X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam Armagedon w domu, szafe wynieniamy zeby sie kolyska w sypialni pomiescila i co? Skrecili ale burdel to ja do 1 w nocy sprzatalam i jeszcze zostalo. Kartony, folie, w kuchni kosmos bo glodni byli to gotowalam potem ukladalam ciuchy i tak zostalo, w salonie istne pieklo. A moj madrala jak zrobil mebele to sie zwinal grac na kompie, myslalam ze zamorduje gada! Brzuch mi sie stawial, bolal i bylo mi niedobrze, az sie balam o mala....ufff musialam sie wygadac. Nikogo do pomocy jak pytam, kazdy ma arcywazne zajecia w piatek o 20, normalnie a tak to siedzi jego rodzenstwo u nas codziennie i czeka az im cos dam do jedzenia...a ma ich 6....wykoncze sie.

    Jakies rady na lenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2016, 08:22

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego T angażuje w pracę fizyczne , powiem wam że nie mam na co narzekać. Ja tylko mówię co ma zrobić i robi :). Nie wyobrażam sobie sprzątać sama albo coś dźwigać . A to dlatego ze od początku muszę dmuchać i chuchac na ciążę bo ciągle coś się dzieje :/. Po urodzeniu i tak będziemy zapierniczac przez 24h na dobę więc niech się faceci trochę wykażą ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Cię brzuch pobolewa to odpoczywaj , szanuj się i dbaj o dzidzie

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam weekend mija? :) spokojnie?:)

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A spokojnie, na leżąco bardziej :)choć trochę ponarzekam bo od paru dni mam problem ze stawianiem sie macicy. W czwartek lekarz sprawdzal wszystko i mówi ze wszystko jest dobrze. Ale mój brzuch ciągle robi sie twardy, dol pod pepkiem caly czas jest twardy a czasem wychodzą mi takie guzy na brzuchu twarde. To raczej tez nie dzidziuś tylko macica sie napina. Tylko jak leżę na boku jest ok i trochę sie tym martwię. Czy któraś z Was doświadczyła juz moze podobnego problemu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2016, 21:32

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    A spokojnie, na leżąco bardziej :)choć trochę ponarzekam bo od paru dni mam problem ze stawianiem sie macicy. W czwartek lekarz sprawdzal wszystko i mówi ze wszystko jest dobrze. Ale mój brzuch ciągle robi sie twardy, dol pod pepkiem caly czas jest twardy a czasem wychodzą mi takie guzy na brzuchu twarde. To raczej tez nie dzidziuś tylko macica sie napina. Tylko jak leżę na boku jest ok i trochę sie tym martwię. Czy któraś z Was doświadczyła juz moze podobnego problemu?
    Ja miałam takie guzy w okolicach pępka od 15 tc :/. Do teraz mi się takie coś zdarza . Biorę ciągle magnez a od tygodnia znowu luteine bo brzuch mnie pobolewa jak na okres :/. Jeszcze teraz zauważyłam że na wewnętrznych wargach sromowych jakby skóra mi popekala :(. Oszaleje w tej ciąży :/...

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz swoich warg nawet nie jestem w stanie podejrzeć to nawet dobrze bo pewnie tez bym cos wypatrzyla. Ja biorę nospe i magnez a w środę ide po przedłużenie zwolnienia wiec jak nie przejdzie to wspomne dalej lekarzowi.
    Oj tak ciągłe zamartwianie sie w tej ciąży jedno minie to cos nowego się zaczyna. Ale jesteście dla mnie pocieszeniem ze jak widzę nie jestem jedyna.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No spinajacy sie brzuch to i mnie dopada, jest wtedy twardy i skora jest naciagnieta do granic. Lekarz nie widzial nic zlego, a ja sie martwie ze mi sie dzidzius przez to za szybko urodzi, mam termin na 4.09 a wy? A w ogole to wczoraj jak kaszlalam to mnie tak podbrzusze szczypalo, ze myslalam ze na IP pojade, ech wykoncza te bole.

    I temat bardziej przyziemny, jak radzicie sobie z rozstepami? Ja na razie nie mam, ale brzuch sie tak rozszalal, ze lada dzien sie ich spodziewam. A moze w ogole nie macie? Tego bym kazdej z nas zyczyla!

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Co do rozstępów tez narazie ich nie mam. Liczę ze tak zostanie moja mama tez nie miała a podobno duza role robią tu geny. Ogólnie smaruje oliwka z Rossmana na rozstępy.

    Co do napinania brzucha tez mam takie same obawy, żeby tylko urodzić w terminie. Mój termin to z ostatniego usg 23 czerwca :)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już rozstępy młodzieńcze więc dbam o to żeby kolejnych nie było. Smaruję się mustela i póki co jest ok. Ale jeszcze troszkę do porodu zostało więc nie wiem co będzie za miesiąc. A TP wg OM mamy na 11 sierpnia :) .
    Ciąża fajny i wyjątkowy stan ale chce już urodzić bo te zamartwisnie się może wykończyć :/

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysypiecie sie przede mna! Chcialabym sie w sierpniu zmiescic, lubie ten miesiac, ale co ja tam moge.

    Chcialam zapytac jak wasze kregoslupy, mnie boli bardzo i do tego biodro w nocy, nie moge znalezc sobie miejsca normalnie i chodze niewyspana...cos okropnego

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj bola bola, ja do tego mam jeszcze spore skrzywienie. Czasem budze sie jak połamana a o ćwiczeniach nie ma mowy. Na moje szczęście moj brzuszek nie jest jakiś wielki na ten etap ciazy widziałam duzo większe wiec plecy troche odpoczywają.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już od dawna wszystko boli :/. Plecy , biodra. . Budzę się w nocy a częściej pies mnie budzi, więc potem się kładę do łóżka i potrafię przez 2 godz się wiercic :/
    Ja ciągle słyszę że mam mały brzuszek jak na połowę 6 miesiąca ale jak z dzidzia ok to się cieszę .

    Niuniusia , ze skrzywieniem to pewnie boli Cię jeszcze bardziej :/ a myslalas o jakimś masażu albo w rossmanie można kupić takie rolki z wypustkami do masażu

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla wrote:
    Wysypiecie sie przede mna! Chcialabym sie w sierpniu zmiescic, lubie ten miesiac, ale co ja tam moge.

    Chcialam zapytac jak wasze kregoslupy, mnie boli bardzo i do tego biodro w nocy, nie moge znalezc sobie miejsca normalnie i chodze niewyspana...cos okropnego
    Masz termin na poczatku września, jeśli będzie ok i bez cc to pewnie urodzisz w okolicach TP , ważne żeby dziec był zdrowy ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do masażu do narazie męża wykorzystuje. Ja tez słyszę i wiem ze mam maly brzuch ale skoro moja Niunia wazy juz 1,5 kg to wogole sie tym nie przejmuję. Na poczatku to przeżywałam ze nic nie widac i nie widac dopiero od 6 msca troszkę zaczął rosnąć.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zadam może głupie pytanie ale dzisiaj cały dzien o tym myśle. Kończę właśnie 3 miesiąc i wiekszosc spodni jest mi juz ciasna. Dzisiaj wkładając buty pas spodni tak dość wyraźnie mi sie wrzynal w brzuch. Czy taki ucisk może uszkodzić dziecko? :(

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeśli chodzi o kremy przeciwko rozstepom (ja używam kremu Elancyl), to smarujecie się jakoś specjalnie - np wcieracie krem przez 10 minut okreżnymi ruchami czy coś w ten deseń ? :)

    Ja na bóle kręgosłupa szczególnie nie narzekam - przynajmniej na chwilę obecną.
    Rozstepów jak narazie brak.
    Macica od niedawna zaczęła się dziwnie zachowywać - chyba się "stawia" :) ale jest to fizjologiczne, nie sprawia mi większego bólu, więc się nie martwie..

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami: pytalam o to kiedys lekarza, nie szkodzi dziecku ale uciska macice i nie daj Boze lozysko a to juz gorzej, lepiej przerzuc sie na dresy, legginsy, sukienki jak nie chcesz wydawac na ciazowe spodnie. Sa drogie, rozumiem to az za dobrze:/.

    A co do smarowania brzuszka. Z tym tez trzeba uwazac, nie mozna siedziec i maltretowac brzucha, bo mozna wywolac skurcze. Posmarowac i niech dziala! Mam Palmersa z maslem kakaowym i naprawde uelastycznia i nawilza, nie zawiodl mnie!

    Jade dzis na morfologie, zobaczymy jak tam z moim zdrowiem;)

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też używałam jakiś czas Palmersa - rzeczywiśćie fajny :) ale na etapie codziennych mdłości, jego intensywny zapach powodował odruch wiecie jaki i odstawiłam.. Jakoś nie mogę się jeszcze przełamać do niego..

    Mój mały Leloś własnie wibruje mi w brzuszku :D uwielbiam to <3

    Miłego dnia ;)

    Ailla lubi tę wiadomość

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na taką pogodę to najlepiej kupić sukienki i ew. Leginsy z tunikami bo to można łatwo wykorzystać :). Ja tam nic ciazowego nie kupuje , wykorzystuje to co mam albo kupuje takie ubrania co będą też przydatne po ciąży :).
    Ja też tylko przesmaruje brzuszek i czekam az się wchłonie. Tak jak dziewczyny mówią lepiej nie mietolic tego brzucha.

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ