X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 22 listopada 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    bardziej od salfazinu polecałabym androvit :)

    a raczej androwit plus ktory jest juz z kwasem foliowym ktory dla plemnikow jest bardzo wazny :)

    choc przyznam szczerze ze jesli jest jakas infekcja to musi wziasc antybiotyk.. bo bniedoleczone moga sie fatalnie odbic.. jak moze nich pojdzie do urologa..
    jesli on ma infekcje ty tez mozesz ja miec..

    Ok dziękuję za rade porozmawiam z nim :)

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny musiałam pomoc mężowi lodzikiem podczas badania nasienia bo się chłop zestresował i nie dało rady inaczej... :/

    Czy wyniki będą zafałszowane ?

  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)

    Zrobiliśmy powtórne badanie nasienia i takie mamy wyniki, czy możecie na nie zerknąć i powiedzieć czy wszystko jest ok i nie mamy sie juz czym martwić ? Wstawiłam badanie z września i z wczoraj dla porównania.


    Wyniki badan : 15.09.2014 // 24.11.2014
    Liczba dni od ost.ej. - 3. // 3
    Uplynnienie(min) - 15. // 15. (<60)
    Objętość (ml). - 2,9. // 3,2. (>=1,5)
    PH - 8,3. // 8,3. (>7,2)
    Barwa - Prawidłowa. // Prawidłowa
    Lepkość +. // +
    Aglutynacja - Brak. // Brak
    Koncentracja (mln/ml). - 19 // 46. (>15)
    Całkowita liczba - 55. // 147. (>39)
    (mln/ejakulat)

    Ruch postępowy(%) - 64. // 54. (>32)
    (Mln/ejakulat). - 35. // 79. (>12,5)

    Ruch calkowiy (%) - 69. // 61. (>58)
    ( mln/ejakulat). - 38. // 90. (>15,6)

    Brak ruchu (%). - 31. // 39

    Żywotność (%). - >69. // >61. (>58)

    Plemniki prawidłowe (%). - 3. // 10. (>4)
    (Mln/ejakulat). - 1,7. // 15. (>1,6)

    Koncentracja kom.
    okraglych (mln/ml). - 1,1. // 0. (<5)

    Koncentracja leukocytow. - 0. // 0. (<1)

    Ad. Aglutynacja: w preparatach bezpośrednich zaobserwowano średnio po 2 aglutynacjw, zdecydowana większość plemnikow wolna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 12:11

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladka pieknie skoczyly szczegolnie morfologia.. :)
    widze ze macia wciaz elpkosc robiliscie posiew ?? ogolnie bardzo ladne wyniki :)

    czekolada:) lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda-ck wrote:
    Kurde dziewczyny musiałam pomoc mężowi lodzikiem podczas badania nasienia bo się chłop zestresował i nie dało rady inaczej... :/

    Czy wyniki będą zafałszowane ?
    raczej nie powinno .. choc zalezy .. zobaczycie powynikach :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Aniu:) twoja opinia była dla mnie bardzo ważna i powiem Ci ze moj maz bardzo liczył ze Ty właśnie nam dasz swoją opinie o wynikach:)czekał i pytał czy juz napisałam i czy moze Ty sie wypowiedziałas;)

    Nie robiliśmy posiewu, troszkę sie zgapilam ale miałam nadzieje ze juz bedzie wszystko ok:/ a powiedz mi czy to moze bardzo zaważyć na tym czy nam sie uda czy nie? Powinnismy iść z tym do lekarza? Bo widzę ze norma jest >= 7,2 i nie wiem czy sie martwić, nie do końca to rozumiem:/

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam nasz urolog powiedzial ze warto sprawdzic czy nie ma infekcji jesli ph jest powyzej 8 plus do tego wystepuje lepkosc i aglutynacja widze ze w niektroeych u was jest aglutynacja dlatego pisze o posiewie ..choc nam dal po porstu prostamol uno jak mielismy ph 7,9 na poprawienie funkcji prostaty i oglnie na drogi moczowe :)

    ruch coprawda spadl u was ..ale rszta poszla do gory szczegolnie morfologia :)
    niech beirze jesczze jakies witaminki :)
    działąjcie a jak nie to podejdzcie dodatkowo do IUI co by wykorzystac dobre wyniki :) jelsi macie mozliwosc :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to zaaplikuje mu prostamol uno tak jak mówisz:) póki co bierze fertimen, tran i codziennie wyciskamy mu soki owocowe. Do tego nosi luźne gatki, albo i wogole nie nosi, nie pije alkoholu, odżywia sie zdrowo. Co moge mu jeszcze dorzucić z witaminek?

    Sądzisz ze mamy szanse na normalne zaplodnienie czy z takimi wynikami to lepiej nie czekać i iść spróbować IUI?

    Bardzo ci jeszcze raz dziekuje za opinie:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprobujcie do konca roku ..jak cos za ten czas idzcie do jakiegos dobrego lekarza i niech wam okresli jakis plan działania na pewno do IUI sie kwalifikujecie i zwieksza ono wam szanse .. bo oprocz tego ze sami działacie to dodatkowo w okresie owulki podaja wam nasienie "obrobione" "dozywione" pozabawione lepkosci aglutynacji " :) wiec jest to do rozwazenia ... :)
    cod o witaminek zostancie przy tym co jestescie :) widac organizm dobrze poszedl..nie ma co przesadzac z witaminami :) bo nadmiar tez nie ejst za cudowny ..wiele osob ktore za bardzo kombinuja za duzo wit lykaja niestety pogarszaja sobei wyniki .. wiec trzymajcie sie dalej tego czym pomogliscie teraz :)
    zbliza sie czas swiateczny wiec sexcie sie gdzie badzi ile razy chcecie :D i zycze Wam abyscie na Boze Narodzenie cieszyli sie w powiekszonym skladzie :)

    czekolada:) lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, bardzo ci dziekuje za radę :)
    Myślałam właśnie zeby doczekac do końca roku a potem to juz zaczac działać z pomocą medyczna tak intensywniej ( chociaż mam nadzieje ze juz nie bedzie takiej potrzeby) ;)

    Nie dziękujemy zeby nie zapeszać i Tobie rownież życzymy powiększenia rodzinki jak najszybciej:) trzymamy za Ciebie kciuki:) pozdrawiamy i w takim razie bierzemy sie do roboty;)

    Damy znać za jakiś czas jak poszło :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki męża proszę o interpretację

    liczna dni od ostatniej abstynencji : 3
    upłynnienie : 40 min ( <60 min)
    objętość : 8,6 ml (>1,5 ml)
    ph : 7,5 (>7,2)
    barwa : biaława
    lepkość : nadmierna

    aglutynacja : brak

    koncentracja plemników : 19 mln/ml (>15mln/ml)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie : 163 mln (>39)

    ruch postępowy A+B 12+7 % (>32%)
    ruch całkowity A+B+C 12+7%+5% (>40%)
    brak ruchu 76%
    ruch po 3 godz (A+ B ) 11%
    żywotność: 30% (>58%)

    plemniki o prawidłowej budowie 34% (>4%)

    koncentracja komórek okrągłych : w normie
    koncentracja leukocytów peroksydazo : w normie

    uwagi : Asthenozoospermia


    Co z tym ruchem żołnierzyków :( ????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 21:12

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana jesli lepkosc jest nadmierna to nie dziwne ze żołnierzami sue opieprzaja :-)
    Spokojnie zrobcie posiew to się okaze czy nie infekcja a ravzej odrzucicie ta opcje wit c na lepjisc i uplynnienie wit i bedzie dobrze :-) morfologie macie piekna
    Mize ilisc zolnuerzy nie jest powalajaca jak na taka obj alee
    Idzcie do urologa niech zbada meza
    Choc jedno mnue zastanawia obj podobno takie duze obj sa uznawane za nieprawidlowe ale nie wiem dokladnie jakie

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jakieś szanse są ?

    Mąż kończy Salfazin, kupimy teraz Androwit Plus i dodamy wit. C 1000

    Kurczę Aniu jesteś niezastąpiona

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze sa dodatkowo zauwaz ze ruch po 3 h malo sue rozni od pierwszych wuec pkemniki sa mocne :-) Podrasujecue je jeszvze w ilosci i ruchu no i ta lepkosc trzeba zniwelowac
    Choc nie wuem czy lekarz nie zakeci iui bo w moemncue kiedy uplynnienie wzrasta i kepjosc to iui wlasnie jest wskazaniem
    Bo ovtyle ovile iui nie pomoze jak plemniki sa nieprawidlowe o tyke pomaga w ruchliwosci i ulatwieniu distepu do komornikiem niweluje lepkośc i pozwala na łatwiejszy i szybszy dostęp :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Aniu :*

    Zrobimy posiew zobaczymy co i jak, mam nadzieję, że to nic groźniego i podkurujemy się lekami

    Pozdrawiam <3

  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 28 listopada 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, mam pytanie...czy po trzech miesiącach starań (bez rezultatu) warto wykonać badanie nasienia, czy przesadzam?Od kilku miesięcy biorę kwas foliowy, w tym miesiącu doszedł jeszcze olej z wiesiołka, wspomagaliśmy się również żelem ConceivePlus. Mąż póki co nie bierze żadnych witamin.
    Z góry dziękuje za pomoc :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekała jeszcze z 3 miesiące :)

    Badanie nasienia zawsze warto wykonać nawet dla swojej informacji jak tam plemniory się mają ,ale myślę że 3 miesiące starań to zbyt krótko aby się martwić :).

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 28 listopada 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie zbyt krótko. Tak jak pisze poprzedniczka nic nie stracisz jak pójdziecie do lekarza i sprawdzicie. Ale do roku czasu to normalne. Nie każdy ma dziecko po pierwszym miesiącu starań.
    Ale jak masz myślec o tym bo nie daje ci to spokoju i masz jakies watpliwości to idź do gina gdzieś około 10 dnia cyklu. Męża wyślij na badania. I bedziesz wiedziała na czym stoicie.

  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 28 listopada 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pomoc :) do lekarza się wybieram zrobić USG narządów rodnych, myślę też nad zbadaniem poziomu TSH, bo moja mama ma niedoczynność tarczycy a to podobno dziedziczne...a mężowi chyba na razie dam spokój..

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To sobie porób badania najpierw bedziesz pewna ze z tobą w porządku. A co do tsh to zrób jak najbardziej. Moja mama tez miała operacje na tarczyce kilka lat temu i odrosła jej i teraz bedzie miała druga operacje bo ma dwa guzy. Dlatego ja tez robię wyniki raz na rok.

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ