X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 3 lutego 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    A ja jutro mam mtese....
    Powodzenia. Czekamy na dobre wieści i 3mamy kciuki!

    ty0qs6r.png
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie mam dobrych wiadomości, nie znaleźli plemników.

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Niestety nie mam dobrych wiadomości, nie znaleźli plemników.
    Przykro mi:( czy pobrali tkankę do dalszego badania?? Gdzie robiłeś zabieg?

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pobrali, za 3 tygodnie szczegółowy wynik. Biopsja była robiona w Novum.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Niestety nie mam dobrych wiadomości, nie znaleźli plemników.

    Przykro mi :-(

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Tak, pobrali, za 3 tygodnie szczegółowy wynik. Biopsja była robiona w Novum.
    Jesteś w dobrych rękach, dr Wolski na pewno znajdzie jeszcze sposób na dalsze leczenie

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 4 lutego 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On wiem, że mtese to biopsja ostatniej szansy. Natomiast to,że nie było plemników w doraźnym nie oznacza,że ich histopatolog nie znajdzie. Dodatkowo jak będzie zachowana spermatogeneza np do poziomu spermatyd można podjąć kurację i spróbować mtese jeszcze raz. Najgorsze to czekanie 3 tyg,ale trzeba jakoś przeżyć... Oszczędzaj się teraz, aby wrócić do formy

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 4 lutego 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie, ze w naszym przypadku pozostał tylko dawca. Poczekam 3 tygodnie na szczegółowy opis biopsji i zobaczymy co pózniej ale raczej AID. Dr Wolski jest dobrym lekarzem ale niestety nie cudotwórca.

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 4 lutego 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Wydaje mi sie, ze w naszym przypadku pozostał tylko dawca. Poczekam 3 tygodnie na szczegółowy opis biopsji i zobaczymy co pózniej ale raczej AID. Dr Wolski jest dobrym lekarzem ale niestety nie cudotwórca.
    najwazniejsze ze za kilka lat nie będziesz sobie pluł w twarz że czegoś nie spróbowałes:)zobaczysz będzie dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2018, 17:27

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 4 lutego 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Wydaje mi sie, ze w naszym przypadku pozostał tylko dawca. Poczekam 3 tygodnie na szczegółowy opis biopsji i zobaczymy co pózniej ale raczej AID. Dr Wolski jest dobrym lekarzem ale niestety nie cudotwórca.

    Zrobiłeś wszystko co można w sprawie azoospermii. To jest ważne, bo tak jak mówi Tunela za kilka lat nie będziesz myślał, że jednak trzeba było spróbować.
    Trzymam kciuki, żeby jednak plemniki się znalazły w dokladnym badaniu.
    Teraz odpoczywaj i zbieraj siły :-)

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 4 lutego 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On... Dobrze, że masz to już za sobą. Ja troszkę inaczej niż poprzedniczki. Ważne, że wiesz na czym stoisz. Spróbowałes wszystkiego i raczej wynik się nie zmieni... A im szybciej podejmiecie decyzje o AID tym lepiej. Bo to jeszcze długa drogą przed wami. Czas leci... A jak już osiągnięcie ten cel i będzie dzidziuś. To zapomnisz o tym wszystkim i znajdą się kolejne problemy :) takie te nasze życie.... Powodzenia

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    On... Dobrze, że masz to już za sobą. Ja troszkę inaczej niż poprzedniczki. Ważne, że wiesz na czym stoisz. Spróbowałes wszystkiego i raczej wynik się nie zmieni... A im szybciej podejmiecie decyzje o AID tym lepiej. Bo to jeszcze długa drogą przed wami. Czas leci... A jak już osiągnięcie ten cel i będzie dzidziuś. To zapomnisz o tym wszystkim i znajdą się kolejne problemy :) takie te nasze życie.... Powodzenia

    Dokładnie tak, ja odczułem jakaś ulgę po tym wszystkim. Wiem chociaż na czym stoję i w która stronę bede musiał isc.
    Na pewno też dużym wsparciem jest żona i jej podejście do tych problemów, gdyby nie jej podejście na pewno trudniej bym to wszystko przechodził.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że tak! wsparcie na pierwszym miejscu. Ważne żeby wyznaczać sobie kolejne cele i do nich dążyć razem. Teraz uwaga skupi się na żonie. Więc na pewno czeka Cię rewanż. :) mnie mąż też bardzo wspiera. I o dziwo lepiej mu przychodzi myśl o AID niż mi.... Choć staram się teraz już nie nakręcać i nabrać dystansu. Staram się też tak nie roztrzasac nie wglebiac się. Wyznaczylismy sobie cele i po prostu musimy je realizować chcąc mnie pełna rodzinę. Powodzenia :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 lutego 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    Wydaje mi sie, ze w naszym przypadku pozostał tylko dawca. Poczekam 3 tygodnie na szczegółowy opis biopsji i zobaczymy co pózniej ale raczej AID. Dr Wolski jest dobrym lekarzem ale niestety nie cudotwórca.

    On___ ale czy od początku nie mieliscie plemników w nasieniu czy one poprostu z czasem zanikły?

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 lutego 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko wskazuje na to, że po przebytej chemioterapii która miałem kilkanaście lat temu plemniki zanikły.

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 5 lutego 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On ale do novum dzwon już po 2 tygodniach bo wynik może byc wczesniej.
    Przykro mi... ale glowa do gory, na szczęście jest rozwiązanie dla takich przypadków jak nasze i tego musimy sie wszyscy na tym forum trzymać.
    Dziewczyny które urodziły lub sa w ciąży sa dla nas przykładem ze wszystko sie da i tak możemy zostać rodzicami!

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 14 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane dawno mnie tutaj nie było tak jak pisałam ostatnim razem po biopsji u męza znaleziono pemniki i wizyte miałam 12 lutego ale nbiesety po przyjezdzie do Polski ( mieszkamy we Francji) dopadła mnie choroba poczatkowo myslalam ze to zwykle przeziebienie i probowałam zwalczyc podstawowymi lekami i domowymi sposobami ale jednak na wizycie lekarz powiedział ze przez to przeziebienie rozpoczecie procedury in vitro nie wchodzi w gre :( i musze czekac do nastepnego miesiaca :( ehhh byłam juz na wizycie u internisty i niestety lekkie zapalenie płuc :( antybiotyk ale mam nadzieje ze do 9 marca wyzdrowieje! A co u Was kochane ??:)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Nadzieja 90 Ekspertka
    Postów: 235 79

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim! Jestem nowa i jak czytam te wasze wpisy to chyba trochę mi lepiej. U nas azospermia. Przez wzgląd na chęć minięcia wizyt w specjalistycznych klinikach wszystko dopiero u nas powoli rusza... 21 genetyka w Katowicach.

    Malinowa5 u kogo się leczycie?
    Szukałam w Twoich postach i tylko wychwycilam dr Szczebare jeśli chodzi o Katowice?

    U nas AID to propozycja partnera ale ja... Chyba nie jestem w stanie do końca, póki co tego przyjąć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 11:50

    29lat AMH 3,17
    Starania od 2016
    04.2019 Decyzja o in vitro
    02.06-stymulacja start- słabo
    12.06-punkcja, 6 komórek -5 zapłodnionych
    17.06-3AA i ... 😍
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 16 lutego 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nadzieja90! Przykro nam, że musisz być na tym forum :-(
    Z tego co piszesz dopiero zaczynacie diagnostykę. Jak zrobicie hormony to już coś można powiedzieć, jaka jest szansa na plemniki. AID to jest ostateczne rozwiązanie, my z uwagi na wyczerpanie innych możliwości właśnie do AID podchodzimy.
    Powodzenia :-)

    Nadzieja 90 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja 90 Ekspertka
    Postów: 235 79

    Wysłany: 16 lutego 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 hormony też już mamy...u M- TSH bardzo wysokie, prolaktyna też , jedynie testosteron powiedział lekarz że ładny. Mi wydawał się za niski hmmm.

    U mnie tylko monitoring zrobiliśmy a że przed tym wyszła azospermia to lekarz powiedział że mnie sprawdzimy jak zrobimy genetykę u mojego M

    29lat AMH 3,17
    Starania od 2016
    04.2019 Decyzja o in vitro
    02.06-stymulacja start- słabo
    12.06-punkcja, 6 komórek -5 zapłodnionych
    17.06-3AA i ... 😍
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ