X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trzymestrze
Odpowiedz

TSH w I trzymestrze

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chichibi wrote:
    Hej.. Zrobilam z rana znowu tsh i dodatkowo ft4. Tsh poszlo w gore i wynosi 6,03 ! Z 5,46 w ciagu paru dni do 6,03! :( a ft4 mam w normie ... Wiec juz zglupialam. Ginekologa mam na srode, a na piątek endokryniloga.. Nie bedzie za pozno:(? Wczesbiej nie da rady :(
    Rosnie bo dziecko ma zwiekszone zapotrzebowanie na ten hormon.. ft4 jaki masz wynik i jakie masz normy? Bo normy dla kobiet w ciazy tez sa inne..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, spokojnie. Wizyty w tym tyg, wiec nie panikowalabym. Gin na pewno powie Ci co robic. Ponoc jest tak, ze jesli FT4 jest dobre, to sie nie wlacza leczenia. TSH wydziela przysadka mozgowa, aby pobudzic wydzielanie FT4 przez tarczyce. Wiec gdy FT4 jest w normie, to znaczy, ze tarczyca pracuje poprawnie. Ale - ja nie jestem lekarzem, nie znam sie az tak na tym i tylko czytalam o tym, o tutaj chyba nawet: http://www.endokrynologia.net/tarczyca/hormony-tarczycy-tsh-ft4-ft3

    Nie martw sie. Bedzie dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green nie do konca.. to działa mniej wiecej tak, że jak rosnie tsh to spada ft4, i leci na łeb na szyje bardzo szybko.. choruje na niedoczynnosc tarczycy i w ciazy jak juz zaczelo rosnac tsh to ft4 spada.. po prostu tarczyca niedomaga.. a dziecko potrzebuje tego hormonu.. i tak jak napisalam post wyzej normy ft4 dla dobiet w ciazy tez sa inne niz przy braku ciazy, tak samo jest z tsh..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak - jesli faktycznie jest ta niedoczynnosc, to FT4 bedzie spadac. A jesli sie utrzymuje na stalym poziomie, to chyba jest ok, doradz:p bo ja nigdy nie mialam problemu z tarczyca, a ft4 w normie i jest ok, tylkp TSH sie zmienia od 2,5 do 3,5.

  • Kate25 Debiutantka
    Postów: 15 20

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzewczyny, ja jutro mam umówiąną wizytę własnie w sprawie TSH, tyle wiem, że ma mi włączyć leczenie.

  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla 1 trtmestru mam w normie. Mam 1,21 ( norma 0.9-1.5) ...

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj narzeczony ze mną osiwieje hah.. Ale serio nie moge sie doczekac wizyty u endo

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chichibi wrote:
    Dla 1 trtmestru mam w normie. Mam 1,21 ( norma 0.9-1.5) ...
    musisz wziac pod uwage, ze moze gwaltownie spadac.. mozesz jod lykac chociaz:)

  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 18 maja 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jod mam w witaminach dla kobiet w ciazy :) starczy to?

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w styczniu miałam TSH 1,8 - teraz robiłam i już 2,1 a jestem na samiutkim początku. Endo nie widzi żadnego problemu 'bardzo ładne ma pani wyniki', kazała tylko kupic kompleks witamin z jodem lub łykać Jodid 100..

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Dziewczyny, w styczniu miałam TSH 1,8 - teraz robiłam i już 2,1 a jestem na samiutkim początku. Endo nie widzi żadnego problemu 'bardzo ładne ma pani wyniki', kazała tylko kupic kompleks witamin z jodem lub łykać Jodid 100..
    Ja nie wiem co Wy macie za endykrynologow.. kurcze jednak chyba najlepszym lekarzem jest ginekolog endykrynolog.. wiesz no 2,1 nie jest super wysokie.. pytanie jakie masz ft4 i czy jednak nie nalazaloby miec tego pod kontrola :) ja nie jestem zwolennikiem lykania od razu lekow.. ale kontrolowaniem sytuacji.. tyle tu dziewczyn poronilo przez tarczyce...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koło 6tc tsh 2,21 przy normie Itrymestru 0,33-4.59)
    19tc 2.08 (norma II tr 0,35-4,10)

    mi zawsze endokrynolog powtarza że jest połowie czyli norma :)
    łykam eutyrox 50 1 tabletka od x lat, jestem po operacji

    Wyniki, uregulowana tarczyca jest b.ważna dla ciązy. Niedoczynność może przyczynić się do poronienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2015, 20:09

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailatan, no właśnie ja też nie wiem co z nią, bo to 2,1 to zanim jej o ciąży powiedziałam, to mowi, że BARDZO ŁADNE, gdzie ja ciągle słyszę, że do starań najlepiej 1-1.5...
    Nie zrobiła mi USG, nie zbadała, od razu stwierdziła, że 'nie ma niedoczynności', mimo że mówię że mam praktycznie wszystkie objawy książkowe..

    Mam super endo, ale prywatnie oczywiście i wizyta 300zl..

    emi_90 lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova, nie zaluj kasy na lekarza, jesli jest dorby idz.. chodzi w koncu o Twoje dziecko.. bedziesz tez spokojniejsza.. ja mialam na poczatku 2,3 potem 3 i wtedy wlaczylysmy leczenie.. bo staralm sie o dziecko.. zeszlo do 1 ale jak zaszlam w ciaze to znowu podskoczylo.. i zwiekszylam dawke leku.. tarczyce badan co 4 tygodnie teraz.. narazie jest ok..

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 19 maja 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm w sumei co 4 tygodnie to nie tak źle. Zrobię te badania, bo mi zleciła a-tpo i TSH ponownie, a umówię się chyba prywatnie do tamtej.

    Tej mówię, że mam mnóstwo objawów z niedoczynności, a ona nic. TSH 2,1 to piękne, to że już od dawna mam problemy to nic, w ogóle nie wypytała o żadne choroby ani o nic, gdyby nie to, że miałam zeszyt od porpzedniej endo, to nawet by nie wiedziała, że brałam leki, które właśnie skutecznie rozwalają tarczycę..

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a u mnie wynik 1,76, co sądzicie?przed ciaza miałam 2,5, potem po leczeniem spadło do 2,4, teraz biorę cały czas euthyrox n 50, ale na wizyte do endo muszę jeszcze czekać...

  • Molcia Autorytet
    Postów: 1050 850

    Wysłany: 19 maja 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a miała któraś z was badane anty -tpo? mój wynik obecny to 37,92 IU/ml niby mieści się w normie lab. dla II trymestru tj. <51, ale normalna norma to 34 :/ biorę cały czas euthyrox 50, tsh spadło do 0,8 z wyniku ponad 3 orientuje się któraś z Was jaki powinien być ten wynik faktycznie w ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 14:35

    3jgxugpj3q0r53wa.png3jgx43r8lmtsm6tc.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 19 maja 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczeta! Czy ktoras z Was zna normy FT3 i FT4 dla kobiet w ciazy?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Kate25 Debiutantka
    Postów: 15 20

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od gina. Mam niedoczynność tarczycy o której dopiero teraz się dowiedziałam na początku 10 tc, dostałam lek Euthyrox N50 oraz skierowanie na badania FT3, FT4, anty TPO oraz anty TG. W szoku jestem, bo nigdy na nic nie chorowałam zero objawów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 20:28

    Karola88 lubi tę wiadomość

  • ola25 Autorytet
    Postów: 328 428

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tsh wyszlo 3,4 i dostalam euthyrox 25 .

    8p3onafaaetblgsa.png


    [link=https://www.suwaczki.com/]eikt9n73aahq30y6.png[/link]
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ