X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nela92 wrote:

    Czemu tak ?
    Nela92 więcej plemników znajdują wtedy zazwyczaj, mtese to już skrajne przypadki, ale i w mtese znajdują. Niemniej jednak my mtese aż 2 razy próbowaliśmy

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak skrajny jest nasz przypadek, którą drogę wybierze Dr.

    Zizu87 lubi tę wiadomość

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysokie FSH i niska inhibina wskazują że raczej niestety będziecie tym poważniejszym przypadkiem :-( Biopsja cienkoigłowa to loteria albo się trafi albo nie i ją się wykonuje raczej w przypadku dobrych wyników hormonów- to może wskazywać na prawidłową produkcję plemników i problem z ich wydostaniem się z jąder. Biopsja mtese jest bardziej dokładna bo pod mikroskopem doktor szuka tego fragmentu jąder, który może produkować plemniki.
    U nas przed mtese było długie leczenie hormonami, ale mąż miał niski testosteron.
    Ostateczną decyzję podejmie doktor. Macie juz termin wizyty w nOvum?

    Malinowa5 lubi tę wiadomość

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela,
    mam podobne wyniki hormonów jak Twój facet :
    FSH około 23-26
    Testosteron początkowo 260, po androtopie w normie
    Inhibina 6 albo 9, nie pamiętam.
    W lutym planuje mtese. Jestem po/w trakcie terapii ovitrelle, tamoxifen, androtop.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Nela,
    mam podobne wyniki hormonów jak Twój facet :
    FSH około 23-26
    Testosteron początkowo 260, po androtopie w normie
    Inhibina 6 albo 9, nie pamiętam.
    W lutym planuje mtese. Jestem po/w trakcie terapii ovitrelle, tamoxifen, androtop.

    Masz bardzo zbliżone wyniki do mojego męża przed mtese i przed leczeniem- też dostawał tamoxifen i testosteron.

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nie znaleziono u Twojego męża plemników? Jaką miał biopsje?
    Ja nie nastawiam się, że znajdą się plemniki ale chce mieć pewność, że wszystko w tym kierunku zrobiłem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu 87
    Tak mamy już wizytę, ale nie pojedziemy na nią jeśli nie dostaniemy wyniku z genetyki M.
    On_
    Jestem takiego samego zdania, jeśli już zaczęliśmy trzeba sprawdzić wszystkie możliwości do końca.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsja mtese. U mojego męża znaleziono plemniki- zarówno w preparacie bezpośrednim jak i potem pojedyńcze w badaniu histopatologicznym. Niestety przy in vitro jak rozmrożono słomki to okazało się że nie ma plemników, nie przetrwały mrożenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, to jest najgorsze jak okazuje się, że jest cień nadziei a w sekundzie wszystko się zmienia :(
    A nie ma możliwości podania nasienia M bez jego wcześniejszego mrożenia ?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy można tak zrobić. Bo w takiej sytuacji żona/partnerka musiałaby w ciemno podejść do stymulacji do in vitro i punkcji bez wiedzy czy są plemniki. A stymulacja do in vitro to duże obciążenie dla organizmu, punkcja to jednak ingerencja w organizm. No i biopsja i punkcja musiałyby być w tym samym dniu. Nie wiem czy u kogoś taka sytuacja była.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nela92 wrote:
    Zizu 87
    Tak mamy już wizytę, ale nie pojedziemy na nią jeśli nie dostaniemy wyniku z genetyki M.
    On_
    Jestem takiego samego zdania, jeśli już zaczęliśmy trzeba sprawdzić wszystkie możliwości do końca.
    Zdecydowanie musicie mieć komplet badań genetycznych i dobre usg bo dr nie robi usg. Co do tych możliwości. Prawda jest taka że jeśli ma się fundusze i choćby minimalne szanse. To jak najbardziej warto próbować. Ale trzeba też trzeźwo podejść do sytuacji, a już najgorsze jest żeby się nastawiać. Nie chce nikogo zrazic. Ale jeśli jest kilka przysłanek: źle hormony, drobne jądra, niska ihibina. To szanse na znalezienie są minimalne. W Katowicach w ogóle nas skreslili na biopsje. A jeśli nawet plemniki się znajdą to jak to dr Wolski powiedział ok5 sztuk. To dopiero połowa sukcesu. Mogą nie przetrwać wirowania, mnożenia i te invitro podobno też jest gorszej jakości. Co innego jak wyniki są ok a plemniki po prostu nie moga się wydostać tak jak to miała Basia kilka postów wyżej. Nela pamiętaj że mąż musi się i tak leczyć do końca życia musi być pod opieka endokrynologa lub androloga. Jest to ciężki temat. Ale oczywiście wam bardzo kibicuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 14:21

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :'(

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela głowa do góry. Popatrz ile już wiadomości zdobyłas :) zapisuj sobie te właśnie wątpliwości. Pytania ci prześle na priv przed wizyta. Zobaczysz co wam powie Wolski. :) małymi krokami. A potem się będziecie dalej zastanawiać :)

    Róża88 lubi tę wiadomość

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 ma rację. Poczekaj na konkrety od lekarza zamiast juz na starcie sie skreślać. Do wizyty dobrze sie przygotuj, jedziesz kawałek drogi płacisz pieniadze wiec wykorzystaj wiedze lekarza na maxa zadawaj tyle pytan ile potrzebujesz nawet jezeli wydają ci sie głupie. Najlepiej zapisz na kartkę, ja zawsze tak robiłam i robię.
    Kazdy podejmuje inna decyzje i kazda decyzja jest dobra jezeli daje nam poczucie spokoju wewnętrznego i pewność ze postępujemy słusznie.

    Malinowa5 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa 5
    Będę wdzięczna za pytania :)
    Róża 88
    Dzięki za dobre rady, na pewno z nich skorzystam.

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mąz miał biopsje igłową w Parens w Krakowie .. koszt to 1650 zł + 350 zł anestezjolog plemniki się znalazły i macie racje to jest najwazniejsze ! teraz tylko ja w poniedziałek musze zrobić badania i będziemy działać startowac do in vitro mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze! Trzymam za was kciuki i najlepiej sie udac od razu do androloga bo to nie ma na co czekac im szybciej sie dowiecie o problemie tym wczesniej podejmiecie leczenie... :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 92
    Widzisz, u was hormony są na tyle w porządku, że mogliście podejść do zwykłej biopsji igłowej, u nas tego nie ma (z tego co dziewczyny pisały)
    Podrasowanie hormonami to pewnie nasza ostatnia furtka, oraz mTese, bo już zwykła biopsja nie wchodzi w grę. Tak sobie myślę.
    Ale mimo wszystko, odbierzemy wyniki M i jedziemy do Wawy.
    Również trzymam za was kciukasy :D

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Nie wiem czy można tak zrobić. Bo w takiej sytuacji żona/partnerka musiałaby w ciemno podejść do stymulacji do in vitro i punkcji bez wiedzy czy są plemniki. A stymulacja do in vitro to duże obciążenie dla organizmu, punkcja to jednak ingerencja w organizm. No i biopsja i punkcja musiałyby być w tym samym dniu. Nie wiem czy u kogoś taka sytuacja była.
    my tak mieliśmy przy drugim razie, mtese w niedzielę punkcja w poniedziałek

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Nela,
    mam podobne wyniki hormonów jak Twój facet :
    FSH około 23-26
    Testosteron początkowo 260, po androtopie w normie
    Inhibina 6 albo 9, nie pamiętam.
    W lutym planuje mtese. Jestem po/w trakcie terapii ovitrelle, tamoxifen, androtop.
    my przy takim fsh (testosteron ok 350-380) mieliśmy zwykła biopsje zanim były mtese. Dużo czynników składa się na decyzję dr

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87
    Dokładnie , wszystko zależy od Dr. i jego decyzji co do naszego przypadku.

‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ