X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr wrzesień 2018
Odpowiedz

wrzesień 2018

Oceń ten wątek:
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena gratulacje :-)
    My staraliśmy się 18 miesięcy. A w tym czasie badania, lekarze i uchodząca nadzieja.
    Ale najważniejsze, że się udało. 6 lutego mam pierwszą wizytę u gina w ciąży :-)

    Agentka85 lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    to mój pierwszy wpis na blogu.
    Nowy rok zaczął się dla mnie wprost fantastycznie:) 2 stycznia przed wyjściem do pracy, patrząc jeszcze ledwo na oczy zrobiłam test, który wyszedł +. Mąż jeszcze spał, ale ja go obudziłam taką wspaniałą wiadomością, jego komentarz bezcenny: "Ale jaja":D. Jesteśmy chyba szczęściarzami, bo udało nam się za 1 razem, i jeszcze chyba do końca w to szczęście nie wierzymy. Mam tylko i wyłącznie pozytywne myśli, za sobą już kilka wizyt u ginekologa (8 tydzień, 3 dzień, serduszko bije, dzidzia ma 1,5 cm). Termin 11 września 2018 (chociaż mam cichą nadzieję, że będzie to 7 września -
    urodziny mojego męża:D)Za kilka tygodni badanie USG genetyczne (mam nadzieję, że maluszek rozwija się prawidłowo). Z leków zażywam Euthyrox (50), Pregne PLUS, Pregne DHA, cały komplet badań już za mną i wszystko wyszło ok, TSH poniżej 2, jestem cały czas pod opieką endokrynologa oczywiście. Czuję się fantastycznie (chociaż naczytałam się dużo o objawach, i byłam nimi przerażona). Doskwiera mi jedynie bolesność piersi, i czasami mam dziwne uczucie na żołądku. Ale żadnych mdłości nic z tych rzeczy. Nie mam za to ochoty na moją ulubioną Inkę, czy melisę (którą piłam hektolitrami). Za to teraz woda, soki, owoce, warzywa, najlepiej wszystko to co kwaśne i gorzkie:D No by było na tyle:) cieszę się ciszą i spokojem, i urlopem;)
    Hej. :)

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Lena gratulacje :-)
    My staraliśmy się 18 miesięcy. A w tym czasie badania, lekarze i uchodząca nadzieja.
    Ale najważniejsze, że się udało. 6 lutego mam pierwszą wizytę u gina w ciąży :-)
    Ja 5 lutego mam wizyte, pierwszą.

    Mari92 lubi tę wiadomość

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • TinyYnka Przyjaciółka
    Postów: 68 57

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja mam jutro przed soba pierwsza wizyte. Wedlug miesiaczki powinien byc to 6 tydzien ale podejrzewam ze owulacja mogla sie spoznic i jestem dopiero w 5 tygodniu. Kochane czy jest szansa ze tak wczesnie lekarz cos bedzie widzial. Dwa razu juz poroniłam i tak bardzo sie teraz stresuje. Mam za soba juz bete pierwszy wynik 169 a drugi po 72godz 919 wiec spory przyrost bety mnie bardzo pociesza

    lena86, mersiak lubią tę wiadomość

  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 1 lutego 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałaś już l4 na ciaze ? Jeśli tak, to Ty poprosiła czy lekarz sam zaproponował ?

    Maka86 tak dostałam bez problemu L4, poszłam na wizytę do ginekologa dzień po pozytywnym teście (niestety kobieta nadaje się tylko do wypisywania L4, w życiu nie powierzyłabym swojego zdrowia w jej ręce, a tym bardziej dziecka:/, zresztą same opinie na znanylekarz.pl świadczą o tej Pani dr ocena 2,5:/). Pani dr nahuczała na mnie, i miała wręcz pretensje, czego ja chcę, przyszłam przecież w dniu miesiączki. Ja nie dam sobie w kaszę dmuchać, zwłaszcza lekarzom, którzy siedzą w klinice za karę. Więc jej spokojnie wytłumaczyłam, że nie chciałam czekać z wizytą, i chyba dobrze, że chcę być pod opieką lekarza już od samego początku. Wtedy zmieniła trochę nastawienie i ton głosu. Na końcu zapytałam o zwolnienie, pani dr bez problemu je wypisała. WYjaśnię, że jestem nauczycielem w przedszkolu, prowadzę też zajęcia muzyczne w Domu Kultury (więc cały czas mam styczność z różnego rodzaju chorobami, w tym różyczkami, ospami itd.). Chociaż lubię swoją pracę, to wolę nie ryzykować, i przysiąść trochę na przysłowiowych 4 literach:P

    P.S.
    Czy któreś dziewczyny są z Krakowa;)?

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 1 lutego 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TinyYnka wrote:
    Witajcie. Ja mam jutro przed soba pierwsza wizyte. Wedlug miesiaczki powinien byc to 6 tydzien ale podejrzewam ze owulacja mogla sie spoznic i jestem dopiero w 5 tygodniu. Kochane czy jest szansa ze tak wczesnie lekarz cos bedzie widzial. Dwa razu juz poroniłam i tak bardzo sie teraz stresuje. Mam za soba juz bete pierwszy wynik 169 a drugi po 72godz 919 wiec spory przyrost bety mnie bardzo pociesza

    Ja miałam robione USG w 5 tygodniu (było widać pęcherzyk), następnie w 7 tygodniu (dziecko miało 1 cm, biło już pięknie serduszko). Jeżeli lekarz jest obeznany w tematyce, ma długie doświadczenie to wszystko zobaczy;) dlatego tak ważne jest być pod opieką fachowca, a nie konowała:/, których wiele na świecie.

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maka86 wrote:
    To super że możesz sobie spokojnie odpoczywać tym bardziej ze w życiu się jeszcze napracujesz :) ja jestem jeszcze na macierzyńskim do 04.03 ale będę Bede chciała wziąć zwolnienie i mam nadzieję że dostanę.

    Ja jestem z Krakowa.

    I mam nadzieję korzystać z wolnego ile wlezie:D i tak w domu zawsze jest co robić;) a ja mam ambitne plany do zrealizowania:D pewnie jak zwykle skończy się na planach;) a przede mną jeszcze wielki remont w mieszkaniu...o zgrozo...więc na nudę na pewno nie będę narzekać:)
    Maka86 jest tutaj możliwość jakiejś prywatnej korespondencji? bo widzę, że nie jesteś po raz pierwszy w ciąży;) to mogłabym o coś tam ekspertki w tej dziedzinie popytać, zwłaszcza, że jesteś z Krakowa;)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Ewelinka_12 Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 1 lutego 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wyniki bety (zrobiłam z ciekawości) i w 5 tyg i 3 dniu wynik to 11809 :-)

    Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza!!!

    W ogóle dziewczyny jeśli macie jakieś pytania dot L4 i umów to śmiało pytajcie. Pracuję jako kadrowa :-P

    KLM89, Camilla13 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja mam do Ciebie pytanie Ewelinka_12!

    8.01 dostałam wypowiedzenie miesięczne do 28.02. Umowę mam na czas określony do listopada 2018. W dniu otrzymania wypowiedzenia nie wiedzialam że jestem w ciaży. Niedługo potem sie dowiedziałam i zaczęłam bardzo stresować ponieważ atmosfera zrobiła się trudna. Wzięłam l4 na 2 tyg od rodzinnej 80 procent bo jeszcze nie byłam u ginekologa na kręgosłup bo mam poważnie chory. Prezes mojen firmy przekazał koleżance że pożałuje tego l4 i będę mieć kłopoty i moja lekarka. Oczywiście nie przejęłam się specjalnie ponieważ mam chory kregoslup boli mnie non stop aczkolwiek przykro się zrobiło. We wtorek byłam u ginekologa i wzięłam na 2 tygodnie już ciążowe i dostarczyłam do kadr wraz z zaświadczeniem o ciąży. Moje pytanie jest takie : wiem, że pracodawca musi mi cofnąć wypowiedzenie ale ile czasu ma na to i w jaki sposób ma mnie powiadomić nie wiem poczta telefonicznie? Bo muszę też mieć wiedzę czy nie iść do sądu. Dzięki za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 18:13

  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka_12 wrote:
    Właśnie odebrałam wyniki bety (zrobiłam z ciekawości) i w 5 tyg i 3 dniu wynik to 11809 :-)

    Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza!!!

    W ogóle dziewczyny jeśli macie jakieś pytania dot L4 i umów to śmiało pytajcie. Pracuję jako kadrowa :-P


    No to super :) Dobrze wiedzieć ,że jest ktoś obcykany w tym temacie ,a na pewno się to przyda :)

  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 2 lutego 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maka86 wrote:
    Nie wiem czy można rozmawiać na prić, no ale pytaj jak coś pod względem organizacyjnym może coś uda mi się doradzić, szpital , wózek, wyprawka do szpitala itp...

    Na dzień dzisiejszy to miałabym pytanie o szpital, w którym rodziłaś, i masz zamiar rodzić obecnie:) jakie warunki, personel, wrażenia itp. Mój lekarz pracuje w Ujastku, i na razie moje plany są takie, żeby tam rodzić.

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-) czytam wrześniowy wątek od dość dawna i w końcu postanowiłam dołączyć do Was. Jestem w 8 tygodniu i 6 dniu, termin porodu wyznaczono na 8 września. Od 6 dni jestem na l4 bo nabawiłam się poważnej infekcji układu moczowego, wykonuje niebezpieczny zawód i ciągle jestem narażona na chłód, deszcz i ludzi z niewiadomo jakimi chorobami, lekarz musiał powtórzyć antybiotyk co dodatkowo mnie stresuje. Mam 32 lata i skorzystaliśmy z in vitro bo szanse na naturalne poczęcie były bardzo małe, a czas szybko leci i przybywa lat. Teraz niecierpliwie czekam na badania genetyczne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka_12 mam jedno pytanie, l4 dostałam ciążowe z widocznym kodem, czy muszę dostarczyć do kadr również zaświadczenie?

    Gineczka lubi tę wiadomość

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 2 lutego 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) długo sie nie odzywałam bo miałam 2 tyg urlop, ktory zalegał mi jeszcze z poprzedniego roku. Wypoczęłam na maxa i jestem teraz pełna energii do pracy :)
    Co do szybkiego przechodzenia na l4 , to z doświadczenia moich kolezanek (bo swoich jeszcze nie mam) wiem, ze nie warto przechodzic za wczesnie na l4, bo "człowiek i tak sie potem po narodzeniu dziecka jeszcze nasiedzi w domu tyle, że już mu sie odechciewa i chce wracac do ludzi", takze ja poki mogę i mam siły to popracuje ;) [Oczywiscie odnosi się to do sytuacji, kiedy nie ma sie ciąży zagrożonej albo pracy fizycznej/ zagrażającej dziecku.]

    Dziś kolejna wizyta u gin i podgląd usg, co tam słychac u dzidzi :)
    Za 2 tyg test pappa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 14:22

    3i492n0agf4rykt3.png
  • gosia1991 Ekspertka
    Postów: 162 89

    Wysłany: 9 lutego 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U nas z miesiączki termin na 30.09. Druga ciąża, synem ma 13,5 miesiąca. Obie ciąże stymulowane lekami i zastrzykami w celu osiągnięcia pęcherzyków :)3 cykl trafiony !!
    Obecnie 7tc , na l4 od 21,01 - lekarz ktory prowadzil pierwszą ciąże poszedł na rękę i dal zwolnienie, ponieważ byłam na urlopie wypoczynkowym już i aby zaoszczędzić dni urlopowe na podstawie bety wypisał l4 :) Pecherzyk w macicy był dopiero tydzień później :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2018, 10:13

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    9f7ji09kazchgo2e.png

    w4sqyx8diam2g7k8.png
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 10 lutego 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja już po 1 wizycie :-), widziałam swojego okruszka. Serduszko już biło :-). Mam zrobić szereg badań i zgłosić się do gina na założenie karty ciąży :-)
    Wszystko jest ok. Oby tak dalej :-)
    A co do terminu z miesiączki mi gin wyznaczył na 28 września, a z usg na 30.

    Agentka85 lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Agentka85 Debiutantka
    Postów: 13 21

    Wysłany: 11 lutego 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Dostałaś już l4 na ciaze ? Jeśli tak, to Ty poprosiła czy lekarz sam zaproponował ?

    Maka86 tak dostałam bez problemu L4, poszłam na wizytę do ginekologa dzień po pozytywnym teście (niestety kobieta nadaje się tylko do wypisywania L4, w życiu nie powierzyłabym swojego zdrowia w jej ręce, a tym bardziej dziecka:/, zresztą same opinie na znanylekarz.pl świadczą o tej Pani dr ocena 2,5:/). Pani dr nahuczała na mnie, i miała wręcz pretensje, czego ja chcę, przyszłam przecież w dniu miesiączki. Ja nie dam sobie w kaszę dmuchać, zwłaszcza lekarzom, którzy siedzą w klinice za karę. Więc jej spokojnie wytłumaczyłam, że nie chciałam czekać z wizytą, i chyba dobrze, że chcę być pod opieką lekarza już od samego początku. Wtedy zmieniła trochę nastawienie i ton głosu. Na końcu zapytałam o zwolnienie, pani dr bez problemu je wypisała. WYjaśnię, że jestem nauczycielem w przedszkolu, prowadzę też zajęcia muzyczne w Domu Kultury (więc cały czas mam styczność z różnego rodzaju chorobami, w tym różyczkami, ospami itd.). Chociaż lubię swoją pracę, to wolę nie ryzykować, i przysiąść trochę na przysłowiowych 4 literach:P

    P.S.
    Czy któreś dziewczyny są z Krakowa;)?
    Jeśli chodzi o L4 to mój lekarz wypisał mi je już na pierwszej wizycie na której widać bylo tylko pęcherzyk. Teraz jestem w 8 tyg i zastanawiam się czy nie zrezygnować z pracy aż do końca pierwszego trymestru. Co prawda pracuję w biurze ale wolę być ostrożna bo to nasze pierwsze maleństwo wyczekane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 19:12

    Agentka85
  • Agentka85 Debiutantka
    Postów: 13 21

    Wysłany: 11 lutego 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KLM89 wrote:
    No to super :) Dobrze wiedzieć ,że jest ktoś obcykany w tym temacie ,a na pewno się to przyda :)
    No to ja mam pytanko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 19:16

    Agentka85
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 12 lutego 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Jakoś tutaj cichutko ;) Tak po trochę podczytuję i widzę ,że większości z Was lekarze już zlecili badania, a ja jeszcze nic nie zrobiłam :/ Doktor powiedział,żebym przyjechała za 2 tyg. ( byłam wtedy w 7 tyg.) i wtedy założymy kartę i zrobimy potrzebne , na tym etapie, badania . Mam nadzieję,że to normalne bo trochę mnie to na początku zdziwiło ....no ale może i tak jest dobrze ;) Aktualnie jestem w 9 tyg. jutro wizyta - doczekałam się ;)

    Pozdrawiam :)

  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 12 lutego 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka_12 wrote:
    Właśnie odebrałam wyniki bety (zrobiłam z ciekawości) i w 5 tyg i 3 dniu wynik to 11809 :-)

    Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza!!!

    W ogóle dziewczyny jeśli macie jakieś pytania dot L4 i umów to śmiało pytajcie. Pracuję jako kadrowa :-P


    Hej :) Mam pytanie :) Czy jak dostanę od lekarza zwolnienie L4 z tym symbolem B to może tak być ,że np. napisze mi zwolnienie na miesiąc potem np. wrócę do pracy ale za jakiś czas znowu mi wypisze jak będzie potrzeba ? Czy można takie L4 wypisać tylko raz ? Chodzi mi o to żeby przysługiwało 100 % wynagrodzenia .

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ