X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Według USG ciąża jest młodsza :(
Odpowiedz

Według USG ciąża jest młodsza :(

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie, mam ogromną nadzieję, że tak właśnie będzie :D Zawsze miałam cykle jak w zegarku, więc u mnie to chyba raczej rozwój ciąży jest spowolniony... Mijają już 2 tygodnie od pozytywnego testu i bardzo liczę na to, że za kolejne 2 tygodnie wreszcie zobaczę zarodek, będę o wiele wiele spokojniejsza :)

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Elimanalka Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty. Serduszko usłyszałam dopiero w 7t2d, zarodek wówczas miał 0,63cm i wychodziło z badania USG że jest to 6 tydzień ciąży. Czy to nie za mało? Trochę mnie to martwi. Tak długo czekałam na tą ciążę... Kolejna wizyta dokładnie w 10 tygodniu, lekarz nie zlecił żadnych badań, nie została mi założona karta ciąży. Czuję się paskudnie, ciągle śpiąca, ciągle głodna, ciężko mi się chodzi, łapię zadyszki... W pracy też istny sajgon - ok. jest to praca biurowa, ale bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Przez to, że ciągle boję się o tą ciąże nie potrafię się nią cieszyć... Czy jest sposób aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku i abym nie zwariowała przez kolejne dwa tygodnie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka wrote:
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty. Serduszko usłyszałam dopiero w 7t2d, zarodek wówczas miał 0,63cm i wychodziło z badania USG że jest to 6 tydzień ciąży. Czy to nie za mało? Trochę mnie to martwi. Tak długo czekałam na tą ciążę... Kolejna wizyta dokładnie w 10 tygodniu, lekarz nie zlecił żadnych badań, nie została mi założona karta ciąży. Czuję się paskudnie, ciągle śpiąca, ciągle głodna, ciężko mi się chodzi, łapię zadyszki... W pracy też istny sajgon - ok. jest to praca biurowa, ale bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Przez to, że ciągle boję się o tą ciąże nie potrafię się nią cieszyć... Czy jest sposób aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku i abym nie zwariowała przez kolejne dwa tygodnie ?
    Jestes pewna co do dat? Czy moze mialas owulacje pozniej niz 14dnia?
    W sumie teraz patrze i moj maluch mial 0,85cm i zostal oceniony na 6t5d. Wiec u Ciebie by wychodzil jakis 6t2d wiec tylko tydzien do tylu. Moim zdaniem jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 12:24

  • Millvaa Przyjaciółka
    Postów: 73 111

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka wrote:
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty. Serduszko usłyszałam dopiero w 7t2d, zarodek wówczas miał 0,63cm i wychodziło z badania USG że jest to 6 tydzień ciąży. Czy to nie za mało? Trochę mnie to martwi. Tak długo czekałam na tą ciążę... Kolejna wizyta dokładnie w 10 tygodniu, lekarz nie zlecił żadnych badań, nie została mi założona karta ciąży. Czuję się paskudnie, ciągle śpiąca, ciągle głodna, ciężko mi się chodzi, łapię zadyszki... W pracy też istny sajgon - ok. jest to praca biurowa, ale bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Przez to, że ciągle boję się o tą ciąże nie potrafię się nią cieszyć... Czy jest sposób aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku i abym nie zwariowała przez kolejne dwa tygodnie ?
    Według mnie też jest okay. A taki stres to przechodzi każda z nas na początku, ja odczekałam juz 1,5 tygodnia od poprzedniej wizyty, a nadal mam 2,5 tygodnia do czekania. Niestety to normalne - musisz być silna ;)

    16udgov3jpneva83.png
    22cs - 15dpo bhcg 190,00 -> 17dpo bhcg 512,82
    21cs - cb
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka wrote:
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty.

    No waśnie mnie niby 6t1d i pęcherzyk pusty tzn nic nic nie widać, dziś padło podejrzenie, że ciąża może być młodsza.
    Ja u Ciebie się potoczyło Elimanalka?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka, moja obecna ciąża poczatkowa była 5 dni mlodsza, mialam pozniejsza owulacje, a z tego co wiem jest dopuszczalny zakres +/- 2 tygodnie. Tydzień nie musi oznaczać nic zlego...
    Z czasem też maluch potrafi nadgonic stracone dni. Obecnie moj jest rowno z terminem OM.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciąża wg OM powinna mieć 6 tygodni. Wg dzisiejszego USG ma 2 tygodnie. I tez nie wiem co o tym myśleć

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Magdalena2731
  • lili1987 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2731 wrote:
    Moja ciąża wg OM powinna mieć 6 tygodni. Wg dzisiejszego USG ma 2 tygodnie. I tez nie wiem co o tym myśleć
    Ciaza nie jest nigdy widoczna na usg jak ma dwa tygodnie;) ciaze liczy sie na od OM a dwa tygodnie to akurat owulacja wypada;) wiec moze ma cztery a wiec dwa ale od owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 21:35

    p19uyx8de6tgho7u.png
  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lili1987 wrote:
    Ciaza nie jest nigdy widoczna na usg jak ma dwa tygodnie;) ciaze liczy sie na od OM a dwa tygodnie to akurat owulacja wypada;) wiec moze ma cztery a wiec dwa ale od owulacji.

    Jakiś tam pęcherzyk widać :) 4mm ma,
    lekarz stwierdził,ze to około 2 tydzień
    Z resztą Lili, u mnie wszystko jest jakieś pojechanie... Beta rośnie baaardzo powoli, przyrost bardzo malutki a robię betę od 5 sierpnia..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 21:41

    Magdalena2731
  • mila_88 Ekspertka
    Postów: 129 125

    Wysłany: 9 lutego 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem dzisiaj w 7t0d ciazy i tez mam taką sytuację teraz, że ciąża wygląda na usg na tydzień młodszą... A jestem po IVF więc nie ma możliwości żeby owulacja się przesuęła - dokładnie wiem kiedy było zapłodnienie.
    Albo ciąża się rozkręci albo jest coś nie tak z zarodkiem. Czy ktoś jeszcze był w takiej sytuacji?

    2019.11.14 dwa bijące serduszka
    2019.12.27 dziewczynki;)
    2020.06.18 po drugiej stronie lustra;-)

    ponad 4 lata starań; 2019.02. poronienie 9tc
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 lutego 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila_88 wrote:
    Hej. Jestem dzisiaj w 7t0d ciazy i tez mam taką sytuację teraz, że ciąża wygląda na usg na tydzień młodszą... A jestem po IVF więc nie ma możliwości żeby owulacja się przesuęła - dokładnie wiem kiedy było zapłodnienie.
    Albo ciąża się rozkręci albo jest coś nie tak z zarodkiem. Czy ktoś jeszcze był w takiej sytuacji?

    Nie ma się czym przejmować. Zarodek jest mniejszy niż norma w USG, to się zdarza. U mnie zarodek był na początku tydzień starszy niż wynikało z OM, a na genetycznych już wielkość zarodka pokrywała się z wiekiem ciąży liczonym z OM, więc musiał zwolnić z przyrostem. Dopóki rozbieżność nie przekracza 2 tyg to przyjmuje się to za normalne.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 lutego, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chciałabym zapytać czy któraś z Was miała podobna sytuację.. wg miesiączki jestem w 7t4d. Jednak dziś podczas usg, wyszło że jest to 6t4d i niestety nie ma jeszcze serduszka. Do zapłodnienia mogło dojść tylko 16 stycznia..
    Czy sądzicie ze jest szansa że zarodek sie rozwija czy to już stracona sprawa.. :(

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 489 402

    Wysłany: 27 lutego, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten brak serduszka jest bardzo niepokojący 😢 to już czas by biło, zwłaszcza że wiesz kiedy mogło dojść do zapłodnienia, to ta sama data mniej więcej co u mnie, serce biło 5+6tc, rok temu straciłam ciążę za wolno rozwijająca się 🙄

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 454 563

    Wysłany: 27 lutego, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    Cześć dziewczyny. Chciałabym zapytać czy któraś z Was miała podobna sytuację.. wg miesiączki jestem w 7t4d. Jednak dziś podczas usg, wyszło że jest to 6t4d i niestety nie ma jeszcze serduszka. Do zapłodnienia mogło dojść tylko 16 stycznia..
    Czy sądzicie ze jest szansa że zarodek sie rozwija czy to już stracona sprawa.. :(

    A sprawdzasz betę ? Wiesz jaką masz ?

    Jeśli na USG wyszło 6+4 to możliwe, że w 7 tygodniu coś zobaczysz . Ja słyszałam że serduszko jest widoczne w 6-7 tygodniu. Na pewno umów się na kolejne USG za parę dni . Trzymam kciuki żeby było serduszko!

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 lutego, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.R. wrote:
    Ten brak serduszka jest bardzo niepokojący 😢 to już czas by biło, zwłaszcza że wiesz kiedy mogło dojść do zapłodnienia, to ta sama data mniej więcej co u mnie, serce biło 5+6tc, rok temu straciłam ciążę za wolno rozwijająca się 🙄

    No niestety chłodna kalkulacja nie napawa mnie optymizmem.. miałam nadzieję na jakiś cud, że może któraś z Was miała podobna sytuację i jest to jeszcze do wytłumaczenia. Ale czuje ze to się nie uda, tylko przetrwać kolejny tydzień w niepewności to po prostu nieludzkie.. :(

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 489 402

    Wysłany: 27 lutego, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    No niestety chłodna kalkulacja nie napawa mnie optymizmem.. miałam nadzieję na jakiś cud, że może któraś z Was miała podobna sytuację i jest to jeszcze do wytłumaczenia. Ale czuje ze to się nie uda, tylko przetrwać kolejny tydzień w niepewności to po prostu nieludzkie.. :(
    Wiem, wiem co czujesz z tą niepewnością, gdy ja zaczęłam w końcu krwawić 4 dnia po nieszczęsnej wizycie to nawet mi ulżyło, zarodek miał 4.4mm i bradykardię, gdy powinien być 8tc to był podobno 6.4tc, strasznie mocno to przeżyłam, życzę Ci aby twoja historia skończyła się lepiej, mogę to ocenić jedynie z mojego punktu widzenia

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 29 lutego, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łapiąc się czegokolwiek, zrobiłam dziś będę, która wyniosła ponad 46 tys. Wskazuje na 7 lub 8 tc. Jeśli zarodek który był na usg miał 6t4d byl martwy to beta wciąż by tyle wzrastała? Macie jakieś doświadczenia?

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 29 lutego, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    Łapiąc się czegokolwiek, zrobiłam dziś będę, która wyniosła ponad 46 tys. Wskazuje na 7 lub 8 tc. Jeśli zarodek który był na usg miał 6t4d byl martwy to beta wciąż by tyle wzrastała? Macie jakieś doświadczenia?
    Teoretycznie przy becie powyżej 10-15 tys. powinien być już zarodek z serduszkiem. Jeśli nie robiłaś teraz usg to musisz do niego czekać - z bety wynika że powinno być już serduszko, ale tylko usg prawdę Ci powie. Trzymam jednak kciuki żeby było ❤️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 489 402

    Wysłany: 29 lutego, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    Łapiąc się czegokolwiek, zrobiłam dziś będę, która wyniosła ponad 46 tys. Wskazuje na 7 lub 8 tc. Jeśli zarodek który był na usg miał 6t4d byl martwy to beta wciąż by tyle wzrastała? Macie jakieś doświadczenia?
    Słuchaj, no to teraz załatw sobie jak najszybciej USG, choćby w przychodni ginekologicznej przy porodówce, tam z marszu powinni cię przyjąć, może rzeczywiście ruszy już to serce

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 29 lutego, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc pod uwagę że po 16 stycznia walnęłam focha na męża, to byłby zwykły cud :)
    Ufam swojemu ginekologowi i jakoś wytrwam do środy. W sobotę powtórzę ta betę i będę wiedziała czy jest choć cień nadziei..

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ