X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niski przyrost beta
Odpowiedz

Niski przyrost beta

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    To jak syn to może Bożydar, a córkę nazwiesz Wiktoria? :D
    A tak poważnie to jestem zdania, że jak maluch tyle wytrwał to nie może być źle. Nosisz małego wojownika, to bardzo wzruszające :)
    Dziekuję :* dziś zaczynamy 10 tydzień, wiem też, że różnie może być. Nie wiadomo czy maleństwo przeżyje operację ale walczymy póki jest szansa

    Leira lubi tę wiadomość

  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 28 maja 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny! Szkoda że zamiast się cieszyć, tak wiele z nas musi się martwic niskimi przyrostami bety :( u mnie w 25 dniu cyklu 24,57 a w 27 dniu cyklu tylko 40,41. Boję się że to bardzo mały przyrost i małe wartości. Obawiam się również że jak pójdę do gin za 2 tyg to bd za późno bo jeśli to ciąża pozamaciczna to do tego czasu pęknie mi jajnik albo jajowod. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć :(

    Stokrotka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj stokrotko.
    Przyrost jest spory, prawie się podwoił, czasami to że rośnie wolniej nie znaczy że ciąża spisana jest na straty.
    Ciąża pozamaciczna czasami przyrasta tak samo jak zdrowa ciąża umiejscowiona w macicy i ten przyrost teraz nie świadczy o tym, że możesz mieć taki przypadek
    Jeden pomiar to za mało żeby coś powiedzieć
    Proponuję w tym przypadku dalej sprawdzać betę, jeśli będzie słabo rosła wybrać się szybciej do lekarza aby ustalić, co dalej, on sprawdzi gdzie umiejscowiona jest ciąża.
    Opcje na razie są dwie
    1) Betka przyspieszy= zdrowa ciąża
    2) Przyrost będzie słaby= c. biochemiczna
    3) mam nadzieję że pozamaciczna Cię nie spotka, ale spokojnie jest to stosunkowo rzadkie :)

    Powodzenia życzę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2018, 07:35

  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 28 maja 2018, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Witaj stokrotko.
    Przyrost jest spory, prawie się podwoił, czasami to że rośnie wolniej nie znaczy że ciąża spisana jest na straty.
    Ciąża pozamaciczna czasami przyrasta tak samo jak zdrowa ciąża umiejscowiona w macicy i ten przyrost teraz nie świadczy o tym, że możesz mieć taki przypadek
    Jeden pomiar to za mało żeby coś powiedzieć
    Proponuję w tym przypadku dalej sprawdzać betę, jeśli będzie słabo rosła wybrać się szybciej do lekarza aby ustalić, co dalej, on sprawdzi gdzie umiejscowiona jest ciąża.
    Opcje na razie są dwie
    1) Betka przyspieszy= zdrowa ciąża
    2) Przyrost będzie słaby= c. biochemiczna
    3) mam nadzieję że pozamaciczna Cię nie spotka, ale spokojnie jest to stosunkowo rzadkie :)

    Powodzenia życzę :)
    Jeeej, dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy
    :) i tak w środę idę do lekarza bo czuje początki jakiejś infekcji a wiem że to niebezpieczne w ciazy. Na razie postaram się nie stresować zbytnio, chociaż to chyba najtrudniejsze zadanie na świecie. I przy okazji, gratuluję Twojej ciąży! :)

    Stokrotka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) Jestem właśnie po jednym poronieniu w lutym, ale w marcu zaszłam w obecną ciążę. U mnie to wszystko było dziwne bo beta rosła dobrze i nagle dostałam krwawienia. Tłumaczę sobie, że tak miało być. Ani dobry przyrost ani nieco wolniejszy nie jest wyznacznikiem, że jest albo wszystko oki, albo że coś się dzieje, niestety
    Ciąża uczy cierpliwości :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka przyrost masz normalny, czemu panikujesz? I w ogole skad masz informacje, ze przyrost za maly? Ciagle to slysze na tej grupie, wiec powiedz mi do czego przyrownujesz swoj przyrost? Skad kobiety biora informacje o zbyt malych przyrostach? To jest dla mnie mega interesujace.

    Co do Twojego strachu przed CP to za dwa tygodnie bedziesz miec bete w granicach 5000-6000 czyli wystarczajaco duzo, zeby postawic diagnoze I wystarczajaco malo, zeby back sie CP ;) Nawet jesli pojdziesz wczesniej na USG, np za tydzien to Ci nic nie da, bo przy becie ponizej 5000 moze nie byc widac pecherzyka ciazowego ani w macicy, ani poza nia. Ja odczekalabym min. 10 DNI do USG.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 28 maja 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira ma rację, poczekaj trochę, ewentualnie powtórz betę. A tak w ogóle to przyrost jest w porządku ;)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 29 maja 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jednak wczoraj niestety sprawdziło się najgorsze. Trafiłam z ciąża pozamaciczna do szpitala. Dzisiaj mam mieć zabieg. Tak bardzo mi szkoda mojego Aniołka. Trzymam za Was kciuki żeby Wam się wszystko udawało. :)

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Dziewczyny, jednak wczoraj niestety sprawdziło się najgorsze. Trafiłam z ciąża pozamaciczna do szpitala. Dzisiaj mam mieć zabieg. Tak bardzo mi szkoda mojego Aniołka. Trzymam za Was kciuki żeby Wam się wszystko udawało. :)

    Na jakiej podstawie to stwierdzili? Znaleźli na USG ciążę pozamaciczną przy becie 100/200? :O

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 29 maja 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak. Podobno nie zawsze beta w ciąży pozamacicznej jest duża ale ja się nie znam :( ale jest mi bardzo smutno. Zarodek ma już ponoć 3 cm nie wiem jak to mozlwie

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Niestety tak. Podobno nie zawsze beta w ciąży pozamacicznej jest duża ale ja się nie znam :( ale jest mi bardzo smutno. Zarodek ma już ponoć 3 cm nie wiem jak to mozlwie

    Ekhm, nie wiem czy to trolling, czy o co tu chodzi, ale 3 cm zarodka czyli 30 mm, oznaczałoby, że sam pęcherz ciążowy byłby już tak duży, że już dawno Twoje jajniki czy jajowody byłyby w strzępach. Do tego niemożliwe jest, żeby przy tak niskiej becie nawet sam pęcherz płodowy miał 3 cm, o samym zarodku nie wspominając.

    Jeśli to nie jest trolling to widzę tylko jedną opcję, że jakimś cudem znaleźli w jajniku/jajowodzie pęcherz ciążowy o wielkości 3 ale milimetry, a nie centrymetry, ale przy tak niskiej becie to i tak wydaje się niesamowite. Nie wiem, dziwna sprawa.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja beta 22.05 481 a 28.05 1781 i dzisiaj pecherzyk 8.3 mm i cialko zolte.. czekam na zarodek :)

  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 29 maja 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyliłam. 3mm chciałam napisać. I nie to nie jest trolling. Przykro mi że ktoś jest w stanie tak myśleć.

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety są tu trole. I czytałam już różne rzeczy, więc jestem czujna, aczkolwiek jeśli Cię uraziłam to przepraszam.

    Tak czy inaczej, jeśli chodzi o 3 mm pęcherzyk ciążowy i masz pewność, że diagnoza jest słuszna - pokazali Ci go na USG, wytłumaczyli sprawę to bardzo jest mi przykro, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące diagnozy to skonsultuj się jeszcze z kimś innym. To okropne, jeśli dotknęło Cię to drugi raz.. Aczkolwiek skoro jest taka tendencja u Ciebie, że ciąża wzrasta ładnie, ale w niewłaściwym miejscu to może postaw na inseminację/in vitro pod okiem lekarza - wtedy będzie można wykluczyć CP, a Ty unikniesz wiele stresu?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 29 maja 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie urazilas mnie, jestem po prostu klebkiem emocji teraz. Na dodatek jeden lekarz mówi że zaraz pęknie i trzeba operować już drugi żeby zaczekać kilka dni... Ja tu oszaleje chyba. Pewnie masz racje z tą insrminacje. Ale pomyślę o tym dopiero jak wyjdę z tego piekła.

    Stokrotka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Nie urazilas mnie, jestem po prostu klebkiem emocji teraz. Na dodatek jeden lekarz mówi że zaraz pęknie i trzeba operować już drugi żeby zaczekać kilka dni... Ja tu oszaleje chyba. Pewnie masz racje z tą insrminacje. Ale pomyślę o tym dopiero jak wyjdę z tego piekła.
    Nie zgadzaj się na usunięcie ciąży póki nie będzie 100 % pewności gdzie jest pęcherzyk, może jest jeszcze za wcześnie aby dotarł do macicy

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Nie urazilas mnie, jestem po prostu klebkiem emocji teraz. Na dodatek jeden lekarz mówi że zaraz pęknie i trzeba operować już drugi żeby zaczekać kilka dni... Ja tu oszaleje chyba. Pewnie masz racje z tą insrminacje. Ale pomyślę o tym dopiero jak wyjdę z tego piekła.

    Kurcze, nie znam sytuacji dokładnie, ale ta cała sytuacja jest dziwna. Też byłabym za tym, żeby zaczekać, 3 mm to niewiele, może ten pęcherz jeszcze wędruje - ciąża jest taka młodziutka i beta taka niska. Nie rozumiem całej tej sytuacji :/ Może poproś o konsultację, o pokazanie zdjęć z USG i wyjaśnienie, przecież w takim kociole dezinformacji nie da się podjąć świadomej decyzji co do dalszego przebiegu działań :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czytając te pozytywne wpisy wierze ze ten niski przyrost o niczym zlym nie swiadczy...

  • Stokrotka Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to jest jakaś porażka. Badalo mnie kilkunastu lekarzy w tym jakiś wielki profesor. Stwierdzili ciążę pozamaciczna, jajowod był rozepchany i nawet mi pokazywali ten okrągły zarodek w jajowodzie. Beta urósła do 60 po 24 gdz więc mało. Zrobili mi laparoskopie w której jak się okazało nie znaleźli nic i niczego nie wycieli. Mają mnie zostawić do poniedziałku coajmniej. Padają różne diagnozy, raz biochemiczna i poronienie, raz pozamaciczna ale jak to możliwe że w laparo nie było nic widać w jajowodzie a na usg tak? Mają mi robić kolejne usg w pt i betę hcg ale ja tu oszaleje. Ja nie wiem co to ma być. Jeśli to nie pozamaciczna to skąd silny ból lewego jajnika promieniujacy do barku? Sama już nie wiem jak to bd. Proszę Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki.

    Stokrotka
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 maja 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wrote:
    Dziewczyny to jest jakaś porażka. Badalo mnie kilkunastu lekarzy w tym jakiś wielki profesor. Stwierdzili ciążę pozamaciczna, jajowod był rozepchany i nawet mi pokazywali ten okrągły zarodek w jajowodzie. Beta urósła do 60 po 24 gdz więc mało. Zrobili mi laparoskopie w której jak się okazało nie znaleźli nic i niczego nie wycieli. Mają mnie zostawić do poniedziałku coajmniej. Padają różne diagnozy, raz biochemiczna i poronienie, raz pozamaciczna ale jak to możliwe że w laparo nie było nic widać w jajowodzie a na usg tak? Mają mi robić kolejne usg w pt i betę hcg ale ja tu oszaleje. Ja nie wiem co to ma być. Jeśli to nie pozamaciczna to skąd silny ból lewego jajnika promieniujacy do barku? Sama już nie wiem jak to bd. Proszę Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki.

    Coś mi śmierdziało od początku - 3 mm jajo przy becie 200? Wydaje się niedorzeczne. Zrobili laparo diagnostycznie - nie bój się to nie zaszkodzi ciąży. Wiemy już tyle, że ciąża nie jest w jajnikach i jajowodach (nie wiem jak z otrzewną - sprawdzali?). Aczkolwiek w moim odczuciu ciąża (gdzie by nie była) to jest za młoda, żeby ją zobaczyć. Poczekaj chociaż do tej bety 2500-5000 i wtedy zrób USG. Niech już tam nic nie grzebią w ciemno :/

    EDIT: u mnie w ciąże bóle jajników były długo - głównie lewego. Czy ten ból promieniuje na bark? Boli Cię cała lewa strona? Może to nie od jajnika, a od nerki? Nie wiem co tam się wyprawia, ale w końcu podjęli słuszną decyzję, żeby poczekać i zrobić betę, a potem USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 12:21

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ