X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na samym początku Dziewczyny przepraszam, że tak długo nie pisałam. Dużo się działo i to rzeczy, które totalnie mnie dobiły. Nie udało się pozyskać plemników. Trzeba było w dniu punkcji podjąć decyzję czy zapładniamy dawcą czy zamrażamy komórki. To było straszne. Niby był plan B, ale inaczej jest jak trzeba go wykonać. Zdecydowaliśmy się zapładniać. I niestety świeży transfer się nie udał, beta < 0,1, już w 12 dpt dostałam okres. Nie wiem co się stało, zarodek był wg lekarza i pani embriolog bardzo ładny. Pojawiają się myśli co nam życie chce przez to pokazać, że wcześniej była choć ciąża biochemiczna, a teraz niby dobre plemniki i nic. Jestem załamana. I też się martwię jak to pogodzić z pracą, ale chyba po następnym transferze będę chodzić do pracy. Tylko ja się boję, że nigdy się nie uda :(

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    a uczyły cię na sucho czy z zastrzykiem faktycznym? bo mnie powiedziała dr że 2dc mam iść na badanie do N (hcg FSH i coś tam jeszcze), poczekać na wynik ok 2h i jak będzie ok to robić zastrzyk. tez tak miałyście? jak to logistycznie ogarnelyscie? czekalyscie w klinice?
    Bobby mnie uczyły na sucho robić zastrzyki. Ja zawsze czekałam w klinice na wyniki badań np. przeglądałam gazety.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami strasznie mi przykro że nie udało się z waszymi plemniczkami:( byłam przekonana że się uda.. nawet nie wyobrażam sobie co pezezyliscie

    nie doszukujcie się drugiego dna w tej sytuacji z transferem, często się słyszy że piękne zarodki i się nie udaje a przy gorszych zaskoczy, to statystyka, loteria i tyle, nie poddawajcie się!
    Dużo macie zarodków?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 21:50

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, betę mam zrobić 9tego a Ty?

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powinnam robic 14 ale bede robila 13 mysle ze po 13 dniach juz na pewno z krwi wykaze na 100 %

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom tak się ułożyło,że miałam 6 dojrzałych komórek i wszystkie zapłodniliśmy i powstało 6 zarodków. W zasadzie o podobnym potencjale rozwojowym. Trzymam kciuki za betę :*

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Staramy się z mężem o dziecko mniej więcej od zeszłych wakacji. Od stycznia zaczęłam chodzić na monitoring owulacji, ale po 4 cyklu mój ginekolog zasugerował zrobienie ogólnego badania nasienia. Wczoraj odczytaliśmy wynik i komentarz do niego brzmiał "brak plemników w spermie". Zaczelismy się martwić, że być może to azoospermia...oczywiście wyniki chcemy powtórzyć. Mąż robił pierwsze badanie w zeszły czwartek, chce powtórzyć w poniedziałek, bo w piątek jestem umówiona z moim ginekologiem na kolejny monitoring no i będę mieć dni płodne, więc chcemy wstępnie wiedzieć na czym stoimy...ogólnie załamał mnie dziś ten wynik :( czy ktoś z Was miał sytuację, że pierwsze badanie wykazało brak plemników, a kolejne, że wszystko jest ok? Jest to w ogóle możliwe? Kiedy mąż robił domowy test nasienia i wyszła ilość plemników ok...

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia04 a może mąż miał ostatnio np jakieś zapalenie jądra? Warto zadać pytanie do dr Wolskiego (androlog) na forum naszego bociana w dziale niepłodność męska- tam dr zawsze pisze,że warto zrobić od razu drugie badanie nasienia (nie trzeba czekać 3miesiące) i jeżeli w drugim badaniu wynik się powtórzy to dopiero wtedy mówimy o azoospermii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 22:21

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami87 właśnie jutro mąż będzie się umawiał na drugie badanie. Zastanawiam się, czy może od razu nie zrobić hormonów i USG. Żadnego zapalenia raczej nie miał, jedynie w styczniu dość długo z grypy nie mógł się wyleczyć. Powiem szczerze, że trochę się załamałam, choć staram się być przy Mężu twarda i nie pokazywać mu tego, jak bardzo się boję

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami mam nadzieje ze następna próba się powiedzie i wynagrodzicie sobei to wszytsko dwoma kreseczkami <3

    Małgosia jeęsli w domowym były to moze to jakiś bład.. na spokojnie zróbcie badania..
    a kiedy robił ten domowy test ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 09:50

    ami87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 test robił jakieś 2-3 miesiące temu. Ja wiem, że te domowe testy pewnie nie są nie wiadomo jak skuteczne i wiarygodne. Dla mnie teraz to chyba najdłuższy tydzień w życiu będzie zanim się czegoś dowiemy...

  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze badanie nasienia było w klinice Invicta we Wrocławiu, drugie chyba zrobimy w Invimed. Macie może klinikę lub andrologia z polecenia we Wrocławiu?

  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że tak spamuje, ale mam straszny chaos w głowie i jeszcze jedna rzecz mi się nie spodobała. Mąż był robić badanie w czwartek o godzinie. 11, powiedzieli mu, że wynik będzie za 24h, dzwoniliśmy w piątek po polidniu, bo wyniki wciąż nie było, oni dzwonili do laboratorium, żeby wyjaśnić i się okazało, że nasze wyniki będą dopiero w sobotę. Otrzymaliśmy je w sobotę po południu...

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia my zrobiliśmy drugie badanie i jak to potwierdziło azo to wtedy zrobiliśmy hormony i usg,a następnie badania genetyczne.

    Co do badania nasienia to my pierwsze robiliśmy w klinice Bocian (rano i wieczorem wynik), a kolejne już w klinice Novum (jak rano to wyniki tego samego dnia, a jak wieczorem to następnego dnia).

    Małgosiu mąż nie miał w dzieciństwie np wnętrostwa albo świnki? U nas jednostronne wnętrostwo jest przyczyną

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 11:35

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wnętrostwa nie miał, świnkę chyba przechodził, ale bez powikłań, choć do końca nie pamięta, czy to na pewno świnka była...

  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż właśnie dzwonił do kliniki Invimed (wcześniej robił w Invicta) i jest zapisany na badanie w środę, ale powiedzieli mu, że wyniki po 4 dniach dopiero...Nie wiem czy lepiej jeszcze raz pójść do Invicta i mieć szybciej te wyniki? W piątek mam wizytę u mojego ginekologa (monitoring) i dobrze byłoby pójść do niego już z jakimś konkretem

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia04 poszlabym jeszcze raz do invicty.

    Malgosia04 lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • magda_rol Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, my jesteśmy po wizycie u androloga. Całkiem dobre wrażenie na nas zrobił. Zrobiliśmy wszystkie badania na miejscu. Genetyka że śliny pojechała chyba do Invicty, czekamy tezy tygodnie. To znaczy hormony wcześniej będą ale mój M wraca akurat za trzy tygodnie więc pewnie dobierzemy wszystko na raz. Na razie po badaniu usg lekarz powiedział że jądra są połowę mniejsze niż norma, reszta podobno ok. Powiedział też że to raczej nie od operacji przepukliny bo była jednostronna. Czekam niecierpliwie i przeczytuje Internet Ale nic nie mogę znaleźć co by mnie uspokoiło. Ehh to czekanie najgorsze.
    Małgosia witaj, widzę że wy również na początku drogi jak i my. Mam nadzieję że y Was to tylko pomyłka albo chwilowa niedyspozycja. Co sądzicie o tych jądrach? Jest szansa na znalezienie czegoś w biopsji?

    Malgosia04 lubi tę wiadomość

  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 - jutro powtórka badań w Invicta, czwartek na wszelki wypadek umówiony androlog, w piątek mój ginekolog

    magda_rol - witaj, kurcze, ja już mam taki chaos w głowie i różne myśli, że trudno dopuścić mi do siebie, że to może być pomyłka. Tak bardzo bym chciała, żeby tak było...ale nie wiem, czy takie pomyłki się zdarzają...chyba,że źle oddany materiał, ale mój Mąż twierdzi, że raczej nie. Siedzę i gdybam tak bez sensu, ale już za chwilę będzie więcej wiadomo. Masz rację, to czekanie i niewiadoma najgorsze...Trzymam kciuki, żeby u was wszystko dobrze poszło!

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, póki co to za mało danych żeby predykowac szansę w biopsji. Musicie mieć wyniki hormonów. FSH jest ważnym wyznacznikiem. Sama objętość jąder to za mało informacji. 3mam kciuki żeby się okazało że u Was szybko się problem rozwiąże...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2017, 17:06

‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ