X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badania hormonalne
Odpowiedz

Badania hormonalne

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara zgadzam się z Malinowa. Szukajcie drugiej opini, nie dajcie się zbyć lekarzowi. Niestety dobrych specjalistów od męskiej niepłodności nie ma zbyt wielu. To forum to skarbnica wiedzy. Czasami warto przejechać wiele kilometrów do dobrego lekarza niż tracić czas na wizyty u osoby, która nie umie pomóc.

  • Coccinea Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, za Waszą radą wysłałam męża na badania hormonalne. Oprócz delikatnie podwyższonej prolaktyny wyszedł jeszcze mocno podwyższony wynik DHEA (norma jest 1-8 a mąż ma 18). O czym świadczy to DHEA? Może to być przyczyna oligozoospermii? Da się to jakoś leczyć?

    xrotrjjg30hx8js7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    może któraś z WAS SIĘ Orientuje.? odebrałam dzisiaj wynik AMH i wynosi on 3,87 mam 29 lat, niby mieszczę się w normie ale gdzieś wyczytałam, że powyżej 3 może świadczyć o PCOS? :( 2 lata temu miałam identyczny poziom. Przyjmuje tabletki na niedoczynność tarczycy dodatkowo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dopiero po czasie zorientowałam się, że to forum na temat męskich spraw hehe

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 20 lutego 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może któraś była w podobnej sytuacji- jesteśmy jeszcze przed wizyta u androloga. Czy podwyższone TSH i prolaktyna u mężczyzny może tak bardzo wpłynąć na nasienie ? Trzy miesiące temu miał chociaż plemników w tysiącach teraz pare ruchliwych po odwirowani :( i zastanawiam się czy te hormony tak bardzo na to wpłynęły ?? Czekamy jeszcze na wynik posiewu... może tam coś wyjdzie. Dodatkowo w morfologii wyszły podwyższone limfocyty czy to coś może sugerować ??

  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że może nam androlog mówił że każde odchylenia od norm hormonów mogą zaburzać spermatogenezę. Na podwyższoną prolaktynę dostał cyclodynon i poziom szybko się ustabilizował

  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uluś87 wrote:
    Oczywiście że może nam androlog mówił że każde odchylenia od norm hormonów mogą zaburzać spermatogenezę. Na podwyższoną prolaktynę dostał cyclodynon i poziom szybko się ustabilizował
    I poprawiły się wyniki ?? Nasienia ??

  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynikiem jest 1,5 roczny łobuz :) więc zapewne tak ale mąż nie robił badań wtedy. Łykał CLO 3 tabletki w tygodniu i codziennie ten cyclodynon + suplementy, po dwóch latach jak zaczęliśmy starania o 2 miał zdecydowanie lepsze wyniki nasienia i hormony w normie.

  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli androlog powinien przepisać coś na ustabilizowanie hormonów. A bardzo złe wyniki miał Twój mąż ?? Bo jak mówię mojemu zrobiły się naprawdę tragiczne

  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemników w koncentracji 11.5 mln i ejakulacie 29. z tym że tylko 2% morfologi i słabo ruchliwe. FSH miał na poziomie 29 przy normie do 19 a prolaktyny nie pamiętam musiałabym spojrzeć na stare wyniki . Tak nam od razu androlog przepisał leki i suplementy i kazał się zjawić jak po 3 miesiącach się nie uda.

  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u nas jest dużo dużo gorzej. No nic zobaczymy co powie androlog i będziemy walczyć i poprawę. Suplementy nam nic nie dały a wręcz przeciwnie niestety pogorszyło się.

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 3 marca 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam pytanie, czy problemy hormonalne u mezczyzn daja tez jakies objawy zewnetrzne (owlosienie, brak owlosienia, tradzik), czy ktoras z Was je zaobserwowala? J obserwuję u męża wypryski na czole i ciekawa jestem czy to moga byc hormony czy rownie dobrze cos innego

    My wlasnie jestesmy przed 1 wizyta u androloga z wynikami badan nasienia i zastanawiam sie, czy maz powinien na wlasna reke zrobic jakies badani hormonow tak zeby juz miec wyniki na wizyte czy jednak lepiej poczekac z badaniami do zalecen lekarza

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Hej Dziewczyny, mam pytanie, czy problemy hormonalne u mezczyzn daja tez jakies objawy zewnetrzne (owlosienie, brak owlosienia, tradzik), czy ktoras z Was je zaobserwowala? J obserwuję u męża wypryski na czole i ciekawa jestem czy to moga byc hormony czy rownie dobrze cos innego

    My wlasnie jestesmy przed 1 wizyta u androloga z wynikami badan nasienia i zastanawiam sie, czy maz powinien na wlasna reke zrobic jakies badani hormonow tak zeby juz miec wyniki na wizyte czy jednak lepiej poczekac z badaniami do zalecen lekarza

    My zrobiliśmy wszystkie badania, dodatkowo zrób estradiol, my tego nie zrobiliśmy...zrobilismy testosteron, prolaktyne, progesteron i cos jeszcze, ale nie jestem teraz w stanie powiedziec. My nie zrobiliśmy estradiolu. Nie wiem czy bez leków od razu wypisuje jakieś leki trudno powiedzieć.

    Wik89 lubi tę wiadomość

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 6 marca 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Hej Dziewczyny, mam pytanie, czy problemy hormonalne u mezczyzn daja tez jakies objawy zewnetrzne (owlosienie, brak owlosienia, tradzik), czy ktoras z Was je zaobserwowala? J obserwuję u męża wypryski na czole i ciekawa jestem czy to moga byc hormony czy rownie dobrze cos innego

    My wlasnie jestesmy przed 1 wizyta u androloga z wynikami badan nasienia i zastanawiam sie, czy maz powinien na wlasna reke zrobic jakies badani hormonow tak zeby juz miec wyniki na wizyte czy jednak lepiej poczekac z badaniami do zalecen lekarza

    My na pierwszą wizytę poszliśmy z częścią badań, czyli usg doppler, testosteron, TSH, estradiol, progesteron, FSH, LH, prolaktyna, chlamydia, przeciwciała przeciwplemnikowe, marker PSA, kiła, różyczka, toksomegalia, żółtaczka (wymieniłam nie tylko hormonalne). Na tej podstawie zalecono Mężowi leczenie, lekarz żadnych więcej badań nie wymagał.

    Natomiast potem, jak zmienialiśmy lekarza, to zrobiliśmy dodatkowo inhibinę B, SHBG, DHEA, DHEA-S, testosteron wolny, androstendion, wit. D3.

    Wik89 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • mirabelcia Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 7 marca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wynikach sie nie znam ale my mamy fajnego lekarza rodzinnego. Zwykle jak cos nam jest to robimy ktorys z pakietów w laboratorium diagnostyka i z wynikami ktore są najczesciej online dopiero do lekarza.. sama nie podejmuje sie ich odczytania bo jak nie wiem jak to po co mam sie stresowac :D

  • Annaa Koleżanka
    Postów: 55 80

    Wysłany: 23 marca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Mojemu mężowi wyszedł za niski Estradiol: 5.8 pg/ml (norma 11,3-43,2) dodatkowo ma jest napisane, że występuje dodatnia interferencja leku Fulwestrant (co to oznacza?) Oprócz tego ma podwyższoną Prolaktynę 21.58 ng/ml (norma 2,7-16,9). Mąż leczy się na nadciśnienie. Ogólne badanie nasienia też nie wyszło za dobrze, plemniki są mało ruchliwe i mało z nich jest prawidłowych (2%). Czy leki na nadciśnienie mogą mieć wpływ na te wyniki?

  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 24 marca 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz brał tabletki na nadciśnienie , w ulotce wyczytałam, że lek może powodować zmiany w główkach plemników ,zmniejszać gęstość spermy itp. najlepiej przeczytaj sobie ulotkę

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Sandramome Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 31 marca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Kiara zgadzam się z Malinowa. Szukajcie drugiej opini, nie dajcie się zbyć lekarzowi. Niestety dobrych specjalistów od męskiej niepłodności nie ma zbyt wielu. To forum to skarbnica wiedzy. Czasami warto przejechać wiele kilometrów do dobrego lekarza niż tracić czas na wizyty u osoby, która nie umie pomóc.

    @Zizu87, nooo, to jest prawda.Moja koleżanka kiedyś jeździła do lekarza z innego miasta.. Czasami warto.

  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mirabelcia wrote:
    Na wynikach sie nie znam ale my mamy fajnego lekarza rodzinnego. Zwykle jak cos nam jest to robimy ktorys z pakietów w laboratorium diagnostyka i z wynikami ktore są najczesciej online dopiero do lekarza.. sama nie podejmuje sie ich odczytania bo jak nie wiem jak to po co mam sie stresowac :D

    Kto ma dobrego lekarza nie musi na forach prosić o interpretację wyników :)

  • annaaia Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    Dziewczyny my staramy się już prawie 5 lat. Nikt nigdy nie zalecił mężowi zbadania hormonów. Czy mogę Was prosić o informację, jakie hormony powinien zbadać mężczyzna przy bezowocnych staraniach? Czy trzeba być wtedy na czczo?

    Tak trzeba być na czczo.. Apropos badań zapytaj lepiej u lekarza ;)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ