X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 4 września 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia wg mnie w pt to juz lepiej było sie powstrzymać od <3
    i absolutnie sie sie kochac nawet jesli nie dojdzie do wytrysku !!!!! te wyniki są taki tylko dlatego .. my też sie kochaliśmy mimo że do wytysku nie doszło i odbiło sie to na wynikach a za 3 miechy były całkiem inne, fakt po suplementacji ale <3 bez wytrysku ma ogromny wpływ.. polecam łapki przy sobie na najlepiej 4 dni i ponowne badanie nasienia. :)

    zosia-ktosia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 4 września 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha.. No właśnie łapki przy sobie.
    Zrobimy kolejne badania za kilka tyg, porównamy.

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 4 września 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no bo naprawde szkoda tych nerwów teraz co przeszliście a w gruncie rzeczy może być wszystko ok albo tylko minimalnie zaniżone :) życze powodzenia i daj znać :)

    iiii....


    łapki przy sobie :D

    zosia-ktosia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laski moje! mój we wtorek idzie powtórzyć badanie nasienia, ostatnio czas abstynencji był 3 pełne dni , to teraz tez tak zrobić?

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 4 września 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój miał zawsze 4 ale skoro poprzednio mialiście 3 to chyba lepiej tak samo ale w sumie to nie wiem czy to ma wpływ.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 4 września 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak ma wpływ. zróbcie tak jak ostatnio bo wtedy można porównać badanie.

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 5 września 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, już jesteśmy po wizycie u urologa. M. siedział tam pół godziny, lekarz wybadał go na wszystkie strony (łącznie z USG w d**, mój nie wiedział, że będzie miał coś takiego, więc jak coś to ostrzeżcie swoich chłopów ;) ) i nie ma żadnych żylaków, jądra o prawidłowej budowie i objętości, prostata ok, hormony ok, tylko nasienie masakra.

    Dostał 2 antybiotyki: Cipronex i Unasyn, kuracja na 2 tygodnie. Po tym ma iść znowu na posiew i jak bedzie OK, to wtedy znowu badanie nasienia. Mi nie dał tych antybiotyków... Wizyte u swojego gina mam dopiero w przyszły wtorek, więc na razie M się leczy, a ja nie. No zobaczymy...

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 5 września 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    laski moje! mój we wtorek idzie powtórzyć badanie nasienia, ostatnio czas abstynencji był 3 pełne dni , to teraz tez tak zrobić?

    Ania, koniecznie zróbcie z posiewem, i 3 dni to jest w sam raz, i właśnie - porównacie z poprzednim badaniem.

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 5 września 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Hej dziewczyny, już jesteśmy po wizycie u urologa. M. siedział tam pół godziny, lekarz wybadał go na wszystkie strony (łącznie z USG w d**, mój nie wiedział, że będzie miał coś takiego, więc jak coś to ostrzeżcie swoich chłopów ;) ) i nie ma żadnych żylaków, jądra o prawidłowej budowie i objętości, prostata ok, hormony ok, tylko nasienie masakra.

    Dostał 2 antybiotyki: Cipronex i Unasyn, kuracja na 2 tygodnie. Po tym ma iść znowu na posiew i jak bedzie OK, to wtedy znowu badanie nasienia. Mi nie dał tych antybiotyków... Wizyte u swojego gina mam dopiero w przyszły wtorek, więc na razie M się leczy, a ja nie. No zobaczymy...

    W takim razie teraz czekajcie na poprawę wyników. Będę myślami z wami. Każda z nas zasługuje na maly wielki cud <3

    marti_marti lubi tę wiadomość

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Ania, koniecznie zróbcie z posiewem, i 3 dni to jest w sam raz, i właśnie - porównacie z poprzednim badaniem.
    Kochana, we wtorek ma badanie nasienia a w środę/ czwartek posiew bo robimy w 2 rożnych miejscach


    Kurczę z tymi antybiotykami to troche lipa bo co musicie sie wstrzymac
    od <3 tak? ja to myslalam ze od razu i dla drugiej osoby wypisuje, ja ide z moim na wizytę to moze mi sie uda wydebic i dla siebie recepte jesli wyjda jakies bakterie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Hej dziewczyny, już jesteśmy po wizycie u urologa. M. siedział tam pół godziny, lekarz wybadał go na wszystkie strony (łącznie z USG w d**, mój nie wiedział, że będzie miał coś takiego, więc jak coś to ostrzeżcie swoich chłopów ;) ) i nie ma żadnych żylaków, jądra o prawidłowej budowie i objętości, prostata ok, hormony ok, tylko nasienie masakra.

    Dostał 2 antybiotyki: Cipronex i Unasyn, kuracja na 2 tygodnie. Po tym ma iść znowu na posiew i jak bedzie OK, to wtedy znowu badanie nasienia. Mi nie dał tych antybiotyków... Wizyte u swojego gina mam dopiero w przyszły wtorek, więc na razie M się leczy, a ja nie. No zobaczymy...
    to usg jader robi sie przez tyłek? ale jaja, ja lepiej mojemu nic nie mowie bo nie pojdzie, a tak bedzie wziety z zaskoczenia :P

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 5 września 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    to usg jader robi sie przez tyłek? ale jaja, ja lepiej mojemu nic nie mowie bo nie pojdzie, a tak bedzie wziety z zaskoczenia :P

    USG jąder to jest mizianie po jądrach, a przez tyłek to bada prostate, mój nie wiedział (ja też) i wyszedł z gabinetu w lekkim szoku, dopiero po godzinie doszedł do siebie :p

    A co do tych bakterii to ja czekam na wynik swojego wymazu i jak mi coś wyjdzie to idę do gina. Jak mi urolog nie dał nic to czekam na swoje wyniki w takim razie. O dżizas...

    kapturnica lubi tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    USG jąder to jest mizianie po jądrach, a przez tyłek to bada prostate, mój nie wiedział (ja też) i wyszedł z gabinetu w lekkim szoku, dopiero po godzinie doszedł do siebie :p

    A co do tych bakterii to ja czekam na wynik swojego wymazu i jak mi coś wyjdzie to idę do gina. Jak mi urolog nie dał nic to czekam na swoje wyniki w takim razie. O dżizas...
    a ten wymaz na bakterie to mozna samemu zrobic czy trzeba do gina?

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 5 września 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    a ten wymaz na bakterie to mozna samemu zrobic czy trzeba do gina?

    Tak, kupuje się tzw. wymazówkę, poierasz sobie w domu sama patyczkiem i zawozisz do diagnostyki. Jeszcze w necie można poczytać, jak pobrać (tzn jak się podmyć wcześniej itd).

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta wymazówke to w aptece nie? a w diagnostyce jak sie nazywa to badanie, bo ja ciemnota w sprawach wymazów:P

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 5 września 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, my kupowaliśmy w diagnostyce, w aptece nie mieli :/ A badanie się nazywa 'wymaz z pochwy bad. bakteriologiczne' :)

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje kochana za informacje <3

    marti_marti lubi tę wiadomość

  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 8 września 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, mój mąż jest już 9 miesięcy po laparoskopii żylaków powrózka nasiennego wyniki nasienia są dobre ale lekarz zalecił nam jeszcze badanie nasienia po 14 dniach abstynencji. Spotkałyście się z czymś takim???

    Pozdrawiam

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 8 września 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczka90 wrote:
    Witam dziewczyny, mój mąż jest już 9 miesięcy po laparoskopii żylaków powrózka nasiennego wyniki nasienia są dobre ale lekarz zalecił nam jeszcze badanie nasienia po 14 dniach abstynencji. Spotkałyście się z czymś takim???

    Pozdrawiam

    Że aż po 14 dniach to się nie spotkałam, zazwyczaj po 3-4 dniach się robi, ale jak Wam tak kazał to chyba tak zróbcie.

    Dziewczyny, wiem że to miejsce na męskie sprawy, ale odebrałam dziś wynik posiewu i też mam tą e-coli oraz liczne lactobacillus spp. Jutro idę z tym do gina. Czyli jak mąż ma i ja, to co, wstrzemięźliwość na czas leczenia i potem znowu posiewy?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 września 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym samym czesie leczenie plus albo gumka albo wstrzemięźliwość ;-)

    marti_marti, Mimbla lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ