X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 września 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamała objetosc nasienia podchodzi pod dianoze Aspermii ... jesto ona wynikiem zazwyczaj stresu, lub infekcji z racji wysokiego nawet bardzo Ph sprawdzicie czy nei ma w posiewie nasienia bakterii , oraz USG jaderw celu wykluczneia zyalkow.. a pozn co witaminy szczegulnie lkarnityne i laarinine , zdrowy tryb zcyia, nie przegrzewanie jader, ograniczcyc piwo jelsi pali to papierosy wyeliminowac :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz. Niestety pali papierosy, alkohol spozywa ale w bardzo malych ilosciach. Badania ktore zalecilas napewno wykonamy. Prosze jeszcze powiedz czy przy takim stanie wynikow jest szansa na poprawienie ich i naturalna ciaze. Bardzo zależy nam na dziecku i chcielibysmy jak najszybciej je miec.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 września 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwazniejszy ruch to ten A+B ..jednak on tez jest zanizonuy..wiec momga byc problemy .. nie ma w tm badaniu kilku istostnych parametrow jak żywotnosc, morfologia ( plemniki prawidlowe) wiec jakbedziecie powtarzac badanie to zrobcie pelne z morfologia ( wspomagane komputerowo)
    po samym ruchu trudno powiedziec dokladnie.. bo owsze moga byc w miare ruchliwe ale no wszytskie nieprawidlowe..a wtedy juz jest problem..

    zrobcie te badania, powtorzcie badanie nasienia i idzcie do urologa/androloga.
    jesi w 2 badaniu ruch bedzie tez słaby no to trzeba niestety z pomoca lekarzy usatalic przyczyne i wdrozyc jakies leczenie ..ewentualnie jelsi morfologi plemnikow bedzie ok.to wtedy np pomyslec na inseminacja.. zawsze to troche wspomoze..


    sam ruchmozna poprawic suplementami, zmiana trybu zycia.. nieprzegrzewaniem jader ..
    szanse na ciaze zawsze sa poki sa plemniki :) dziewczyny z gorszymi parametrami zachodzily . nier az po dlugim czasei nie raz po krotkim .. wiec trudno powiedziec .. nawazniejsze to diagnostyka :)
    no i nie opierajcie si ena jednym badaniu ...bo mogla byc to chwilowa niedyspozycja :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za podniesienie mnie na duchu i dodanie troche wiary. Mam nadzieje ze tak jak napisalas to chwilowa niedyspozycja. Teraz jestesmy za granica wiec nie mozemy powtorzyc badan, ale za dwa miesiace wracamy i zrobimy powtorke. Mam nadzieje ze wszystko sie ulozy w werszcie doczekamy sie dzidziusia. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 13 września 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy problem z ruchem a, mój nie pali ale lekarz powiedział, że jak pali to największe zło dla plemników. Pierwsza rzecz, którą trzeba wyeliminować.

  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 13 września 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Czy ktoś się orientuje czy za niski testosteron może powodować złe wyniki nasienia???

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Chcę mieć nadzieję...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 września 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    Cześć,
    Czy ktoś się orientuje czy za niski testosteron może powodować złe wyniki nasienia???
    pewnie ze może a jeszcze jak ma niski estradiol to mur beton ;)

    jesli macie wyniki FSH,LH testosteron Estradiol, prolaktyna to napisz jakie ma

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze palenia nie da sie tak szybko wyeliminowac bo jesli ktos tak jak moj chlopak pali nalogowo to ciezko rzucic dnia na dzien. Dzis bylismy w aptece i zakupili tabletki pomagajace rzucic palenia i bedzie probowal. Kupilismy takze Salfazin aby poprawic plodnosc.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Otoz jak zaczelam dzis naciskac to przyznal sie ze dzien przed badaniem poszedl z kolegami na piwo i wypil 3. Czy to moglo miec jakis wplyw na wynik badania. Chodzi mi zwlaszcza o ruchliwosc.

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 13 września 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    się wtrącę i przynudzę:
    An--am specyfik o którym wspominasz, to zestaw witamin z cynkiem.. Z tego co czytałam (wyrocznią nie jestem ale piszę jak sądzę), tak naprawdę nie ma udowodnionego wpływu brania jakichkolwiek witamin na "poprawę płodności".
    Ile witamin z tabletki się wchłonie, ile spełni rolę tożsamą z witaminami w naturze - tego nigdy nie wiemy.. To niestety tylko suplement diety a nie lek. Lekarze przepisują inne rzeczy, jeśli jest naprawdę źle. Z efektami kuracji u facetów bywa jednak różnie.

    Nie jestem lekarzem, ale skoro były 3 piwa, może warto ponowić ten seminogram - lekarz doradzi czy i ile odczekać, jak zobaczy wynik.

    w staraniach dużą rolę gra czas i Wasz wiek. Warto więc rzucić palenie i ograniczyć alkohol, bo one na pewno mają wpływ na płodność (szkodliwy).. Szkoda pieniędzy na używki i .. tabletki. Zamiast tego może zacznijcie planować wspólne, zdrowe posiłki i spacery/ jakąś formę wysiłku fizycznego?
    Życzę Ci gorąco powodzenia w staraniach i obyś trafiła na dobrego lekarza prowadzącego Wasze leczenie.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 100 procentach zgadzam sie z Toba, ale w tym momencie nie mamy mozliwosci pojscia do lekrza( jestesmy za grancia) wiec postanowilismy poprobowac z tabletkami i jesc jak najwiecej nabialu, a gdy tylko dostaniem urlop i bedziemy w Polsce odrazu pojdziemy do lekarza.Oby w tym czasie troszke sie polepszylo. Szczerze mowiac to mam nadzieje ze te 3 piwa tak wplynely na wynik i nastepny okaze sie duzo lepszy. A co do naszego wieku to jestesmy jeszze w miare mlodzi. Ja mam 26 lat , a on 30.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 14 września 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mojego wyszedł gronkowiec złocisty w moczu. Lekarz dzisiaj pewnie przepisze mu antybiotyk / mnie profilaktycznie - być może/ nie wiem czy jest sens robić teraz posiew, czy kontrolnie po kuracji antybiotykiem i po prostu zakładać, że bakteria mogła być w nasieniu. łeb mi pęka i mam wszystkiego już powyżej kokard!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 14 września 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    pewnie ze może a jeszcze jak ma niski estradiol to mur beton ;)

    jesli macie wyniki FSH,LH testosteron Estradiol, prolaktyna to napisz jakie ma


    FSH 2,21 mIU/ml
    LH 3,42 mIU/ml
    Testosteron 213,18 ng/dl
    Prolaktyna 14,16 ng/ml
    Cholesterol całkowity 150
    Cholesterol HDL 55 mg/dl
    Trójglicerydy 78 mg/dl
    Cholesterol LDL 79,40 mg/dl
    ASO 158 IU/ml
    FT3 3,12 pg/ml
    anty-TPO 0,54 IU/ml
    TSH 2,992 µIU/ml
    LH 3,42 mIU/ml
    Estradiolu nie miał badanego... :/

    Ania_84 widzę, że Ty tutaj jesteś normalnie ekspertem w tych wszystkich sprawach:) dobrze, że jesteś!
    u nas problem polega na tym, że mamy od 1% - 6% prawidłowych plemników (takie różnice wychodziły w każdym kolejnym bardaniu) no i bardzo słaby ruch plemników i w dodatku po 15 minutach ten ruch derastycznie jeszcze bardziej się zmniejsza i nie wiadomo dlaczego... chodzimy do androloga ale ta nasza pani doktor raczej nie ma ochoty szukać przyczyny niestety...
    Dzięki za pomoc!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 19:09

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Chcę mieć nadzieję...
  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 15 września 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny! my też walczymy ze słabym nasieniem. 3.4 mln/ ml i 14 mln/e ruch postępowy 20% brak ruchu 70% morfologia 3%
    hormony fsh prolaktyna I testosteron niby w normię ale fsh okolo 10 a testosteron 2.8 wiec niski obecnie bierze mąż clostilbegyt cynk i fertilman plus kolejne badanie w listopadzie.
    ale jak myślicie czy jest szansa ze hak testosteron sie podniesie to i nasienie będzie lepsze?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 września 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ołowiana wrona wrote:
    Hej, u mojego wyszedł gronkowiec złocisty w moczu. Lekarz dzisiaj pewnie przepisze mu antybiotyk / mnie profilaktycznie - być może/ nie wiem czy jest sens robić teraz posiew, czy kontrolnie po kuracji antybiotykiem i po prostu zakładać, że bakteria mogła być w nasieniu. łeb mi pęka i mam wszystkiego już powyżej kokard!
    Ołowiana ale lepiej teraz niz gdyby gronkowiec dostal sie z nasieniem..lepeij doleczyc i stworzyc czyste srodowisko maluchowi :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 września 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    FSH 2,21 mIU/ml
    LH 3,42 mIU/ml
    Testosteron 213,18 ng/dl
    Prolaktyna 14,16 ng/ml
    Cholesterol całkowity 150
    Cholesterol HDL 55 mg/dl
    Trójglicerydy 78 mg/dl
    Cholesterol LDL 79,40 mg/dl
    ASO 158 IU/ml
    FT3 3,12 pg/ml
    anty-TPO 0,54 IU/ml
    TSH 2,992 µIU/ml
    LH 3,42 mIU/ml
    Estradiolu nie miał badanego... :/

    Ania_84 widzę, że Ty tutaj jesteś normalnie ekspertem w tych wszystkich sprawach:) dobrze, że jesteś!
    u nas problem polega na tym, że mamy od 1% - 6% prawidłowych plemników (takie różnice wychodziły w każdym kolejnym bardaniu) no i bardzo słaby ruch plemników i w dodatku po 15 minutach ten ruch derastycznie jeszcze bardziej się zmniejsza i nie wiadomo dlaczego... chodzimy do androloga ale ta nasza pani doktor raczej nie ma ochoty szukać przyczyny niestety...
    Dzięki za pomoc!
    TSH skontrolujcie za jakies czas ,testosteron spada troche ale tez jeden wynik nie przesadza.. tesoteron spada po wysilku fizycznycm.. po piciu alkoholu po sexie dzien wczesniej :) wiec powtorzcie jesli bedzie dalej spadal..no to lekarz powinien zaregaowac..jest naturaln wspomagacz testosteronu
    najbardziej istotne przy podwyższaniu poziomu testosteronu to: redukowanie tkanki tłuszczowej, intensywny trening, unikanie stresu i suplementacja cynkiem i witaminami D3 i C.oraz Buzdyganek naziemny (tribulus)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 września 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka5g wrote:
    cześć dziewczyny! my też walczymy ze słabym nasieniem. 3.4 mln/ ml i 14 mln/e ruch postępowy 20% brak ruchu 70% morfologia 3%
    hormony fsh prolaktyna I testosteron niby w normię ale fsh okolo 10 a testosteron 2.8 wiec niski obecnie bierze mąż clostilbegyt cynk i fertilman plus kolejne badanie w listopadzie.
    ale jak myślicie czy jest szansa ze hak testosteron sie podniesie to i nasienie będzie lepsze?
    Aga wazniejsze w tym bedzie to czy FSH zacznie spadac a Testosteron rosnac.. na zle wyniki nie tyle wplywa niski testosteron..ale wysokie FSH .. bo to ono zle dziala na proces spermatogenezy.. testosteron nie raz spada a pozniej wzrasta nawet zalezy od pory dnia..natomiast FSH juz jest gorszym wrogiem

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc. Mąż powtórzył seminogram i wynik taki sam, czyli praktycznie brak plemników. Była adnotacja, że znaleziono sporadyczne plemniki, "1 co 25 p.w." - co to znaczy?
    Dodatkowo mąż ma odrobinę za niski testosteron i trochę za wysoką prolaktynę. Za tydzień idziemy do androloga, modlę się żeby jądra pracowały a problem był gdzieś po drodze :( kilka lat temu mąż robił nasienie i było w normie więc kiedyś te plemniki były w ejakulacie...
    Mąż będzie miał wizytę + usg jąder, czy po takim usg już coś będziemy wiedzieć?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 września 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Snowhite tzn ze sa jakies plemniki w polu widzenia.. pewnie moze po odwirowaniu
    USG Wam troche moze nakreslic sprwa. przedeswszytskimobj jader czy jest w normie czy nie jesli jadra beda male.. to moze znaczyc ze nie sa wyksztalcoone prawidlowo, moga pokazac czy neima jakis torbieli , guzkow, zylakow, zwapnien a to wszytsko moze rpowadzic do zaniku plemnikow.

    jesli plemniki byly to moze lekarz zaproponowac wam biopsje ale wtedy to juz tylko IVF

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2015, 22:03

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 września 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu :)

    Pytanko małe... Pomóż jeśli wiesz. Czy testosteron i prolaktyne trzeba robic razem z reszta hormonów... (te dwa mamy na luxmed) - mozemy ewentualnie za reszte zapłacic, ale wolałabym do tańszego lab meza wysłac... czy odstęp 1-2 dni coś może zmienić...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 września 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fsh lh i testosteron powinno się razem robic z racji tego ze wsjazuja tez czy organizm dobrze reaguje na ewentualny spadek testostwronu my zawsze robilismy tego samego dnia bovtak dr nam mówił

    Ajka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ