X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ile przytyłyscie w trzecim trymestrze?
Odpowiedz

Ile przytyłyscie w trzecim trymestrze?

Oceń ten wątek:
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, nigdzie nie widzę takiego tematu, przepraszam jeśli jednak przeoczyłam. Jest o pierwszym trymestrze i o drugim, o całej ciąży, a dla mnie osobiście są to ważne informacje, ponieważ przede mną właśnie trzeci trymestr i chciałabym wiedzieć czego się mogę spodziewać - czy więcej niż w drugim, może mniej? Wiadomo każda ciąża jest inna, ale jak to było u Was? Nie chodzi mi o samą wagę, ale też o inne sprawy np. opuchliznę i zatrzymanie wody, dużą, lub małą wagę maluszka ilość wód płodowych itp. Podyskutujmy - jeśli nie ma przeciwwskazań, to niech to będzie osobny temat, tylko o trzech ostatnich miesiącach, tak żeby nie szukać po tematach. Podzielicie się doświadczeniami?

    961le6ydzx2vaobx.png
  • cytrynówka Autorytet
    Postów: 370 490

    Wysłany: 6 listopada 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie w każdym z trymestrow przytyłam po 3kg, ale ten ostatni jeszcze przede mną przez 1,5 miesiąca... Dziecko teraz najszybciej rośnie, więc ja rosnę razem z nim :D

    ug37hdgeo4bxjxq2.png
    f2wl6iyeydwn0wui.png

    BETAHcg 2.01.2019 7326,00 :D
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 6 listopada 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pomału denerwuję, bo w drugi zakończę chyba z siódemką na plusie, fakt, że w pierwszym trymestrze nie przybrałam nic, ale ponoć w trzecim tyje się najwięcej. No a niektórzy mówią, że w drugim, bo rośnie cała "struktura" dla maluszka a w trzecim już tylko sam maluszek. Sama już nie wiem, nie chcę zaszkodzić mojemu skarbowi, ale przed ciążą byłam dość szczupłą osobą i boję się wyniku 20 na plusie :\ Kocham moje maleństwo, ale chciałabym jeszcze kiedyś być zadowolona ze swojego wyglądu. Jedno mnie dziwi - pomimo dość sporego u mnie przyrostu wagi to wszyscy mówią, że praktycznie nie widać po mnie, mam tylko trochę brzuszka i ogromniaste piersi to fakt, ale to tyle.

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 6 listopada 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam się do tematu :) też chętnie dowiem się co mnie czeka! :)
    III trymestr zaczynam z wagą +10,5 kg z czego 1,5 kg przybrałam w I trymestrze a kolejne 9 kg w II trymestrze...
    Z czego makabryczne tempo przybierania zaczęło się ok 24/25 tygodnia...
    I chętnie poczytam jak to było u Was :)
    rozmawiałam z mamą i powiedziała, ze ona przybierała tak dużo do ok 35 tc a potem nawet trochę spadło :)
    fajnie byłoby się wyrobić w 15 kg ale nie wiem czy to realne :/
    dodam, że nie objadam się... jestem w miarę możliwości aktywna, wiadomo, czasem skuszę się na kostkę czekolady ale nie jem za dwoje... w zasadzie cały czas odżywiam się tak samo... a dopiero od kilku tygodni waga tak galopuje

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 7 listopada 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam przybierać w drugim trymestrze, ale to ruszyło z kopyta. Ważenie z przedwczoraj dało mi 6 kg na plusie, mam nadzieję, że w siedmiu się wyrobię a trzeci trymestr to już dla mnie całkowita abstrakcja :o Ciąża u mnie prawidłowo na szczęście przebiega stąd korzystam i ćwiczę aerobik w wersji lżejszej i świetne treningi z piłką z YouTube, a co do jedzenia to jem mało, taki nawyk mi pozostał jeszcze z przed ciąży, nie mam zachcianek, nie piję słodzonego, no ale co mam przybrać to przybiorę mówi się trudno, byleby dzidzi zdrowe było :) Także czekam na wypowiedzi dziewczyn, które kończą bądź zakończyły trzeci trymestr. Jak to u Was jest/było, nie bądźcie takie - napiszcie ;)

    asiam lubi tę wiadomość

    961le6ydzx2vaobx.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 8 listopada 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie w pierwszym trymestrze 2kg, w drugim 5 kg no i teraz poczekam do końca ile wyniesie waga. W pierwszej ciąży przytyłam ogółem jakies 18 kg ale fakt że dużo leżałam i ogólnie obijałam się co przekładało się na moje jedzenie bo ciągle coś żułam ;). Teraz przy 1,5 rocznej córce mój styl życia jest taki sam jak przed ciążą i może dlatego narazie mniejsza waga

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w całej ciąży przytyłam 13 kg. 4 kg w ostatnim trymestrze.. w 2 trymestrze najwięcej. Ale poszło w sumie w brzuch głównie.. odżywiania się bardzo racjonalnie ;)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 9 listopada 2015, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja nie przesadzam z jedzeniem a tyję strasznie. Kończę 36 tydzień z 16 kg+. Z czego 7 kg w ostatnim trymestrze. Cóż... Niestety zaczęły robić mi się rozstępy mimo stosowania kremów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 01:38

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Hej, ja nie przesadzam z jedzeniem a tyję strasznie. Kończę 36 tydzień z 16 kg+. Z czego 7 kg w ostatnim trymestrze. Cóż... Niestety zaczęły robić mi się rozstępy mimo stosowania kremów
    A byłaś szczuplutka przed ciąża? 16 kg to nie jest jeszcze źle;) na rozstępy polecam mustela 9 miesięcy , nie jest najtańszy ale działa. Mam straszna skłonność do rozstepow a po tym specyfiku nic mi nie wyszło.. podobno dobry jest też w zastosowaniu po ciąży. Zobaczymy

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na rozstępy Bio Oil - także nie jest tani, ale bez kitu nie dość, że póki co się nie robią nowe, to jeszcze stare poodchudzaniowe mi zmniejszył. Koleżanka mi poleciła, która w całej ciąży utyła aż 26 kg i skóra jej popękała, a Bio Oil pomimo, że zaczęła stosować go dopiero wtedy, dużo jej pomógł.

    961le6ydzx2vaobx.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 12 listopada 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znam dziewczyny które przez całą ciążę przytyły w granicach 30kg to nie żart...tak też można więc te kilkanascie kg to nie tak dużo :) mam kolezanke która w pierwszej ciazy własnie przybrała cos ok 30 kg i widac było po niej całej jakby ktoś ją dosłownie napompował a teraz jest w drugiej ciąży na końcówce i całkiem inaczejniz w poprzedniej bo tylko 13 kg do przodu wiec różnie z tą wagą jest :)

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 trymestrze było rożnie,albo przez tydzień nic, albo tyci tyci, ostatni miesiąc miałam problem z wielowodziem więc potrafiłam 1kg w ciągu kilku dni ale to były wody. Ogólnie przybrałam jakieś 16kg (byłoby z 14 gdyby nie wody) i teraz 4tyg po porodzie mam do zrzucenia 4kg.
    miałam wielki brzuch i ani jednego rozstępu, używałam zwykłej oliwki na zmiane z balsamem który stosuje normalnie codziennie.

    Valentina lubi tę wiadomość

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo dziewczyny! Niepokoję się z lekka, bo to w sumie tak, że zaczęłam tyć od początku 2 trymestru i tyłam lawinowo tak, że pod koniec drugiego miałam 8 kg na plusie. Jednak na początku trzeciego schudłam 1 kg, a ponadto od tygodnia waga stoi w miejscu. Byłam już po tym schudnięciu na wizycie i dzidziuś rośnie książkowo, a nawet lepiej i lekarz powiedział, że widocznie musiała mi się woda zatrzymać, albo coś zeszło ze mnie, bo dziecko urosło. Mimo tego ja cały czas myślę, czy mały rośnie i najchętniej ważyłabym go codziennie, no ale jego ruchy czuję i są coraz bardziej mocne, tak jakby faktycznie rosło. Dodam, że ćwiczę aerobik i jogę dla ciężarnych, za co mnie lekarz pochwalił, ale może to też i to miało wpływ na spadek wagi? Z jednej strony dobrze, że nie tyję dużo pod warunkiem, że pyś rośnie, ale z drugiej mam obawy o dziecko i boję się też w drugą stronę, że to cisza przed burzą gwałtownego przyrostu nie wiadomo ile. Sorki za tak długi tekst, ale czy któraś z Was miała podobnie, takie wahania wagi, czy cały czas było do przodu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 13:46

    961le6ydzx2vaobx.png
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 trym +3kg
    2 trym +7,4kg
    3 trym do 36tc +4,1kg
    czyli póki co 14,5kg na plusie

    uska31 lubi tę wiadomość

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • aneczka1985 Koleżanka
    Postów: 36 79

    Wysłany: 13 lutego 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 38 tygodniu i łącznie jakieś 9 kg na plusie. Chciałabym do porodu przytyć jeszcze maks. 2 kg ale czy mi się to uda to nie wiem.

    p19uk0s350c5hp5v.png
  • buba25 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 2 marca 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 33 tygodniu i mam jakieś 13 kg na plusie.
    ogólnie to do 7 miesiąca tyłam po 1 kg na miesiąc i nie miałam żadnych rozstępów. dopiero teraz waga ruszyła mocno do przodu i rozstępy też się pojawiły, stosuje bio oil i oliwke dziecięcą.
    nie ma co przejmowac się wagą za bardzo, najważniejsze żeby dziecko zdrowe było i żebyśmy się dobrze czuły a kilogramy się potem zrzuci jakoś. Pozdrawiam ;)

  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 21 maja 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w 1 trymestrze 1.5kg w drugim 7 i trzeci jest już kolejne 1.5kg. Nie jem za dwoje. Zdrowe posiłki. Basen .Spacery.zaczynam 29 tydz plus 10kg. Mam nadzieje ze teraz zwolni trochę waga

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2016, 11:19

    Nasza myszka jest już z nami
  • Emma1985 Ekspertka
    Postów: 159 172

    Wysłany: 22 maja 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 trymestr 1kg
    2 trymestr 9kg
    3 trymestr wlasnie zaczynam i nie chcislabym wiecej niz 3-4...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro zaczynam 33 tydzień i +6
    mam nadzieję, że w 10 się zamknę :)

  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tycie to indywidualna sprawa - kazda kobieta tyje w ciazy inaczej- jedne pod koniec nadrabiaja jedne cala ciaze przybieraja rownomiernie, inne nie tyja wcale...
    Ja akurat po raz drugi tyje tak samo
    1 trymestr o 2-3 kg
    2 trymest ok 0,5 kg na tydzien
    A teraz waga stoi od 1,5 miesiaca mam plus minus 10kg bo teraz juz przybiera u mnie dziecko wiec pewnie skonczy sie ja z 1 synem i bedzie plus minus 12kg.
    Plus minus bo rozbiaznosc kilograma w ciazy to zadna rozbieznosc jeden dzien jestes bardziej opuchnieta drugi mniej.

    Jedno jest pewne ze w szpitalu zostanie 5-7kg ;) wiec dziewczyny nie stresujcie sie, nie da sie tego uniknac przytyc trzeba, ale zgubic wcale nie jest trudno :)


    dev198pr___.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ