X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • KateM Autorytet
    Postów: 4990 7588

    Wysłany: 5 października, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galena wrote:
    Temat łozyska delikatnie mówiąc nie dominował na 3 prenatalnym. Miałam tylko przezbrzuszne usg ale na fajnym sprzęcie, lekarka b.dokladnie badała anatomię, narządy i ich pracę. Wszystko ok z dzidzią, więc się cieszę.
    Do tematu łożyska wrócę w takim razie przy kolejnych wizytach u moich podstawowych lekarzy.

    Jeśli łożysko faktycznie jest przodujące, powinnaś być pod opieką ośrodka zgodnie z rekomendacjami, czyli do 34 obserwacja, a od 34tc szpital aż do rozwiązania.
    Miałam centralnie przodujące, leżałam ostatnie tygodnie w szpitalu, na szczęście bez cech wrastania. Miałam jedne plamienia w okolicy 17tc. Łożysko od 20tc już było przodujące, nie podniosło się, wizyty co 2tyg. Do cc zero krwawień ;)

    Galena lubi tę wiadomość

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • LeniweKluski Ekspertka
    Postów: 162 225

    Wysłany: 5 października, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM, dzięki za podzielenie się jak to z Tobą było :)

    Miałam ostatnio wizytę u mojego prowadzącego i zrobił mi usg dopochwowe i przez brzuch no i łożysko jest dalej brzeznie przodujące.
    Mój lekarz nic mi nie wspominał o wcześniejszym pobycie w szpitalu na obserwacji :O
    Dzięki, musz esie go dopytać w takim razie jak on to widzi.

    Edit: ja miałam krwiaka i krwawienie/plamienia w 6-9 tygodniu ciąży. Później już nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października, 17:10

    Galena lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Galena Ekspertka
    Postów: 149 318

    Wysłany: 6 października, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @KateM jestem pod opieka lekarza ze szpitala o 3 st. referencyjności. Byc może dlatego, że do teraz nie miałam żadnych plamień/krwawień to nie było mowy o wcześniejszym pobycie szpitalu. Nie ma cech wrastania, przepływy dobre. Gdyby się coś działo to oczywiście od razu jazda na IP.

    Na ostatniej wizycie łożysko wyglądało lepiej "nawet by je można uznać za brzeżnie przodujące" (chociaż podobno ta nomenkaltura jest już nieaktualna i jest teraz przodujące albo nie), więc mam nadzieję, że doczekamy w spokoju 38 tygodnia 🍀

    LeniweKluski, KateM lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ