X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr wrzesień 2018
Odpowiedz

wrzesień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wizytę 4 lutego byłam wtedy w 7t5d i słyszeliśmy serduszko <3

  • maka86 Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 16 lutego 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzlo wrote:
    Ja miałam wizytę 4 lutego byłam wtedy w 7t5d i słyszeliśmy serduszko <3

    To tylko pozazdrościć bo ja to nic nie słyszałam ani nie powiedział jak szybko serduszko puka. Mi się wydaje że to wszystko zależy od sprzętu i od podejścia lekarza.
    Ważne że widziałam i musi być ok

    Liwusia 17.04.2015
    Szymek 06.03.2017
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 16 lutego 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja serduszko słyszałam na I USG w 6w3d :)
    a tydzień później tak na sekunde mi włączyła i koniec... byłam zawiedziona bo z mężem byłam

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • maka86 Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 16 lutego 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was miała już usg I trymestru? ja będę je mieć w najbliższy poniedziałek (będzie to dopiero 11 tydzień). Mój mąż bardzo chce ze mną iść na to badanie. Zastanawiam się tylko, czy warto go ciągać ze sobą, i czy dzidzia będzie już bardziej widoczna;)

    Jeśli mąż chce zobaczyć dziecko to jest jeden z lepszych momentów bo na usg maluszek już wygląda jak miniaturka dziecka (chociaz ja te usg robiłam między 12-13 tyg więc dziecko inaczej już wygląda niż w 11 tyg) a jest jeszcze na tyle małe ze wszystko fajnie widać jeszcze na polowkowym jest możliwość fajnego podglądu dzieciątka ale później już ciężko nawet nie podadzą Ci wielkości dziecka bo nie jest się wstanie zmierzyć jedynie będzie podawana waga.

    lena86 lubi tę wiadomość

    Liwusia 17.04.2015
    Szymek 06.03.2017
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 18 lutego 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć :)

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • elleilah Koleżanka
    Postów: 54 105

    Wysłany: 19 lutego 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny , ja mam najbliższą wizytę już w środę - to już moja 6/7 wizyta od momentu kiedy zorientowalam sie ze jestem w ciązy a to dopiero 11 tydzien , mam wrazenie przez to ze ten czas straaasznie sie dłuzy . Powiedzcie mi z jaką częśtotliwością chodzicie do gina , mój mnie umawia co 1,5 tygodnia i sie tak zastanawiam czy to nie za często .

    w57v9jcgr25c03xm.png

    20160514610122.png
  • maka86 Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 19 lutego 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam chodzić na wizyty co miesiąc pod koniec ciazy co 2 tyg, no chyba że coś mnie niepokoi to w każdej chwili mogę iść. Jeśli nic Ci nie dolega a ciąża rozwija się prawidlowo to zdecydowanie za często chodzisz. Może przychodnia czy lekarka ma z tego jakieś profity, ciężko powiedzieć.

    Liwusia 17.04.2015
    Szymek 06.03.2017
  • elleilah Koleżanka
    Postów: 54 105

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @maka86 biorąc pod uwagę że płace 250 zł za wizytę to na pewno się mu to opłaca , chyba zbankrutuje do końca ciąży hehe.

    w57v9jcgr25c03xm.png

    20160514610122.png
  • Agentka85 Debiutantka
    Postów: 13 21

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elleilah wrote:
    hej dziewczyny , ja mam najbliższą wizytę już w środę - to już moja 6/7 wizyta od momentu kiedy zorientowalam sie ze jestem w ciązy a to dopiero 11 tydzien , mam wrazenie przez to ze ten czas straaasznie sie dłuzy . Powiedzcie mi z jaką częśtotliwością chodzicie do gina , mój mnie umawia co 1,5 tygodnia i sie tak zastanawiam czy to nie za często .
    ja chodzę do lekarza co 3 tygodnie, obecnie 10 tydzień :)

    Agentka85
  • Agentka85 Debiutantka
    Postów: 13 21

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    To chyba już tak jest, że będąc w ciąży (zwłaszcza w pierwszej) człowiek dmucha na zimne i zanim coś zrobi, to się zastanawia czy to aby bezpieczne dla maleństwa. A zmartwienia zawsze w życiu będą, ale trzeba się postarać o nich nie myśleć;)

    Moje obawy na początku były związane z brakiem objawów ciąży (a dużo się na ten temat naczytałam, że wymioty, nadwrażliwość na zapachy itd.)U mnie od samego początku (i to mnie zastanowiło, że może jestem w ciąży) objawem były bolesne piersi. Martwiłam się, że coś jest nie tak, moje wątpliwości jednak szybko rozwiał mój lekarz:)

    Byle do września:D

    ja też nie miałam typowych objawów - zero nudności ( jak na razie ;D ) Tylko odrzuca mnie na myśl o kawie mimo tego ,że wcześniej wypijałam 3 kawki dziennie. Teraz tylko ból piersi i częste siku :) z niecierpliwością czekamy na wrzesień <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 12:47

    lena86 lubi tę wiadomość

    Agentka85
  • elleilah Koleżanka
    Postów: 54 105

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku od 8 tygodnia nudności tylko poranne , częste siku , zawroty głowy przy wstawaniu i ból głowy co 3 dni . Teraz już jest coraz lepiej więc byle do przodu.
    Czasami mam tak że wstaje rano i się zastanawiam czy to nie sen , czy ja naprawdę jestem w ciązy ??-czy któraś też tak miała.
    Jestem straszną panikarą więc wszystko sobie dobieram do głowy ;).

    w57v9jcgr25c03xm.png

    20160514610122.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do częstotliwości wizyt to chodzę co 2 tygodnie to jednej Pani dr (która jest w każdy dzień tygodnia dostępna) po L4. do lekarza prowadzącego ciążę mniej więcej raz na miesiąc, dzisiaj miałam mieć robione USG I trymestru (już nie mogłam się doczekać, niestety Pan dr odwołał wizytę:(, na to badanie idę więc w czwartek do innego lekarza, bo już nie mogę wysiedzieć na 4 literach:P na szczęście mam wizyty za darmo (tzn. za ten pakiet medyczny płaci mój mąż w pracy, jakieś 20 zł na miesiąc), więc jakbym chciała mogłabym chodzić codziennie do lekarza, ale po co;)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elleilah hehe też tak czasem mam, że nie dowierzam:D może dlatego, że moje objawy to praktycznie żaden dyskomfort, w pierwszych tygodniach było mi zimno i cały czas przysypiałam. teraz mam więcej energii, czuję się bardzo dobrze:). Biust też trochę się powiększył (już musiałam wymienić staniki na D, co to będzie dalej, aż się obawiam;) Choć nigdy nie byłam łakomczuchem, teraz mam jakiś słaby apetyt (a mój mąż ciągle mi chce przemycić coś zdrowego do jedzenia:D, ja głównie mam ochotę na owoce - jabłka, mandarynki! - za którymi nie przepadałam), przed ciążą piłam kilka kubków melisy czy pokrzywy (teraz tylko woda!). Jednak z tą zmianą preferencji smakowych to jednak prawda:D haha

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy wasz lekarza prowadzący podał do ciebie prywatny nr telefonu w razie jakiegoś nagłego wypadku (odpukać)?
    ja na karcie ciąży mam takie okienko na nr telefonu, ale ostatnio dr wszystko pięknie wypełnił, ale bez nr:P

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • elleilah Koleżanka
    Postów: 54 105

    Wysłany: 19 lutego 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @lena86 ja posiadam , w razie gdyby wyniki badań mnie nie pokoily to jest do dyspozycji . Nawet miałam sytuacje ze tsh mi wyszło za wysokie , od razu napisałam do niego i po minucie miałam odpowiedz ze mam z powrotem łykać euthyrox a tak to bym musiała czekać do następnej wizyty .

    lena86 lubi tę wiadomość

    w57v9jcgr25c03xm.png

    20160514610122.png
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elliah ja byłam w 6t3d potem miałam być za tydz a nast za 3 tyg, czyli jeszcze 2 tyg

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy tez macie tradzik? :( Ja nie moge sobie z tym poradzić! Codziennie coś nowego. Całe czoło w pryszczach :( teraz w dodatku idzie na policzki i okolice brody! Jednym słowem masakra! Cała buzia czerwona, nawet makijaż nie pomaga, w sumie w makijażu jeszcze gorzej :(

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 20 lutego 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzlo wrote:
    Dziewczyny czy Wy tez macie tradzik? :( Ja nie moge sobie z tym poradzić! Codziennie coś nowego. Całe czoło w pryszczach :( teraz w dodatku idzie na policzki i okolice brody! Jednym słowem masakra! Cała buzia czerwona, nawet makijaż nie pomaga, w sumie w makijażu jeszcze gorzej :(

    Niestety tak, plecy, dekolt, głowa i twarz, na szczęście nie super dużo, ale zauważalnie, do tego b sucha skóra

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizonka wrote:
    Niestety tak, plecy, dekolt, głowa i twarz, na szczęście nie super dużo, ale zauważalnie, do tego b sucha skóra

    Ja mam tylko na buzi. Tylko ze ja zawsze miałam problemy, byłam również na izoteku. Wszystki pomagało tylko na chwile. Buzie mam jak po wojnie, i teraz te pryszcze i nic nie chce schodzić :( a tu niczym nie można smarować?! I wlasnie buzie jak miałam mega tłusta to teraz sucha jak nie wiem! A codziennie wychodzą nowe niespodzianki :(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 lutego 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzlo wrote:
    Dziewczyny czy Wy tez macie tradzik? :( Ja nie moge sobie z tym poradzić! Codziennie coś nowego. Całe czoło w pryszczach :( teraz w dodatku idzie na policzki i okolice brody! Jednym słowem masakra! Cała buzia czerwona, nawet makijaż nie pomaga, w sumie w makijażu jeszcze gorzej :(

    Ja miałam straszny trądzik na początku ciąży i schodził mi z twarzy na plecy i ramiona. Potem ktoś mi powiedział, że może być to "wina" testosteronu, który produkuje chłopiec (nie znałam jeszcze wtedy płci, bo to początki były). I faktycznie - chłopaka mam :)

    Dodam, że w 2 trymestrze twarz wyczyściła się całkowicie i takiej pięknej cery to nigdy nie miałam, ale zostały pojedyńcze wypryski na ramionach, plecach, nogach - łydkach (!) :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ