X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Dzisiaj mam otrzymać wszystkie wytyczne do biopsji ale chciałem wcześniej się zorientować od Was :)
    A czy ktoś wie czy można te badania zrobić np w luxmedzie idąc do danego lekarza i prosząc o skierowanie na badanie? Pytam ponieważ mam abonament w luxmedzie. Może ktoś tak robił?
    On nie wiem czy bym kombinowała z lux med. Mam znajomych, u których obniżone parametry nasienia i jak koleżanka poszła do ginekologa i powiedziała, że niepłodność to jej ta baba/facet wpisali w systemie, że niepłodność i później nawet zwykłej cytologii nie chcieli jej zrobić, bo oni "niepłodności nie leczą". Jak chcesz zaoszczędzić to zrób w laboratorium poza Novum np. Alab Laboratoria czy Diagnostyka. Ewentualnie może na NFZ kombinować u lekarza pierwszego kontaktu, ale u nas nie chciał dać, ale u innych jeszcze znajomych dał bez problemu. Mnie się kojarzy koszt ok 500zł, ale musiałabym faktury poszukać.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124 wrote:

    Mąż wyniki hormonów na w normie wszystkie. Nie robił tylko tej inhibiny czy coś takiego. Czy to jest konieczne? Wogole to mamy tylko 5 hormonow zadanych.

    Kariotyp ma ok tylko u nas problem jest z mutacja w CFTR. Czy którąś z Was ma podobny przypadek? Bo wszystkie piszecie o hormonach A nic o mhtacjach nie ma.
    my mamy nieprawidłowy wariant cftr. A u Was co wyszło? Robiłaś cftr u siebie w tej sytucji?
    Poszłabym na wizytę bez inhibiny, nam nigdy dr jej nie zlecił.
    Na pierwszą wizytę mieliśmy tylko hormony. Dobrze, że macie też genetykę. Jakby jeszcze usg było to już w ogóle super.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Chlamydia. Ten wynik w nOvum jest prawie od ręki a w innych miejscach czeka się czasami długo.
    zgadzam się, chlamydię warto tam zrobić, bo się długo czeka w innych miejscach.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dr wspominał, że chlamydia jest w przeciągu 2 dni w novum a w innych punktach chyba 1-2 tygodnie. No nic to odbiorę zestawienie badań i porównam gdzie zrobienie będzie najtańsze.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On tylko, że jak już ktoś pisał wcześniej tydzień przed zabiegiem trzeba mailem przesłać te wyniki. Musisz to szybko zrobic.

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On_ w krwiodawstwie kiedy pójdziesz oddać krew masz zrobione badania wirusologiczne w kierunku zarażenia wirusami HIV, HCV, HBV czy kiłą. Plus morfologie i grupe krwi. Oczywiście wszystko za darmo, także możesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy :)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my mamy nieprawidłowy wariant cftr. A u Was co wyszło? Robiłaś cftr u siebie w tej sytucji?
    Poszłabym na wizytę bez inhibiny, nam nigdy dr jej nie zlecił.
    Na pierwszą wizytę mieliśmy tylko hormony. Dobrze, że macie też genetykę. Jakby jeszcze usg było to już w ogóle super.
    Mąż ma mutacje CFTR delF508 A wy? Sobie jeszcze nie robiłam badan bo chce na NFZ zrobić żeby trochę koszty zminimalizować.

    Dzwoniłam do urologia i do końca tyg mam dostać wypis z karty z opisem badania i iść które ma z robił w listopadzie.

    ty0qs6r.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    On_ w krwiodawstwie kiedy pójdziesz oddać krew masz zrobione badania wirusologiczne w kierunku zarażenia wirusami HIV, HCV, HBV czy kiłą. Plus morfologie i grupe krwi. Oczywiście wszystko za darmo, także możesz w ten sposób zaoszczędzić parę groszy :)
    Sprytne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

    ty0qs6r.png
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124 wrote:
    Sprytne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.
    Otóż to :) pomagasz komuś i sobie także układ idealny ;)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwracam honor, coś wyszperałam
    USG jąder, moszny i najądrzy. Jest opis.
    Tylko jednego nie rozumiem :
    "Obydwa jądra w mosznie homogenne" - Co oznacza ten opis ?
    To dobrze czy źle ?
    Nelcia124
    Nie wpadłabym na to, ale na przyszłość wezmę to pod uwagę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, miało być truskawkowa90
    Super połączenie.

    Truskawkowa90 lubi tę wiadomość

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja radzę zrobić ta inhibine. Nam ja polecił urolog w kato. Wolski też był zadowolony że ja many. Nie jest to mega drogie. Nie pamiętamy ale chyba ok 130 zł. Poczytajcie w Google o tym dużo by pisać. Ale podobna jak inhibine jest w normie to szanse na biopsje są zdecydowanie większe. Usg to podstawa. My robiliśmy w Krakowie. I doktor stwierdził że są drobne. Dziewczyny obiecuję że prześle wam swoje pytania ale właśnie jadę do kliniki w Kato mam mieć histeroskopie. Trzymajcie kciuki mega się denerwuje. Powiem wam że te koszty są mega mega duże. A gdzie tam do końca....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 12:28

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem wyciągaliśmy badania z Medicoveru. Ja poszłam do ginekologa i to był błąd - powiedział, że Medicover nie leczy niepłodności i mam uważać, żeby mi nikt niepłodności nie wpisał do karty, bo nic mi nie będą chcieli zrobić. Dopiero jak wytłumaczyłam, że moja karta jest czysta i ja jestem zdrowa, więc nie ma podstaw, żeby mi wpisywać niepłodność, bo to mąż się leczy, a nie ja, to mi pan doktor "z litości" dał kilka badań z listy, które opisał jako "przygotowanie do ciąży". Podobno oni są pod tym kątem kontrolowani. Mąż poszedł do zwykłego internisty w Medicover i dostał bez problemu wszystkie badania ze swojej listy + 2 dodatkowe, które akurat ten lekarz uznał za stosowne..... Nie wiem jak to działa.

    Zaraz na początku naszych starań o dziecko, jak jeszcze nie wiedziałam, że mamy problem byłam w LuxMed u ginekologa zapytać, czy w związku z rozpoczęciem starań powinnam się na coś przebadać i wtedy też dostałam skierowanie na wszystkie badania wirusologiczne łącznie z HIV. I tam nikt problemu wtedy nie robił.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5
    Trzymam kciuki , będzie dobrze :)

    Jdz lubi tę wiadomość

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie warto robić badań w Novum. Warto zrobić chlamydię PCR bo jest szybko i nie jest bardzo droga. Ale na całej reszcie maja przebitke nawet 6 x. Już zapłaciliśmy za komplet badań - 1200 zl! Ale udało się wycofać wpłatę. Zrobiliśmy chlamydię, bo czas się kończył. Za resztę zapłaciliśmy ok 400 zł-500 zl w Diagnostyce

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na morfologie, mocz itp udało mi się dostać skierowanie w luxmedzie. Pozostałe zrobie w novum (chlamydia) i w invicta.
    Wiecie może ile czeka się na wynik chlamydia?

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam powiedziano, że 1,5 godziny, ale to był czwartek wieczorem i w piątek rano wynik był

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy wynik chlamydii po ok. 2 godz.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela 92 musisz przyjąć moje zaproszenie. Nie mogę c wysłać wiadomości ...

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiecie czy przed inseminacja można przyjmować antybiotyk z powodu anginy? Czy lepiej darować sobie ten cykl i w następnym próbować? Choc wolałabym w tym....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 22:02

‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ