X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 21 września 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    a no widac tskmusi byc ktos musi miec pod gorke zeby ktosinny mial lzej :)
    nie poddawajcie sie i walczcie z usmiechem pielegnujcie to co macie czyli wasza milosc przez czas walki a bedziecie cudnymi rodzicami :)

    zrob koniecznie badania hormonalne
    w 3 dc FSH,LH estradiol ,prolaktyna
    obojetnie kiedy TSH, FT3 FT4,anty TPO

    okolo 7 dni po domniemanej owulacji jak nie wiesz kied y to w 22 dc tak na oko progesteron :)

    w tym casie zajmijscie sie meska strona :) bedziecie szybciej reagowac :)
    jesli wyniki sie powtorza..no to tzreab bedzi e rozszerzyc diagnostyke ale poki co skupcie sie na posiewach, usg i powtornym badaniu ..ewentualnie jesli kasa wam na to pozwala mozecie zrobic Twojemu hormony FSH,LH Testosteron i estradiol :) tlyko koniecznie razem :) z rana dzien przed badaniem bez <3 i bez alkoholu :)


    Dziękuję za pomoc!!!! napiszę jak będę po wizycie u gin;/ a trzymam kciuki za WAS!!!!!

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 22 września 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus mój też ma podobne parametry nasienia jesteśmy w trakcie suplementacji kolejne badanie w listipadzie. Tez ubolewałam i byłam w szoku jak odebralismy wyniki i mówiłam rąk jak ty ale pociesza mnie tk ze mogło być gorzej. Jakoś musimy dać radę aż w końcu zobaczymy upragnione dwie kreski!

    Patus_777 lubi tę wiadomość

  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 22 września 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania podziwiam was decyzja o dawcy jest bardzo trudna i życzę wam powodzenia i wytrwałości :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2015, 09:42

    Patus_777 lubi tę wiadomość

  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 22 września 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka5g wrote:
    Patus mój też ma podobne parametry nasienia jesteśmy w trakcie suplementacji kolejne badanie w listipadzie. Tez ubolewałam i byłam w szoku jak odebralismy wyniki i mówiłam rąk jak ty ale pociesza mnie tk ze mogło być gorzej. Jakoś musimy dać radę aż w końcu zobaczymy upragnione dwie kreski!


    Dzięki;*** ile się staracie już?

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 22 września 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 lata z tym ze 2 lata tak z obliczenia mi. Ja zrobiłam monitoring cyklu i hormony i u mnie jest wszystko ok. Udało mi się przekonać męża na badanie no i mamy powód. :-(

  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 22 września 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka5g wrote:
    3 lata z tym ze 2 lata tak z obliczenia mi. Ja zrobiłam monitoring cyklu i hormony i u mnie jest wszystko ok. Udało mi się przekonać męża na badanie no i mamy powód. :-(


    Szkoda, że dopiero teraz się namówił;/ kurde... mój poszedł z chęcią po 6 cyklu starań...;/


    To jest wyleczalne spokojnie;) damy radę :*** BĘDZIEMY SIĘ WSPIERAĆ:)


    Skąd jesteś :** ?? Ja śląsk- Mysłowice

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Myślę, że nie jest źle, chociaż mogłoby być lepiej. A co Wy na to? Ania_84, nasza specjalistko od wyników, podpowiesz coś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 07:34

  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 23 września 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem z Gdańska. Manabu nie są złe tylko ta ruchliwość typu a mogłaby być lepsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 12:03

    Patus_777 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 września 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manbu a robiliście posiew nasienia bo macie widze leukocyty 2-4 wpwp .. może zorbcie bo one mogą zaburzeac ruchliwosc

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 września 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z moim M tez ide na badanie nasienia w tym miesiacu. Niestety dziewczyny, jak sie dowiedzialam od lekarza, ze zwykle badanie nasienia nawet jak wyjdzie prawidlowe, to nic nie znaczy :(. Jest jeszcze mnostwo innych parametrow ktorych nie widac pod mikroskopem. Moze byc nasienie prawidlowe, a np.plemniki moga miec uszkodzone DNA. Albo moga nie zawierac bialka, ktore kruszy sciane jajeczka probujac sie do niego dostac. Itp, itd. Oprocz badania podstawowego nasienia jest chyba z 15 innych badan juz na takim dokladniejszym poziomie :(. My od razu zrobimy chyba full zestaw, z badaniem DNA, testami wszelakimi itd. Niestety, niektore z typow badan nasienia juz te na wypasie, sa robione np. Tylko w Warszawie albo w Krakowie. Pocieszajace jest to, ze jak mimpowiedzial lekarz - wiele problemow z nasieniem mozna skutecznie leczyc, nawet jak brak jest plemnikow w ejakulacie, to zazwyczaj ma to okreslona przyczyne i w 70% przypadkow jest uleczalne. Takze wszystkim Wam, ktorych partnerzy maja klopoty z nasieniem - glowka do gory, nic straconego, najwazniejsze to zrobic dodatkowe badania i testy jak dalej beda problemy z poczeciem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2015, 17:49

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż teraz po raz trzeci oddawał nasienie.
    7go października jak pójdzie, zapyta lekarza o te dodatkowe badania, które należałoby zrobić.
    DNA plemników jeszcze nie robiliśmy i nie wiem czy chcę to robić, bo podobno to jest nieuleczalne.
    Póki co mam dość złych wieści.
    Czekamy na wyniki seminiogramu...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 września 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DNA plemnika mozna robic ale glownie jak jest duzao wadek główki bo to tam jest przechowywany material genetyczny
    czy jest sens robiania tylu badan na raz.. zalez od stazu staran .. jesli jest krotki wystarczy w pierwszej kolejnosci badanie nasienia z morfologia plemnika plus posiew.

    Schmetterling - co do DNA plemnikwo rzadko sie zdarza zeby wszystkie mialy zly material genetyczny ... jak czesc ma zly material genetyczny zawsze jest in vitro IMSI . no chyba ze ktos nie bierze tego pod uwage..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    DNA plemnika mozna robic ale glownie jak jest duzao wadek główki bo to tam jest przechowywany material genetyczny
    czy jest sens robiania tylu badan na raz.. zalez od stazu staran .. jesli jest krotki wystarczy w pierwszej kolejnosci badanie nasienia z morfologia plemnika plus posiew.

    Schmetterling - co do DNA plemnikwo rzadko sie zdarza zeby wszystkie mialy zly material genetyczny ... jak czesc ma zly material genetyczny zawsze jest in vitro IMSI . no chyba ze ktos nie bierze tego pod uwage..

    No w naszym przypadku in vitro odpada.
    Zobaczymy czy lekarz zaproponuje to badanie przy następnej wizycie.
    Aniu a może być tak,że zdrowe główki niosą zły materiał genetyczny?

  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 28 września 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! Chciałam Was prosić o zerknięcie na wyniki mojego męża:

    (w nawiasie normy):

    ocena makroskopowa:
    - czas upłynnienia (min) 25 (<60)
    - objętość (ml) 6,5 (>1,5)
    - pH 8,3 (>7,2)
    - lepkość -
    - ciałka żelatynowe - brak

    ocena mikroskopowa:
    - aglutynacje -
    - agregacja -
    - komórki okrągłe <5 (<5 mln/ml)
    - leukocyty <1 (<1 mln/ml)
    - elementy komórkowe -

    ocena koncentracji:
    - miliony w ml 39,25 (>15)
    - całkowita liczba w ejakulacie 255,15 (>39)

    ocena ruchliwości:
    - ruch postępowy PR (a+b) 50,72% (>32%)
    - ruch niepostępowy NP (c) 2,17%
    - ruch PR + NP (a+b+c) 52,90% (>40%)
    - nieruchome IM (d) 47,10

    ocena żywotności:
    - plemniki żywe 79% (>58%)
    - liczba plemników żywych w mln 201,57 (>22,6)

    ocena morfologii:
    - o prawidłowej budowie 5% (>4%), 12,76 mln (>1,6)
    - o nieprawidłowej budowie 95% (<96)

    Klasyfikacja: Normozoospermia.

    Wyczytałam, że to oznacza w normie. Ale czy ta morfologia w dolnej granicy nie jest niepokojąca?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 30 września 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę że wyniki za wporzadku te 5 % przytakiej ilości tez jest ok . Nic się nie martw tylko się cieszyć :-)

    kirys lubi tę wiadomość

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 1 października 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co to znaczy, że plemników o nieprawidłowej budowie jest 98%?
    Ania_84 Ty jesteś tu największą specjalistą także czekam na odpowiedź. Czy to się może poprawić?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 października 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kirys wyniki nie sa zle choc ja bym zrobila posiew jakies leukocyty sa i ph wysokie woec mozecie spr
    jak chcecie zwekszyc szanse to mozecie podejsc do iui :)

    makota tzn ze macie tylko 2%prawidlowych plemnikow dobrze by bylo spr morfologie gdzie najczesciej sa wady obserwowane
    czy moze roznie to bywa moze to byc jednorazowy wybryk moze sa jakies przyczyny takiego wyniku wstaw cale wyniki

    kirys lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę wczoraj dodałam posta nie na to forum co chciałam.
    Dostaliśmy wyniki męża wczoraj. Ostatnie były w maju,

    Liczba 97mln
    Ruch postępowy z 11% skoczył na 25%
    Niestety morfologia z 2% znowu na 1%

    Jestem troszkę zdołowana,szczególnie mąż przestał palić i zdrowiej się odżywiać.
    Nadal jednak będę liczyć na cud..

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 2 października 2015, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, w pierwszym badaniu był wg morfologii 1% prawidłowy wady w akrosomach (cokolwiek to znaczy) i w części środkowej. Po miesiącu (i tygodniu z maca - nie wiem czy to miało realny wpływ), nie ma wad w części środkowej tylko w akrosomach i jest 2% prawidłowych (98% nieprawidłowych). Tłumaczę to z niemieckiego badania - całą resztę dopiszę jutro jak alkohol wyparuje.... :( Generalnie ilość to 2,8 ml mieści się w normie, ruchliwość też i wszystkie pozostałe parametry, które nam tu wypisali są w normie. Urolog powiedział, że Teratozoospermii nie da się leczyć.... Nie wiem czy mamy jakiekolwiek szanse na malucha. Jestem w rozsypce

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 2 października 2015, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widziałam na poprzednich stronach, że ph 8 może być już zastanawiające - mój mąż ma 8, ale piszą, że normy są powyżej 7,2... Nie wiem co mam o tym myśleć?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ