X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 dziękuję za tę listę badań z krwi :) Dałam mężowi. Część mieliśmy wypisanych, część nie. Ja jestem zdania, że im więcej tym lepiej także maż sprawdzi czy są w ofercie u nas w ośrodku. Byle do piątku by znać wyniki, by wiedzieć choć trochę na czym stoimy.

    Nelcia124 ja przełamałam się teraz i powiedziałam mamie. Będziemy mieć oparcie w niej na pewno. Przyjęła to ze spokojem. Jest pełna nadziei bo medycyna dziś tak rozwinięta, że wiele można zdziałać. Oby tak faktycznie było. Mam świadomość, że są czasem rzeczy nie do przeskoczenia. Zasugerowała, że jakby było in vitro to chce byśmy mieli bliźniaki ;) Rety, mi jedno dzieciątko wystarczy :)

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 21 lutego 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W skrócie wytyczne postępowania w azoospermii są takie: robisz hormony, usg i genetykę. Potem decyzja czy można i czy jest sens robić biopsję (bo już na poziomie genetyki czy hormonów może być sytuacja, że zły wynik wyklucza z biopsji lub daje znikome szanse powodzenia). Jak znajdą się plemniki to super, jeden krok do przodu. Potem dalsza walka, bo plemniki można wykorzystać do in vitro. A tu już niestety tak kolorowo nie jest, przeszłam na własnej skórze, bo tak jak pisze Malinowa- podchodziliśmy do m-tese, a potem do in vitro. I niestety sam fakt znalezienia plemników nie daje gwarancji sukcesu. Jak nie ma plemników to zostaje AID. Przed ewentualną biopsją jest leczenie hormonalne w zależności od wyników, ale ilość leków jest ograniczona, nie ma zbyt wielu preparatów jak w innych chorobach.
    Nie zrozum mnie źle Natuśka, nie chcę Cię zniechęcać do walki, wręcz przeciwnie... Trzeba niestety mieć świadomość, że zmagania z azoospermią to nierówna walka.
    Są dziewczyny, które jakoś szybciej podejmuję decyzję o dawcy. Mi to zajęło dużo czasu. Nie żałuję drogi, którą przeszliśmy bo to pomogło nam pogodzić się z diagnozą- wiem, że zrobiliśmy wszystko co dzisiejsza medycyna nam umożliwia.

    Malinowa5, Natuśka123, ami87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87, dziękuję za opisanie tego. Będziemy podążać tą ścieżką. Tak sobie myslę, że jak nie uda się znaleźć plemników u męża to najwyżej pozostaje opcja innego dawcy. Jakoś pogodzimy się z tą myślą choć pewnie nie będzie to łatwe :/ Jak będzie dziecko to oboje kochać je będziemy całym serduchem <3 Mąż i tak będzie dla niego tatą :) Choć będzie mnie trochę boleć, że dzieciątko nie będzie podobne do taty, znaczy się mojego męża :/

    Zizu87 lubi tę wiadomość

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 21 lutego 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie w azoo najgorsze jest to że nie wiadomo skąd się bierze. I za bardzo jak z tym walczyć. Zizu idealnie opisała postępowanie i historię. Każda Nas to przeszła i przeżyła...

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 21 lutego 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to jest najgorsze. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego. Poza tym rozpoznanie ma wpływ na dalsze życie. Kontrole, zwiększone ryzyko nowotworu jądra, u nas z uwagi na niski testosteron dochodzi jeszcze podawanie testosteronu do końca życia.
    Ja po m-tese odetchnęłam z ulgą jak w histopatologii napisali że nie ma komórek nowotworowych. Mimo ujemnych markerów cały czas się bałam, że jakieś paskudztwo może jeszcze wyjść.
    Temat męskiej niepłodności to wiele niewiadomych. Trzeba wybrać dobrego androloga bo niestety.mało który lekarz wie co robić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj w nocy przebrnęłam przez cały wątek. Dobrze, że powstał ten wątek bo naprawdę można tu znaleźć oparcie w sobie. Wszyscy mamy ten sam problem, nieco różne przypadki ale o to samo walczymy. Dziś mąż z rana pojechał na badania. Zrobił: fsh, tsh, lh, estradiol, prolaktynę i testosteron. Zizu87 pozostałych, które wypisałaś mąż nie zrobił :/ Myślałam, że uduszę. Ale najwyżej poproszę go aby w przyszłym tygodniu zrobił, ponoć na wynik tamtych czeka się 4 dni. Mąż dziś będzie dzwonił do swojego urologa, który go kiedyś operował. Ma do niego zaufanie. Chcę aby umówił się jak najszybciej na wizytę prywatną. Niby jest z nim umówiony ale pod koniec marca a to wieczność. Polecacie jakiegoś androloga w Krakowie? To moje miasto rodzinne i myślałam aby leczyć się albo tu albo ewentualnie w Warszawie. Choć ta druga opcja będzie troszkę niewygodna dla nas ale jak będzie trzeba to się poświęcimy. Na razie robimy badania, wszystko przed nami. Powiedzcie mi też czy ktoś z Was robił badania genetyczne w Krakowie? Jeszcze na nich się nie skupiałam, muszę ten wątek raz jeszcze na spokojnie poczytać aby przyswoić sobie więcej informacji przydatnych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż zapisał się prywatnie do swojego urologa, wizyta za 2 tygodnie. Jeszcze USG szybciutko chcemy zrobić. Jeśli się uda to na dniach. Powoli kompletujemy wyniki badań. Mam do Was pytanko, czy dalej funkcjonuje ta grupa tajna na fb? Czy nie znalazłoby się tam miejsce i dla mnie? Ja jeszcze zielona w tym wszystkim :/

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 22 lutego 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka ważne, że zrobił FSH i testosteron.
    Daj znać jak będą wyniki :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87, dam znać na pewno :) Póki co idziemy z badaniami jak burza ;)

  • ifka Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 22 lutego 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was nie potrzebuje androtopu w żelu 16.2 mg/G. Kupiony miesiąc temu.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Kraków to klinika macierzyństwo. Tam jest super lekarz bergier on ma bardzo dużo wiedzę. Tam też jest lekarz nie pamiętam nazwiska które robi mega dokładne usg. No i oczywiście jeśli chodzi o warszawę to tylko dr Wolski. Mega mega specjalista. W sunie jedyny który noże wam pomóc. Ale ci nie muszą być zrobione- hormony, usg, inhibina, i najważniejsze genetyka na która czeka się 6 tyg.

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5, dziękuję że to napisałaś :) Po wstępnym rozeznaniu na pewno wybierzemy klinikę macierzyństwo w Krakowie :) I też myślę o konsultacji z dr Wolskim. Podpowiedzcie gdzie polecacie zrobić badania genetyczne? W sumie tak sobie myślę to jak będzie trzeba to na koniec świata możemy jechać byleby profesjonalnie były zrobione :) Jutro dla nas ważny dzień, będą wyniki hormonów. Już coś będziemy wiedzieć.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam konsultację u Dr Wolskiego. Chyba większość osób z tego forum była u niego chociaż raz. Ale tak jak pisze Malinowa lepiej jechać do niego z kompletem badań. Wtedy decyduje jakie postępowanie będzie dla Was najlepsze. Trzymam kciuki za jutrzejsze wyniki :-)

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam pakiety z invicta takie co zamawia się do domu. Są chyba najtańsze na ten moment. Chociaż mężowi udało się zrobić jak były na promocji za 199 zł CFTR i AZF A teraz już kosztują 399 zł. Ale np u mnie w diagnostyce koszt jednego badania jest wyższy. Podobnie w Novum.

    ty0qs6r.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kariotyp to musisz pewno szukać gdzieś u siebie. Ja też do Krakowa mam zdecydowanie bliżej bo ok 100 km ale z racji tego że to Wolski jest uznawany za bossa2w andrologii zdecydowaliśmy się dojeżdżać do Warszawy.

    ty0qs6r.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Wolski woli badania genetyczne z krwi, a kiedyś z Invicty były robione ze śliny. Tak na wszelki wypadek piszę, bo może teraz jest inaczej :)

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wyniki. Już piszę jak wyszły:

    TSH 3-cia generacja (L69) 1,563 ulU/mL (0,38 - 5,33)
    FSH (L65) 10,58 mlU/mL (1,27 - 19,26)
    LH (L67) 8,32 mlU/mL (1,24 - 8,62)
    Estradiol (K99) 52,00 pg/ml (0-47) - ten parametr podwyższony
    Prolaktyna - wydzielanie podstawowe (N59) - 13,29 ng/ml (2,64-13,13) - też trochę podwyższony
    Testosteron (O41) 621,89 ng/dl (175-781)

    W nawiasach wartości referencyjne. Dwa parametry poza wartościami :/ Reszta ok. Co myślicie o tych wynikach? My przymierzamy się do kolejnych badań, kolej na USG, ale to w przyszłym tygodniu.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 lutego 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka wyniki nie są złe. Przede wszystkim dobre FSH i testosteron. Przy takich wynikach, jeżeli w kolejnym badaniu nasienia znowu bedzie azoospermia, przy dobrych wynikach genetyki czeka Was biopsja jąder. Jak w biopsji będą plemniki to wtedy in vitro.
    Szanse są, trzeba walczyć i się nie poddawac :-)

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 23 lutego 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Dr Wolski woli badania genetyczne z krwi, a kiedyś z Invicty były robione ze śliny. Tak na wszelki wypadek piszę, bo może teraz jest inaczej :)
    My mieliśmy że śliny i nie miał żadnych zastrzeżeń. Chyba że w przypadku jakiś określonych badań ma takie obostrzenia ale jeżeli chodzi o CFTR i AZF. Na wizycie byliśmy w na początku lutego.

    ty0qs6r.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1167 320

    Wysłany: 23 lutego 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dosc ladne wyniki :)usg i genetyka wtedy biopsja:)

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ