X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • magda_rol Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak myślałam że mało ☺ Czekam na wyniki. Dam znać jak będę coś wiedziała. Powodzenia dziewczyny!

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mamy punkcję. Już wiemy, że transferu nie będzie, bo moje jajniki zwariowały. Wczoraj było 25 pęcherzyków (z czego 20 dużych). Estradiol 7300. Dzisiaj już cały dzień leżę, bo siedzenie boli- jajniki uciskają na wszystko :)

    Wczoraj mój mąż robił w Novum badania nasienia przy okazji mrożenia. Pani genetyk powiedziała, że ma złe wieści bo wyszło <56 tys plemników.... Z czego my się cholernie cieszymy, bo wcześniej były tylko pojedyncze :)

    Trzymajcie kciuki :)

    Babyboom, Joaszo, Bobby29 lubią tę wiadomość

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mpodpowiedzcie mi czy dzien w ktorym ma sie inseminacje liczy sie jako pierwszy dzien z 14 do testowania czy powinno sie liczyc je od dnia nastepniego ? Ja inseminacje mialam z rana 31 maja i sie zastanawiam czy te 14 dni kiedy powinno sie testowac bedie u mnoe 13 czy 14 czerwca

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała,u mnie liczył to dr i wyszło że IUI było jako dzień zero ale nie wiem czy to ma znaczenie o której godzinie bo u mnie było późnym popołudniem :/

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom a powiedz mi czy masz ajkies objawy po inseminacji ? Ja dzis jestem 7 dzien po i od jakich 3 dni mam bole piersi, wczesniej tez mialam klicia w jajnikach, czesto tez chce mi sie do lazienki, nie wiem w sumie czy to prawdziwe objawy po inseminacji, czy moze spowodowane np duphastonem ktory biore od dnia inseminacji. Ech czas sie tak ciagnie chcialoby sie juz wiedziec czy sie udalo a tak zyje w zawieszeniu odliczajac dni...a tujeszcze tydzien niepewnosci przedemna

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze jest takiem miejsce jak to gdzie mozna porozmawiac na ten temat i wspolnie sie wesprzec ☺

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, ja nie mam żadnych. Jak zwykle piersi bardzo bolały tak teraz nic ale myślę że to właśnie duphaston pomógł na to. Trochę mnie mdli ale nie laczylabym tego z tym. Pobolewa mnie już brzuch jak na @ znaczy delikatne takie skurcze czasem zakłuja jajniki ale nie chce się nic dopatrywac bo jak zacznę sobie wmawiać to rozczarowanie większe. Tak jak czytałam to jednak większość objawów dziewczyny mają w późniejszym czasie już po terminie miesiączki. Tylko spokój nas może uratować!;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2017, 13:17

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ☺ masz racje babyboom masz szczescie ze u ciebie juz tak blisko so testowania bedziesz wiedziala na czym stoisz

  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, no i kicha :( mamy juz drugie wyniki, wstawiam 2 dla porównania:

    z czwartku 1.06.17
    czas abstynencji: 14 dni
    czas upłynnienia: 60
    sposób upłynnienia: enzymatyczne
    barwa: przejrzysta
    zapach: swoisty
    objętość ejakulatu: 0.90
    odczyn: 8.0
    liczba komórek okrągłych: 0.20
    komentarz do preparatu: W preparacie bezpośrednim brak plemników. W osadzie brak plemników.

    z dziś, 7.06.17
    czas abstynencji: 3 dni
    czas upłynnienia: 60
    sposób upłynnienia: mechaniczne
    barwa: przejrzysta
    zapach: swoisty
    objętość ejakulatu: 0.60
    odczyn: 7.0
    liczba komórek okrągłych: 0.40
    komentarz do preparatu: W preparacie bezpośrednim brak plemników. W osadzie brak plemników.Liczne bakterie w preparacie

    czy to azoospermia? jesteście w stanie coś więcej powiedzieć na temat tych wyników? jutro idziemy rano do androloga...
    powiedzcie mi, jak długo czasu potrzeba, żeby ewentualnie dojść do 1 inseminacji czy pierwszego podejścia do invitro?

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała87 wrote:
    ☺ masz racje babyboom masz szczescie ze u ciebie juz tak blisko so testowania bedziesz wiedziala na czym stoisz
    No niby szczęście ale chyba zejde jak będę odbierać wynik, boję się strasznie tego rozczarowania jeśli się okaże że nic z tego

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgosia04 wrote:
    Dziewczyny, no i kicha :( mamy juz drugie wyniki, wstawiam 2 dla porównania:

    z czwartku 1.06.17
    czas abstynencji: 14 dni
    czas upłynnienia: 60
    sposób upłynnienia: enzymatyczne
    barwa: przejrzysta
    zapach: swoisty
    objętość ejakulatu: 0.90
    odczyn: 8.0
    liczba komórek okrągłych: 0.20
    komentarz do preparatu: W preparacie bezpośrednim brak plemników. W osadzie brak plemników.

    z dziś, 7.06.17
    czas abstynencji: 3 dni
    czas upłynnienia: 60
    sposób upłynnienia: mechaniczne
    barwa: przejrzysta
    zapach: swoisty
    objętość ejakulatu: 0.60
    odczyn: 7.0
    liczba komórek okrągłych: 0.40
    komentarz do preparatu: W preparacie bezpośrednim brak plemników. W osadzie brak plemników.Liczne bakterie w preparacie

    czy to azoospermia? jesteście w stanie coś więcej powiedzieć na temat tych wyników? jutro idziemy rano do androloga...
    powiedzcie mi, jak długo czasu potrzeba, żeby ewentualnie dojść do 1 inseminacji czy pierwszego podejścia do invitro?

    WYGlada to na azoo niestety.przy braku plemnikow inseminacja w gre nie wchodzi jedynie icsi jesli bedziecie mieli choc kilka plemnikow.Na te bakterie pewnie lekarz zleci posiew.Maz napewno bedzie mial wzdrozone leczenie,usg jader,trzeba sprawdzic czy sa zylaki powrozka,do zbadania hormony,kariotyp i mutacje.To pewnie tak na poczatek.Dobry androlog sie Wami zajmie.Wszystko zalezy od tego jaka jest przyczyna azoo i ewentualnie jak maz zareaguje na leczenie.Moj maz leczyl sie ponad rok zanim podeszlismy do icsi i w sumie to wciaz sie leczy.powodzenia☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2017, 17:20

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia, dokładnie tak jak pisze Emma,wszytko zależy od dalszych badań. Nie da się określić ile czasu minie aż będziecie w stanie podejść do jakiś prób. Wszytko zależy od przyczyny. Daj znać co androlog powie.

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia- macie bardzo małą objętość ejakulatu. Może tu jest problem. Problemy z drożnością. Na pewno musicie zrobić badanie genetyczne w kierunku mukowiscydozy. Powodzenia

    Malgosia04 lubi tę wiadomość

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po wizycie u androloga.
    Robimy dziś posiew nasienia, hormony: testosteron, prolaktynę, FSH, LH i od razu badania genetyczne: kariotyp, gen AZF, gen CFTR. USG jąder wyszło ok. 26 czerwca kolejna wizyta, androlog będzie w stanie nam więcej coś powiedzieć na podstawie wyników. Trochę się stresuję tym, że jak zapytałam, czy często przy biopsji zdarza się zupełny brak plemników, to stwierdził, że tak. Generalnie lekarz nam powiedział, że badania genetyczne możemy zrobić już po biopsji, bo on wie, że to drogie badania, ale zdecydowaliśmy się, żeby je zrobić od razu, tym bardziej, że na wynik czeka się ok. 5 tygodni.

    Dziękuję dziewczyny, że tu jesteście i mogę na Was liczyć. To bardzo dla mnie ważne, zwłaszcza na początku drogi, kiedy wszystko takie nowe...

  • magda_rol Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam dziś telefon od naszego androloga. Niestety nie ma dobrych wieści. Powiedział tylko, że wyniki hormonów są niepewne, wysokie FSH, powyżej 30. Mówi, że nie widzi możliwości leczenia, ale namawia na biopsję. Uważa, że nie ma co się nastawiać za bardzo bo nie widzi zbyt dużych szans na znalezienie plemników w biopsji, ale jakieś tam są. Resztę wyników odbierzemy na wizycie. Smutno mi strasznie. Miałam nadzieję na większe szanse a tu chyba już trzeba myśleć poważniej o dawcy. Jeju, w najgorszych snach bym sobie takiej sytuacji nie wyobraziła..
    Nie wiem tylko czy próbować tu na miejscu tej zwykłej biopsji czy udać się od razu do dr Wolskiego na m-TESE. Chociaż nie ma co gdybać jak jeszcze nie widziałam wyników :(

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki. wiem jak ciężko jest zwłaszcza na początku, ale pamiętajcie że robicie co możecie a na resztę niestety nie ma wpływu. szanse na znalezienie plemników przez biopsje zawsze jakieś są, nawet gdy wyniki są złe. co do mTESE to my odpuscilibysmy chyba, jakby w zwykłej biopsji nic nie było. tak myślę ale jak przyjdzie co do czego to nie wiem jak by to było. póki co mamy pojedyncze plemniki w nasieniu o bardzo liczę na to że w dniu punkcji też się znajdą jakieś okazy. nastawiamy się jednak na opcję biopsji także..
    A u mnie dziś pierwszy dzień stymulacji :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami przykro mi strasznie. macie jeszcze 5 mrozakow, tak? kiedy wracasz po nie?

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_rol wrote:
    Ja dostałam dziś telefon od naszego androloga. Niestety nie ma dobrych wieści. Powiedział tylko, że wyniki hormonów są niepewne, wysokie FSH, powyżej 30. Mówi, że nie widzi możliwości leczenia, ale namawia na biopsję. Uważa, że nie ma co się nastawiać za bardzo bo nie widzi zbyt dużych szans na znalezienie plemników w biopsji, ale jakieś tam są. Resztę wyników odbierzemy na wizycie. Smutno mi strasznie. Miałam nadzieję na większe szanse a tu chyba już trzeba myśleć poważniej o dawcy. Jeju, w najgorszych snach bym sobie takiej sytuacji nie wyobraziła..
    Nie wiem tylko czy próbować tu na miejscu tej zwykłej biopsji czy udać się od razu do dr Wolskiego na m-TESE. Chociaż nie ma co gdybać jak jeszcze nie widziałam wyników :(

    Magda ale czy tylko fsh jest wysokie czy jest jeszcze inny powod?nie dajcie sie namowic od raxu na bioosje to szkoda kasy,czemu lekarz od razu was skreslil nie rozumiem tego.biopsja a w szczegolnosci mtese to ostatecznosc.na forum sa dziewczyny ktorych mezowie mieli tez tak wysokie fsh a jednak plemniki po leczeniu sie pojawialy.Moj m.jest wlasnie takim przypadkiem.u niego fsh i lh bylo wystrzelone w kosmos i przekroczone wiecej niz 3 razy a jednak lekarz podjal sie leczenia i nikt nigdy nas nie skreslil.a zylaki maz mial sprawdzane?testosteron ok?radze udac sie fo dr Wolskiego jesli macie taka mozliwosc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 12:48

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_rol róbcie biopsję - za bardzo nie widzi szans, ale to nie znaczy, że tej szansy nie macie. Zresztą - sam Was namawia na biopsję. Mi tez dziś androlog powiedział, że już czasem po samym wyniku hormonów jest w stanie powiedzieć czy warto robić biopsję i czasem odradza, ale jednak część par się upiera. Mi się wydaje, że zawsze warto. Trzymam kciuki i głowa do góry!

    Ja też dziś trochę zmęczona psychicznie, a co dopiero mój Mąż. Wiem, że dla niego muszę być teraz silna i go wspierać.

  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a właściwie czym różni się TESE od mTESE i IVF ICSI oraz IVF IMSI i kiedy, do którego są wskazania?

    Mi już głowa puchnie od czytania tego, może któraś z Was wytłumaczy mi to łopatologicznie? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 13:40

‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ