X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 maja 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam wyniki!

    TSH - 0,774 mU/L (0,35 - 5,5) -> nigdy nie miałam tak niskiego TSH O.O
    FT3 - 3,37 pg/ml (2,3 - 4,2)
    FT4 - 0,98 ng/dl (0,89 - 1,76)
    Anty - TG - <15 U/ml (0 - 40)
    Anty - TPO - 35,2 U/ml (0 - 60)
    FSH - 1,5 mlU/ml (normy w zależności od fazy cyklu)
    LH - 0,4 mlU/ml (normy w zal. od fazy)
    Prolaktyna - 6,2 ng/ml (2,8 - 29,2)
    Testosteron - 0,51 ng/ml (0,14 - 0,76)

    LH i FSH wołają o pomstę do nieba......;/ A co do tarczycy to ja nic nie rozumiem O.O
    Doszedł mi kolejny problem - boję się, że nie zrobię sono w środę, bo jeszcze plamię, a ponoć musi być "czysto":(:(:( moje miesiączki zawsze ciągną się jeszcze potem plamieniami brązowymi i stopniowo jaśnieją do normalnego sluzu...:(

    grisza lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro.
    Co to znaczy O.O.?????
    Czy to znaczy ooooooo ooooooo?:-)

    Ft4 masz na poziomie 10,3% za maloooooo!
    Ft3 masz na poziomie 50%
    Tsh jest ok ale być może trzeba wziąść hormony żeby podnieść Ft4.
    Tutaj musisz prosić endokrynolog o konsultacje.

    Co do sono.
    Może zadzwoń do gin i zapytaj czy możesz zrobic w takim przypadku.
    Życzę aby nie było plamienia tylko czysciutko.
    Szkoda czasu.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Żabka, wiedziałam, że pomożesz w temacie tarczycy :D ciekawe czemu takie niskie to ft4... No i zastanawia mnie jeszcze to anty tpo... A to "O.O" to moje zdziwione ślepia :D

    Jutro zadzwonię do kliniki i zapytam co z sono.

    żabka04 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wyniki :D

    Kortyzol 14,72 ( 4,3 - 22,4 )
    DHEA-s 190,88 µg/dl ( 25,9 — 460,2 )

    I co Wy na to? ;)
    Totoro anty tpo narazie się nie przejmuj. Ewentualnie możesz za jakis (długi) czas powtorzyc. Takie lekkie przeciwciala ma wiele osob. Wpływa na to nawet choroba, osłabienie itp.

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Dziękuję Żabka, wiedziałam, że pomożesz w temacie tarczycy :D ciekawe czemu takie niskie to ft4... No i zastanawia mnie jeszcze to anty tpo... A to "O.O" to moje zdziwione ślepia :D

    Jutro zadzwonię do kliniki i zapytam co z sono.

    Nie ma za co.
    Tak działa twoja tarczyca.
    A na tsh wpływają różne czynniki.
    Lepiej skonsultuj z endokrynolog powiedz w czym rzecz może cos od siebie doda wspomoże.
    Tak myślałam że o.o. To to:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2017, 20:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro ja też miałam anty tpo 32. Spokojnie.
    Fsh i lh faktycznie mizerne.
    Jak Fsh podzielisz na lh (wynik) to wyjdzie Ci wynik u mnie 0,48 było co oznaczało zerowe szansę na ciążę.

    Edit lh podziel przez fsh:-)

    Tylko nie czytaj neta!!!!!!
    Bo każdy cykl inaczej wskazuje więc tu się tym bardzo nie przejmuj.
    Gdzieś na pewno tkwi przyczyną nie powodzenia
    Ja dalej będę cię namawiać na krzywa cukrowa.
    Wiem każdej to proponuję ale na prawdę z tego co przeczytałam w necie to jest najczęstszy powód.
    A lekarze ci nie powiedzą,kasę doja itd.
    Zrobisz jak będziesz uważać.
    Zadzwoń do eno i pokaż wyniki ginowi.

    Lilianap wyniki w normie więc raczej ok.
    Ja miałam kortyzol 22,9 a dhea-s 267,9

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2017, 20:42

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że się uda ta sono środowa:( wtedy też pogadałabym z ginem. A co do krzywej to chciałabym zrobić, ale to raczej w wakacje już, bo ciężko u mnie o wolne...;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 22 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trudno mi zrozumieć Wasze rozmowy na temat badań - jestem w tym całkowicie zielona o.O
    Mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze Totoro <3

    Ja byłam dzisiaj u gin. To była @ niestety. No cóż możemy zacząć się szybciej starać na nowo :) tym bardziej ze coś już się "tworzy" na lewym jajniku także jestem już dobrej myśli. Z dokładnymi badaniami tarczycy itp kazała poczekać jeszcze ze dwa cykle. Nie wiem czy czekać czy robić.

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 maja 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Milano:* Ja w kwestiach tarczycy też dopiero raczkuję... Przykro mi, że się nie udało tym razem, ale tak jak piszesz - nowy cykl - nowe możliwości:) A co do tarczycy to jak uważasz - w sumie w niczym nie przeszkadza skontrolować:)

    Ja chwilowo mam mały kryzys, dlatego ulatniam się, dobrej nocki chociaż Wam:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 23 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczyny u Was?
    Totoro jutro sono, jak się masz?
    Żabko jak dzieciaczki?
    U mnie jak narazie spokój. Czyściutko (odpukać) ale bardzo mokro, a to już 20 dc.

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki lilianap.
    My właśnie wróciliśmy że spaceru pierwszego :-)
    Córka w raju biegala jak szalona mały pospal na dworze.

    Totoro ja ci się ulotnie!
    Trzymam kciuki powodzenia jutro.
    Daj znać.

    Lilianap tak ma być mokroooooo:-)
    Atakuj męża :-)

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 23 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szkoda gadać...;( dość, że mam strasznego doła od paru dni (leczenie, praca, chcę zacząć kolejne studia, nie mogę zdecydować się jakie, ogólne zmęczenie... ech) to jeszcze oczywiście plamię. Dziś 3 razy dzwoniłam do kliniki, żeby uchwycić lekarza i zapytać co z plamieniami - no i oczywiście DUPA. Kazali mi zrobić w kolejnym cyklu. Czyli pewnie za jakieś 2 miesiące, jeśli w ogóe nie zaniknie znowu na dłużej. Uryczałam się w głos, jak już dawno nie miałam... Mąż wchodzi do domu a ja wyje na całego, a powinnam już jechać na moje zajęcia...;( Na szczęście on jest normalny i opanowany, nie to co ja, drapnął laptopa, znalazł nr do Gyncentrum, ale w Bielsko-Białej i umówił mnie na piątek <3 więc zamiast jutro jechać 35km to w piątek pojedziemy 120 km....... jeśli oczywiście do piątku to cholerstwo ustanie -_- ech... jestem już zmęczona...;(

    Lilianap cały czas zaciskam kciuki, kurde musi się udać!!!

    Żabko właśnie, jak tam dzieciaczki? Wygrzebały sie już z choróbska?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro tyle kochana
    Gratki dla męża.
    Jednak do czegoś się przydają:-)
    Ps żart :-)
    Ale miło z jego strony ze wpadl na ten pomysł.
    Będzie dobrze.

    Robertowi nic nie jest.
    A córka ma wysypke poniżej pępka taka jaśniejsze ale gorączki brak.
    Miała iść na spacer tak jak lekarz kazała a ona biegala energia ja rozpierala.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka dzięki:* Dobrze, że dzieci już ok, a jak małą rozpiera energia, to widać wysypka to już tylko szczególik:)

    A mąż to mnie powiem Wam rozczulił wręcz:( tak wyłam a on bez słowa siadł przy kompie i dzwoni do Bielska, opowiada o plamieniach itd.....

    Boję się tylko jednej rzeczy - w Bielsku nie praktykują głupiego jasia, dają zastrzyk z ketonalu X_X chyba się go gorzej boję niż badania....... Miałam kiedyś, tak mnie bolał, aż mi noga zdrętwiała i cała bolała;/ chyba, że mi tak pięknie kobita go podała wtedy, bo ja to mam takie szczęście właśnie... Ale ciulek z tym, grunt, żeby zrobić to cholerne badanie wreszcie, resztę biorę na klatę he he... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 22:03

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupio mi pisać jak Totoro ma doła ale ja mam o dziwo na prawdę dobre nastawienie. Byłam dzisiaj na siłowni wyżyłam się za cały poprzedni cykl, za nie udany kolejny cykl i powiem Wam ze lepiej... jestem pozytywnie nastawiona i mam nadzieje ze zostanie tak do końca cyklu :)

    Totoro na prawdę musisz dać radę i wierze ze wszystko się ułoży <3 jesteś silna kobietą, masz wspaniałego męża, któremu jak widać ogromnie na Tobie zależy a takie wsparcie jest najważniejsze :) Staraj się myśleć pozytywnie, jesteśmy tu
    Z Toba ZAWSZE <3 Będę czekać na info od Ciebie

    Lilianap jak mokro to trzeba działać :P trzymam kciuki żeby @ nie przyszła :)

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka - dobrze ze ma energię to pewnie dobry znak :) u mnie wszystkie dzieciaki w rodzinie które mieszkają w rodzinnej miejscowości maja teraz ospę, normalnie jedno po drugim chorowało.

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milano dzięki kochana:* Bardzo dobrze, że masz pozytywne nastawienie! Takich nam tu trzeba, a nie moich smutów;) Ja generalnie też staram się myśleć pozytywnie, ale ostatnio trochę za dużo mi się rzeczy nawarstwiło a to badanie przelało czarę goryczy;/ ale założenie teraz jest takie, że plamienia mi ładnie mijają raz dwa i działam w piątek:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Milano Autorytet
    Postów: 969 404

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak trzymać! Po to ru jesteśmy żeby się wspierać :) Każda ma gorsze i lepsze chwile i to zupełnie zrozumiałe. Ale zawsze po tych gorszych chwilach jest lepiej :D

    Ja mam nadzieje się dzisiaj wyspać. Zeszłą noc nie mogłam się normalnie ruszyć - z jednej strony mąż śpi jak zabity a z drugiej? KOT cała noc spał w jednym miejscu rozwalony- praktycznie w poprzek, zajmował więcej miejsca niż ja (spał na wysokości mojego brzucha). Czasami się zastanawiam co to za kot który idzie spać kiedy my śpi ile my czy byśmy spali4 godziny czy 12 :D
    Śmieje się ze to taki kurs przeddzietny aby już się powoli przyzwyczajać ze będzie mniej miejsca w łóżku :D

    7 CS i w końcu są dwie kreski! :)

    oar83e3kt53wl0vf.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Milano wiem coś o tym. Ja mam dwa koty, z czego jeden codziennie śpi z nami, w tym nad ranem najczęściej na mojej głowie albo z pyszczkiem na moim policzku <3 i też chciałabym się dziś wyspać, bo ostatnio tylko zamknę oczy i od razu natłok myśli mnie zabija :/ zatem dobranoc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 23:25

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro jak każda z nas masz ciężkie chwile czyt smutki i pozytywne chwilę.
    Smutaj smutaj jeśli czujesz taka potrzebę po to jesteśmy.
    Tzn ja z do skoku bo mi tęskno za wami a czy staraczka to 80% na tak bo chcemy a 20% boję się czy dam radę z trójka dzieci tym bardziej że córka za 2 lata do szkoły idzie więc nie wyobrażam sobie jak to będzie.

    Co do bólu.
    Ketonal jest sam w sobie dziwnym zastrzykiem i bolacym.
    Tak jak sterydy na płuca dziecka :-(
    Powiem ci tak.
    Jeśli będziesz rodzic naturalnie to bez znieczulenia! Czas bólu jest fazowy i bez znieczulenia. Więc to jest megaaaaaa ból:-(
    Na pewno dłużej trwa poród niż podanie zastrzyku.
    Więc dasz radę.
    Myśl pozytywnie nastaw się że zastrzyk nie boli i tyle.
    Potrwa to chwilkę i po temacie. Badanie będzie zrobione.

    Milano też masz kotka?:-)
    Ja też chcę ale mam za małe mieszkanie czekam na dom nasz wymarzony tylko szukanie działki idzie jak krew z nosa:-(
    Mąż by wziął pierwsza lepsza a ja patrze na dzieci żeby była szkoła czy przedszkole a przede wszystkim coś jechało czyt bus szkolny i mógł je zabierać i odwozic do szkoły.
    Mój facet myśli że to takie łatwe ale jeśli pracy nie znajdę na jedną zmianę to kto tymi dziećmi się zajmie jak on i ja będziemy w pracy?
    Ahhhhh

    Za MC nasz Roberto będzie miał swój pierwszy dowód osobisty;-)
    Tak się cieszę będziemy mogli pojechać na zakupy do Niemiec:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 05:17

‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ