X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 paciorkowie moze powodowac zakażenia układu moczowego, prostaty i najądrzy
    2. Pałeczka okrężnicy w określonych warunkach wykazuje chorobotwórczość dla człowieka, wywołując głównie schorzenia: układu pokarmowego i moczowego.
    3.Morganella morganii są gatunki bakterii Gram-ujemnych bakterii . [1] M. morganii ma Commensal powiązania w przewodzie pokarmowym człowieka, ssaków i gadów jak normalnej flory. [1] Chociaż M. morganii ma szeroki rozkład, uważa się rzadką przyczyną zakażenia pozaszpitalnego i najczęściej spotykany w pooperacyjnych i inne zakażenia szpitalne , takie jak infekcje układu moczowego . [3]

    podejrzewam ze ma spora infekje ukladu moczowego

    spokojne dostane pewnie antybiotyki + furagin :)
    po zakonczonym leczeniu 2 tyg i zrobicie ponownie posiew.. jak wyjdzie jalowy to wtdy badanie nasienia :)

    tylko jak nie robila s to zrob i sobie wymaz z szyjki macicy bo mozecie sobie przekazywac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2014, 22:14

    marti_marti lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sóweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 53

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 Dzięki za odpowiedź. Nowe badanie po 1,5 miesiąca. Jutro będziemy mieli wyniki. Zobaczymy co dalej. Do tego za chwilkę owulacja. Staramy się tak czy siak, ale mąż zaczyna wątpić w powodzenie- wyniki go dobiły.

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, dzięki bardzo za rady i opisy, poczytałam w necie wczoraj i trochę trudno wybić te bakterie, czasem trzeba kilka serii antybiotyków. Zobaczymy, ważne że wiemy, na czym stoimy...

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co to są krople cytoplazmatyczne ?

  • sóweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 53

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mamy nowe wyniki. W ciągu 1,5 miesiąca bez leków tylko żywnością i suplementacją wyniki prawie super- ilość zwiększyła się z 9,7 mln na ml do 20,4, żywotność skoczyła z 47% do 83%, prawidłowa budowa też większa- z 17% do 20%. Wspaniałe wieści zwłaszcza tuż przed owulacją- przestałam się tak denerwować. No i to dobrze wieści- można poprawić jakość robaczków nawet bez leków. Pozdrawiam!

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomozcie w interpretacji
    Objetosc 3ml
    Barwa opalizujaca
    Ph 7,8
    Won swoista
    Konsystencja sluzowata
    Czas upłynnienia ok 50 min
    Liczba plemnikow w 1ml 9mln
    Liczba calkowita 27 mln
    Ruch progresywny a 6%
    Ruch progresywny b 4%
    Ruch nieprawidłowy c 10%
    Nieruchome d 80%
    Zywotnosc po 4h zachowana
    Zywotnosc po 24h zanik aktywnosci
    Formy patologiczne ok 17%
    Aglutynacja -
    Leukocyty 3-5 wpw
    Komorki spermatogenezy 2-3wpw

    Badanie zrobione po 3 miesiacach przyjmowania provironu25, salfazinu, witaminy a+e, androvitu, macy, l-carnityny, pentohexalu.
    Pierwsze badanie pokazalo 1,2mln na ml wiec poprawa jest. Jak mozna poprawic zywotnosc i ruch? Dzieki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 1 września 2014, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Mąż w posiewie ma te bakterie, są to:
    1. Enterococcus faecalis - b. liczne,
    2. E-coli - liczne,
    3. Morganella morganii - liczne.

    Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim i czy to w miarę łatwo wyleczyć? Już chociaz wiemy, co powoduje tak słabe wyniki :(


    Hej marti_marti :-) my mieliśmy ten sam problem - bakterie nr 1 i 3, nie było tylko e-coli. Mój mężulek dostał doxycylinę, butapirazol. A potem jeszcze sumammed. Posiewu nie robiliśmy kolejny raz, ale badaliśmy nasienie i nie było tak, jak wcześniej leukocytów, a wyniki się bardzo poprawiły, choć morfologia kuleje 4% i ruch progresywny 27%. Na razie efektów brak niestety :-( ja mam podwyższone tsh i będę brała od tego tygodnia lek. Mąż ma brać androvit, choć nie wiem, czy nie zakupić mu profertil - tylko cena wysoka, a wydaliśmy już mnóstwo kasy na badania. Brał też przed antybiotykami 3 miesiące profertil, może to on też poprawił wyniki, no i macę oraz flegaminę i witaminę c - walczymy z całych sił, choć czasami tych sił brakuje już :-(. Pozdrawiam

    marti_marti lubi tę wiadomość

    Hope
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 1 września 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    agjot1979 wrote:
    Dziewczyny pomozcie w interpretacji
    Objetosc 3ml
    Barwa opalizujaca
    Ph 7,8
    Won swoista
    Konsystencja sluzowata
    Czas upłynnienia ok 50 min
    Liczba plemnikow w 1ml 9mln
    Liczba calkowita 27 mln
    Ruch progresywny a 6%
    Ruch progresywny b 4%
    Ruch nieprawidłowy c 10%
    Nieruchome d 80%
    Zywotnosc po 4h zachowana
    Zywotnosc po 24h zanik aktywnosci
    Formy patologiczne ok 17%
    Aglutynacja -
    Leukocyty 3-5 wpw
    Komorki spermatogenezy 2-3wpw

    Badanie zrobione po 3 miesiacach przyjmowania provironu25, salfazinu, witaminy a+e, androvitu, macy, l-carnityny, pentohexalu.
    Pierwsze badanie pokazalo 1,2mln na ml wiec poprawa jest. Jak mozna poprawic zywotnosc i ruch? Dzieki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

    Na ruchliwość podobno najbardziej pomaga l-carnityna. troche na ten temat czytałam, a także androlog powiedział mojemu m. że to jedyna substancja (oprócz hormonów) która może wpłynąc pozytywnie na ruchliwość ( u nas podobna jak u Was). Lekarz powiedział tez, że choć nie lubi tego typu sklepów, porządną l-carnitynę można dostac tylko w tych dla "pakerów". Pozdrawiam.

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 1 września 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzieki za odzew. No moj M bierze l-carnityne. Za jakis czas powtorzymy badanie i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Mniej wiecej z takimi wynikami zaszlam w pierwsza ciaze, ilosc byla taka sama tylko ruch lepszy. Zaczelam drugi cykl po hsg imam nadzieje ze bedzie ostatni. Pozdrawiam

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 1 września 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2 wrote:
    Hej marti_marti :-) my mieliśmy ten sam problem - bakterie nr 1 i 3, nie było tylko e-coli. Mój mężulek dostał doxycylinę, butapirazol. A potem jeszcze sumammed. Posiewu nie robiliśmy kolejny raz, ale badaliśmy nasienie i nie było tak, jak wcześniej leukocytów, a wyniki się bardzo poprawiły, choć morfologia kuleje 4% i ruch progresywny 27%. Na razie efektów brak niestety :-( ja mam podwyższone tsh i będę brała od tego tygodnia lek. Mąż ma brać androvit, choć nie wiem, czy nie zakupić mu profertil - tylko cena wysoka, a wydaliśmy już mnóstwo kasy na badania. Brał też przed antybiotykami 3 miesiące profertil, może to on też poprawił wyniki, no i macę oraz flegaminę i witaminę c - walczymy z całych sił, choć czasami tych sił brakuje już :-(. Pozdrawiam

    Hope2 - grunt, że bakterii się pozbyliście! Mój w czwartek idzie dopiero do uro, i wtedy napiszę też, co dostał. Przed drugim badaniem brał cały zestaw suplementów, w tym Androvit, i wyniki jeszcze gorsze miał niż za pierwszym razem :( Musimy walczyć, cóż innego pozostaje, w końcu trzeba jednego dobrego plemnika :) Ja swoją drogą też zrobię wymaz, czy nie mam tych bakterii i się razem pewnie będziemy leczyć.

    Ania_84, Hope2 lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I prawidłowo.. wiadomo co jest nie ta..i trzeba walczyc :)

    o jednego jednynego super szybkiego plemniora :D

    marti_marti, Mimbla, Hope2 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 2 września 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Hope2 - grunt, że bakterii się pozbyliście! Mój w czwartek idzie dopiero do uro, i wtedy napiszę też, co dostał. Przed drugim badaniem brał cały zestaw suplementów, w tym Androvit, i wyniki jeszcze gorsze miał niż za pierwszym razem :( Musimy walczyć, cóż innego pozostaje, w końcu trzeba jednego dobrego plemnika :) Ja swoją drogą też zrobię wymaz, czy nie mam tych bakterii i się razem pewnie będziemy leczyć.

    Marti, co do wymazów, dodam od siebie, że ja miałam przez jakieś 5 lat niewielkie upławy ( i żadnych dolegliwości poza tym) - "nie wiadomo skąd i czemu". A małż zero objawów. Ginekolodzy między którymi kursowałam w tamtym czasie, robili mi tylko posiewy na bakterie gram ujemne które niczego nie wykazywały poza kwasem mlekowym...
    Okazuje się, że są jeszcze bakterie gram dodatnie (właśnie taka u mnie powodowała te upławy). Jesli się nie mylę posiew tutaj jest bardziej skomplikowany bo wymaga specjalnego podłoża, trzymanego w lodówce. Wielu ginekologów takich posiewów nie wykonuje, nie wiem z jakiej przyczyny ale może przez ten brak lodówki w gabinecie (ekhem!)

    Po 5 latach trafiłam wreszcie do ginekolożki, która zrobiła odpowiedni posiew, a potem dobrała leczenie. Tak więc również powinnaś poprosić również swojego gina o posiewy w kierunku bakterii zarówno gram ujemnych oraz dodatnich.
    W razie infekcji, dopóki oboje z partnerem się nie wyleczycie, to niestety współżycie nie jest zalecane. Mam nadzieję że uznasz te informacje za pożyteczne, dla mnie pozbycie się bakterii u mnie i małża było niewątpliwie kamieniem milowym w staraniań o ciążę.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 3 września 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla dzięki za podpowiedź odnośnie tego wymazu i posiewu. Miałam w lipcu robiony wymaz z szyjki na 3 bakterie - chlamydie, ureoplazme i mykoplazme i nic nie wyszło, dziś zrobiłam jeszcze wymaz bakteriologiczny, pewnie wynik gdzieś za tydzień. Jak nadal coś będzie nie tak, to zrobię te bakterie g+ i -.
    Nie wiem, czy jak mąż jutro dostanie antybiotyk od urologa, to ja też mam brać?

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 3 września 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was dziewczynki. dołączę sie do wątku bo widze że i mnie czeka walka o upragnione dzidzi..

    partner odebrał wyniki badania nasienia.. i cóż.. o ile ogólnie jest ok, to ma małą liczbę plemników, 13 mln przy normie od 15 do 250mln....

    załamał sie bidulek że w wieku 30 lat ma tak małą ilośc nasienia..

    znam przypadki że z mniejsza ilością udawało się zapłodnić, ale jemu nie wytłumaczysz...

    w wolnej chwili poczytam co tu naskrobałyście :) ale profilaktycznie pytam: istnieją suplementy zwiększające ilośc plemników?

    mój tata przyjmował przez 3 miesiące zastrzyki ale to było 30 lat temu..

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia-ktosia wrote:
    witam Was dziewczynki. dołączę sie do wątku bo widze że i mnie czeka walka o upragnione dzidzi..

    partner odebrał wyniki badania nasienia.. i cóż.. o ile ogólnie jest ok, to ma małą liczbę plemników, 13 mln przy normie od 15 do 250mln....

    załamał sie bidulek że w wieku 30 lat ma tak małą ilośc nasienia..

    znam przypadki że z mniejsza ilością udawało się zapłodnić, ale jemu nie wytłumaczysz...

    w wolnej chwili poczytam co tu naskrobałyście :) ale profilaktycznie pytam: istnieją suplementy zwiększające ilośc plemników?

    mój tata przyjmował przez 3 miesiące zastrzyki ale to było 30 lat temu..
    Jeśli wszystkie inne parametry ma w normie to luzki, ilosć da się poprawić spokojnie, polecam fertilman mace ale są też tańsze suplementy jak androvit i salfazin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 12:10

    zosia-ktosia lubi tę wiadomość

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 3 września 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam do odsprzedania witaminki dla naszych panow :)

    kupiłam je dla meża ale nie może ich brac bo strasznie rozwalaja mu watrobe i chce kupić tylko cos w jednej kapsułce. Kupiłam po dwa opakowania i po jednym jeszcze mi zostało w całosci( oprocz L- karnityny 3 tab zjadł ; ))

    Salfazin 100 zl ( 15 zl)
    Selen +wit E 100 tab ( 5zl)
    L- karnityne 27 tab (15zl)
    Tran z witaminami A+D+E. 60 kaps (5 zl)

    Kontakt na priv lub mail [email protected]

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 3 września 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Mimbla dzięki za podpowiedź odnośnie tego wymazu i posiewu. Miałam w lipcu robiony wymaz z szyjki na 3 bakterie - chlamydie, ureoplazme i mykoplazme i nic nie wyszło, dziś zrobiłam jeszcze wymaz bakteriologiczny, pewnie wynik gdzieś za tydzień. Jak nadal coś będzie nie tak, to zrobię te bakterie g+ i -.
    Nie wiem, czy jak mąż jutro dostanie antybiotyk od urologa, to ja też mam brać?


    Zdecydowanie, powinnaś brać antybiotyk - ale upewnij się u swojej ginki,czy taki sam jak mąż, czy jakiś inny. Czasem facet dostaje tabletki lub z tego co czytałam tabletki (rzadziej i maści) a kobieta tabletki lub tabletki i dodatkowo globulki. Sama rozumiesz.
    Najlepiej żeby Twoja ginka wiedziała co mąż leczy, a dopóki on się nie wyleczy zabezpieczajcie się prezerwatywą lub po prostu zachowaj wstrzemięźliwość do końca kuracji Was obojga. No niestety. Lepiej być bardziej ostrożnym niż za mało, bo łatwo się powtórnie zakazić i cała kuracja małża weźmie w łeb. Tak myślę, że to co napisałam jest prawdziwe i sensowne, ale lekarzem nie jestem.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 4 września 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cóż.. po przejrzeniu jeszcze raz wyników i obliczeniu paru rzeczy wyszło.... że ma pół miliona plemników zdolnych do zapłodnienia.. :(( załamię się

    35 100 000 - całkowita liczba w ejakulacie
    13 000 000 - ruchliwych
    10 920 000 - żywych
    546 00 - zdolnych do zapłodnienia ( z prawidłową budową)

    nie chcę mu pokazać że mam ochotę wypłakać się, ryczeć jak bóbr...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 września 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia - wiesz ile dalabym za te pol miliona :P

    my nie mamy ani jednego plemnika..

    spokojnie sprawdzcie czy ni ema infekcji, zrobcie posiew nasienia ..jesli to jego pierwsze badania moe byc to wynikiem stresu :)

    trzeba powtorzyc.. zrobcie usg czy nie ma zylakow powrozka + zdrowy tryb zycia i suplementy
    choc ja na waszym miesjsu udalabym si edo urologa/ androloga..

    po drugie po jakim czasie abstynencji robiliscie wyniki, czy 48 h przed maz nie pil akoholu ??

    zrezygnujcie z obcislych gatek , goracyhc kapieli .. :)
    wiecej ruchu a plemniory sie pomoza :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 4 września 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cóż to były pierwsze badania.. - i wiem że R się stresował..
    nie pił alkoholu, ale wiem że był osłabiony..

    poza tym nie wiem czy to ma jakieś znaczenie... okres wstrzemięźliwości miał wynieść od 2 do 5 dni.. u nas obliczyli 3 dni.. serduszkowaliśmy w piątek a w pon oddał nasienie..

    z tym że - my w sobotę i niedzielę się kochaliśmy ale nie do końca, bez wytrysku.. i może to też miało wpływ na wynik..

    koleżanka mówi że takim sposobem część plemników zostaje w nasieniowodach i w braku wytrysku wracają jako martwe z powrotem...

    jeśli tak jest to i ja i R jesteśmy głupolami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2014, 13:30

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ