X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez za daleko ale widzę ze daje szansę,prawie każdemu(nawet nie szanse ale robi wszystko co mozna zrobić) rozumiem ze mozna napisać do niego i odpowie ba tym forum?

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, odpowiada każdemu. Też mam tam założony wątek i teraz czekam, co powie na wyniki narzeczonego i czy z takimi widzi sens biopsji. My mamy bardzo obciążający wywiad - narzeczony jest po leczeniu ziarnicy złośliwej, przeszedł jako 17latek chemioterapię i radioterapię. Takie leczenie upośledza jądra i produkcję plemników. Ale mimo wszystko chciałabym żebyśmy sprawdzili czy naprawdę nic się nie da zrobić.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:) w końcu mam czas żeby nadrobić wątek bo widzę że parę się tu z azoospermią znalazło. my tak samo.
    na razie jesteśmy po 3 miesięcznej kuracji witaminowej i jutro w końcu znaleźliśmy czas na powtórzenie spermatogenezy, jeju jak ja się boję.
    myślę ze po tym badaniu podejmiemy kroki odnośnie leczenia.
    tak że chętnie będę do was zaglądać i czasem coś może uda mi się skrobnąć:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka a te witaminy to na własną rękę braliście, czy mieliście coś przepisanego przez lekarza? Mój od półtora miesiąca pije ze mną zioła, od miesiąca bierze androvit, wit. c, wit. e, od dawna aspargin (magnez+potas).
    Nie wiem czy to zasługa witamin, czy przypadek, ale jak w maju badał testosteron do było poniżej normy, a teraz jest w normie, w połowie stawki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2014, 12:42

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek puki co wszystko na własną rękę.
    postanowiliśmy że po powtórnym badaniu poddamy sie opiece fachowca.
    i też mój ze mną zioła pije, bierze salfazin, wit C100mg wit E 500mg, kwas foliowy i teraz MACĘ.
    nie wiem czy te witaminy mają wpływ na testosteron ale na poprawę jakości nasienia na pewno:)
    dla mnie chwila prawdy będzie po otrzymaniu wyniku drugiego seminogramu czyli tego jutrzejszego.
    wtedy dowiemy się czy u nas azoospermia się potwierdziła czy tez nie.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam za Was kciuki:)
    My zrobiliśmy powtórne badanie półtora miesiąca po pierwszym (lekarz nas namówił, twierdząc że przy takim wyniku czekanie nie ma sensu i może to laboratorium coś nie dopatrzyło i są plemniki). Nieoficjalnie wiem, że znów to samo wyszło:(
    Ale teraz myślę, że może coś się ruszyło skoro testosteron poszedł w górę i może trzeba było się z tym badaniem wstrzymać.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dzięki, nam wyszła azoo prawdopodobnie po przyjmowanych przez męża sterydach więc teraz będzie chwila prawdy czy to tylko sterydy były i się normalnie spermatogeneza poprawi czy jednak są jakieś uszkodzenia i potwierdzi się azoo...
    ja bym nie robiła po 1.5 miesiąca bo jak wiadomo plemmniki odbudowują się około 72 dni. każdy mógłby sprawdzić po kilku tygodniach czy to nie pomyłka, ale nie oszukujmy się, pomyłki zdarzają się rzadko.szkoda tylko kasy
    a co to znaczy ze wiesz nieoficjalnie???
    no i kiedy robicie jakąs powtórkę badania???

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieoficjalnie,bo podczas wizyty (godzinę wcześniej mój oddawał nasienie) lekarz poszedł do laboratorium. Wrócił i powiedział nam, że jest azoospermia, ale że babki w laboratorium jeszcze siedzą przy mikroskopach. Wyników jeszcze nie widziałam, dlatego mówię, że nieoficjalnie. Szanse praktycznie żadne,ale łudzę się, że może coś się jeszcze znalazło.
    A myślę, że powtórzymy za dwa miesiące. No chyba, że androlog nam przepisze jakieś leki i każe dopiero po tym zrobić. Ale do androloga to się chyba gdzieś w połowie lipca umówimy.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek- widzialam twoje wpisy na nasz-bocian poznalam po nicku. Ja chyba tez napisze do niego ale chyba po genetyce. U nas tez byla choroba nowotworowa ale mąż ją przechodzil jako dziecko.

    my nie dostaliśmy żadnych witamin, na wlasna reke bierzemy salfazin, teraz poluje żeby dostać gdzieś Mace. Drugi raz powtarzaliśmy seminogram miesiąc po pierwszym,nikt nie mówil ze za wczesnie albo coś, choć wiedzialam ze spermatogeneza trwa 72 dni.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek a to rozumiem skąd to powiedzenie że "nieoficjalnie":)
    Nadzieja Macę kupiłam na allegro za 80zł z przesyłką pół kilo ale jeśli mam doradzać to chyba następnym razem kupiłabym w kapsułkach, toż to takie niedobre że ciężko wchodzi.
    no i u nas dziś kolejny seminogram, strasznie się martwię.
    a ja też na bocianie trochę pisałam, ale chyba nie jestem jeszcze na takim etapie jak większość dziewczyn z tym problemem. więc puki nie jest jeszcze nic potwierdzone to za bardzo nie mam się co udzielać.
    no u nas byłoby bez sensu robić badania po miesiącu bo mój mąż był po prostu przyblokowany sterydami....stąd odczekanie regulaminowych 3 miesięcy.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialam i mace i androvid na allegro, chyba kupimy tak żeby bylo ze cos działamy, choć raczej będzie to efekt placebo.
    Robotka,nie martw sie, moze akurat wynik sie poprawi. W waszym przypadku macie na to szanse, bo my juz nie bardzo.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem Nadzieja że szansa jest dlatego żyję nią bardzo...choć wiem że będzie bolało jeśli tą szanse los nam odbierze. bo prawdopodobieństwo że uszkodzona została genetyka jest duże.
    u nas leżą hormony LH i FSH na poziomie zera, po dzisiejszym badaniu za kilka dni idzie też powtarzać te dwa hormony. no i testosteron koniecznie.
    a myślicie o biopsji?

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja robila bym ja na juz bo FSH jest w normie,ale nasz androlog kazal zrobic pierwsza genetykę. Jedziemy pod koniec lipca, zobaczymy. No a twojego nie da sie podleczyć hormonalnie?

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka a to fsh i lh ma poniżej normy? Z tego co nam lekarz mówił to lepiej jak jest poniżej, bo to oznacza, że jądra mogą podjąć pracę tylko trzeba im pomóc. A fsh powyżej najczęściej niestety oznacza jakieś uszkodzenia jąder:(

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja mój brał chwilę clo i pregnyl właśnie po to żeby jądra podjęły pracę. i po tej kuracji mieliśmy zrobić kontrolne badanie czyli to dzisiaj.
    Dorotek właśnie tego się trzymam że jest szansa na podjęcie pracy przez jądra.
    musze sprawdzić to fsh jak nam wyszło bo już nie pamiętam.
    my nawet próby wątrobowe robiliśmy bo miał podejrzenie raka prostaty. no ale na szczęście tylko to LH i FSH wyszło kijowo.

    NADZIEJA a na genetyczne dostaliście skierowanie czy musicie płacić z własnej kieszeni???

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem ze najwazniejsze jest to FSH, jesli jest ponad 12 to nic sie nie da zrobić. u nas wynosi 9 i łudzę się że te jądra produkują jakieś plemniki i ze w biopsji je odnajdziemy. dlatego bedziemy naciskać zeby nam ją wykonano, mino ze nasz androlog narazie kręci nosem ( no bo jądra są za małe)

    do kliniki chodzimy prywatnie, ale skierownie po por.genetycznej udalo mi sie uzyskać od rodzinnej, wiec może uda sie nam na NFZ to zrobić, ale jeśli go nie uznają (chodzi mi o takie kody które rodzinna tam naniosła, bo bardzo ten nasz problem uogólniła) to bedziemy płacić bo nie dość ze przejedziemy przez pół Polski to jeszcze czekamy prawie dwa miesiące na termin.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry kochane :)

    Ja dopeiro zawitalam dzis wczoraj nie mialam suly od 7-20 na egzmainach.. a dzis od 7-18 dopeiro teraz sobe siadlam na luzie :)

    a tu sie pochwale co dostalam od moich uczniow w podziekowaniu za opieke nad ich grupa :) sami robili na zajeciach :D

    d8fb967fd6d6b5d0med.jpg

    Nadzieja co do FSH - to tez niekoniecznie na bocianie sa dziewczyny ktorych mezowie mieli powyzej 30 iudalo sie znalesc :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Ania ze tak jest, tylko ja mowie jak nasz androlog podchodzi do tego, nawet nasze 9 mu sie nie podoba. Zastanawiałam sie wlasnie gdzie sie podziewasz. A prezent piękny. To czym sie jeszcze zajmujesz?

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ojej jaki fajny prezent:)kurka nie wpadłabym na taki pomysł sama:)
    no więc ja czekam jak na szpilkach na wyniki mojego.....
    przysięgam że momentami mi żołądek do gardła podchodzi.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka, a kiedy wynik?

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ