X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Czy któraś z Was ma łożysko przodujące? I czy Wam się ono podnosi?
    Dzisiaj byłam na usg połówkowym (20t4d) i łożysko jest na ścianie przedniej, przodujące (leży 6mm na ujściu szyjki). Podobno jest szansa, że się podniesie (bardzo na to liczę), ale jeśli nie, czeka nas cesarka i krwawienia po 32 tygodniu. Cudownie po prostu. Dajcie znać, jak jest u Was i co mówią lekarze.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie wlasnie ale lekarz kazal sie nie martwic- powiedzial ze lozysko podnosi sie do 30tygodnia. Jesli wtedy bedzie nadal przodujace bedziemy sie martwic.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 19 marca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin ostatnio na usg połówkowym powiedział że mam nisko łożysko 11 mm od ujścia szyjki macicy, powiedział żeby na razie się nie denerwować tylko skontrolować na 2-3 tygodnie czy się podnosi. Powiedział że zazwyczaj się ono podnosi także spokojnie musi być dobrze !! :)
    Felicegatto a byłaś od tamtego czasu na kontroli, podniosło się coś u Ciebie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 13:52

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 19 marca 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 24tc dowiedziałam się, że mam nisko łożysko na przedniej ścianie. Lekarka powiedziała, że czasami dopiero po 30-tym tygodniu się podnosi i że jeszcze ma czas. Za 2tyg mam kontrolę i dowiem się czy coś się zmieniło w tej materii. A póki co spoczynkowy tryb życia. Jeśli się nie podniesie, to cięcie cesarskie.

    Sheelie lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 marca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Ja w 24tc dowiedziałam się, że mam nisko łożysko na przedniej ścianie. Lekarka powiedziała, że czasami dopiero po 30-tym tygodniu się podnosi i że jeszcze ma czas. Za 2tyg mam kontrolę i dowiem się czy coś się zmieniło w tej materii. A póki co spoczynkowy tryb życia. Jeśli się nie podniesie, to cięcie cesarskie.

    Galanea, daj proszę znać, jaki będzie finał. Ja jestem teraz w 23 tc i pójdę kontrolnie koło 25ego. Zobaczę, czy cokolwiek się zmienia i jeśli nie, to zacznę więcej leżeć niż chodzić.

    Galanea lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 marca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice, u mnie nie użyto określenia "przodujące", wiem też, że jest na tylnej ścianie, ale w 23 tygodniu usłyszałam, że jest bardzo nisko i trzeba to kontrolować (razem z długością szyjki, chociaż u mnie to akurat nie wpływało i szyjka była długa). Nisko też czułam ruchy dziecka, na linii lub pod linią majtek.

    Teraz jestem w 28tyg. 5 dniu (wg usg w 30tyg. 1 dniu) i dziś usłyszałam, że łożysko mam bardzo wysoko :). Tego też się spodziewałam, bo z tygodnia na tydzień czułam kopnięcia coraz wyżej. Łożysko przeważnie samo podnosi się w okolicach 30 tygodnia, tak jak dziewczyny pisały. Nie ma co denerwować się na zapas, tylko właśnie kontrolować sprawę, żyć spokojnie, polegiwać :).

    Trzymam kciuki!

    amela, FeliceGatto lubią tę wiadomość

  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja też mam łożysko przodujące,szyjka 3,24 cm.Muszę leżeć w łóżku,jedynie do toalety i na jedzenie mogę wstawać.Jeszcze jakiś stan zapalny się wdał i gynalgin,urosept biorę,oraz luteinę.W razie bólów brzucha takich jak na miesiączkę mam natychmiast do szpitala jechać.Kolejna wizyta 28.04.Popłakałam się wczoraj.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 25 marca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doti77 wrote:
    Witam ja też mam łożysko przodujące,szyjka 3,24 cm.Muszę leżeć w łóżku,jedynie do toalety i na jedzenie mogę wstawać.Jeszcze jakiś stan zapalny się wdał i gynalgin,urosept biorę,oraz luteinę.W razie bólów brzucha takich jak na miesiączkę mam natychmiast do szpitala jechać.Kolejna wizyta 28.04.Popłakałam się wczoraj.


    doti, a miałaś wcześniej jakieś objawy typu plamienia itp? Czy po prostu na usg okazało się, że łożysko jest przodujące? Nam lekarz zakazał tylko seksu (lub bardzo delikatnie i nie do końca wchodzić), a poza tym nic nie mówił. Dopiero po 30 tygodniu trzeba uważać i leżeć. Uspokajał, że łożysko do 30ego tygodnia może się podnieść. U mnie leci teraz 24 tydzień. W przyszłym pójdziemy kontrolnie zobaczyć, czy coś się ruszyło. Na razie żyję normalnie. No... może już nie myję okien i rzadziej odkurzam, ale cały czas liczę na mały cud i to, że się unosi :)
    Nie martw się i nie stresuj. Poczekaj na kolejne usg, bo u Ciebie szanse na podniesienie łożyska są naprawdę duże (jesteś dopiero w 17 tc) :) Mocno trzymam kciuki!

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 25 marca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    doti, a miałaś wcześniej jakieś objawy typu plamienia itp? Czy po prostu na usg okazało się, że łożysko jest przodujące? Nam lekarz zakazał tylko seksu (lub bardzo delikatnie i nie do końca wchodzić), a poza tym nic nie mówił. Dopiero po 30 tygodniu trzeba uważać i leżeć. Uspokajał, że łożysko do 30ego tygodnia może się podnieść. U mnie leci teraz 24 tydzień. W przyszłym pójdziemy kontrolnie zobaczyć, czy coś się ruszyło. Na razie żyję normalnie. No... może już nie myję okien i rzadziej odkurzam, ale cały czas liczę na mały cud i to, że się unosi :)
    Nie martw się i nie stresuj. Poczekaj na kolejne usg, bo u Ciebie szanse na podniesienie łożyska są naprawdę duże (jesteś dopiero w 17 tc) :) Mocno trzymam kciuki!
    Witaj nie nie miałam .Teraz wyniki złe wyszły moczu jest stan zapalny.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 marca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice - miałam dać znać jak z moim łożyskiem. 5 dni temu miałam usg i lekarz się pytał gdzie to nisko ułożone łożysko :) Więc chyba się podnosi :)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 25 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Felice - miałam dać znać jak z moim łożyskiem. 5 dni temu miałam usg i lekarz się pytał gdzie to nisko ułożone łożysko :) Więc chyba się podnosi :)


    Super! :) Ja idę w następną środę :)

    Galanea, Pauliśka lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 marca 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Super! :) Ja idę w następną środę :)

    Ja też jeszcze w nast. środę mam usg, żeby sprawdzić. Trzymam kciuki za Ciebie :)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Nunkaaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam łożysko przodujące, ale tak jak piszecie lekarz kazał się nie martwić. Ja mam wizytę 1 kwietnia ale ruchy zaczynam czuć coraz wyżej więc mam nadzieję, że coś się ruszyło :)

    34bwugpj2ofuvati.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, łożysko nawet nie drgnęło. Leży dokładnie tam, gdzie leżało i robi małej za poduszkę ;) Kolejne USG w 32 TC, choć doktorek mocno powątpiewa, żeby coś się zmieniło.

    Galanea - a jak u Ciebie?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też lekarz stwierdził łożysko powodujące. Towarzyszą mu ciągle plamienia. Powiedział żeby nie martwić się na zapas bo ma duże szanse na podniesienie się i ze kluczowy jest czas do 20 tygodnia. Jednocześnie ostrzegł jakie powikłania mogą być jesli się nie podniesie. W poniedziałek idę do prywatnego gina i zobaczymy co powie.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    U mnie też lekarz stwierdził łożysko powodujące. Towarzyszą mu ciągle plamienia. Powiedział żeby nie martwić się na zapas bo ma duże szanse na podniesienie się i ze kluczowy jest czas do 20 tygodnia. Jednocześnie ostrzegł jakie powikłania mogą być jesli się nie podniesie. W poniedziałek idę do prywatnego gina i zobaczymy co powie.


    Patu, jeśli plamisz, powinnaś dostać całą masę zaleceń (a raczej nakazów ;)) Nie wolno Ci nic nosić, chodzić powinnaś tylko na siusiu i mycie (i dwójeczkę oczywiście :P), całkowity zakaz seksu i najlepiej w ogóle leżeć i pachnieć. Przynajmniej dopóki się nie podniesie. Ach, i żadnych ciepłych kąpieli. Szybki prysznic i tyle. Uważaj na siebie!!!!

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Patu, jeśli plamisz, powinnaś dostać całą masę zaleceń (a raczej nakazów ;)) Nie wolno Ci nic nosić, chodzić powinnaś tylko na siusiu i mycie (i dwójeczkę oczywiście :P), całkowity zakaz seksu i najlepiej w ogóle leżeć i pachnieć. Przynajmniej dopóki się nie podniesie. Ach, i żadnych ciepłych kąpieli. Szybki prysznic i tyle. Uważaj na siebie!!!!

    Leze jak najwięcej się da tylko szybkie obiadki i z powrotem do łóżka. Juz nie mogę patrzeć na łóżko ale jak trzeba to trudno.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam ponoć łożysko przodujące (nie plamie ale mam się oszczędzać itd), ciekawe co się okaże podczas najbliższej wizyty 15 kwietnia...

    agatia lubi tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak czytałam o przyczynach łożyska przodujacego. To m.in. in-vitro, wcześniejsza cesarka i lyzeczkowanie macicy. Domyślacie się, co u Was jest powodem? U mnie najprawdopodobniej lyzeczkowanie. Po porodzie pierworodnego wyczyścili mi macice. Tak bez sensu, właściwie proforma, bo łożysko wyszło całe. Doktorek powiedział, że to spowodowało zrosty i blizny i łożysko zagniezdzilo się tam, gdzie śluzówka była najmniej uszkodzona, czyli przy szyjce.
    A jak było z Wami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 08:15

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie nie było nic. to moja pierwsza ciąża. bez in-vitro. nic zwiększającego ryzyko. ponoć u pierworódek bez sztucznego zapłodnienia szansa na przodujące łożysko wynosi ok 1 do 1000 a nawet mniej

    Martyna155 lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ