X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadciśnienie w ciąży ..
Odpowiedz

Nadciśnienie w ciąży ..

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenkaa jak ciśnienie dziś? Ja wczoraj miałam w drugą stronę - 105/58 i czułam się fatalnie, bolała mnie głowa cały dzień, dziś poszłam do pracy i dużo lepiej 117/68.

    Mam nadzieję, że u Ciebie się normuje

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MłodaDama wrote:
    Ciekawe dlaczego Ty masz w ogóle nadciśnienie.Robiłaś jakies badania u kardiologa albo ogólne mocz krew? białka w moczu nie ma?
    Przecież nie możesz się tak męczyć do porodu kurcze musi być jakiś sposób żeby te ciśnienie bardziej spadło ;/ żeby było prawidłowe. A przede wszystkim jakas przyczyna .

    hej nie wiem skąd :( białka nie ma ....... jutro ide do gin wiec zobacze cisnienie mi skacze

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Kamenkaa jak ciśnienie dziś? Ja wczoraj miałam w drugą stronę - 105/58 i czułam się fatalnie, bolała mnie głowa cały dzień, dziś poszłam do pracy i dużo lepiej 117/68.

    Mam nadzieję, że u Ciebie się normuje


    Nie za fajnie :( wieczorem jak widziałaś pisałam posta spojrzyj wczesniej.....
    a dzis zanim wstalam z łózka 129 a teraz 138/75 masakra nie wiem co robic boje sie bardzo:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenka - właśnie widziałam i dlatego miałam nadzieję, że lepiej. Może zadzwoń jeszcze raz do swojego lekarza? A jak masz możliwość to może pojedź na ip - może tam Ci dadzą zastrzyk - podobno w ciąży można podawać relanium dożylnie - to silny lek, ale jak Ci się tak długo utrzymuje takie ciśnienie i nie spada, to może to się już kwalifikuje

    wiem, że łatwo mówić, ale spróbuj się bardziej nie denerwować, żeby jeszcze nie skakało

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro wizyta tak? Porozmawiaj z lekarzem czy aby na pewno tak moze skakac czy nie lepiej porobic jakies badania a nawet polozyc sie w szpitalu niech kontroluja i cos zaradza na to. Nie boj sie bo lekarze ci i malenstwu pomoga ale ja bym tego tak nie zostawila . Doszukiwalabym dlaczego tak cisnienie skacze i skad sie wzielo nawet gdybym miapa lezec w szpitalu to wazne ,bo wysokie cisnienie moze grozic roznymi rzeczami. Ja jak bylam w szpitalu dali mi lek po godzinie cisnienie nie spadlo dali dwie tabsy na raz po 2h nie spadlo jak pielegniarka przyszla po raz 3 zmierzyc ale spadlo do 130/80 odetchnela z ulga i powiedziala chwała panie nie bedzie cesarki. A ciaza byla jeszcze niedonoszona :/ takze tego trzeba pilnowac.

    Jesli jutro lekarz czegos co bedzie skuteczne nie zaradzi ja bym jechala na ip i powiedziala ze mimo leków cisnienie bardzo skacze zle sie czujesz itd. Niech cie poloza i zarzadaj wyjasnienia tego i maja ci pomoc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 13:53

    Gagaga, kamenkaa lubią tę wiadomość

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziewczyny zobacze jesli dobije mi do 140 pojade dzis na Ip ! jesli bedzie mniejsze poczekam do rannej wizyty . i Zapytam o wszystko.

    W Każdym badz razie trzymajcie kciuki . NAjlepsze to ze czuje sie dobrze a cisnienie skacze czemu nie wiem:(

    A jelsi moge spytac MłodaDama jakie Ty mialas ciśnienie że Cie zostawili w szpitalu? Mi narazie 140 nie przekracza mam nadzieje ze nie przekroczy

    Moz eten lek co dostaje jest za słaby co jak myslicie?
    Jaki Ty dostawalas?

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam tez Dopegyt kochana. Cisnienie mialam 160/100 i nie spadalo nic a nic mimo lezenia itd. Ja sama pojechałam na ip jak tylko zmierzylam a takie wyszlo bo mi cos nie pasowalo glowa mnie bolala a ze juz kiedys cierpialam na nadcisnienie to pierwszy sygnal zeby zmierzyc cisnienie.
    Ale wszyscy i lekarka i polozna i w szpitalu gadali jak przekroczy 140/90 i nie spadnie po lezeniu herbatce ew drzemce to IP

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie dawaj znać!

    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aktualnie mierzyłam o 16 ciśnienie 130/75 wiec chyba nie jest źle ...
    wzielam lek i znowu o 18 będe mierzyć zobaczymy...

    Dziewczyny a ten lek nie szkodzi dziecku?
    MłodaDama ile razy dzienie bralas Dopegyt ? i jak Ci nie spadło to zmienili Ci na inny lek rozumiem a jaki?

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobre cisnieni 130/75.
    Mi nie zmieniali po prostu po pierwszych dawkach nie zareagowalam na lek dopiero po 3h i 3 tabletkach spadło i potem juz bylo okej skakalo jak tobie do porodu ale nie przekraczalo wiec nie pabikowalam. Co do bezpieczeństwa leku nie znam sie ale wiem ze jest dla ciężarnych spokojnie dzidziusiowi nic nie bedzie tez. Moj synek zdrow jak ryba.

    A i bralam 3x1 tabl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 17:44

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MłodaDama dziekuje za odpowiedz troche mnie uspokoiłaś ...

    A kiedy zaczeły Ci sie problemy z Ciśnieniem od ktorego tygodnia ciąży? bo mi teraz od 17tyg. i biore lek 3dni i nie widze by spadlo ponizej 130 .......zawsze powyzej 130 mam :( i to mnie martwi czy Ciśnienie nie zaszkodzi dzidzi

    teraz mierzac po 2h po leku 127/75 wow az nie mozliwe odetchnełam z ulgą ale trzymam sie diety ..i inne domowe sposoby na obnizenie soki z aronii banany pomidory moze to duzo dało? jeju ale sie ucieszylam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 18:04

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz takze luz kochana . Bedzie dobrze :)

    Mi nagle skoczylo cisnienie w 36tyg ciazy.

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MłodaDama wrote:
    No widzisz takze luz kochana . Bedzie dobrze :)

    Mi nagle skoczylo cisnienie w 36tyg ciazy.


    oby kochana tak bylo MAsakra czlowiek sie denerwuje i potem mysli.. ahh

  • Clio Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenkaa, dopiero mam chwile zeby cos napisac ale za to specjalnie zajrzalam do ciazowych notatek.
    Tak jak pisalam, zaczelo sie na poczatku drugiego trymestru. Wtedy cisnienie skakalo mi nawet do 146/90. Do tego wyszlo mi bialko w moczu takze nieciekawie. Moj lekarz jest z gatunku tych nie panikujacych. Ja tez. Przepisal mi dopegyt 2x1 a do tego konska dawke vit d. Oprocz tego za jego rada wlaczylam do diety produkty obnizajace cisnienie. Tylko soli nie kazal ograniczac, ale ja w ogole malo jej uzywam. Po kilku dniach poczulam sie lepiej, bole glowy minely. Cisnienie co prawda wciaz nie bylo idealne, ale do 37tc nie przekroczylo 135/84.
    To naturalne, ze sie obawiasz ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Najwazniejsze, ze wiadomo co sie dzieje i mozna to miec pod kontrola.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    Clio
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clio bardzo dziekuje ze sie odezwałaś ekarz zwiekszył mi dawke 3x1 zauwayzlam poprawe bo juz 127/75 wiec byle tak dalej włącyłam te dzis produkty obniżające cisnienie... czuje sie troche lepiejj...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenkaa jak dziś?

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka Gagaga Dziekuje że pytasz miło z Twojej strony.

    NA badanie jak jechałam ciśnienie mega poszło w góre 150 ;/

    jesli chodzi o samo badanie wszystko dobrze
    jedynie mam leukocyty w moczu ale dal jakis antybiotyk i minie bo nie ma ich znów mega dużo...
    a cała reszta ok..
    co najdziwniejsze u niego miałam cisnienie 117/75 . az w szoku byłam :)

    i na 100% dziewczyneczka:)

    Clio lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to fajnie :)
    Ale czujesz się lepiej? Jesteś spokojniejsza?

    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    No to fajnie :)
    Ale czujesz się lepiej? Jesteś spokojniejsza?

    no spokojniejsza jestem cisnienie obecnie w domu 127/75 wiec nie jest źle .. CHyba tez duzo stres robił swoje

    Gagaga lubi tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka u mnie powoli się wszystko normuje Wacha sie te ciśnienie 120-130...

    Mysle o tym drugim bo vzasem mam 110/60 czy te drugie nie jest za niskie? bo czasem jak mam takie niskie to kreci mi sie w głowie...

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ