X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Dzisiaj mam otrzymać wszystkie wytyczne do biopsji ale chciałem wcześniej się zorientować od Was :)
    A czy ktoś wie czy można te badania zrobić np w luxmedzie idąc do danego lekarza i prosząc o skierowanie na badanie? Pytam ponieważ mam abonament w luxmedzie. Może ktoś tak robił?
    On nie wiem czy bym kombinowała z lux med. Mam znajomych, u których obniżone parametry nasienia i jak koleżanka poszła do ginekologa i powiedziała, że niepłodność to jej ta baba/facet wpisali w systemie, że niepłodność i później nawet zwykłej cytologii nie chcieli jej zrobić, bo oni "niepłodności nie leczą". Jak chcesz zaoszczędzić to zrób w laboratorium poza Novum np. Alab Laboratoria czy Diagnostyka. Ewentualnie może na NFZ kombinować u lekarza pierwszego kontaktu, ale u nas nie chciał dać, ale u innych jeszcze znajomych dał bez problemu. Mnie się kojarzy koszt ok 500zł, ale musiałabym faktury poszukać.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124 wrote:

    Mąż wyniki hormonów na w normie wszystkie. Nie robił tylko tej inhibiny czy coś takiego. Czy to jest konieczne? Wogole to mamy tylko 5 hormonow zadanych.

    Kariotyp ma ok tylko u nas problem jest z mutacja w CFTR. Czy którąś z Was ma podobny przypadek? Bo wszystkie piszecie o hormonach A nic o mhtacjach nie ma.
    my mamy nieprawidłowy wariant cftr. A u Was co wyszło? Robiłaś cftr u siebie w tej sytucji?
    Poszłabym na wizytę bez inhibiny, nam nigdy dr jej nie zlecił.
    Na pierwszą wizytę mieliśmy tylko hormony. Dobrze, że macie też genetykę. Jakby jeszcze usg było to już w ogóle super.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Chlamydia. Ten wynik w nOvum jest prawie od ręki a w innych miejscach czeka się czasami długo.
    zgadzam się, chlamydię warto tam zrobić, bo się długo czeka w innych miejscach.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dr wspominał, że chlamydia jest w przeciągu 2 dni w novum a w innych punktach chyba 1-2 tygodnie. No nic to odbiorę zestawienie badań i porównam gdzie zrobienie będzie najtańsze.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On tylko, że jak już ktoś pisał wcześniej tydzień przed zabiegiem trzeba mailem przesłać te wyniki. Musisz to szybko zrobic.

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On_ w krwiodawstwie kiedy pójdziesz oddać krew masz zrobione badania wirusologiczne w kierunku zarażenia wirusami HIV, HCV, HBV czy kiłą. Plus morfologie i grupe krwi. Oczywiście wszystko za darmo, także możesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy :)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my mamy nieprawidłowy wariant cftr. A u Was co wyszło? Robiłaś cftr u siebie w tej sytucji?
    Poszłabym na wizytę bez inhibiny, nam nigdy dr jej nie zlecił.
    Na pierwszą wizytę mieliśmy tylko hormony. Dobrze, że macie też genetykę. Jakby jeszcze usg było to już w ogóle super.
    Mąż ma mutacje CFTR delF508 A wy? Sobie jeszcze nie robiłam badan bo chce na NFZ zrobić żeby trochę koszty zminimalizować.

    Dzwoniłam do urologia i do końca tyg mam dostać wypis z karty z opisem badania i iść które ma z robił w listopadzie.

    ty0qs6r.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    On_ w krwiodawstwie kiedy pójdziesz oddać krew masz zrobione badania wirusologiczne w kierunku zarażenia wirusami HIV, HCV, HBV czy kiłą. Plus morfologie i grupe krwi. Oczywiście wszystko za darmo, także możesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy :)
    Sprytne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

    ty0qs6r.png
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124 wrote:
    Sprytne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.
    Otóż to :) pomagasz komuś i sobie także układ idealny ;)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwracam honor, coś wyszperałam
    USG jąder, moszny i najądrzy. Jest opis.
    Tylko jednego nie rozumiem :
    "Obydwa jądra w mosznie homogenne" - Co oznacza ten opis ?
    To dobrze czy źle ?
    Nelcia124
    Nie wpadłabym na to, ale na przyszłość wezmę to pod uwagę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, miało być truskawkowa90
    Super połączenie.

    Truskawkowa90 lubi tę wiadomość

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja radzę zrobić ta inhibine. Nam ja polecił urolog w kato. Wolski też był zadowolony że ja many. Nie jest to mega drogie. Nie pamiętamy ale chyba ok 130 zł. Poczytajcie w Google o tym dużo by pisać. Ale podobna jak inhibine jest w normie to szanse na biopsje są zdecydowanie większe. Usg to podstawa. My robiliśmy w Krakowie. I doktor stwierdził że są drobne. Dziewczyny obiecuję że prześle wam swoje pytania ale właśnie jadę do kliniki w Kato mam mieć histeroskopie. Trzymajcie kciuki mega się denerwuje. Powiem wam że te koszty są mega mega duże. A gdzie tam do końca....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 12:28

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem wyciągaliśmy badania z Medicoveru. Ja poszłam do ginekologa i to był błąd - powiedział, że Medicover nie leczy niepłodności i mam uważać, żeby mi nikt niepłodności nie wpisał do karty, bo nic mi nie będą chcieli zrobić. Dopiero jak wytłumaczyłam, że moja karta jest czysta i ja jestem zdrowa, więc nie ma podstaw, żeby mi wpisywać niepłodność, bo to mąż się leczy, a nie ja, to mi pan doktor "z litości" dał kilka badań z listy, które opisał jako "przygotowanie do ciąży". Podobno oni są pod tym kątem kontrolowani. Mąż poszedł do zwykłego internisty w Medicover i dostał bez problemu wszystkie badania ze swojej listy + 2 dodatkowe, które akurat ten lekarz uznał za stosowne..... Nie wiem jak to działa.

    Zaraz na początku naszych starań o dziecko, jak jeszcze nie wiedziałam, że mamy problem byłam w LuxMed u ginekologa zapytać, czy w związku z rozpoczęciem starań powinnam się na coś przebadać i wtedy też dostałam skierowanie na wszystkie badania wirusologiczne łącznie z HIV. I tam nikt problemu wtedy nie robił.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5
    Trzymam kciuki , będzie dobrze :)

    Jdz lubi tę wiadomość

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie warto robić badań w Novum. Warto zrobić chlamydię PCR bo jest szybko i nie jest bardzo droga. Ale na całej reszcie maja przebitke nawet 6 x. Już zapłaciliśmy za komplet badań - 1200 zl! Ale udało się wycofać wpłatę. Zrobiliśmy chlamydię, bo czas się kończył. Za resztę zapłaciliśmy ok 400 zł-500 zl w Diagnostyce

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na morfologie, mocz itp udało mi się dostać skierowanie w luxmedzie. Pozostałe zrobie w novum (chlamydia) i w invicta.
    Wiecie może ile czeka się na wynik chlamydia?

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam powiedziano, że 1,5 godziny, ale to był czwartek wieczorem i w piątek rano wynik był

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy wynik chlamydii po ok. 2 godz.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela 92 musisz przyjąć moje zaproszenie. Nie mogę c wysłać wiadomości ...

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiecie czy przed inseminacja można przyjmować antybiotyk z powodu anginy? Czy lepiej darować sobie ten cykl i w następnym próbować? Choc wolałabym w tym....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 22:02

‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ