X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr III trymestr
Odpowiedz

III trymestr

Oceń ten wątek:
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 28 lipca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie ale tu cicho ostatnio !

    Monia jak tam u Was ? odezwij się kochana !!

    Doti dobrze że u Was już wszystko dobrze :)

    doti77 lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 28 lipca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2014, 16:00

  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 31 lipca 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)

    Czy któraś z Was ma jakiś kontakt z Moną ?? Nic się nie odzywa !

    Cicho tu ostatnio :) Ja okronie znosze panujące upały... ale nie zapowiada się jakieś ochłodzenie :(

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja w 3 trymestrze;)

    W końcu dotarłam i tutaj :) Ahh w te upały ciężko iść po tych małych szczebelkach i dążyć do swych małych celów ,no ale w końcu mogłam i ja przywitać się tutaj ;P czy tylko mi nie chce się nic robić.? Boje się wychodzić przez tą pogodę z domu, a z kolei w domu bym mogła jeść i jeść i boje się że znowu dobije ok.30kg jak w ciąży z synem... ;P

    Pozdrawiamy i miłego dzionka :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 10:16

    doti77 lubi tę wiadomość

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj xpatiiix3 :)

    Ja przez te upały to niedługo oszaleje...okropnie się męcze, nawet jak leże to jestem cała mokra a co dopiero gdzieś wyjść...także nigdzie nie wychodze sidze w domu na tarasie w cieniu. A ja w taki upał to apetyt akurat mam mniejszy !

    A udało się zrzucić zbędne kilogramy po pierwszej ciąży ??

    Miłego wieczorku :)

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela i to jeszcze ile hehe 7 miesięcy po porodzie miałam 3,5 kg na minusie startując z 65,5 dobiłam 62 moja idealna waga, bo wszędzie płasko zero tłuszczyku :D a teraz przy dwójce łobuzów szybko zrzucę pewnie zbędne kilogramy hehe a przynajmniej na to liczę, ale daje sobie spokojnie rok na powrót do formy mi się nie spieszy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 21:04

    amela lubi tę wiadomość

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    ja miałam dziś ktg, zapis wyszedł prawidłowy, były lekkie skurcze i nic więcej. Powiedziała mi że wywołują poród w 6 dobie po terminie czyli u mnie wypada w tą sobote !!! Czyli jak nie urodze do piątku to w sobote wywołuja ! to już niedługo :)

    Dobranoc wszystkim :)

    xpatiiix3 lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Jestem sama w domu.Czuję sie jakoś dziwnie,serce mocniej mi bije,czułam kłucia w pochwie,ale tez i w odbycie,oraz takie parcie jakby dzidzia chciała wyjść.Do tego cały czas bolą mnie krzyże.Położyłam sie,ale ból krzyzy nadal nie przechodzi.Jeszcze zobaczę jak się bede dalej czuła.Jak nie przejdzie to chyba zadzwonie do ginekolog.Jutro mam wizytę po 18,może dotrwam.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Dzisiaj znów sama w domu.Mąż pojechał na nockę.Potem jedzie w piątek na 24 h.Popijam herbatkę. Od 6-11.08 byłam w szpitalu z powodu przedwczesnego porodu.Brakowało miejsc,więc spałam na takim "wózku",czyli dostawianym wąskim łóżku.6.08 wezwałam karetkę,bo byłam sama w domu,dostałam skurczy.Szybko mnie zawieźli do szpitala i o dziwo na izbie przyjęć też dużo czasu nie spędziłam.Najpierw wzięli mnie na porodówkę przyjęli,tam od razu pod ktg podpięli,temperaturę zmierzyli,wymaz na paciorkowca pobrali.Potem usg ,synek miał jakieś3 kg.Z porodówki przeprowadzili mnie na patologię ciąży i podłączyli kroplówkę z magnezem,podali zastrzyk bolesny ze sterydami.Noc dla mnie była wiecznością.Na drugi dzień przenieśli mnie z sali nr.1 do 2 na normalne łóżko.Dziewczyny z sali to totalne gaduły,więc czas szybko nam leciał.Obie z terminem na wrzesień.Kolejny dzień i kolejne badania krwi,moczu,posiew moczu,kroplówki czyli magnez i antybiotyk,zastrzyk ze sterydami.O jedzeniu szpitalnym to już się nie będę rozpisywać,bo wiadomo .Trafiłam akurat na jakiś okres sałatek,bo była i śledziowa i z selerem i ryżowa serwowane na kolacje.Pani ginekolog do której chodzę,odwiedzała mnie na sali.Przyniosła mi zaświadczenie na becikowe.Nie miała zbyt dużo czasu,bo dużo było porodów,ale więcej zakończonych cc i to wagowo od 1700g-3000g.Najwięcej nas leżało po 30 tyg.ciąży prawie cały oddział.Jedne ze skurczami,inne z kolka nerkowa,inne jeszcze z wysokim ciśnieniem.... Ja miałam wizytę na 7.08 wieczorem,ale z powodu szpitala nie odbyła się.Szkoda mi trochę bo bym miała jeszcze fajne zdjęcia z usg,no ale tak bywa.Moja pani ginekolog nie jest łasa na pieniądze,więc już nie będzie wizyty.1.09 mam się zgłosić do szpitala na cc o 7 rano ,oczywiście na czczo.Zobaczymy ,czy synek będzie do tego czasu czekał.A co jeszcze się okazało,to w lipcu jak byłam w szpitalu to synek przekręcił się główką na dół,a jak byłam teraz to brzuszek do góry mi poszedł i przekręcił się skarbuś z powrotem,główką do góry.A od wczoraj brzuszek znów na dole i czuje ,że po raz kolejny wrócił główką do dołu.Normalnie szok.Od wczoraj jestem w domu,to odpoczywałam.Jutro jedziemy po książki dla syna i do koleżanki. Pozdrawiam.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, też właśnie zaczęłam trzeci trymestr. Wcześniej nie bałam się porodu, ale teraz zaczynam. Jak sobie z tym poradziłyście? W ogóle radziłyście sobie z takim lękiem? Doświadczyłyście tego?

  • Ameiva Autorytet
    Postów: 751 726

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelin, myślę że podstawa to się niepotrzebnie nie nakręcać... nie jest to proste, tym bardziej że im bliżej porodu tym więcej osób czuje się w potrzebie mnie- jako "pierworódkę" uświadamiać jaki hardcore mnie czeka...ale cóż, jednym uchem wpuszczam, drugim wypuszczam. Inaczej bym oszalała.

    Ewelin lubi tę wiadomość

    dqpr3e5e2vsf93fd.png

    w4sqs65guiprfo6k.png
  • Ameiva Autorytet
    Postów: 751 726

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i nie oglądam już relacji z porodów. nic dobrego to nie przynosi...

    dqpr3e5e2vsf93fd.png

    w4sqs65guiprfo6k.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ameiva, dzięki za słowa otuchy. To można obejrzeć relację z porodu? Nie przyszło mi to wcześniej do głowy. I chyba nie wcielę tego w życie.

  • Ameiva Autorytet
    Postów: 751 726

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wystarczy odpalić pierwszy lepszy filmik na youtube, w tej tematyce jest ich tam pełno. Mnie zżerała ciekawość więc nie mogłam się powstrzymać. Na pewno nie jest to miły widok ale wychodzę z założenia że skoro ludzkość przetrwała tyle lat to kobiety jakoś dają radę, więc i my sobie poradzimy :)

    Ewelin lubi tę wiadomość

    dqpr3e5e2vsf93fd.png

    w4sqs65guiprfo6k.png
  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze 4 dni i synek będzie z nami.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jeszcze trochę poczekam. A w tym czasie nogi mi pękną.

  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny witam się w III trym :) teraz to już chyba z górki co? :)

    xpatiiix3 lubi tę wiadomość

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Ameiva Autorytet
    Postów: 751 726

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eforts teraz nie znasz dnia ani godziny :)szczęście wpada czasem niespodziewanie, chociaż u Ciebie dopiero 27 tydzień skończony więc niech maluch jeszcze posiedzi w brzuszku jak najdłużej. powodzenia

    eforts lubi tę wiadomość

    dqpr3e5e2vsf93fd.png

    w4sqs65guiprfo6k.png
  • karolina93 Koleżanka
    Postów: 35 11

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja też właśnie zaczełam 3 trymestr.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65g0v5qrc04.png
  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 1 września 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam 33 tydzień i mały nie daje mi spokoju. Strasznie się wierci, a miejsca już niewiele. Czasem aż robi mi się tak jakby słabo, bo jest bardzo wysoko, kopie mnie w żebra i uciska płuca. Jeszcze ok półtora miesiąca :) Damy radę (jakoś) ;) Pozdrawiam :D

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
‹‹ 1413 1414 1415 1416 1417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ