X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy po 12 tyg ciąży?
Odpowiedz

Witaminy po 12 tyg ciąży?

Oceń ten wątek:
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 29 marca 2013, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nie wiem bo mi lekarz mowi ze dobre mam wyniki i nie trzeba mi brac sztucznych witamin a z tego co czytam to wszystkie je bierzecie .. Hmm jak myslicie?niby to chemia itp ale jednak chce sie jak najlepiej dla swojego brzdaca..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 30 marca 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 ja też mam dobre wyniki a mimo to biorę od początku ciąży ba nawet wcześniej brałam już kwas foliowy. Tak jak pisała jedna z dziewczyn, nie zawsze dostarczymy do naszego organizmu wszystkie potrzebne składniki.

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 30 marca 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie kwas foliowy bralam wczesniej i do tego dawalam tez mojemu.ale nie wiem jak z tymi witaminkami teraz hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia, poza tym kwestia jest taka, że bardzo łatwo pozbyć się dobrego poziomu witamin i np. żelaza w naszym organizmie, dziecko szybciutko je sobie zabiera, a uzupełnić te zasoby jest potem bardzo trudno. Czytałam, że uzupełnienie niedoborów żelaza, jeśli okaże się, że mamy go za mało, może trwać nawet kilka tygodni.

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 30 marca 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No racja.wyniki mam b.dobre jak na razie ale chyba jednak sie zaopatrze w jakies witaminki.nie zaszkodza przeciez.dzieki

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja od początku biore prenatal classic i teraz mam pytanie do Was wszystkich ;) za mną 1 trymestr który nie powiem ale potraktował mnie bardzo łagodnie ale teraz za każdym razem gdy połke witaminy jest mi tak niedobrze,ze często kończy sie to wizyta w toalecie...Mam wrażenie w buzi jakbym połknęła rurke z żelaza!!! w piatek ide do gina, mam nadzieje,ze zmieni mi na inne.Czy mialyscie podobne objawy???

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    r

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:34

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozliwe ze skonczy ci sie ten posmak i te wizyty w toalecie z koncem 1trymestru..co do posmaku to nie wiem bo nie bralam zadnych wit.ale najlepiej bedzie wiedzial lekarz:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bilibili wrote:
    dziewczyny ja od początku biore prenatal classic i teraz mam pytanie do Was wszystkich ;) za mną 1 trymestr który nie powiem ale potraktował mnie bardzo łagodnie ale teraz za każdym razem gdy połke witaminy jest mi tak niedobrze,ze często kończy sie to wizyta w toalecie...Mam wrażenie w buzi jakbym połknęła rurke z żelaza!!! w piatek ide do gina, mam nadzieje,ze zmieni mi na inne.Czy mialyscie podobne objawy???

    Ja mam czasem taki posmak jak popiję tabletkę zbyt małą ilością wody. Ale ogólnie to ja też biorę Prenatal Classic i całkiem dobrze go toleruję. Kupiłam dziś dodatkowo w aptece za 5 zł (promocja) kwasy omega 3 i te całe DHA, będę też dodatkowo sobie je brała.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 1 maja 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bilibili wrote:
    dziewczyny ja od początku biore prenatal classic i teraz mam pytanie do Was wszystkich ;) za mną 1 trymestr który nie powiem ale potraktował mnie bardzo łagodnie ale teraz za każdym razem gdy połke witaminy jest mi tak niedobrze,ze często kończy sie to wizyta w toalecie...Mam wrażenie w buzi jakbym połknęła rurke z żelaza!!! w piatek ide do gina, mam nadzieje,ze zmieni mi na inne.Czy mialyscie podobne objawy???

    ja brałam ten prenatal classic jeszcze kiedyś przed zajściem w pierwszą ciążę. Profilaktycznie brałam i nie za bardzo mi te tabletki pasowały. Ostatecznie je wyrzuciłam, bo jakoś źle je tolerowałam. Nie wymiotowałam ale fakt mdliło mnie po nich jakoś dziwnie je tolerowałam

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 1 maja 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do was pytanie w zwiazku z braniem tabletek z tranu.
    Z tego co czytalam to niby sie nie powinno brac go na poczatku ciazy bo cos tam maja wspolnego ze skorczami... ale pewna nie jestem
    Co wy wiecie na ten temat dziewczyny??

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już gdzieś ostatnio pisałam, mi lekarz zabronił jakiegokolwiek tranu ze względu na zbyt dużą zawartość wit. A - i to odnosiło się do całej ciąży, nie tylko na początku. Pytałam wtedy w związku z sezonem grypowym.

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 1 maja 2013, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    Ja już gdzieś ostatnio pisałam, mi lekarz zabronił jakiegokolwiek tranu ze względu na zbyt dużą zawartość wit. A - i to odnosiło się do całej ciąży, nie tylko na początku. Pytałam wtedy w związku z sezonem grypowym.

    m_f dzieki za wypowiedz.Kurcze myslalam bede mogla podreperowac troche moje zapotrzebowanie bo jakos nie mam weny na ryby :(

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien, to może raczej kwasy Omega bierz? Bo one w rybach są najważniejsze, a w tranie jest ich chyba niewiele? no i one są tym, co jest Ci potrzebne, a nie wit. A.

    vivien lubi tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 1 maja 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    m_f wrote:
    Ja już gdzieś ostatnio pisałam, mi lekarz zabronił jakiegokolwiek tranu ze względu na zbyt dużą zawartość wit. A - i to odnosiło się do całej ciąży, nie tylko na początku. Pytałam wtedy w związku z sezonem grypowym.

    m_f dzieki za wypowiedz.Kurcze myslalam bede mogla podreperowac troche moje zapotrzebowanie bo jakos nie mam weny na ryby :(

    w tym celu stosuje się kapsułki z DHA, dla kobiet w ciąż. Zapytaj w aptece coś ci polecą. One są robione z glonów, także są pozbawione metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.

    vivien lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 2 maja 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    Vivien, to może raczej kwasy Omega bierz? Bo one w rybach są najważniejsze, a w tranie jest ich chyba niewiele? no i one są tym, co jest Ci potrzebne, a nie wit. A.

    Tak tez zrobie dzieki wam dziewczyny ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 3 maja 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja polecam Pregna DHA 250- biorę je jako dodatkowe uzpełnienie w kwasy Matruelle. w opakowaniu jest 60 szt - ja biorę jedną dziennie, kosztują ok 27 zł


  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 3 maja 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie posluchałam mojej pani dr odnosnie witamin - brałam mimo, że odradzala. Zalecała jedynie kwas foliowy do końca 3 miesiąca, później nic. Twierdziła, że chemiczne witaminy napedzają sztucznie wagę dziecka i dlatego coraz częściej rodzą się bardzo duże dzieci. I potwierdziła się jej teza : na ostatnim usg połówkowym okazało się, że synuś wagowo jest o wiele cięższy niż być powinien- zamiast 500g ważył 650g ! Według parametrów pod wzgledem wagi jest o 2-3 tyg do przodu, dlatego natychmiast odstawiłam farmaceutyki.
    Zauważyłam też, że nijak się mają do wyników badań. Robię regularnie morfologię i wyniki są niemal identyczne.

    BellaRosa, nutka lubią tę wiadomość

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 3 maja 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi bo tak to właśnie z tymi witaminami jest ;) Jak wyniki są dobre to nie trzeba ich brać, bo rzeczywiście tuczą tylko dziecko :) Najcenniejszy jest kwas foliowy w pierwszym trymestrze no i kwasy omega jak M_F wspomniała. Zaś nawet jeśli witamin mamy za mało to prędzej odbije się to na nas niż na dzieciaczkach, bo dziecko i tak zabierze sobie z nas to co mu potrzeba ;)

    mała mi, m_f, pasia27 lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, moja lekarka zawsze przypomina, że kwasy omega są ważne dla rozwoju mózgu u Maleństwa, więc się stosuję ;)

    BellaRosa lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ