X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża
Odpowiedz

Wczesna ciąża

Oceń ten wątek:
  • Bella00 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znowu krwawie, właśnie zauważyłam dużą ilość krwi na papierze :( nic mnie nie boli. czy tak wygląda poronienie?

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogła być ciąża biochemiczna.

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • Bella00 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się jutrzejszej bety.. Obawiam się, że beta faktycznie spadnie, ale także boje się ciąży pozamacicznej. Wyczytałam też w internecie, że dziewczyny miały krwawienia i ciąże donosiły..

  • Bella00 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsze usg nie wykazało nic, czysta, prawidłowa macica, lekarz nie zauważył ciąży nigdzie ingdziej. Ale beta przyrosła do 360, więc jest to bardzo mały przyrost.. Beta wykonana była po ok.30 godzinach. Lekarz powiedział, że normalna ciąża powinna mieć podwójny przyrost więc w środę czeka mnie kolejne badanie. Strasznie się boję ciąży pozamacicznej. Wiem, że już praktycznie nie mam szans żeby ta ciąża była normalna, lekarz nie wie skąd przyrost bety

  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella00 wrote:
    Dzisiejsze usg nie wykazało nic, czysta, prawidłowa macica, lekarz nie zauważył ciąży nigdzie ingdziej. Ale beta przyrosła do 360, więc jest to bardzo mały przyrost.. Beta wykonana była po ok.30 godzinach. Lekarz powiedział, że normalna ciąża powinna mieć podwójny przyrost więc w środę czeka mnie kolejne badanie. Strasznie się boję ciąży pozamacicznej. Wiem, że już praktycznie nie mam szans żeby ta ciąża była normalna, lekarz nie wie skąd przyrost bety

    Bella, trzymaj się. :(
    I daj znać po jutrzejszym badaniu.

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - jestem tu nowa - HEJ :)

    Proszę o poradę. Jestem w 5tc+1, na razie bętę zrobiłam 2 razy, przyrost był ok 180%.

    Lekarz powiedział mi żebym poszła na USG ok 28.04. Udało mi się zapisać na wizytę 26.04 i 02.05 - którą wybrać? Poczekać do tego 2 czy pójść wcześniej?

    1 dzień miesiączki 13.03 , owulacja 31.03.

    Biję się z myślami, nie wiem co robić, z jednej strony jak pójdę wcześniej i będzie coś nie tak to będzie można szybciej zareagować, z drugiej strony może poczekać i będzie większe prawdopodobieństwo na zobaczenie serduszka jak wszystko jest ok.. :)

    Pomóżcie proszę :)

    vcvau8q.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagicCherryCupcake wrote:
    Dziewczyny - jestem tu nowa - HEJ :)

    Proszę o poradę. Jestem w 5tc+1, na razie bętę zrobiłam 2 razy, przyrost był ok 180%.

    Lekarz powiedział mi żebym poszła na USG ok 28.04. Udało mi się zapisać na wizytę 26.04 i 02.05 - którą wybrać? Poczekać do tego 2 czy pójść wcześniej?

    1 dzień miesiączki 13.03 , owulacja 31.03.

    Biję się z myślami, nie wiem co robić, z jednej strony jak pójdę wcześniej i będzie coś nie tak to będzie można szybciej zareagować, z drugiej strony może poczekać i będzie większe prawdopodobieństwo na zobaczenie serduszka jak wszystko jest ok.. :)

    Pomóżcie proszę :)

    Idź na 26.04 to będzie skończony 6 tydzień - jak będzie widać zarodek z serduszkiem to wizytę 2.05 możesz anulować, a jakby 26.04 nie było jeszcze widać wszystkiego )np. samo jajo, abo tylko zarodek bez serduszka, albo nic totalnie) to poszłabym też 02.05 na kontrolę.

    MagicCherryCupcake lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Leira dziękuję za odpowiedź, tak chyba zrobię aczkolwiek dalej biję się z myślami, chyba napiszę do lekarza i zapytam się co o tym sądzi.

    Buźka <3

    vcvau8q.png
  • Shaggi Koleżanka
    Postów: 33 31

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem nowa. Wg obliczeń jestem w 5 tyg ciąży. Robiłam 4 testy które są pozytywne i 2 bety. Pierwsza 16.04 i miała 797.4 a druga wczoraj z wynikiem 1490. Jutro wizyta jak myślicie czy pozamaciczna mogę wykluczyć ?

    zanga
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, beta nie ma nic do ciąży pozamacicznej ja miałam bete ok 4000 a lekarz pozamacicznej nie wykluczał. Ciążę pozamaciczną wyklucza pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym w macicy.

    Mnie nastraszyli ciążą ektopową pomimo, że miałam pęcherzyk w macicy (bez zarodka) a wystarczyło po prostu poczekać :)

  • Shaggi Koleżanka
    Postów: 33 31

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje. Mi powiedział ze ciąża jest dobrze umiejscowiona i dobrze się rozwija

    Marrgoo lubi tę wiadomość

    zanga
  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :). 13 kwietnia dowiedziałam się ze jestem w ciaży.Na początku sie bałam, że to pozamaciczna ale na szczeszce na usg wyszlo ze pecherzyk jest w macicy. Serduszka widac nie było bo mimo ze wg ost miesiaczki to 8 tydzien to jednak z powodu moich dlugich cykli wychodzi ze to dopiero 5-6 tydzień. Beta rosnie ładnie, progesteron w normie. Mimo to jestem na neparinie, acardzie, euthyroxie, duphastonie. Jak poczytałam ten wątek to troosze sie uspokoiłam, ale dalej sie martwie bo mam ciagłe bóle w podbrzuszu jak na okres.... Zaczełam brać nawet nospe 3x1. W sb dostałam delikatnych prawie ledwo zauważalnych plamień, najpierw były różowe, potem beżowe aż w końcu brązowe. Byłam przekonana ze mam to po usg dopochowwym z soboty , aczkolwiek dzisiaj znowu brazowe plamienie sie powtorzyło. Znowu jestem przerażona :(. Tym bardziej ze jedna ciaze juz stracilam. Bardzo pragne tego maluszka:( powiedzcie mi miałyście też tak? Może takie plamienia są normalne we wczesnej ciąży i tym bardziej jeśli się przyjmuje heparyne . Jeszcze same plamienie ok ale skurcze ?

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 4 tc, beta HCG 124 mlU. Od tygodnia czyli jakoś od czasu implantacji zarodka, cały czas pobolewa mnie podbrzusze. Chwilami (zwłaszcza wieczorami) ból bywa mocniejszy i trochę mi przeszkadza. Myślicie, że to normalne?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Dziewczyny, jestem w 4 tc, beta HCG 124 mlU. Od tygodnia czyli jakoś od czasu implantacji zarodka, cały czas pobolewa mnie podbrzusze. Chwilami (zwłaszcza wieczorami) ból bywa mocniejszy i trochę mi przeszkadza. Myślicie, że to normalne?

    Ból podbrzusza typu "menstruacyjny" to standard, może trwać nawet do 9-10 tygodnia.

    GRATULACJE !!! :)

    Czekaj teraz cierpliwie na USG :)

    Magdoczka lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ból podbrzusza typu "menstruacyjny" to standard, może trwać nawet do 9-10 tygodnia.

    GRATULACJE !!! :)

    Czekaj teraz cierpliwie na USG :)

    Dziękuję :*
    Czekam czekam, ale z cierpliwością bywa różnie :-p

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny,
    Dołączę się do tego tematu ponieważ jestem we wczesnej ciazy, według OM bedzie to 4 tydz. 6 dzien. Jestem po dwóch ciążach biochemicznych, pierwsza zakończyła się w 40dc, a druga w 32dc. Po drugiej stracie myślałam ze nie bede gotowa już na kolejna ciąże, bo bałam sie że kolejnego razu po prostu nie wytrzymam... ale nie dałam za wygraną i znowu się udało, na teście pojawiły się dwie upragnione mocne czerwone kreski już 28dc (średnia długość mojego cyklu wynosi 29 dni). Według testu owulacyjnego, temperatury i śluzu owulacja była 16dc. Byłam spokojna dopóki wczoraj nie poszłam na wizytę do ginekologa, byłam juz umówiona na wizytę kontrolna zanim dowiedziałam się o ciazy, także jej cel uległ zmianie. Na monitorze USG pojawił się pęcherzyk ciążowy, który mierzył 9,2 mm, pani doktor w tym momencie powiedziała że chciałaby zobaczyć pęcherzyk żółtkowy, ale go nie widzi. Co sądzicie o jego wielkości? Czy nie jest za duży jak na ten tydzien ciazy? :( zrobiłam też badanie beta hcg i tak:
    Wtorek (24.04) - 1492,78 mlU/ml
    Czwartek (26.04) - 4728,41 mlU/ml
    Podobno zbyt wolny przyrost nie jest dobry, a co z szybkim przyrostem? To ponad 200%, a dodatkowo dosyć duży pęcherzyk ciążowy bez pęcherzyka żółtkowego. Czy miała któraś z Was podobna sytuację? Po pytaniu co może oznaczać taki szybki wzrost beta hcg lekarka powiedziała - zaśniad... czy to nie jest za wczesnie zeby mowić cokolwiek? :(

  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92 wrote:
    Witam Was dziewczyny,
    Dołączę się do tego tematu ponieważ jestem we wczesnej ciazy, według OM bedzie to 4 tydz. 6 dzien. Jestem po dwóch ciążach biochemicznych, pierwsza zakończyła się w 40dc, a druga w 32dc. Po drugiej stracie myślałam ze nie bede gotowa już na kolejna ciąże, bo bałam sie że kolejnego razu po prostu nie wytrzymam... ale nie dałam za wygraną i znowu się udało, na teście pojawiły się dwie upragnione mocne czerwone kreski już 28dc (średnia długość mojego cyklu wynosi 29 dni). Według testu owulacyjnego, temperatury i śluzu owulacja była 16dc. Byłam spokojna dopóki wczoraj nie poszłam na wizytę do ginekologa, byłam juz umówiona na wizytę kontrolna zanim dowiedziałam się o ciazy, także jej cel uległ zmianie. Na monitorze USG pojawił się pęcherzyk ciążowy, który mierzył 9,2 mm, pani doktor w tym momencie powiedziała że chciałaby zobaczyć pęcherzyk żółtkowy, ale go nie widzi. Co sądzicie o jego wielkości? Czy nie jest za duży jak na ten tydzien ciazy? :( zrobiłam też badanie beta hcg i tak:
    Wtorek (24.04) - 1492,78 mlU/ml
    Czwartek (26.04) - 4728,41 mlU/ml
    Podobno zbyt wolny przyrost nie jest dobry, a co z szybkim przyrostem? To ponad 200%, a dodatkowo dosyć duży pęcherzyk ciążowy bez pęcherzyka żółtkowego. Czy miała któraś z Was podobna sytuację? Po pytaniu co może oznaczać taki szybki wzrost beta hcg lekarka powiedziała - zaśniad... czy to nie jest za wczesnie zeby mowić cokolwiek? :(
    chya troszeczke za wczesnie. ja byla tydzien emu na usg i nie bylo widac nic nawet pecherzyka. moze to ciąża bliźniacza ?:)

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce uwierzyć, że chociaż jeden zarodek się pojawi, a dwa to byłaby już radość nie do ogarnięcia. Poprzednie dwie straty przyzwyczaiły mnie, że było źle i teraz ciezko jest mi myślec inaczej :( ciagle macam piersi czy dalej bolą, a jak bola troche mniej to wpadam w panikę... ostatnim razem w dniu kiedy straciłam ciąże przeszły wszystkie objawy ciążowe.

  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92 wrote:
    Chce uwierzyć, że chociaż jeden zarodek się pojawi, a dwa to byłaby już radość nie do ogarnięcia. Poprzednie dwie straty przyzwyczaiły mnie, że było źle i teraz ciezko jest mi myślec inaczej :( ciagle macam piersi czy dalej bolą, a jak bola troche mniej to wpadam w panikę... ostatnim razem w dniu kiedy straciłam ciąże przeszły wszystkie objawy ciążowe.
    nie martw się ja tez stracilam dwie ciąże i przeszłam kilka biochemicznych. dzis ide na usg ale nie napalam się zbyt mocno. wiem co czujesz ale trzeba byc dobrej myśli bo stres nie pomoze twojemu maluszkowi a wrecz zaszkodzic moze :) takze głowa do góry mamuśka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2018, 12:29

    Slonko92 lubi tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek wrote:
    nie martw się ja tez stracilam dwie ciąże i przeszłam kilka biochemicznych. dzis ide na usg ale nie napalam się zbyt mocno. wiem co czujesz ale trzeba byc dobrej myśli bo stres nie pomoze twojemu maluszkowi a wrecz zaszkodzic moze :) takze głowa do góry mamuśka :)
    Bedzie dobrze na pewno! W końcu musza nadejść te lepsze dni!
    Ja mam przyjść za dwa tygodnie, nie wiem jak to wytrzymam. Najwyżej umówię sie na przyszły tydzien do innego lekarza.

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ