X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr III trymestr
Odpowiedz

III trymestr

Oceń ten wątek:
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 15 maja 2013, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja zakładam nowy temat, bo takiego jeszcze nie ma:)

    To już ostatnia prosta można powiedzieć przed porodem. Ciekawa jestem czy ten okres dłuży się najbardziej, czy też najszybciej leci:)

    Na pewno trzeba w końcu się zorganizować i kupić wszystkie potrzebne rzeczy, poukładać sobie wszystko w głowie, nastawić się psychicznie na nowe życie:)

    Mi jest z brzuszkiem coraz ciężej, coraz częściej też twardnieje, mała bardzo szaleje w środku:) Już się nie mogę doczekać jak ją wezmę w ramiona i ucałuję!!!!

    aila, mauysia, rubi67, Adka, monalisa lubią tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • asia__u Ekspertka
    Postów: 221 294

    Wysłany: 15 maja 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja się dopisuję do nowego tematu:)

    Jak ten czas leci...Niedawno test, pierwsza wizyta a tu juz ostatnia prosta...

    Mi brzuszek tez twardniał i niestety okazało sie ze to skurcze. Na ktg wyszło ich sporo. Najpierw dostałam magnez i luteine, ale srednio pomogło. Teraz juz biore fenoterol i jest ok. ehhh oby do sierpnia:)

    km5s8ribrn17y8ix.png
    2nn33e3kt9e0m3f8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 maja 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no leci czas,leci.ovu pokazuje 92dni do porodu hehe ale jaja,najciekawsze i najbardziej emocjonujace miesiace zakonczone ...porodem wrrrr juz nie moge sie doczekac zeby powitac synusia na swiecie :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 15 maja 2013, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga,Asia,Pasia wy lep w lep idziecie :O ale bedzie w sierpniu porodowka oblezona :D
    Ciekawa jestem ktora z was bedzie pierwsza :P

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:57

    vivien lubi tę wiadomość

  • asia__u Ekspertka
    Postów: 221 294

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe też jestem ciekawa jak to będzie, która z nas pierwsz przytuli swoje maleństwo. Mam nadzieje, że Zosia wytrzyma u mnie w brzuszku do sierpnia, bo te piekielne skurcze.....

    km5s8ribrn17y8ix.png
    2nn33e3kt9e0m3f8.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 15 maja 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika wrote:
    Vivien one dokładnie tak jak my:p też jestem ciekawa która z nas pierwsza będzie:p

    Rika co racja to racja ;)
    Ja sie nastawiam ze przenosze bo dziewczynki lubia sie piekszyc przed wyjsciem ;) takze pewnie ty bedziesz pierwsza ;)
    Ja sie smieje ze moja mala bedzie miala wielkie wejscie bo mojej siostry maz ma 28 wrzesnia cztredziestke.... a nasz termin jest na 25 :P :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2013, 11:14

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 15 maja 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jakoś się wydaję, że urodzę w końcówce lipca, nie wiem czemu, tak jakoś czuję:)

    A potem już tylko spacerki:)))))

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 15 maja 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ten czas leci jak szalony. Nawet sie nie zdarze nacieszyc ciaza, a juz po wszystkim bedzie :) Ja to mam tylko nadzieje, ze mala nie wczesniej niz 26 lipca sie urodzi, zeby zdarzyla zakonczyc sesje ;)

    Lista zakupow juz przygotowana. Jutro brat wszystko mi pozamawia i pod koniec maja przyjedzie paczka z polski :)

    Vivien, obys miala racje, ze dziewczynki pozniej sie rodza :)
    To samo podobno przy pierwszym dziecku. Czyli mam podwojna szanse na urodzenie po egzaminach hehehe.

    Mi brzuch juz spac nie daje czasami, nie mowiac juz o jezdzeniu metrem... Po 10 minutach na siedzaco odpada mi kregoslup.

    Mala sie troszke obraca chyba bo juz jakis czas nie kopie mi w pecherz i jej ruchy znowu sa dla mnie wieeeelka przyjemnoscia :)

    Imie wybrane, zakupy zaczynaja sie robic. Nic tylko czekac na porod :D

    Moim zdaniem 1 Trymestr ciagnie sie najgorzej. A reszta to... Nawet sie nie obejzymy, a bedziemy mamami :)

    magdziunia111123, monalisa lubią tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 15 maja 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to i jak się dopisuję do Was :) DzejKej masz rację, I trymestr taki wydawał się długi. Ostatnio pomyślałam sobie, że od marca jestem na zwolnieniu a tu już połowa maja. Nawet nie wiem kiedy to zleciało.
    Ja zostałam przenoszona prawie 2 tygodnie ale mam nadzieję, że moja księżniczka poczeka tylko do terminu.
    U mnie na szczęście twardnienie brzucha się skończyło ale cały czas biorę luteinę a jutro zobaczymy na wizycie co z moją szyjką i czy łożysko się przesunęło.
    Do wc biegam jak szalona ;)
    To dziewczyny oby szczęśliwie do mety :)

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciala na poczatku sierpnia zeby jeszcze polazic w ciepelku z moim skarbem :-) termin 16sierpien.hmmm zobaczymy co mysla o tym nasze ziombelki i kiedy im sie zachce pokazac rodzicom :-)
    Aga ladna foteczka i dzidzius u asi tez slodziak :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam koncert prasowania, prania, mycia podłóg, odkurzania.. może to coś da i Jasiu powoli będzie czuł się sprowokowany do opuszczenia ciepłego brzuszka i zdecyduje się poznać świat, pogoda ładna :P

    Adka, rubi67 lubią tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f czyli zaczynasz gniazdowanie ;) Jeden z objawów zbliżającego się porodu.

    m_f lubi tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    Ja zaczynam koncert prasowania, prania, mycia podłóg, odkurzania.. może to coś da i Jasiu powoli będzie czuł się sprowokowany do opuszczenia ciepłego brzuszka i zdecyduje się poznać świat, pogoda ładna :P

    nie boisz się tak forsować? Matko jakoś sobie nie wyobrażam jak to będzie ja chyba nie podłam obowiązkom przygotowawczym w końcówce - będę się po prostu bała

    m_f, monalisa lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    m_f wrote:
    Ja zaczynam koncert prasowania, prania, mycia podłóg, odkurzania.. może to coś da i Jasiu powoli będzie czuł się sprowokowany do opuszczenia ciepłego brzuszka i zdecyduje się poznać świat, pogoda ładna :P

    nie boisz się tak forsować? Matko jakoś sobie nie wyobrażam jak to będzie ja chyba nie podłam obowiązkom przygotowawczym w końcówce - będę się po prostu bała

    położna mówiła, że kobiety zaczynają "szaleć" właśnie w tym momencie. Ale widocznie to jest niegroźne skoro tyle kobiet o tym pisze :)
    Myślę, że jest to lepsze rozwiązanie niż siedzenie i czekanie czy to już czy jeszcze nie.

    иιєиσямαℓиα, DzejKej lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka, też mówili o tym u nas na szkole rodzenia. Ale człowiek uświadamia sobie to dopiero, jak zaczyna to robić :)

    иιєиσямαℓиα, jakoś się nie boję, jak mi ciężko robię sobie przerwę, a co do tego czy to już, to mi się średnio co 2 dni zdaje że to już :D

    Adka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 15 maja 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie odczuwam twardnień brzucha a może ich nie zauważam?;/
    dostałam dopiero skierowanie na test z glukozy? wy juz dziewczyny miałyście?

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 15 maja 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje twardnienie brzucha zaczelo sie po 28 tyg z czestotliwoscia nie wiecej niz 10 razy na dobe ale ostatnio tak sie rozszalalo ,ze ciagle je mialam i no spe zjadam obecnie na powstrzymanie.

    test na glukoze robilam chyba w 25 tyg i wszystko bylo w normie. wiele dziewczyn pisalo, ze to okropne badanie ale jak dla mnie to nie bylo az tak slodkie i do wytrzymania.

    jutro 30 tydz i tez juz zaczynam myslec o praniu, skladaniu z mezem lozeczka itp.wlasciwie to juz wszystko mam zakupione i ciesze sie ze zrobilam to wczesniej ,bo obecnie forma drastycznie mi spadla (ostatnie 10 dni)Plus dochodza mysli, ze moge miec wczesniejszy porod i nie zdaze ze wszystkim ale i na to mam juz rozwiazanie -poprosze siostre o pomoc .

    monalisa lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 16 maja 2013, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaja1991 wrote:
    Ja nie odczuwam twardnień brzucha a może ich nie zauważam?;/
    dostałam dopiero skierowanie na test z glukozy? wy juz dziewczyny miałyście?

    ja też już miałam test z glukozy i wcale nie jest to takie straszne badanie.

    m_f liczyłaś ruchy maleństwa? Ja dzisiaj idę do lekarza to się dowiem czy mam to robić no i najważniejsze pytanie ile razy w ciągu dnia. Bo bywa tak, że mała fika z rana, później spokój, troszkę po południu albo wieczorem cz też w nocy :)
    Kurcze boję się, że za bardzo będzie to dla mnie stresujące :(

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 16 maja 2013, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mi lekarz powiedział, żeby nie liczyć ruchów maleństwa, wiadomo, ze raz jest bardziej aktywna, raz mniej i nie ma co się tym stresować !!

    Ja na glukozę idę w przyszłą środę, biorę męża ze sobą;)

    Nienormalna co do prania, prasowania i sprzątania przed porodem to absolutnie nie ma się czym martwić:) każda w końcówce ciąży chce już rodzić, a ruch temu sprzyja:))) ja też na pewno będę aktywna w te ostatnie dni:)

    иιєиσямαℓиα, Adka lubią tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ