X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę wszystkim Wam spełnienia tego największego marzenia w tym roku ;)

    Sylwia Sylwia lubi tę wiadomość

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie :)
    My z M staramy się o dzidzie od czerwca 2016r.W kwietniu 2017 rozpoznanie azoospermia leczenie lekami( clostilbegyt i agapurin) nie przyniosły skutku wyniki w sierpniu i listopadzie nadal takie same więc lekarz zaproponował biopsje igłowa w styczniu i teraz czekamy .... a czekanie jest najgorsze ale mamy z M nadzieje że wszystko bedzie dobrze i się Nam uda pozyskać jakieś plemniki i podejść do in vitro.

    Dajcie trochę wsparcia ....
    Pozdrawiam...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze zawsze jest nadzieja

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby wszystko skończyło się dobrze ...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie wyniki hormonów ma Twój partner? Biopsja mtese?
    Ja planuje mtese w połowie lutego.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia trzeba próbować, żeby zrobić wszystko co się da. A jaką macie biopsję?

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój m ma też azoospermię, w październiku miał operację żpn, która nie dała żadnych efektów. Teraz czeka nas biopsja igłowa, będziemy kompletować niezbędne badania. Boję się strasznie, że nic tam nie znajdą.

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki hormonów są dobre zreszta tak jak i badania genetyczne. Lekarz twierdzi że jego zdaniem poprostu "jest coś przytkane" i plemniki nie mogą się przedostać, A Biopsja jest igłowa 20 stycznia. Mamy ogromną nadzieję że wszystko będzie dobrze i coś tam znajdą...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma też azoospermie, nie zdycywowalismy się na biopsje tym bardziej na mikrobiopsje przy tak wysokim Fsh. Mówiono że szanse są minimalne. A nawet jeśli się coś znajdzie to plemniki mogą nie przeżyć wirowania, mnożenia, jakoś może być kiepska. Ale oczywiście trzema mieć nadzieję :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Basia trzeba próbować, żeby zrobić wszystko co się da. A jaką macie biopsję?

    Biopsja igłowa 20 stycznia .... A Ty ze swoim partnerem na jakim "etapie" jesteście ?

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Mój m ma też azoospermię, w październiku miał operację żpn, która nie dała żadnych efektów. Teraz czeka nas biopsja igłowa, będziemy kompletować niezbędne badania. Boję się strasznie, że nic tam nie znajdą.

    Mąż dzisiaj był na badaniach ... a 20 stycznia biopsja ... też sie strasznie boimy.. ale trzeba mieć dobre mysli i nadzieje!! Według mnie trzeba sprobowac wszystkiego zeby się udało żeby później nie żałowac ... Nie bój się! myśl pozytywnie :) chociaż wiem ze to trudne... :(

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Mąż dzisiaj był na badaniach ... a 20 stycznia biopsja ... też sie strasznie boimy.. ale trzeba mieć dobre mysli i nadzieje!! Według mnie trzeba sprobowac wszystkiego zeby się udało żeby później nie żałowac ... Nie bój się! myśl pozytywnie :) chociaż wiem ze to trudne... :(

    Basia92, a gdzie będziecie mieli robioną biopsję?? Czy nastawiacie się od razu na in vitro??

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Mój mąż ma też azoospermie, nie zdycywowalismy się na biopsje tym bardziej na mikrobiopsje przy tak wysokim Fsh. Mówiono że szanse są minimalne. A nawet jeśli się coś znajdzie to plemniki mogą nie przeżyć wirowania, mnożenia, jakoś może być kiepska. Ale oczywiście trzema mieć nadzieję :)



    A jakie wyniki hormonów ma Twoj mąż? Szczególnie FSH?

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Basia92, a gdzie będziecie mieli robioną biopsję?? Czy nastawiacie się od razu na in vitro??

    Biopsja będzie wykonywana w Klinice Parens w Krakowie. Tak jeżeli wszystko będzie ok to później in vitro.

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Biopsja będzie wykonywana w Klinice Parens w Krakowie. Tak jeżeli wszystko będzie ok to później in vitro.
    Zatem trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło.My też musimy się zmobilizować i zrobić jak najszybciej wszystkie badania przed biopsją

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fsh 44 czasami spada do do 35. Prolaktyna też podwyższona testosteron na granicy dolnej.

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Witam Was wszystkie :)
    My z M staramy się o dzidzie od czerwca 2016r.W kwietniu 2017 rozpoznanie azoospermia leczenie lekami( clostilbegyt i agapurin) nie przyniosły skutku wyniki w sierpniu i listopadzie nadal takie same więc lekarz zaproponował biopsje igłowa w styczniu i teraz czekamy .... a czekanie jest najgorsze ale mamy z M nadzieje że wszystko bedzie dobrze i się Nam uda pozyskać jakieś plemniki i podejść do in vitro.

    Dajcie trochę wsparcia ....
    Pozdrawiam...


    U mojego męża też zdiagnozowano azospermie. Wyniki hormonów w normie, azf prawidłowe. Wykryto mutacje CFTR dokładnie delF508. Czekamy tylko na wyniki kariotypu i udajemy się do Warszawy do kliniki Novum do dr Wolskiego. Chcielibyśmy posejsc do biopsji i jeżeli się znajdą plemniki to do in vitro. Jeszcze ja muszę zrobić badania czy nie mam mutacji bo jak tak chyba się wtedy nie zdecydujemy na dalsze kroki. Czas pokaże. Na razie się boję wyników tego kariotypu. Już ponad miesiąc czekamy. No okazało się że na wynik czeka się 35 dni ale roboczych....

    ty0qs6r.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też leczymy się w Warszawie u dr Wolskiego, mąż już kiedyś miał zrobione badania kariotypu, azf i CFTR, FSH jeszcze nie dawno miał na górnej granicy normy, zobaczymy jak teraz to wygląda po operacji żpn

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale tu się ruszyło :) nie traćcie wiary, trzeba walczyć do końca, przynajmniej próbować, żeby potem nie żałować :)

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    ale tu się ruszyło :) nie traćcie wiary, trzeba walczyć do końca, przynajmniej próbować, żeby potem nie żałować :)
    Zależy co to znaczy walczyć do końca... Bo my byliśmy w Krakowie i w Warszawie u Wolskiego. Ale na mikrobiopsje się nie zdecydowaliśmy. Po pierwsze minimalne szanse, skoro o zwykłej biopsji nie ma mowy w naszym przypadku, ogromne koszty itp. Trzeba mieć też zdrowe podejście, Bo każde potkniecie bardzo boli. Ja chciałam tego mężowi oszczędzić on nie chciał mikrobiopsji. Całą siłę i całą walkę wlozylismy w spermę od dawcy z Cyros oraz w całą procedurę insyminacji... Wierzę że tak ma być, nie walczę już o męża walczymy o rodzinę. :) życzę wszystkim powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 15:08

    ami87 lubi tę wiadomość

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ