X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Kasiek28 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie dzięki za info:-) hormony które wymieniłaś były już robione i są w normie, tylko estradiol wyszedł nie wiele podwyższony 45, a norma 11-44. Jak już jesteśmy w temacie to powiedz mi jeszcze na temat lekarza. Obecnie mój mąż chodzi do dr Jaremy z in vimedu, a Ty widziałam, że polecałaś Wolskiego, a na temat Jaremy coś wiesz?

    Kasia
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie znam tego lekarza :)
    my leczymy sie u dr Wolskiego.

    jesli hormony sa ok..to sprobujcie USG.. :) jak tam wyjdzie czysto .. to trzbea poszukac glebiej

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • katrina Autorytet
    Postów: 659 350

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie. Jestem po dwóch nieudanych IUI. Powoli zaczynamy myśleć o in vitro. U mnie wszystko książkowo, problem tkwi w mężu i jego wynikach nasienia. Przy ostatniej IUI:

    Nasienie przed preparatyką:
    Liczba plemników 2 mln/ml
    Ruchliwość plemników
    Ruchliwość ogólna 59%
    PR-Ruch progresywny 40%
    Np-Ruch nieprogresywny 19%
    Im-Brak ruchu 41%

    Nasienie po preparatyce:
    Liczba plemników 5,5 mln/ml
    Ruchliwość ogólna 80%
    PR-Ruch progresywny 65%
    Np-Ruch nieprogresywny 15%
    Im-Brak ruchu 20%

    Wiem, że jest słabo :( Jest sens w ogóle podchodzić do trzeciej IUI?

    relgx1hpnsuaq9hd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane:) Postanowilam do Was dolaczyc i podzielic sie na jakim etapie sa starania moje i narzeczonego. Sytuacja wyglada nastepujaco: plemnikow duzo, niestety slabo sie poruszaja i 99% ma uszkodzone glowki. Ja jestem po szeregu badan i wszystko u mnie ok. Moj wiek: 28 lat, narzeczony 42 lata. Staramy sie 9 miesiecy. Mieszkamy w Norwegii, i wiecie co nam polecono juz na drugiej wizycie jak poszlismy z wynikami? Tylko i wylacznie in vitro, lekarze uwazaja ze szkoda czasu na dlugotrwale leczenie lub proby inseminacji. Mozmey miec in vitro za trzy miesiace, calkowicie refundowane przez panstwo. In vitro jednak wiaze sie z duzym obciazeniem dla kobiety, wiec myslimy, ze jeszcze troche poprobujemy na wlasna reke. Denerwuje nas bardzo, ze nikt tu takich przypadkow nie leczy i ida "na latwizne". In vitro powinno byc ostatnia deska ratunku przeciez...Rozmawialismy z polskim andrologiem i poleca na poczatek naturalne metody - maca, Androwit, cynk i orzechy brazylijskie aby polepszyc morfologie. Pozniej dostanie leki na to by zolnierzyki szybciej sie poruszaly. Dzis zaczynamy zazywac mace:D Macie jakies doswiadczenia w tym temacie? Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was wszystkie:)

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas było podobnie, 1procent prawidłowych, a jednak udało się naturalnie po 11 miesiącach staran. Mój oprócz miany stylu życia lykal Profertil, Wit c, Wit a i e, i jadł 5 orzechów brazylijskich dziennie :)ja też sobie podjadalam po 2 dziennie.
    staracie się krótko, poprobujcie jeszcze naturalnie.

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje i trzymam kciuki za dobrze rozwijajaca sie ciaze Mam nadzieje, ze i nas to spotka! A co masz na mysli mowiac, ze zmienil styl zycia? Napisz tez prosze ile czasu bral twoj mezczyzna suplementy zanim zaszlas w ciaze? Jestem taka niecierpliwa...!;)

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 28 lipca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi86 wrote:
    Gratuluje i trzymam kciuki za dobrze rozwijajaca sie ciaze Mam nadzieje, ze i nas to spotka! A co masz na mysli mowiac, ze zmienil styl zycia? Napisz tez prosze ile czasu bral twoj mezczyzna suplementy zanim zaszlas w ciaze? Jestem taka niecierpliwa...!;)

    Zmiana stylu życia dotyczyła głównie odżywiania i wyeliminowania alkoholu. Mój lubił sobie imprezowac, jeść jakieś śmiecie typu kebab, a przez ten czas wogole z tego zrezygnował. Brał suplementy krótko, jakieś 2 miesiące. Kiedyś moja ginka powiedziała mi że Profertil potrafi działać cuda i żebyśmy zaczeli od tego. U nas sie udało, Wam też tego życzę :)

    Sanna, Justi86 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas absen...5
    Obj.ejakul...4.50 ml
    Odczyn ph 8.2
    Liczba plemnikow w 1ml...34.10 mln
    Liczba pl.w ejak....153.45 mln
    Plemniki zywe 69%
    Plemniki martwe 31%
    Plemniki o szybkim wsk.postepowym 15%
    Plemniki o wolnum wsk.postepowym 3%
    Suma plemnikow w ruchu postepowym 18%
    Suma plemnikow w ruchu nie post. 8%
    Plemniki nie ruchliwe 74%
    Średnia predkosc przecietnego toru 60.9 um/s
    Średnia pred.postepowa 55.3 um/s
    Średnia amplituda bocznych odch. głowki plemnika 4.3 um
    Średnia czest.bocznych odch.glo.plemnika 29.5 Hz
    Prostoliniowosc 88%
    Linowatosc 57%
    Średni wspolczynnik ksztaltu gl plemnika 65%
    Prosze o interpretacje...bo zglupialam ;) i chlop tez ...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ph jest za wysokie jesli masz navwynikach lepkosc aglutynacja uplynnienia to napisz jakie sa
    Takie ph jest bardzo czesto przy bakteriach infelcjach w okolicach miednicy lub np zylakow a to wtedy tlumaczy ich ruchliwosc

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma podanej lepkosci i nie mam takiego wyrazenia "aglutynacja uplynnienia" :/

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 31 lipca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki pisze z fona uplynnienie, aglutunacja, lepkosc to jest podstawowy opis nasienia konsystencja zapach,barwa, a czy jest np komórki okrągłe, ewentualnie leukocyty?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 31 lipca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma problemu...;)
    Uplynnienie 60 min
    Uplynienie samoistne
    Barwa szarobiala
    Zapach swoisty
    Reszty nie ma...

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • actwiti Przyjaciółka
    Postów: 106 49

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, męskie tematy są dla mnie nowością. Ja wybadałam się cała i u mnie wszystko raczej ok, została mi tylko drożność jajowodów, ale chce z tym poczekać do momentu zbadania męża. Po krotce, o dzidzie staramy sie od marca 2014, na początku na spokojnie, potem we wrześniu męża złapało zapalenie jądra i najądrza, brał antybiotyki ponad miesiąc, niby się wyleczył. Po miesiącu zapalenie układu moczowo-płciowego i znów antybiotyki, 3 miesiące spokoju i znów to samo, w czerwcu miał czwarty nawrót choroby i wreszcie urolog z luxmedu wysłał go na dokładniejsze badania bo żadne popularne antybiotyki nie pomagają. W posiewie nasienia wyszła Enterococcus faecalis. teraz maż bierze antybiotyki, a ja czekam na wyniki posiewu czy tez mam tą bakterie. Jak myślicie czy możliwe, że ta bakteria powodowała, że nie zachodzimy w ciążę?czy branie praktycznie ciągle antybiotyków przez rok, mogła wpłynąć na nasienie i spowodować brak ciąży? skoro maż miał ciągłe nawroty choroby znaczy, że miał ciągle ta bakterie, może ona osłabia plemniki? Mamy teraz taki plan,,że jak mąz wytępi bakterie to robimy mu wszystkie badania i idziemy do specjalisty z wynikami. Tutaj kolejne moje pytanie, napiszcie mi proszę jakie dokładnie badania mam mieć zrobione by nie zmarnować pierwszej wizyty, wiem ze badanie nasienia i posiew (ale czy jakieś dokładne badanie czy podstawowe?), hormony z krwi - TSH, FSH, LH, testosteron i usg jąder. Czy coś jeszcze? i ostatnie pytanie czy dr Wolski, to jest ten doktor z novum i Onkolmed? pozdrawiam was i przepraszam za tak długą wypowiedz.

  • Bulimulia Ekspertka
    Postów: 237 319

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...
    Piszę na tym wątku aby dać nadzieje innym staraczką ze słabą morfologią plemników i innych czynników...

    W tym linku pisałam całe wyniki badań męża:
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/prosba-o-interpretacje-wynikow-a-takze-pomoc-w-podjeciu-dalszych-krokow,8080.html

    Pytałam o poradę co dalej robić...

    A dzisiaj takie cuda się dzieją z takimi wynikami i po pierwszej inseminacji!!!!!
    :)
    64960f4b41384041m.jpg

    M@linka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72361.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, mam pytanie - czy przy takich parametrach nasienia jest mozliwe naturalne poczecie, czy jest zle? :/ podchodzimy niedlugo do IVF, ale chcialabym zasiegnac waszej opini, jak IVF sie nie powiedzie, a np chcielibysmy wrocic do staran, to czy z takim nasieniem jest nadzieja? <3

    lgQEkeh.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robilas w invikcie bez morfologii?


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak <3

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda,a nie robilas nigdy wczesniej morfo?
    ilosciowo nie jest zle, troche sa jednak nieruchliwe:/ale na pewno da sie to poprawic l-arginina

    Anna255 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odczyn 8,5 >=7,2, Uplynnienie 90 min < 60 min, liczba plemnikow 26 mln/ml >= 15 mln , calkowita ilosc plemnikow w ejakulacie 78 mln >= 39 mln, plemniki o prawidlowej morfologi 19 % >= 4 %, ruchliwosc ogolna 30% >= 40%, ruch postepowy szybki i wolny w kat A i B 24% >=32%. To sa wyniki sprzed roku. Moj bral juz kiedys wit E 400, tak mu urolog poradzil, ale coz nadal z tym problem, moj nie pali, nie pije, a ruchliwosc do bani :/ kiedys przez rok bral sterydy, moze to do teraz ten wplyw jest odczuwalny w tej ruchliwosci?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo no to super masz morfo!!!to nie masz co sie przejmowac zupelnie:D
    zapodal mu nacetyl l-arginine 1000mg i zobaczysz jak beda smigac


    u5cvp2.png
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ