X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Głową w dół-kiedy Wasze maluchy fiknęły
Odpowiedz

Głową w dół-kiedy Wasze maluchy fiknęły

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 14 października 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dwoje moich dzieci nie fiknelo głową w dół :)
    O pierwszy razie tu już"kiedys" pisałam bardzo krótka pepowina
    Która ponoć miała się nie powtórzyć
    S jednak-i za drugim razem bardzo krótka pepowina ;)
    Ciekawe jak będzie teraz?
    Bo muszę dodać że bardzo się boję ze względu na dyzplazje bioder czy odksztalcenie główki...

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 14 października 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    U mnie dwoje moich dzieci nie fiknelo głową w dół :)
    O pierwszy razie tu już"kiedys" pisałam bardzo krótka pepowina
    Która ponoć miała się nie powtórzyć
    S jednak-i za drugim razem bardzo krótka pepowina ;)
    Ciekawe jak będzie teraz?
    Bo muszę dodać że bardzo się boję ze względu na dyzplazje bioder czy odksztalcenie główki...
    kamcialecia, a tak z ciekawości, czy Twoje dzieci miały powyższe dolegliwości? Dlaczego się boisz?
    Bo ja pamiętam, że jak opuszczałam szpital po porodzie to właśnie jeden z lekarzy mi powiedział, żeby jak najszybciej umówić córkę na usg bioderek bo, cytuję,"dziewczynka w położeniu miednicowym to się równa dysplazja stawów biodrowych". Więc my z mężem ledwo wyszliśmy ze szpitala i popędziliśmy z noworodkiem na to usg, które nieprawidłowości nie wykazało. Powtórne usg zresztą też nie.
    Główka faktycznie była troszkę wydłużona, ale to się wyrównało (nawet nie wiem kiedy).

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    córka miała dysplazję, lewe bioderko 2c, stosowaliśmy najpierw szerokie pieluchowanie, potem nieszczęsną frejkę, na koniec szelki pavlika
    jej główka była spłaszczona od góry (jakby ktoś patelnią przywalił ;) )
    ale na tyle mocno, że mieliśmy wskazanie od razu po szpitalu zrobić usg przezciemiaczkowe
    dysplazja leczona ortezami=rehabilitacja dla rozruszania
    ale główka oczywiście sie wyrównała, a bioderko wyleczyło do 7 miesiąca

    w ciązy z synem poryczalam sie na którymś usg, jak usłyszałam "ułożenie miednicowe" . Wtedy zaczeła sie bardzo specyficzna akcja z lekarzem i staneło na zdaniu, ze mam sie nie martwić czymś, na co nie mam wpływu...
    na każdym usg syn był ułożony miednicowo, więc przeczucie mnie nie zmyliło ;)
    miał jedynie niedojrzałe bioderka co jednak wiązało sie z dłuuuugim szerokim pieluchowaniem
    główka była ładniutka

    ta pepowina była bardzo krótka, ale za razem bardzo bardzo gruba (kikuty odpadały po ponad miesiącu)
    no i przy pierwszym cc stanęło na tym, że prawdopodobnie nawet bym nie urodziła sn, pepowina by nie pozwoliła...

    więc moje obawy uzasadnione :) źle wspominam takie dodatkowe niemiłe przezycia wczesnego macierzyństwa, które po prostu odbierały radość dnia codziennego...
    mój przypadek również skrajny, bo dzieci ułożone cały czas miednicowo,więc każde takie ułożenie nie musi oznaczać dodatkowych atrakcji
    czego wszystkim tu życzę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2017, 09:00

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 18 października 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj 30t5d i malutka na usg główką w dole :) Choć nie taka malutka, raczej klopsik ;)

    k878 lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 października 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja się obróciła... z lewej na prawą stronę: pupa idealnie w szyjce,

    metody z leżeniem odpadają, bo jak klęczę na czworakach to kręgosłup mnie boli, a jak leżę tak, żeby tyłek mieć wyżej, to jakoś napinam mięśnie brzucha i dostaję skurczy

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 19 października 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja hmm tak jak dwa dni temu główką w dole tak dziś dupcia w dole... ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 21 października 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 31 tc główką do góry a wczoraj na USG 33+4 już główką w dole. Mam nadzieję,że już tak zostanie ;)

    k878 lubi tę wiadomość

    <3Wbwmp2.png <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 października 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozmawiałam z gin na temat obrotu zewnętrznego;
    z uwagi na to, że to pierwsza ciąża (na takim zaawansowanym etapie...) i trochę mało wód płodowych, kazała mi sobie wybić z głowy

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 października 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zabawnie bo co badanie jest inaczej, wizyta w 29 tc głowa na dole, 31 tc i usg trzeciego trymestru głowa pod żebrami, wizyta 34 tc i głowa znów na dole... mam nadzieję, że już tak zostanie :-D

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Córcia w 20 tc miała główkę w dole, w 31 tc też położenie główkowe i skrócona szyjka (19mm) - lekarz mówi, że już raczej tak zostanie. Nie czułam momentu, w którym Ona się przekręciła więc podejrzewam, że ta pozycja już trwa jakiś czas i może jest jej tak najwygodniej ;)

  • patusia90 Ekspertka
    Postów: 248 198

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 27tc i synek głową w dół :) zastanawiam się tylko czy tak będzie do końca czy jeszcze się obróci z kilka razy :)

    3jgx3e3k7vxypkzu.png

    20170506580117.png
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od 25 tygodnia położenie miednicowe+jeden dzień poprzecznego w 26 tc. Do teraz ciągle pupka na dole. Myślicie, czy skoro tak uwielbia ta pozycję to jest szansa na fikniecie? Jest mi bardzo smutno, bo chciałabym jednak aby dziecko było ze mną od początku przyjścia na świat cały czas. Bardzo tez boje się, bo chce żeby był obok mnie ktoś bliski, a cc z osoba towarzysząca to sprawa niemożliwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2018, 20:13

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo33 wrote:
    U mnie od 25 tygodnia położenie miednicowe+jeden dzień poprzecznego w 26 tc. Do teraz ciągle pupka na dole. Myślicie, czy skoro tak uwielbia ta pozycję to jest szansa na fikniecie? Jest mi bardzo smutno, bo chciałabym jednak aby dziecko było ze mną od początku przyjścia na świat cały czas. Bardzo tez boje się, bo chce żeby był obok mnie ktoś bliski, a cc z osoba towarzysząca to sprawa niemożliwa.
    Iwo33, oczywiście że jest szansa że przyjmie właściwą pozycję. Szansa jest do ostatniego dnia, co zdarza się sporadycznie ale się zdarza. Mój gin mi opowiadał o pacjentce, której zrobił USG przed samym cięciem i okazało się że dziecko się ułożyło prawidłowo. Ponieważ wiedział, że jestem nastawiona na CC mi już USG nie zrobił,żeby nie było niespodzianki:) I miałam CC. A odnośnie drugiej części Twojej wypowiedzi...jedyne, czego żałuję to to że nie mogłam mieć dziecka od razu po operacji, ale w wielu szpitalach dziecko może być z matką od razu! Także jeśli możesz, to poszukaj takiego szpitala, koniecznie.Dla mnie jedyną pociechą jest fakt, że córka była od razu przekazana ojcu, też fajnie:)
    O ile ja męża przy CC nie chciałam to wiem,że są szpitale gdzie ojciec może być obecny( na pewno w Warszawie, nie wiem jak w innych miastach).

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Krk i w dwóch na pewno nie można być z tatą dziecka w trakcie cc. Szczerze, to boję się, że nawet jemu nie dadzą, a to bardzo ważne,by mały od razu był blisko któregoś z rodziców. A miałaś jakiś problem z laktacja po porodzie? Jak w ogóle wspominasz cc? Jak dotrwam do 35 tc to zaczynam chodzić na czworakach i tańczyć, może go to ruszy:d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 18:18

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wspominam dobrze i nie żałuję.Jak będę jeszcze raz w ciąży, to również chciałabym CC. ALE ponieważ wiem, że nie każda kobieta tak dobrze znosi CC, to nie będę go 'polecać'. Z laktacją nie było problemów ( córka skończyła 7 miesięcy i nadal karmię), były z przystawianiem do piersi(byłam u konsultantki laktacyjnej-polecam w razie problemów!)
    Twoje dziecko ma jeszcze trochę czasu na przyjęcie odpowiedniej pozycji startowej, także trzymam kciuki żeby się ułożyło po Twojej myśli. A ćwiczenia na pewno nie zaszkodzą:)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie taki diabeł straszny:) to dobrze. I dobrze, że z karmieniem nie ma problemów (doradca laktacyjny mastraszyl, że glownie po cesarkach krzyczą w szpitalach, żeby karmić, jak nie to od razu mm, bo dziecko za dużo traci na wadze, że jest się złą i uparta matka, która nie zgadza sie na mm, a swojego pokarmu też nie ma). Ale też podobno laktacja jest w głowie. Może pozycja dziecka tez:d

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, ale w wielu szpitalach opieka laktacyjna nie istnieje. A to, czy będziesz karmić czy nie zależy moim zdaniem od tego, jakie wsparcie w razie problemów otrzymasz, a nie od rodzaju porodu. Dla mnie wizyta w poradni to najlepiej wydane 150 zł w życiu.Polozne w szpitalu oczywiście dały Małej butlę:(

    Ja w głębi duszy prosiłam córkę,żeby się już w ostatniej chwili nie 'przekrecila' i grzeczna posłuchała:)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • izzie Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek od około 22 tygodnia był główką w dole i tak został do teraz (37t)

    rfxgk0s36uck23y0.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek leżał główką w dół około 32 tygodnia, córcia chyba szybciej około 30 tygodnia, ale potwierdzenie dostałam dopiero na usg też w 32 tygodniu.

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek od połówkowych cały czas główką w dół. Ale u mnie i tak CC medyczna.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ