X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg 6 tydzień
Odpowiedz

Usg 6 tydzień

Oceń ten wątek:
  • Mirrabelka Znajoma
    Postów: 20 26

    Wysłany: 2 października 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bety nie mam mozliwosci zrobic, nie mieszkam w Polsce i powiedzmy,ze przez kilka pierwszych tygodni podchodza tutaj do ciazy z dystansem.. naturalna selekcja. Jedyne potwierdzenie ciazy do to test z apteki. Nie ma tu zadnego laboratorium gdzie moge na wlasna reke zrobic badania. Tylko szpital, a do szpitala na krew potrzebuje skierowania od rodzinnego. A rodzinny nie chce dac skierowania na bete mimo ze i tak bym musiala placic.

    Odstawilam redbulle (pilam po 3 dziennie), biore kwas foliowy, tylko te cholerne fajki. Moj facet powiedzial ze sprobuje ze mna w weekend rzucic. Pewnie bedziemy po suficie chodzic.

    Dziekuje za wsparcie..

    0126a0f46b371490712d2f513fc90b0c.png

    https://zapodaj.net/9da1a5345a124.jpg.html
  • Mirrabelka Znajoma
    Postów: 20 26

    Wysłany: 2 października 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu przeczytalam co obie napisalyscie i sie poplakalam :( ja wiem ze tam w brzuchu jest taki maly Groszek co by mi pewnie w dupe nakopal za te fajki .. musze wziasc sie w garsc.. zwlaszcza ze to byl drugi cykl po odstawieniu antykoncepcji wiec sie troche pchal na ten swiat a ja go zaczadzam dymem :/ ughhh

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    0126a0f46b371490712d2f513fc90b0c.png

    https://zapodaj.net/9da1a5345a124.jpg.html
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 2 października 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I baaardzo dobre podejście! Kochana .. przejdziecie prez to razem z partnerem. Decyzja o ciazy to jest ogromne poświęcenie. Ja wam się przyznam ze jestem uzależniona od słodyczy.. mogłabym jesc wszystko w każdej ilosci.. nawet nie wiecie jak mnie csly czas ciągnie do słodkiego.. a wiem ze nie mogę jesc tyle co przed ciaza... dziwie się ze jeszcze cukrzycy nie mam bo na prswde przesadzałam 😔 i teraz tez walcse ze sobą,ale robie to właśnie dla groszka.. zeby było zdrowe i mu nie szkodzić.. wiem ze dasz rade ! Trzymam mocnko kciuki za was 😘

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 2 października 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w końcu mam dzisiejsze wyniki:
    TSH: 2.06
    Beta: 9896 mIU/ml 😃
    Wygląda, że bardzo ładnie przyrasta. Mega się cieszę 😊
    Jutro się dowiem co na to moje TSH endokrynolog powie.
    A za dwa tygodnie mam nadzieję, że usłyszę piękne i mocne bicie serduszka 😊

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 2 października 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Inka_ wrote:
    A ja w końcu mam dzisiejsze wyniki:
    TSH: 2.06
    Beta: 9896 mIU/ml 😃
    Wygląda, że bardzo ładnie przyrasta. Mega się cieszę 😊
    Jutro się dowiem co na to moje TSH endokrynolog powie.
    A za dwa tygodnie mam nadzieję, że usłyszę piękne i mocne bicie serduszka 😊

    Wyniki ekstra ! Super 🙂🙂 eg mnie tsh jest oken 🙂 ale co lekarz to opinie. Na pewno usłyszysz.. to bedzie niepowtarzalna chwila ❤❤

    Ja chyba poczekam bo jak w poniedziałek pojde to jeśli wszystko bedzie dobrze to pewnie będę musiała zrobic serie badan wiec nie bede sie tyle razy kłuć 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 4 października 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I słusznie z tym kuciem. Jeszcze pewnie przed nami ich sporo. Ja teraz co miesiąc mam wizyty u endokrynologa, na moje wyniki stwierdziła, że są Ok, lekko tylko w jeden dzień mam brać wyższą dawkę euthyroxu i powtórka badań za miesiąc i tak już go porodu 😀

    Nastka, a Ty jutro jakaś standardowa wizyta u ginekolożki czy jeszcze coś innego planujesz?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 4 października 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro czeka mnie standardowa raczej wizyta. Przede szybkie potwierdzenie ciąży. Jestem mega podekscytowana ale tez sie boje czy wszystko dobrze.z moimi objawami tez w sumie nic się nie zmieniło. Czasami mnie to martwi 😔
    Ale czekam cierpliwie na jutrzejszą wizyte 🙂
    A u ciebie jak z objawami ?

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 4 października 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Jutro czeka mnie standardowa raczej wizyta. Przede szybkie potwierdzenie ciąży. Jestem mega podekscytowana ale tez sie boje czy wszystko dobrze.z moimi objawami tez w sumie nic się nie zmieniło. Czasami mnie to martwi 😔
    Ale czekam cierpliwie na jutrzejszą wizyte 🙂
    A u ciebie jak z objawami ?


    Może już zrobi Ci USG. Ja już swojego nie mogę się doczekać. Jeszcze tylko 11 dni 😄
    Choć mi gin powiedziała, że 8 tydzień, to najlepiej, bo już wszystko powinno być dobrze widoczne.

    Z objawów u mnie, to szybko się męczę i po 15 najlepiej poszłabym spac 😄
    A wieczorem uaktywnia mi się lekko brzuch, coś poboli i mdli mnie.

    A jak u Ciebie?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 4 października 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mysle ze zrobi to USG. Ale na pewno będę musiała przyjsc znowu za jakis czas zeby było coś więcej.
    Ja np zaczynam się często robic glodna, zaparcia i gazy wrażliwe piersi przy dotyku i strasznie mi się odbija. Jechaliśmy dzisiaj z mezem tak 40 min samochodem i cały czas mnie mdlilo, ale nie biorę tego jako objaw 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 5 października 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    No mysle ze zrobi to USG. Ale na pewno będę musiała przyjsc znowu za jakis czas zeby było coś więcej.
    Ja np zaczynam się często robic glodna, zaparcia i gazy wrażliwe piersi przy dotyku i strasznie mi się odbija. Jechaliśmy dzisiaj z mezem tak 40 min samochodem i cały czas mnie mdlilo, ale nie biorę tego jako objaw 🙂

    Chyba dość podobnie przechodzimy :)
    Daj znać, co Ci lekarz powie..

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 5 października 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Inka_ wrote:
    Chyba dość podobnie przechodzimy :)
    Daj znać, co Ci lekarz powie..

    Też to zauważyłam hihi :)
    Dam znać. Wizyta dopiero na 20.30, więc jeszcze trochę godzin przede mną :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 5 października 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Też to zauważyłam hihi :)
    Dam znać. Wizyta dopiero na 20.30, więc jeszcze trochę godzin przede mną :)

    Nastka, jak tam u Ciebie, co lekarz powiedział?
    Mi teraz jeszcze doszło ciągłe spanie. Mogłabym cały dzień 😁

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc na razie wygląda wszystko w porządku. Widoczny był pęcherzyk ciążowy i początki pęcherzyka żółtkowego. Kolejna wizyta za 2 tygodnie :)
    Pani Doktor chciała mi już dać l4 ze względu na czas jaki teraz mamy, ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić. Jednakże powiedziała, że w pracy powinnam powiedzieć żeby ich przygotować i wgl, ale powiedziała, że z informowaniem rodziny możemy jeszcze poczekać. A ty już komuś powiedziałaś z rodziny ? :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, że wszystko idzie ku dobremu a maleństwo się ładnie rozwija :)

    My już najbliższej rodzinie powiedzieliśmy, najbliższym przyjaciołom też, nie mogliśmy się powstrzymać. Trochę boję się, ze faktycznie może za szybko mówimy i cieszymy się tym, zwłaszcza, ze to nasza pierwsza i długo oczekiwana ciąża.
    Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pod koniec przyszłego tygodnia mam pierwsze USG i potem tydzień później wizytę kontrolną u lekarza. Pewnie z początkiem listopada, jak wszystko będzie dobrze, poinformuję w pracy. Zwłaszcza, że chciałabym maksymalnie do końca roku pracować.

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie my też już chcieliśmy, ale jakoś tak jak wczoraj Pani doktor powiedziała, że możemy się jeszcze wstrzymać to nam się odechciało hehe. Ale w pracy jednak powiem od razu. Czekam tylko na odpowiedni moment.. stresuje się mega. Niby wiem, że mój szef jest w porządku, ale jednak zawsze jakiś stres jest :(

    Na pewno wszystko będzie w porządku <3 dobrze, ze masz wizytę trochę później niż ja przynajmniej już coś więcej zobaczysz :) ja najchętniej to poszłabym już w przyszłym tygodniu, ale muszę wytrzymać.

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No oby oby wszystko było dobrze.

    Hehe.. z ta cierpliwością to jest najgorzej :D
    Ja też już nie mogę się doczekać tego USG. Będzie to już początek 8tygodnia, więc liczę, że może już serduszko będzie bić.

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dostałaś jakieś dodatkowe skierowania na badania?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, cierpliwość mocno jest wystawiona próbę :)

    Na razie nie dostałam żadnego skierowania. Powiedziała, że to co zrobiłam na razie wystarczy, dopiero jak będzie zarodek z serduszkiem to resztę zrobimy.

    Szefowi już powiedziałam, akurat miał wolną chwilę, więc nie chciałam już z tym czekać. Od razu czuję się lepiej :) tak jakby coś ze mnie zeszło. Był bardzo wyrozumiały i powiedział, że mam go o wszystkim informować co i jak :) fiu..

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogratulować szefa :)

    No to czekamy na kolejne tygodnie :)

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na niego narzekać nie mogę, szefowa też jest spoko, ale jak to kobieta czasami ma humorki. Ale generalnie to on jest moim pracodawcą bo z nim mam umowę i zawsze wszystko najpierw z nim konsultuje a ona to drugorzędny szef :)

    Tak teraz czekać :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ