X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po badaniu. Brak plemników w nasieniu. Mój facet powiedział mi o tym w tak beznadziejny sposób że nie pytajcie. Od rana ryczę. Zyc mi sie nie chce. Za 2 miesiące ma być ślub ale czy ja wiem czy będzie.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 lutego 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    Hej, po badaniu. Brak plemników w nasieniu. Mój facet powiedział mi o tym w tak beznadziejny sposób że nie pytajcie. Od rana ryczę. Zyc mi sie nie chce. Za 2 miesiące ma być ślub ale czy ja wiem czy będzie.
    Bardzo mi przykro kochana :(

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój facet stwierdził że nie wie co dalej. Powiedział że nie będzie się na mnie gniewał jeśli teraz od niego odejdę. Wytłumaczyłam mu że przecież nie o tak sie rozwiązuje problemy, ale on póki co nie widzi światła w tunelu. Kiedys jak go pytałam to dopuszczał możliwość adopcji ale zapłodnienia z nasieniem dawcy juz nie. Od dawna marzę o dziecku, a teraz co? Mam czekać jeszcze 5 lat do adopcji? Najgorsze jest to ze wiem że mam wybór

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a mTESE ?? moze są w jadrach ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczę Joaszo :( przytulam mocno!!! ciężkie decyzje przed Wami ehh

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz juz ostatnio mówił nam ze jesli nadal nie będzie w nasieniu to male szanse ze w biopsji cos znajdą

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 lutego 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo ja myślę, że dopóki nie zrobi się biopsji to nic tak naprawdę nie wiadomo i nie można przekreślać szans. Popatrz u nas sytuacja- nie wiem jak to się wszystko jeszcze potoczy, ale w biopsji cienkoigłowej nie było czynnej spermatogenezy (tylko same komórki sorteliego), lekarz zaproponował mTese, ale wcześniej 3 miesiące regeneracji jąder. I po 3 miesiącach zrobiliśmy ponownie badania a w ejakulacie pojawiły się pojedyncze plemniki (a w biopsji zwykłej kompletne nic), lekarz był zaskoczony tymi plemnikami i powiedział, że to pokazuje, że gdzieś są kanaliki z czynną spermatogenezą. I teraz jesteśmy w trakcie kuracji do mTese, bo tych plemników jest w ejakulacie za mało

    Leczycie się u dr W w Novum?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 16:48

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 lutego 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma jak kuracja? Jak się Twój mąż czuje?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani leczymy sie w inviccie, właściwie przed nami druga wizyta

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 21 lutego 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skonsultowałabym Joaszo te wyniki jeszcze z dr W. on działa na forum eksperckim naszego bociana i szybko odpowiada na zadane tam pytania. Napisałabym tam Wasze wyniki i zapytała się czy on widzi jakieś szanse i co by rekomendował

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 21 lutego 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, przykro mi. Jak zawsze - warto rzecz skonsultować, poprosić o drugą opinię. Trzymam kciuki, żebyście znaleźli najlepsze dla Was rozwiązanie.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Skonsultowałabym Joaszo te wyniki jeszcze z dr W. on działa na forum eksperckim naszego bociana i szybko odpowiada na zadane tam pytania. Napisałabym tam Wasze wyniki i zapytała się czy on widzi jakieś szanse i co by rekomendował
    też bym tak zrobiła. czekamy na twoją decyzję

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam konta na bocianie, a wczoraj zepsuł mi się komputer więc chwile to potrwa nim konto tam założę. Ale później z pewnością zrobię jak radzicie. Choc mysle że napisze żeby mimo wszystko robic biopsję.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lutego 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna wrote:
    Joaszo, przykro mi. Jak zawsze - warto rzecz skonsultować, poprosić o drugą opinię. Trzymam kciuki, żebyście znaleźli najlepsze dla Was rozwiązanie.
    kochana co tam u Was ??

    Joaszo Wy sie nie stresujcie tylko zbierajacie wyniki i jezdzcie do Wawy ;)
    jak dla mnie warto spr w biopsji :)

    Ciekawa co tam u Was ??

    a ja w srode HSG ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 21 lutego 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, pod koniec stycznia mroziliśmy nasienie. Wyszła jedna słomka zamiast spodziewanych sześciu. Tylko albo aż.
    Próbujemy poprawić sytuację zgodnie ze wskazówkami lekarza.

    Czekam na Twoją relację z niecierpliwością. Mnie hsg czeka w następnym cyklu.

    Dziewczyny, czasem zwyczajnie nie wiem, co Wam napisać. Pamiętam, co sama myślałam, gdy nie mieliśmy tych plemników w ogóle.
    Ale zaglądam tutaj i każdej z Was z osobna kibicuję i życzę możliwie najszczęśliwszego zakończenia pobytu po różowej stronie...

    PWZJp2.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 lutego 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania u nad na razie czekanie na wyniki wymazów i czystości pochwy. Jak wyjdą ok wtedy badania z krwi i iui.
    A co u ciebie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny biopsję to i tak zleci nam dr Łukaszuk w inviccie. Jedziemy na wizytę do niego 3.03.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 lutego 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo sama decydujesz jakiego lekarza wybierzesz - ja osobiście jestem za dr Wolskim. Moim zdaniem jest najlepszy!!!!

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 22 lutego 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu za hsg- mocne kciuki!! robisz na NFZ czy prywatnie?

    Lianna-cudownie,że macie plemniki!

    A u nas dziś d... w badaniu nasienia - po 6tyg. przerwy w kuracji- zero plemników:( Hormony za to się polepszyły... Nie wiem co dr W teraz zadecyduje

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 22 lutego 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:-) M czuje się dobrze, bierze wszystkie przepisane leki. Ami smutna ta Twoja wiadomość:-( Ja tez dużej poprawy się nie spodziewam ale zobaczymy.. Ostatnio humor wisielczy mam bo wszystko mnie dobija, mam audyt w pracy i mnóstwo roboty. Dobra wiadomość to ta, że trochę schudłam ok 4 kg a mój M zrzucil od stycznia już 6 kg:-)
    Ami i co dr Wam teraz zlecil? Co powiedział? Czy czekacie na wizyte?
    Dlaczego to leczenie jest takie trudne:-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2016, 21:15

    010idqk3hkbcgs9f.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ