X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr toksoplazmoza
Odpowiedz

toksoplazmoza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    U mnie nie są wychodzące - ale niestety jeden z nich swoje kocięstwo spędził w fundacjach, schroniskach i podobno był przez jakiś okres czasu trzymany w piwnicy... Jest u nas już 3 lata, ale szczerze mowiąc nie wiem co jadł wcześniej - wiem, że jest raczej kotem po przejściach


    Okres wylęgania tego pasożyta w ciele kota to jest kwestia miesiąca, pózniej kot wydala te pasozyty i przestaje być "grozny" dla otoczenia, więc jesli czas przebywania w domu tego kota byl dluzszy niż miesiąc, dwa, to juz nie istnieje zagrozenie toxo z jego strony

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli koty przebywają tylko w domu i nie są karmione surowym mięsem to nie ma zadnego ryzyka zarażenia od nich :)

    Aleksa13 lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Nati <3 czytałam coś takiego, ale co specjalista to inne zdanie i człowiek głupieje... Ty też masz sierściuchy i wyniki w porządku?

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kociche mam domową od kilku lat, wczesniej miałam kota od 9roku zycia, u tesciow kota i psa wychodzące na dwor... Bylam pewna, ze kiedys to toxo moglam miec i robiac badania stawialam na przebyte zakażenie ale obydwa wyniki byly negatywne :) kocichy zdrowe :p

    makota lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Aleksa13 Koleżanka
    Postów: 44 25

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam 3 koty mamę i dwa maluchy :)) (uratowane w sierpniu br.)
    Higieny przestrzegam ale kociaków nie oddam jak to zacofani doradzają ;)
    Koty nie wychodzą więc albo już miałam toxo albo nie i teraz nie ma zagrożenia - napiszę po wynikach. Pozdrawiam wszystkie mamy i te kocie :P

    makota lubi tę wiadomość

    Rocznik '81 - Silna alergia, Dyskopatia wielopoziomowa kręgosłupa w odcinku lędźwiowym
    c55fs65g8owjlxa8.png
    16udvfxm6jaz6g99.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ja tez mam kota przyblede od niedawna. Zawsze mialam koty. Zrobilam sobie test krwi na toksoplazmoze w 6 tyg.ciazy i byl ok. Kuweta zajmuje sie druga polowa a kot spi ze mna w lozku :) Latwiej zarazic sie pracujac w ziemi czy jedzac surowe mieso czy brudne warzywa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2016, 13:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie jak Wy - mam kotkę, niewychodzącą, ale opiekuję się nią normalnie - daję jeść, sprzątam kuwetę, głaszczę i wpuszczam do łóżka. i oba wyniki na toxo są w porządku.

  • Thea Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado wrote:
    Nie przechodziłam nigdy toksoplazmozy, więc teraz będąc w ciąży muszę bardzo uważać. Kota nie mam, więc nie ma problemu. Nie jem surowego mięsa, ryb, warzywa i owoce dezynfekuje. Czy któraś z Was też musi uważać na toksoplazmozę? W sumie czasem się dziwię, że nigdy nie chorowałam na to, bo będą małą dziewczynką zdarzyło mi się jeść "zupę" z ziemi i często truskawki, rzodkiewkę i inne warzywa bez mycia prosto z ogródka. Nie wspominając już faktu, że uwielbiam tatara i surowe ryby i owoce morza. Teraz szlaban na wszystko. Na przykład śledzie w oleju można jeść?
    Ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami?

    Ja robilam badanie na toksoplazmoze dla Swietego spokoju i wyszlo wszystko w normie. Trzeba uwazac co sie je i myc wszystko dokladnie. Mam w domu 2 koty i uwazam, ze zachowujac odpowiednia higiene nie trzeba sie martwic.

  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedne te nasze koty... ja mam kocurka zlapanego na wsi i mieszka z nami 5 miesięcy. Moj luby mi odradzał branie tego kota gdyz wtedy juz postanowilismy ze czas zaczac sie starac o dziecko. Kota wzielam, gdybym tego nie zrobila czekało go uśpienie. Miał około miesiąca wiec kwestia złapania czegos od niego była największa. Przed ciążą kilka razy robiłam toxo i przeciwciała ujemne cały czas. Bałam się ze okres wylęgania pasożyta to kilka tyg. Zaszłam w ciąże jak kot był u nas 2 miesiace i cały czas az do tej pory toxo ujemne. Duzo osob mowi zebym sie tego kota pozbyła. Pytam sie czy kot to poduszka albo sweterek ktory mozna wywalic na bruk? przez te mity o kotach babki ktore nie maja z nimi kontaktu myslą ze nie dotyczy ich toxo! nic bardziej mylengo i przez to nie zwracaja uwagi na prawdziwe zrodla zakażenia - mięcho i brudne warzywa. Kot to teraz mój przyjaciel i towarzysz. Jest mądry, kochany i bardzo czysty. A toxo grozi niestety kazdemu z ujemnym igG czy ma kota czy nie.

    bluszczynka
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ