X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża
Odpowiedz

Wczesna ciąża

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zmierzył - wyszły 4 mm.dodałabym fotkę zdj usg, alee nie wiem jak.
    na zdj jest o mniejsza plamka niż u Ciebie :) ale pewnie kwestia sprzętu

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wszystko w normie - za tydzień będzie widać serducho :)
    Gratulacje :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieję, tylko nie wiem, po co bete mi zlecił... wizyte mam 11.04, chyba ze da znac, że mam byc wczesniej ze wzgledu na wynik bety.
    cały czas trudno mi uwierzyc ze jestem w ciazy, szykowałam się na jakies pół roku starań,a tu wyszlo praktycznie od razu(nie zapeszając)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam wyniki bety i jest draaamat.. zaraz chyba sie popłacze. 27.03: 589 a dzisiaj tylko 706... az mi sie cisnienie podniosło...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby dlaczego dramat???
    Jest zarodek w macicy, a beta rosnie, o co Ci chodzi??? Sa dziewczyny z przytostami 200% i okazuje sir puste jajo, albo potem poronienie. Ogarnij sie! Ciaza to nie matematyka !!!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naczytalam sie ze ma byc min 66% przyrostu(a tu jakies 20% w przeciagu trzech dni) a jak nie, tzn ze na pewno poronienie. stanowczo za duzo i za latwy dostep do róznych inf. dzieki za zimny prysznic.
    w pierwszej nawet jednej bety nie mialam i obylo sie bez stresów. musze olac te badanie i czekac co bedzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2018, 19:13

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, ze olac! Za tydzien bedzie serduszko :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiesz moze jak tu dodac zdj? bo tak teraz patrze na to usg i na twoje i odnosze wrazenie ze lekarz użyl złego sformułowania - powiedział zarodek, ale widze, jakby mierzył pęcherzyk a nie zarodek, bo w czarnej plamki czegokolwiek brak.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodaj zdjecia na serwis zapodaj.net, a potem skopiuj link zdjecia i wklej tu w taki sposob: link oczywiscie usun spacje z nawiasow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2018, 23:36

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... ja pewnie jestem najwiekszym na tym forum pesymistą, ale jednak wg mnie wzrost bety ma jakąś wartość diagnostyczną. Oczywiście, różne cuda sie zdarzają ale tez wg mnie mowienie komus komu w ciagu 96h beta sie nawet nie podwoiła przy takich niskich wartosciach, że za tydzien bedzie serduszko może prowadzic potem do dużego rozczarowania. Że jak to jednak sie nie udało a przecież mialo być serduszko. Ja bym podeszla do sprawy na chlodno i czekala na rozwoj wydarzen. Bo wg mnie przyrost jest za maly. Życzę Ci jednak żeby było jakies wytlumaczenie dla tego i żebyś cieszyla sie ciąża.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 05:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/14664408/ - tu artykul po angielsku na poparcie moich słów.
    Jesli kogos zdoluje to nie taki byl moj zamiar, ale ja np. Nie lubie kiedy ktos mnie pociesza, kiedy sama widzę że cos jest nie tak i robie sobie falszywa nadzieje. Wole byc przygotowana na to, że jednak moze to sie nie spelni, niz zaklinac rzeczywistość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2018, 05:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem swiadoma, ze ten wynik jest nieprawidlowy i jestem z jednej strony zrezygnowana ale z drugiej bardzo licze ze to blad labolatorium - okres przedswiateczny i te sprawy. Pojde we wt, jak bedzie caly czas tak samo, to wiadomo, ze nie tym razem...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bzdura, jak jest juz widoczny 4 mm zarodek to mozna sie na dniach spodziewac serduszka. Wartosc bety to kwestia bardzo indywidualna i mierzy sie ja zwykle kiedy rozwoj ciazy jest nieprawidlowy. Natomiast Twoja ciaza, z tego co piszesz, rozwija sie prawidlowo jak na jej wiek liczony od OM

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Bzdura, jak jest juz widoczny 4 mm zarodek to mozna sie na dniach spodziewac serduszka. Wartosc bety to kwestia bardzo indywidualna i mierzy sie ja zwykle kiedy rozwoj ciazy jest nieprawidlowy. Natomiast Twoja ciaza, z tego co piszesz, rozwija sie prawidlowo jak na jej wiek liczony od OM
    Autorka napisala ze prawdopododobnie zle zrozumiala i lekarzowi chodzi o pecherzyk a nie zarodek. Zresztą bardzo bym sie zdziwila gdyby przy becie 700 byl zarodek. No coz, kazdy ma swoje zdanie.ja uwazam ze beta ma znaczenie i świadczy o rozwoju ciazy, badania tez to potwierdzają. Wartosc bety owszem sprawa indywidualna, ale nie poziom jej prawidłowego przyrostu. Ale możecie miec swoje zdanie.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz jestem nauczona wlasnym doswiadczeniem - na podstawie bety I glupiej diagnozy moglabym miec laparoskopie w zdrowej ciazy. Dlatego nie ma co sie nastawiac na najgorsze. Nawet jesli jest tylko 4 mm pecherzyk tzn, ze ciaza jest mloda I trzeba poczekac. Trzeba myslec pozytywnie I nie wolno sie nastawiac negatywnie.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci, jestem przekonana ze gin powiedzial ze zarodek 4mm i ze ciaza mlodsza o tydz, ale jak patrze na to usg to po prostu widze pecherzyk. Mam z nim tylko kontakt online. Napisalam, zobaczymy co odpisze. Oczywiscie nastroj- depresja, bole podbrzusza - pewnie psychika, ale tez jedna kropelka krwi w kolorze zywoczerwonym. Takze nadzieja mi umiera. Zrobie ta bete we wt, jak bedzie spadac to jasne, ze jeszcze nie na nas pora.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aanitaa wrote:
    Dziekuje Ci, jestem przekonana ze gin powiedzial ze zarodek 4mm i ze ciaza mlodsza o tydz, ale jak patrze na to usg to po prostu widze pecherzyk. Mam z nim tylko kontakt online. Napisalam, zobaczymy co odpisze. Oczywiscie nastroj- depresja, bole podbrzusza - pewnie psychika, ale tez jedna kropelka krwi w kolorze zywoczerwonym. Takze nadzieja mi umiera. Zrobie ta bete we wt, jak bedzie spadac to jasne, ze jeszcze nie na nas pora.

    Jesli pojawila sie zywa krew lub plamienie to jedz na IP. Trzeba to sprawdzic - moze byc krwiak (ja mialam krwiaka w tej ciazy i krwawienie) a bole podbrzusza sa normalne we wczesnej ciazy. Nie nastawiaj sie od razu na najgorsze. Trzymam kciuki za Ciebie!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jesli pojawila sie zywa krew lub plamienie to jedz na IP. Trzeba to sprawdzic - moze byc krwiak (ja mialam krwiaka w tej ciazy i krwawienie) a bole podbrzusza sa normalne we wczesnej ciazy. Nie nastawiaj sie od razu na najgorsze. Trzymam kciuki za Ciebie!

    Edit: a ten pomiar 4 mm jest opisany jako GS 4 mm czy CRL 4 mm?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie nie ma żadnych takich opisów. mam tylko zdj i w lewym dolnym rogu ramkę i tam wpisany pomiar ale bez żadnego oznaczenia literowego.

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa, to witaj w klubie pesymistów. Choć osobiście nazwałabym siebie realistką raczej. Również nie napisałabym nikomu przy tak słabym wzroście bety, że wszystko jest w porządku. Bo nie jest. Beta rośnie bardzo słabo od początku i dziwi mnie, że przy takiej wartości w ogóle jest widoczny zarodek. I przy zarodku 4mm to serduszko przeważnie już jest widoczne.
    Ja osobiście nie lubię, gdy ktoś mi robi złudne nadzieje. Nie chodzi o to, by się na zapas zamartwiać, ale być przygotowanym.
    Jednak, nie oszukujmy się, ale większość ciąż ze słabym wzrostem bety kończy się poronieniem. Tak, zdarzają się wyjątki, ale niestety zdarzają się bardzo rzadko. Tutaj wg mnie nie ma żadnych przesłanek, by pisać, że na pewno za tydzień będzie serduszko i że wszystko jest ok.

    Oczywiście życzę Ci, Aaanita, by ta beta o niczym złym nie świadczyła, ale jak sama podejrzewasz, może jednak zwiastować nieprawidłowy rozwój ciąży. Z serca Ci kibicuję, byś usłyszała serduszko na następnej wizycie, ale bądź też gotowa, że niestety może być inaczej. Przytulam Cię bardzo mocno.

    krasnalowa lubi tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ