X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 1 września 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, a na refundowane in vitro się nie łapiecie?? Tak często widzę Cię na forum, bardzo pomagasz nam wszystkim, może w końcu Tobie się coś dobrego trafi za tą dużą i bezinteresowną pomoc :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 września 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Aniu, a na refundowane in vitro się nie łapiecie?? Tak często widzę Cię na forum, bardzo pomagasz nam wszystkim, może w końcu Tobie się coś dobrego trafi za tą dużą i bezinteresowną pomoc :)
    niestety na refundowane in vitro lapia sie tylko pary z własnymi gametami.. najpierw musielibysmy udowodnic ze w jadrach meza sa plemniki ..pobrac je i wtedy moze.. niestety to jest koszt 9 tys.. a jesli nie znajdziemy to in vitro tylko płatne.. bo z dawcy nie mozna korzystac przy refundowanym ;) tak samo IUI z dawca płatne.. ..dlatego zawsze namawiam ldzi u ktorych plemnikow jest malo.. zeby mrozli bo pozniej koszta sa o wiele wieksze niz mrozenie :(

    a trafic sie trafi jak nie dane mnam bedzie miec dziecka.. to ju zmamy podjata decyzje ze skladamy papiery o adopcje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2015, 14:50

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • hellokitty Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 1 września 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny. powiem wam tylko tyle... nie dajcie sie splawic i walczcie same. kombinujcie i nie wierzcie w to ze nie da sie:) po 4 latach biegania po lekarzach i zaczynajac od 1.2mln plemnikow na ml i 0% plemnikow prawidlowych doszlismy do tego co bylo przyczyna slabych wynikow. i bynajmniej nie pomogl zaden lekarz!!!! tylko nasza upartosc i dociekliwosc. lekarze marudzili i sami nie wiedzieli co i jak... zrobilismy 6 IUI... sluchalismy tylko o in vitro... a po tym wszystkim i masie dołów i prawie depresji zaszlismy w ciaze NATURALNIE!!!! wszystko sie da!!!!
    BUZIAKI I MASA FLUIDOW DLA WAS:)

    :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello Kitty na czym polegała ta Wasza upartość i dociekliwość?
    Zazdroszczę Cudu i życzę wszystkiego dobrego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania,

    Mam wyniki. Wyglądają trochę inaczej niż w klinice w której robilismy ostatnio.
    Przede wszystkim brak inf o upłynnieniu.

    ph- 8,1 >/ norma 7,2
    ruch postepowy 5% , norma > 32
    ruch całkowity- 35%, norma >40%
    plemniki o prawidłowej budowie- 70 (??)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 września 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo to ph jest wysokie.
    70% prawidlowych kurde jaka oni norma ida.. w jakim labie wykonywaliscie >??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    noo to ph jest wysokie.
    70% prawidlowych kurde jaka oni norma ida.. w jakim labie wykonywaliscie >??


    No własnie, nie mam pojęcia jakimi normami. Dka mnie też te wyniki sa dziwne. Dwa lata temu prawidowych było 2%.

    A co z tym ph? To źle że takie wysokie?
    No i ruchliwość- dwa lata temu postepowy ruch był na poziomie 30%, teraz %%.
    Rozumiem ze finalnie liczy sie ten ruch całowity?




    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 5 września 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiliśmy dziś badania genetyczne Kariotyp i AZF. Czekamy na wyniki - za 2 tyg okaże się czy mąż nie ma żadnej wady genetycznej, jeśli niema zapiszemy się na refundowane In Vitro. Zamroziliśmy też nasienie. troszeczkę jestem spokojniejsza, bo wiem, że te plemniki będą. Mało, ale będą.

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 września 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Ali wrote:
    No własnie, nie mam pojęcia jakimi normami. Dka mnie też te wyniki sa dziwne. Dwa lata temu prawidowych było 2%.

    A co z tym ph? To źle że takie wysokie?
    No i ruchliwość- dwa lata temu postepowy ruch był na poziomie 30%, teraz %%.
    Rozumiem ze finalnie liczy sie ten ruch całowity?
    znaczy samo ph.. zazwyczaj nic nie wnosi..ale.. normy ph ( niektore laby tego nie pisza ) powinny byc od 7,2-8,0 w wiekszosci juz uznaje sie max do 7,8
    wzrost ph czesto towarzyszy infekcjom, oraz zylakom.. stad zawsze zwracam uwage na ph ...tyle ze wraz z ph wazne sa inne paramtery takie jak własnie uplynnienie, lepkosc, aglutynacja, komorki okragle , leukocyty..

    nam dr zawsze mowil kazde ph powyzej 7,8 powinno u lekarza wzbudzic czujnosc i te parametry nastepne moga dac podpowiedz czy jest cos na rzeczy czy poporstu taki urok faceta :) co tez ne raz sie zdarza :)

    niektore laby uogolniaja proawidlowe plemiki.. stad rozbieznosc.. choc dobrze by bylo zeby az tak wzrosla liczba prawdilowych plemnikow ;)


    MaRtAr trzymam kciuki za wyniki :)

    Mama_Ali lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Edycja Autorytet
    Postów: 785 2347

    Wysłany: 8 września 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogłabym prosić o interpretacje wyników badania męża?
    To nasze pierwsze badanie nasienia.Zrobiliśmy odrazu posiew.

    POSIEW:brak wzrostu bakterii i grzybów drożdżopodobnych.

    Abstynencja:3 dni
    Upłynnienie po 30 min: słabe po 30min
    Objętość(ml): 2,0
    pH : 8,0
    Lepkość: (+)
    Aglutynacja: (-)

    Leukocyty, kom.okrągłe: 1-2 wpw
    Erytrocyty: -
    Bakterie: -

    RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW
    ruch postępowy szybki: 32,5 %
    Liczba plemników: 7,7 ml. 15,4 w ejakulacie
    Ruch postępowy wolny:20,0%
    Liczba plemników: 4,7 ml. 9,5 w ejakulacie
    Ruch niepostępowy: 19,2%
    Liczba plemników: 4,5 ml. 9,1 w ejakulacie
    Nieruchome: 28,2 %
    Liczba plemników: 6,7 ml. 13,4 w ejakulacie
    Liczba plemników w ml 23,7 ; w ejakulacie 47,3

    MORFOLOGIA
    Plemniki o prawidłowej budowie: 6,0%
    Plemniki o nieprawidłowej budowie:
    główki 80 %
    wstawki 50%
    witki 0%
    krople cytoplazmatyczne 0 %
    Niepawidłowości pojedyńcze:
    tylko główki 44 %
    tylko wstawki 14 %
    Nieprawidłowości złożone :
    główka+wstawka 36%

    GŁÓWKI
    Rozmiar normalny: 34%
    Duże 66%

    Prawidłowy kształt:48%
    Okrągłe 2%
    Gruszkowate 26%
    Amorficzne 18%

    Prawidłowy akrosom: 82%
    Nieprawidłowy akrosom:18%

    WSTAWKI I WITKI
    Prawidłowa wstawka 50%
    Niewłaściwy rozmiar wstawki 28%
    Niewłaściwy kąt wstawki 22%
    Nieprawidłowa insercja 10%

    Prawidłowa witka 100%

    Z góry dziękuję!

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 września 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie wyniki nie sa zle.. jedyne co to ph i lepkosc... ktore moga cos zaburzac.. skoro posiew jest ok to zrobcie USG jader / ewentualnie wymaz z cewki na chlamydie , uroplasete i myhoplsaste
    na lepkosc duzo wody, witamina C :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Edycja Autorytet
    Postów: 785 2347

    Wysłany: 9 września 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    generalnie wyniki nie sa zle.. jedyne co to ph i lepkosc... ktore moga cos zaburzac.. skoro posiew jest ok to zrobcie USG jader / ewentualnie wymaz z cewki na chlamydie , uroplasete i myhoplsaste
    na lepkosc duzo wody, witamina C :)
    Dziękuję!
    Mąż od 3 tygodni bierze Salfazin i kwas foliowy.Dorzucimy jeszcze wit C .A za 3 tyg. skonsultuje wyniki z moim ginekologiem.
    Martwi mnie trochę jeszcze tylko 6% plemników o prawidłowej budowie i duża ilość nieprawidłowych główek.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 września 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na przestrzeni innych wynikow morfolagie macie niezła :) rzadkok eidy trafia sie facet z wieksza morfologia niz 5% ;) wiec owszem mozecie to podrasowac.. suplemnetami :)

    co do ph .. te wymazy moga wykluczyc ze tak powiem juz konrktretnie infekcje..aa z arcji tegoz e sa jakies leukocyty..to moze cos tam sie dziac.. choc tez niekoniecznie .. te wymazy to bardziej dla upewnienia sie czy na pewno to nie te dziady bo one sa najgorszsymi "niszczycielami " nasienia ..

    byc moze jego naturalnym jest ph 8.. ale w polaczeniu z leukocytami, i lepkoscia to ja bym sprawdzila co bny sobei pozniej w brode nie pluc ;) no i usg jader
    uplynnienei- nie rozumeim czemu jest napisane słabe ??

    uplynnienie 30 min jest naturalnym zjawiskeim przekraczajece 40 min i dluzsze jest problemem

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 10 września 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, przepraszam, że tak się wcinam w temat ale widzę, że tu jest największy "ruch" a mam spory problem z którym sama sobie nie poradzę. Jestem po pierwszej IUI na stymulacji, niestety temp dzisiaj spadła :/ . Mam planowane kolejne dwie IUI. Niestety mojego chłopa dopadła /po raz pierwszy/ kamica nerkowa. Przedwczoraj był na izbie przyjęć, a do urologa wizyta dopiero w poniedziałek. Ma receptę na Cipronex. Jeszcze nie wziął tego antybiotyku, nie chce bać w ciemno, a wcześniej wysłałam go na posiew z moczu - jutro będą wyniki. Do tej pory jest na furaginie. Acha, w wyniku ogólnym oczywiście są bakterie-liczne. Powiedzcie mi proszę czy tak jak myślę jakikolwiek antybiotyk to pauza na 3 miesiące? Nie chodzi nawet o parametry nasienia bo są super i liczba też, boje się ewentualnych wad płodu, albo obniżoną skutecznością IUI - z resztą pewnie wiecie o co mi chodzi. Za dwa dni muszę zacząć żreć CLO /które fatalnie znoszę/ nie chcę się faszerować na darmo ;/ poradźcie coś, proszę

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 września 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ołowiana - z tego co kojarze .. bo sami przerabialismy temat antybiotyku nam lekarz kazal po antybiotyku odczekac 2 tyg zrobic posew nasienia..jasli tam nie wychodza bakterie to wtedy badanie nasienia i ewentualnie starania..
    Czy az 3 miesiace..raczej nie.. nbo przeciez te ktore powstały (plemniki ,.. powstawaly przed antybiotykiem ) beda jesczze w nasieniu przez jakis czas .. i dosc dlugi :) nie ma co panikowac .. bardziej bym sie zajela tym zeby wyleczyc i sprawdzic czy w nasieniu nie ma bakterii..przed IUI .. bo to juz ma zanczenie ..jelsi chodzi o skutecznosc

    ołowiana wrona lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 11 września 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aniu, no niestety przynajmniej miesiąc przerwy aż się facet podleczy. Jak długo Twój mąż brał antybiotyk?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 września 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ołowiana wrona wrote:
    Dzięki Aniu, no niestety przynajmniej miesiąc przerwy aż się facet podleczy. Jak długo Twój mąż brał antybiotyk?
    u mojego meza leczenie sie przedluzylo bo mial bakterie w nasieniu.. a nasz wtedy uwczesny gin nie dal rownoleglego leczenia mi i najpierw wyeliminowalismy 4 bakterie a pozniej jeszzcze dwie bo dopieor wpadl na pomysl ze i mnie trzeb przeleczc . w sumie trwalo to najpioerw dwa tyg.. pozniej 2 tyg przerwy na posiew i znowy 2 tyg.. ale to tylko wina kekarza ze zawalil.. ale czego sie spodziewac po lekarzy ktory bez plemnikow robic chcial IUI ;)

    a no i jesli wyjda w nasieniu bakterie to lepiej albo nie wspolzyc na sczas leczenia albo gumeczki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2015, 20:47

    ołowiana wrona lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 11 września 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jeśli wyjdą bakterie w nasieniu to poproszę profilaktycznie o antybiotyk. Chociaż miałam biocenoze i nic nie wyhodowano. Mąż ma stan zapalny i bakterie w moczu w zw z kamica.

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 września 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byc moze w nasieniu nic nie wyjdzie .. to roznie bywa moj mial czytso w moczu ..a w naieniu byly :/
    podpytaj sie ginekologa ..internisty ..kamica to troche dzialka .. wiec moze u ciebie nie bedzie potrzeby :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam...
    Od kilku dni przeszukuje internet w celu uzyskania jak najbardziej szczegolowych informacji. Otoz, moj chlopak zrbil niedawno badanie nasienia a jego wyniki sa nastepujace:
    Objetosc; 1.0 ml
    lepkosc; -
    czas uplynnienia;30 min
    pH; 8,3
    liczba plemnikow: 51,5 mln/ ml
    Aglutynacja; -

    ruch ogolny; 41%
    ruch A i B; 28 %
    ruch a ;0
    ruch b; 28
    ruch c; 13
    ruch d; 59

    Najbarziej nartwi mnie ruch typu A poniewaz wyszlo 0. Bardzo prosze o interpretacje i opinie czy da sie z tym cos zrobic i w jakis sposob poprawic jakosc jego nasienia.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ