X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Malgosia04 Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b-c wrote:
    A wiesz jakiej klasy były Wasze zarodki?

    Niestety nie wiem dokładnie. Niby najlepsze są blastocysty, ale nam najpierw podali 1 zarodek, który się nie przyjął i dopiero ten 3-dniowy mrozaczek okazał się szczęśliwy.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela Wy też dacie radę! Ważne żeby być razem :-) czasami trzeba zacisnąć zęby, swoje wypłakać. Znajoma psycholog powiedziała mi po nieudanym in vitro, kiedy rozsypałam się na kawałki i pierwszy raz w życiu naprawdę czułam ogromną niemoc, pustkę, że swoje trzeba wypłakać, wyrzucić z siebie żal i ból żeby iść dalej. Musisz wyznaczać sobie małe cele i je realizować. Np. Wizyta u dr Wolskiego. Potem w zależności od tego co powie podejmować dalsze decyzje. Nie planuj za dużo do przodu bo na wszystko przyjdzie czas. Gdzieś jest zapisany dla nad plan i wierzę że każda z nas zostanie Mamą :-)

    Malinowa5, Róża88 lubią tę wiadomość

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że mamy siebie :)

    Zizu87, Róża88 lubią tę wiadomość

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa 5
    U nas jeśli chodzi o wsparcie rodziców to rodzice z mojej strony wiedzą o całym problemie i co nieco o etapach leczenia. Moja mama zdziwiła się nieco postawą M , że po prostu tak się zamknął ponieważ muszę wam przyznać, że seks też rzadko u nas... :( Teściowa wie tylko, że coś jest na rzeczy, ale nie zagłębia się w temat ( przynajmniej nie przy mnie). Moje Rodzeństwo też wie.... Jestem taką osobą, że nie umiem sama być z kłopotem na dłuższą chwilę i od momentu pojawienia się tej choroby zawsze miałam obok siebie kogoś z rodziny.
    Mój M właśnie przed chwilą potwierdził to co pisałam wcześniej, że czekamy za kompletem wyników a z nowości to to, że możemy przejechać się Dr. Wolskiego.
    Dobre i to.
    Muszę Ci przyznać, że długą drogę przebyliście i na prawdę cenną - w każdym znaczeniu tego słowa. Dzięki za wszystkie rady, w razie kłopotów na pewno będę pisała. Odezwij się jak po histeroskopii, życzę powodzenia :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizu87
    Czuję, że ten moment wyryczenia się na maxa jest już blisko.
    Im wcześniej tym lepiej.
    Etap małych kroczków to dobre rozwiązanie.
    Muszę przestać o tym tak nagminnie rozmyślać co by było gdyby...

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy facet reaguje inaczej. Ja jestem taka że lubię rozmawiać. Ja mężowi spokoju nie daje wiedziały gały co brały :) czasami czytam mu wpisy forum. Może mu jest inaczej bo wie że inni też mają ten problem (niestety). U nas teść przez cały życie mówił ofem że facet to ma jaja penisa i musi splodzic dziecko bo inaczej to nie facet. Wyobraźcie sobie co przeżył jak się dowiedział. A nawet nie stanął na wysokości zadania nie zamienił z mężem ani słowa. To ja go cap i zawiozłam do mojego taty. Ojciec tak szczerze. Że facet to jest przede wszystkim wsparciem dla żony. Że choroba dotyka każdego, a jego akurat taka i tam bardzo konkretnie do niego podszedł. Mój mąż po tym co się stało miał mega checi (ja oczywiście w ogóle) potrzebował dużo seksu dużo bliskości. Chyba chciał też się poczuć bardziej męsko. Ja mu tam nie raz mówię że ma wszystko na swoim miejscu że jestem zadowolona z seksu że jest przystojny że męski itp. Niby nie chce ale widzę że to na niego działa. Chodzi też na siłownie. To też mu dodaje pewności. Wiem że dobrze się pisze, Ale musisz znaleźć receptę na swojego męża :) ja mu słodzę itp. Można się zamknac w sobie na chwilę. Ale potem trzeba się troszkę wsiąść do kupy.... Fajnie że już podjeliscie decyzje. I tak pewnie od decyzji do decyzji i poleci. My się bardzo poświęcamy czytamy chodzimy pi lekarzach przejmujemy się itp. Mężowie też muszą coś dać od siebie. Będzie dobrze :) z czasem ale będzie. Nie bez powodu mamy takich wyjątkowych mężów. Inne by sobie z tym nie poradziły, może nawet odeszły :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płacz, ja do dziś też czasani jak jadę autem najczęściej. Na początku płakałam kilka dni bez przerwy ciężko się z tym pogodzić. Oj bardzo ciężko. PS. Jak już pojedziesz do Wolskiego też się musisz przygotować. Wszystkie pytania koszty statystyki. Ale jeszcze trochę czasu :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy dowiedzielismy się z Mężem o problemie nie miałam pojęcia że taka choroba istnieje... i że tyle par sie z nią boryka ... u nas po biopsji znalazły się plemniki ... no ale jak tak czytam wasze posty to juz przestałam się cieszyć bo najgorsze przed nami i boję się że się nam nie uda... ehhh :(

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia to, że nam się nie udało nie oznacza, że u Was tak będzie. Trzeba mocno wierzyć, że będzie dobrze :-) komuś musi się udać :-)

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy przypadek jest inny Basiu. Ty jesteś tym lepszym przypadkiem, hormony macie w normie to wielki sukces... Zupełnie inaczej niż u nas. Też uważam jak zizu że komuś musi się udać :*

    Zizu87 lubi tę wiadomość

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak plemniki są w zwykłej biopsji to naprawdę szansa na maleństwo jest większa niż z plemnikami z mtese.

    Kariotyp na NFZ to skierowanie od rodzinnego do genetyka i genetyk daje skierowanie na kariotyp. Prywatnie badanie ok 350 zł.

    Azoospermia to naprawdę paskudna choroba. A dla mnie zawsze najgorsze jest to, że nikt w tym kraju nie mówi o niepłodności męskiej...

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 88
    W zupełności masz rację, że to dla nas bardzo trudny okres.
    Mamy rodziców poza miastem i on często jeździ do swoich, mimo moich sprzeciwów, proszę żeby został ze mną, może gdzieś wyjdziemy, a on i tak swoje ... Sądzi, że jak pojedzie na weekend to coś zmieni sytuacje ? Jeszcze gdyby tam odpoczywał, ale krótko mówiąc u niego nie ma takiej możliwości. Zawsze jest coś do zrobienia i to nie lekkie rzeczy. Ja dzięki takiemu zachowaniu odnoszę wrażenie , że coraz bardziej się oddalamy od siebie... Pod tym względem nie liczy się praktycznie z moim zdaniem.
    Malinowa 5
    Dzięki za słowa otuchy ;)
    O co mam konkretnie pytać ? Boję się, że się pogubię...
    Basia 92
    Ja też nie wiedziałam, że taka choroba istnieje... A tym bardziej, że nas będzie ona nas dotyczyła. Jeśli ktoś nie miał dzieci w naszym otoczeniu to zawsze sobie myślałam, że może po prostu ich nie chcą mieć, a tu taka rzeczywistość.
    Dokładnie tak jak dziewczyny piszą, nie można się sugerować czyimś przypadkiem, bo dokładnie każdy z nas ma niby ten sam problem a jednak komuś się udaje a komuś nie... Nie zakładaj z góry, że u was może się nie udać.

    Znam pewną historię ...
    Co prawda wydarzyła się ona z 10 lat temu , może więcej...
    Otóż pewne młode małżeństwo nie mogło mieć dzieci z przyczyn choroby partnera, nie znam niestety szczegółów czy na pewno miał azoo, ale po prostu nie mogli mieć własnych dzieci. Taką diagnozę im postawiono. Wzięli dwójkę dzieci z domu dziecka, a po nie długim czasie kobitka zaszła w ciążę naturalnie :) Czaicie ? To na pewno był jakiś znak od Boga ...

    Z racji tego, że jestem mega przeziębiona, poszłam do swojego lekarza po L4.
    Dr. przyjmowała od 14 więc poszłam szybciutko zapytać czy mnie przyjmie, zgodziła się, osoba na godz. 14 już była, ale zgodziła się mnie przepuścić ale co chwilę przychodził ktoś już zapisany na konkretną godzinę i każdy każdego pyta " a pani na którą?" na co ta dobra duszyczka odpowiada, że ona jest pierwsza w kolejce, ale przepuszcza mnie ponieważ jestem w ciąży a jestem przeziębiona. Nie uwierzycie jak zrobiło mi się cieplutko i miło, też pomyślałam sobie, że to może jakiś dobry znak ?

    Przerażają mnie koszta , ale co ... Pieniądze rzecz nabyta. Trzeba będzie sobie czegoś odmówić.
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie,
    Orientujecie się ilu dziewczynom udało się urodzić dzidziusia z nasieniem męża po zabiegu biopsji igłowej bądź mTese ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87
    "Dziewczyny jak plemniki są w zwykłej biopsji to naprawdę szansa na maleństwo jest większa niż z plemnikami z mtese."

    Czemu tak ?

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po biopsji igłowej na pewno jest sporo dzieci a w wyniku m-tese jest urodzonych 15 dzieci tak mi powiedzial dr wolski w listopadzie 2017

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za słowa otuchy ... ale jakoś chyba mnie to wszystko zaczyna juz przerastac ... :(

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 naprawde masz się czym cieszyć bo te plemniki się znalazły! I przestań myśleć o niepowodzeniach.
    U nas sie nie znalazły ale ja i tak sie nie załamałam.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu ja jestem po in vitro, co prawda nieudanym ale cała procedurę przeszłam. Nie będę ukrywać nie było łatwo. W całej procedurze jest wiele momentów niepewności i stresu. Ale musisz pamiętać że celem tego wszystkiego jest upragnione dziecko. Nie trać nadziei!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 92
    Jaki koszt biopsji igłowej w Novum ?
    Głowa do góry, pomyśl, że już niedługo będziecie wspaniałymi rodzicami, że stawiliście czoła największym przeciwnościom losu, nie możesz się teraz podłamać psychicznie, myśl pozytywnie. <3
    Róża
    dzięki za odp.

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsja igłowa w novum 1930zl

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 88
    Dzięki za info.

‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ