnosisz wrażenie, że wszystko Cię już boli?

    Do piątku, nawet jakbyś miała przyrost 200% dziennie to i tak beta nie urośnie do wartości, która byłaby groźna. Więc musisz też troszkę zluzować. Zwłaszcza, że to może być zdrowa ciąża i szkoda dzieciaczka stresować.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 31 maja 2018, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, może masz całkowita rację. Po prostu ją już jestem tak przestraszona ta ciągła zmiana zdań lekarzy, że czuję się trochę jak w cyrku. Najgorsze to że nie czułam się traktowana jak człowiek bo zamiast Pani X zwracano się do mnie ciąża pozamaciczna albo ekstra
    Nikt nie mówił nawet Pani z ciąża pozamaciczna tylko właśnie tak jak napisał wyżej. Każdy student chciał byc przy zabiegu, słyszałam jak rozmawiali na korytarzu że w życiu czegoś takiego nie widzieli. Więc ja cały czas obawiałam się o swóje życie. Na razie muszę czekać do jutra aż mi betę zrobią i usg bo dzisiaj przecież święto. Dzięki za wsparcie :)

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 maja 2018, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Leira, może masz całkowita rację. Po prostu ją już jestem tak przestraszona ta ciągła zmiana zdań lekarzy, że czuję się trochę jak w cyrku. Najgorsze to że nie czułam się traktowana jak człowiek bo zamiast Pani X zwracano się do mnie ciąża pozamaciczna albo ekstra
    Nikt nie mówił nawet Pani z ciąża pozamaciczna tylko właśnie tak jak napisał wyżej. Każdy student chciał byc przy zabiegu, słyszałam jak rozmawiali na korytarzu że w życiu czegoś takiego nie widzieli. Więc ja cały czas obawiałam się o swóje życie. Na razie muszę czekać do jutra aż mi betę zrobią i usg bo dzisiaj przecież święto. Dzięki za wsparcie :)

    Ta bezduszność lekarzy jest przerażająca, współczuję jeszcze dodatkowo, jeśli jesteś w szpitalu klinicznym ze studentami, ale z tego co wiem to możesz odmówić obecności studentów podczas zabiegów. Szkoda, że musisz zostać w tym szpitalu :/ no, ale nic, do jutra niedaleko. Będę mocno trzymać kciuki!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka trzymam kciuki. U mnie też podejrzewali pozamaciczna (w bliznie po cc) ja im powiedziałam dopóki nie będzie 100 % pewności to nie wezmę leków na poronienie to było w 6w6 i jak widać miałam rację. I tez takich konowałów w szpitalu spotkałam, każdy mówił co innego. Powodzenia i nie trać wiary

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2018, 10:41

  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja beta z wtorku wynosiła 59,a z wczoraj 65 więc o zdrowej ciąży nawet nie ma co marzyć. Jestem załamana, nie wiem czy mam czekać na poronienie czy na to aż beta urośnie i w końcu znajdą ta pozamaciczna. Jestem załamana, chce stąd jak najszybciej wyjść a prawdopodobnie bd musieć tu czekać na rozwój wypadków. Powiem Wam szczerze dziewczyny ze tak bardzo pragnęłam dzieciątka ale po tych dwóch sytuacjach ja już nigdy nie chce być w ciąży. Nie zniose kolejnego bolu i rozczarowania i słów lekarza, że to moja wina. Myślałam że mu strzele w twarz po prostu. Byłam w swoim życiu kilka razy w szpitalu i zawsze personel był pomocny ale to co się dzieje tutaj to jakaś paranoja

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy beta we wtorek byla robiona w tym samym laboratorium? W sensie w szpitalu? Ciaza moze byc biochemiczna, ale nie musi.

    Dziwi mnie, ze ktokolwiek mial tupet, zeby Ci powiedziec, ze to Twoja wina. Co za skurwysynstwo!

    Ze szpitala mozesz wypisac sie na wlasne zadanie. Na ewentualne poronienie lub rozwoj ciazy mozesz poczekac w domu. Najwyzej bedziesz kontrolowac bete, a wizyty bedziesz odbywac prywatnie.

    Co do kolejnej ciazy to nie myslec teraz o tym. Przyjdzie czas, ze bedziesz gotowa, moze zdecydujesz sie na in vitro, a moze sprobujesz znowu naturalnie. To nie ma teraz znaczenia. Wazne, zeby wyjasnic ta sytuacje I zebys teraz mogla sie poczuc komfortowo.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj rano dostałam bólu brzucha jak na okres i delikatnego krwawienia. Po kilku godzinach krwawienie było nieco imtesnywniejsze, czarne skrzepy a ból nie do zniesienia. Kiedy zgłosiłam lekarzowi powiedział że ma ważniejsze pacjentki z prywatnych gabinetów a ja mam czekać. W końcu zemdlalam z bólu i dostałam kroplowke. Beta z 65 spadła tylko do 61 niestety ale przyszła do mnie dziś taka młoda miła lekarka i powiedziała że najprawdopodobniej to bd poronienie biochemiczne a beta spada wolno bo jeśli zawsze miałam skąpe miesiaczki to mój organizm może sam się nie oczyścić i będą mnie lyzeczkowac ale to już w ostateczności. Dziewczyny mam ogromną nadzieję że ja stad niedługo już wyjdę i będę miała czas na psychiczną regenerację.

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Dzisiaj rano dostałam bólu brzucha jak na okres i delikatnego krwawienia. Po kilku godzinach krwawienie było nieco imtesnywniejsze, czarne skrzepy a ból nie do zniesienia. Kiedy zgłosiłam lekarzowi powiedział że ma ważniejsze pacjentki z prywatnych gabinetów a ja mam czekać. W końcu zemdlalam z bólu i dostałam kroplowke. Beta z 65 spadła tylko do 61 niestety ale przyszła do mnie dziś taka młoda miła lekarka i powiedziała że najprawdopodobniej to bd poronienie biochemiczne a beta spada wolno bo jeśli zawsze miałam skąpe miesiaczki to mój organizm może sam się nie oczyścić i będą mnie lyzeczkowac ale to już w ostateczności. Dziewczyny mam ogromną nadzieję że ja stad niedługo już wyjdę i będę miała czas na psychiczną regenerację.

    Sytuacja w szpitalu paskudna !!! Brak mi słów !!!

    Natomiast najważniejsze, że ciąża zostanie usunięta samoistnie - to największe szczęście w tym nieszczęściu! Trzymam za Ciebie kciuki kochana!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za wsparcie. :) ja dzisiaj na szczęście wychodzę, stwierdzili że wszystko samo się oczyscilo i przyznali że trochę zbyt pochopnie zdecydowali o laparoskopii. Najwazniejsze że będę miała czas żeby się pozbierać jakoś z tego wszystkiego. Miałam zamiar składac skargę na ten szpital,ale stwierdziłam że dam sobie spokój i nie będę się już tym denerwować. Ale po tym wszystkim mam jakąś taką traume, że panicznie boję się kolejnej ciąży i na ten moment nie chce mieć już dzieci, a wczesniej bałam się panicznie, że nigdy nie zajde w ciążę. Nie wiem czy mi to minie :(

    Stokrotka
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Dziewczyny dziękuję za wsparcie. :) ja dzisiaj na szczęście wychodzę, stwierdzili że wszystko samo się oczyscilo i przyznali że trochę zbyt pochopnie zdecydowali o laparoskopii. Najwazniejsze że będę miała czas żeby się pozbierać jakoś z tego wszystkiego. Miałam zamiar składac skargę na ten szpital,ale stwierdziłam że dam sobie spokój i nie będę się już tym denerwować. Ale po tym wszystkim mam jakąś taką traume, że panicznie boję się kolejnej ciąży i na ten moment nie chce mieć już dzieci, a wczesniej bałam się panicznie, że nigdy nie zajde w ciążę. Nie wiem czy mi to minie :(

    Minie ;) Ja po obu poronieniach mówiłam do męża, ze nie chce juz dzieci, tego stresu. Mąż cierpliwie odpowiadal, ze mam sobie odpoczac a potem sie zastanowic jeszcze. Bardzo chce mieć dziecko, ale tez nie naciskal, dawal mi czas. Gdy juz ochlonelam mysli o dziecku zaczęły wracac i tak oto jest ;)
    Powodzenia Stokrotko :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Dziewczyny dziękuję za wsparcie. :) ja dzisiaj na szczęście wychodzę, stwierdzili że wszystko samo się oczyscilo i przyznali że trochę zbyt pochopnie zdecydowali o laparoskopii. Najwazniejsze że będę miała czas żeby się pozbierać jakoś z tego wszystkiego. Miałam zamiar składac skargę na ten szpital,ale stwierdziłam że dam sobie spokój i nie będę się już tym denerwować. Ale po tym wszystkim mam jakąś taką traume, że panicznie boję się kolejnej ciąży i na ten moment nie chce mieć już dzieci, a wczesniej bałam się panicznie, że nigdy nie zajde w ciążę. Nie wiem czy mi to minie :(
    Ja tez wręcz krzyczałam ze złości i z tego całego żalu, że nie chce juz więcej zachodzić w ciąże, bo tylko je tracę, ze nie wytrzymam więcej tego bólu, ze lepiej byc świadomym ze miesiączka przyjdzie niz ślepo wierzyć ze sie udało... myśli minely jak tylko wszystko sie w głowie uspokoiło. Pragnienie macierzyństwa jest silniejsze. :)

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! W poniedziałek zrobiłam betę wyszła 24883,00. Dzisiaj (po 48h) powtórzyłam i wzrosła tylko o 46% (36322,00). Według belly przyrost jest poniżej normy, więc czy powinnam spodziewać się najgorszego?

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wyższych wartościach beta moze wzrastać wolniej. Na tym etapie nie ma sensu jej robić. W jakim celu robiłaś?

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby potwierdzić ciążę, dopiero tydzień temu zrobiłam test :P Nie wiedziałam, że przy wyższych wartościach może wolniej wzrastać i dlatego powtórzyłam, dzięki a info :) Teraz będę spokojnie czekać na wizytę u gin :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Pauluśka1 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takich wartościach beta się podwaja co 3-4 dni :) także spokojnie, ważne że urosła na pewno wszystko jest super :)

    agniesja lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2018, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pierwsza beta 417 druga 670. lekarka uważa, że słabo przyrasta. Nie rozumiem nic z tego serio...

  • Olciak Autorytet
    Postów: 951 717

    Wysłany: 16 lipca 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    02.07 Poniedziałek 10,42
    04.07 Środa 21,41
    06.07 Piątek 58,68
    09.07 Poniedziałek 153,87
    16.07 Poniedziałek 171,57
    Beta.. może coś z tego być jeszcze ?

    🎈Ciąża donoszona🤰🏻

    Starania od 2016, 3 poronienia, jeden poród.
    03.01.20 Miłoszek 😇 20tc
  • Olciak Autorytet
    Postów: 951 717

    Wysłany: 16 lipca 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwię się bardzo..

    🎈Ciąża donoszona🤰🏻

    Starania od 2016, 3 poronienia, jeden poród.
    03.01.20 Miłoszek 😇 20tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciak wrote:
    02.07 Poniedziałek 10,42
    04.07 Środa 21,41
    06.07 Piątek 58,68
    09.07 Poniedziałek 153,87
    16.07 Poniedziałek 171,57
    Beta.. może coś z tego być jeszcze ?

    Niestety nie wygląda to dobrze... Coś Cię zaniepokoiło, że robiłaś betę kolejny raz i to dopiero po tygodniu od poprzedniej? Nie masz żadnych plamień?

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ