X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Obeszło się bez biopsji. Pierwsze badanie nasienia nic nie było, a w drugim mniej niż 100tys, dziś oddal poraz 3 i będziemy mrozić, mieliśmy już cała genetyke przebadana, dowiem się za tydzień jaki dokładny gen jest zmutowany, bo dziś nie mogła mi udzielić informacji babka :/ śmieszne, mówiła że muszą wszystko opisać, a potem się dowiemy jaki to gen. Leczymy się w de
    Może nie będzie tak źle, ale nie ukrywam, ze dziwna historia z ta genetyka. Trzymam kciuki, żeby było Ok ✊✊

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Marta, jak u Ciebie? Zrobiłaś już wszystkie badania? Kiedy masz kolejna wizytę i co dalej po tej wizycie? 3 mam kciuki.


    Robie wszystkie badania w 2-3 dniu cyklu tj piatek-sobota:) i w przyszłym tygodniu będziemy się umawiać na wizytę do Novum i działamy:) mysle, że gdzies na początku czerwca bedzie wizyta ,bo musi byc jakos miedzy 15-17 dniem cyklu wizyta.Trzymam kciuki za jutrzejszy wyjazd!

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem zdziwiona, najpierw daje diagnozę wypowiada jaki gen, ale nie usłyszałam dobrze, a otem nie chce powtórzyć 🙆

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 14 maja 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Mąż robił badanie genetyczne? Kariotyp? Gdzie się leczycie i jak pozyskalicie plemniki, przez biopsje? Dziwne, ale poczekaj na wszystkie wyniki. My jutro z mezem jedziemy tez na wizytę, w mtese znalazły się plemniki, ale dopiero jutro dowiemy się szczegółów i tez się obawiam.

    Trzymam kciuki zeby wszystko sie udało i zeby dzisiaj były same dobre wiadomości dla was 😘

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 14 maja 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, my już po wizytach.
    Najpierw miałam wstępna u dr Lukasiewicz, nie wiedziałam, ze najpierw jest wstępna a później startowa, myslalam, ze to jedno i to samo.
    O samej dr Łukasiewicz na początek mogę powidziec, ze babka jest konkretna, bez zbędnego gadania. Sama wizyta była rzędowa, wiec nie musiałam dużo zadawać pytan. Przebadała, potwierdziła lekkie PCO, od razu powiedziała ze mogę przez to być przestymulowana, tak jest przy PCO.
    Był przygotowana na moja wizytę, bo wiedziała o mężu i azoospermii, od razu powiedziała ze zapładnia się wtedy wszystkie komórki, a nie tylko 6, ze względu na czynnik męski. Dała listę badań do zrobienia, kazała się umówić za miesiąc na startowa, bo narazie nie robią in vitro bez pilnych wskazań jak wiek, niskie amh czy inne nagle sprawy. Dlatego stwierdziła, ze za miesiąc już powinno być OK i ze u mnie będzie krótki protokół. Na ta chwile jestem zadowolona z wizyty, oby dr była jeszcze skuteczna.

    Następnie mieliśmy wizytę u dr Wolskiego, hormony męża po M-tese znowu się rozregulowany, FSH podskoczyło a testosteron spadł poniżej normy. Ogólnie dr W powiedział, ze biopsja poszła dobrze, mamy 15 kanalików z poziomu 8, co daje od 75-150 (mwm-miałaś racje) plemników. (Liczyłam na więcej...) ale jeśli dr twierdzi ze wynik jest Ok, to niech tak będzie. Powiedział, ze może być tak ze po rozmrożeniu cześć odpadnie nawet do 30%, dlatego jeśli podczas transferu mojego stwierdza, ze za mało jest plemników, to szykuje męża do biopsji igłówej- ale to jest taki plan B. Mąż dostał znowu ovitrelle. Oczywiście zadawałam dużo pytan, a wyniki męża znałam na pamięć prawie z każdego etapu, to się mnie zapytał czy pracuje w kadrach 🤣
    Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego dnia, oby te humory i ta passa dobra trwała. Choc to jeszcze długa droga, a moje wyniki badań przez to PCO trochę krzyżują nam drogę. Tak czy inaczej oby do przodu czego i wam dziewczyny życzę! Szybkich biopsji i in vitro i oby ten koszmar się już szybko kończył 😉

    Krąsi, MałaMi93, nela92, monzaw, mwm lubią tę wiadomość

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 14 maja 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Oczywiście zadawałam dużo pytan, a wyniki męża znałam na pamięć prawie z każdego etapu, to się mnie zapytał czy pracuje w kadrach 🤣

    Rozbawiłaś mnie do łez! Super, że jesteście po wizycie i że macie naprawdę duże szanse. Trzymam kciuki!

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 14 maja 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Rozbawiłaś mnie do łez! Super, że jesteście po wizycie i że macie naprawdę duże szanse. Trzymam kciuki!
    😉😉 dziękuje i gratuluje serduszka pod serduszkiem ❤️

    Krąsi lubi tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 15 maja 2020, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myślałam, że wstepna i startowa to to samo:D To fajnie,że sprawiła dobre wrażenie, zawsze to jakieś pozytywy na początek współpracy:) Jak bardzo rozregulowal się testosteron?

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 15 maja 2020, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi również gratulacje!!!!;)

    Krąsi lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 15 maja 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Ja tez myślałam, że wstepna i startowa to to samo:D To fajnie,że sprawiła dobre wrażenie, zawsze to jakieś pozytywy na początek współpracy:) Jak bardzo rozregulowal się testosteron?
    Na samym początku przed stymulacja mąż miał 3,5. Po zastrzykach wiadomo podskoczył i momentami był aż ponad normę. Teraz po mtese jest 2,4. Dostał znowu ovitrele gdyby trzeba było robić igłowa, taki plan B. Na końcu wizyty dr powiedział, ze jak już zakończymy in vitro i się wszytsko uda, to i tak przepisalby mężowi leki na ten testosteron, bo powinien mieć min 4 albo 5. Powiedział, ze szkoda faceta na tak niski testosteron w takim wieku, ze musi mi się jeszcze przydać 😉 wydaje mi się, ze spadł teraz bo było mtese, ale 3.5 to i tak za mało.
    Może sprawdź jaki testosteron ma mąż i skonsultuj z dr W. My kolejna wizytę mamy u niego telefoniczna wiec może tez tak możecie.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 15 maja 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My przed mielismy swoj naturalny 3.6 po kuracjach tez prawie ponad normę, ale mąż czuł sie dużo lepiej.Dr W powiedzial, że trzeba będzie się już nim suplementowac na stałe, bo właśnie facet powinien mieć przynajmniej 4 czyli trochę brakuje...Kuracja mozna zacząć dopiero po 3 miesiacach od biopsji.Po biopsji jeszcze go nie badalalismy,zgadamy za miesiąc;) ja właśnie zrobiłam komplet badań, będę się dzisiaj umawiać na startową.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Cześć dziewczyny, my już po wizytach.
    Najpierw miałam wstępna u dr Lukasiewicz, nie wiedziałam, ze najpierw jest wstępna a później startowa, myslalam, ze to jedno i to samo.
    O samej dr Łukasiewicz na początek mogę powidziec, ze babka jest konkretna, bez zbędnego gadania. Sama wizyta była rzędowa, wiec nie musiałam dużo zadawać pytan. Przebadała, potwierdziła lekkie PCO, od razu powiedziała ze mogę przez to być przestymulowana, tak jest przy PCO.
    Był przygotowana na moja wizytę, bo wiedziała o mężu i azoospermii, od razu powiedziała ze zapładnia się wtedy wszystkie komórki, a nie tylko 6, ze względu na czynnik męski. Dała listę badań do zrobienia, kazała się umówić za miesiąc na startowa, bo narazie nie robią in vitro bez pilnych wskazań jak wiek, niskie amh czy inne nagle sprawy. Dlatego stwierdziła, ze za miesiąc już powinno być OK i ze u mnie będzie krótki protokół. Na ta chwile jestem zadowolona z wizyty, oby dr była jeszcze skuteczna.

    Następnie mieliśmy wizytę u dr Wolskiego, hormony męża po M-tese znowu się rozregulowany, FSH podskoczyło a testosteron spadł poniżej normy. Ogólnie dr W powiedział, ze biopsja poszła dobrze, mamy 15 kanalików z poziomu 8, co daje od 75-150 (mwm-miałaś racje) plemników. (Liczyłam na więcej...) ale jeśli dr twierdzi ze wynik jest Ok, to niech tak będzie. Powiedział, ze może być tak ze po rozmrożeniu cześć odpadnie nawet do 30%, dlatego jeśli podczas transferu mojego stwierdza, ze za mało jest plemników, to szykuje męża do biopsji igłówej- ale to jest taki plan B. Mąż dostał znowu ovitrelle. Oczywiście zadawałam dużo pytan, a wyniki męża znałam na pamięć prawie z każdego etapu, to się mnie zapytał czy pracuje w kadrach 🤣
    Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego dnia, oby te humory i ta passa dobra trwała. Choc to jeszcze długa droga, a moje wyniki badań przez to PCO trochę krzyżują nam drogę. Tak czy inaczej oby do przodu czego i wam dziewczyny życzę! Szybkich biopsji i in vitro i oby ten koszmar się już szybko kończył 😉

    Super ze same dobre wieści ! Gratulacje ❤️ Ja tez znam wszystkie wyniki męża 😂😂

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    My przed mielismy swoj naturalny 3.6 po kuracjach tez prawie ponad normę, ale mąż czuł sie dużo lepiej.Dr W powiedzial, że trzeba będzie się już nim suplementowac na stałe, bo właśnie facet powinien mieć przynajmniej 4 czyli trochę brakuje...Kuracja mozna zacząć dopiero po 3 miesiacach od biopsji.Po biopsji jeszcze go nie badalalismy,zgadamy za miesiąc;) ja właśnie zrobiłam komplet badań, będę się dzisiaj umawiać na startową.
    Super, sprawnie poszły ci te badania. Ja jestem panikara i oczywiście już martwię się na zapas co mi wyjdzie z tych badań. Ja dopiero na polowe czerwca mam się umówić na startowa. Powodzenia Martusia😉❤️

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Super ze same dobre wieści ! Gratulacje ❤️ Ja tez znam wszystkie wyniki męża 😂😂
    Dokładnie, ja nie wyobrażam sobie wizyty u dr Wolskiego beze mnie, nawet wczoraj wołali do gabinetu tylko po jednej osobie przez ta pandemie, mąż poszedł i powiedział, ze ja muszę być bo ja jestem mózg operacji 🤣
    Nie dziwie się, ze wszystkie wszystko wiemy, to właśnie my kobiety jesteśmy najbardziej zdeterminowane, bez nas faceci dawno by odpuścili temat.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż wręcz przeciwnie posiada już naprawdę sporą wiedzę, ale z zakresu który jego dotyczyl^^ jestesmy umówieni na wizyte startowa tj 1.06 do dr Zamory ,bo dr Wojewódzki jest na urlopie.Wiec dr Zamora bedzie naszym prowadzacym:)Ma sporo dobrych opinii więc mam również nadzieje,że dobry wybór:)

    Nasza historia, MałaMi93 lubią tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wyglada wizyta startowa dziewczyny?długa droga do stymulacji?przy założeniu, że wszystko ok?;)

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czytałam właśnie o dr Zamorze ze jest dobrym specjalista , ale tez to ze w Novum nie ma sie jednego prowadzącego tylko chyba rożne osoby sie zajmują 🤷‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Cześć dziewczyny, my już po wizytach.
    Najpierw miałam wstępna u dr Lukasiewicz, nie wiedziałam, ze najpierw jest wstępna a później startowa, myslalam, ze to jedno i to samo.
    O samej dr Łukasiewicz na początek mogę powidziec, ze babka jest konkretna, bez zbędnego gadania. Sama wizyta była rzędowa, wiec nie musiałam dużo zadawać pytan. Przebadała, potwierdziła lekkie PCO, od razu powiedziała ze mogę przez to być przestymulowana, tak jest przy PCO.
    Był przygotowana na moja wizytę, bo wiedziała o mężu i azoospermii, od razu powiedziała ze zapładnia się wtedy wszystkie komórki, a nie tylko 6, ze względu na czynnik męski. Dała listę badań do zrobienia, kazała się umówić za miesiąc na startowa, bo narazie nie robią in vitro bez pilnych wskazań jak wiek, niskie amh czy inne nagle sprawy. Dlatego stwierdziła, ze za miesiąc już powinno być OK i ze u mnie będzie krótki protokół. Na ta chwile jestem zadowolona z wizyty, oby dr była jeszcze skuteczna.

    Następnie mieliśmy wizytę u dr Wolskiego, hormony męża po M-tese znowu się rozregulowany, FSH podskoczyło a testosteron spadł poniżej normy. Ogólnie dr W powiedział, ze biopsja poszła dobrze, mamy 15 kanalików z poziomu 8, co daje od 75-150 (mwm-miałaś racje) plemników. (Liczyłam na więcej...) ale jeśli dr twierdzi ze wynik jest Ok, to niech tak będzie. Powiedział, ze może być tak ze po rozmrożeniu cześć odpadnie nawet do 30%, dlatego jeśli podczas transferu mojego stwierdza, ze za mało jest plemników, to szykuje męża do biopsji igłówej- ale to jest taki plan B. Mąż dostał znowu ovitrelle. Oczywiście zadawałam dużo pytan, a wyniki męża znałam na pamięć prawie z każdego etapu, to się mnie zapytał czy pracuje w kadrach 🤣
    Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego dnia, oby te humory i ta passa dobra trwała. Choc to jeszcze długa droga, a moje wyniki badań przez to PCO trochę krzyżują nam drogę. Tak czy inaczej oby do przodu czego i wam dziewczyny życzę! Szybkich biopsji i in vitro i oby ten koszmar się już szybko kończył 😉
    U mnie tez było orzestymulowanie i transfer odroczony, ale z biegiem czasu mega się cieszę ze był miesiąc później bo dla mojego organizmu stymulacja i to ze pobrali kilkanaście komórek było mega obciążeniem, długo do siebie dochodziłam.
    To jest naprawdę duzo plemników, u nas było mniej, a i tak efektem jest nasz mały cud który spi teraz w pokoju :) Trzymam kciuki za Was bardzo!

    MałaMi93, Nasza historia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałam Wam jeszcze powiedzieć, ze nie zawsze dziedziczy się choroby lub mutacje, mąż miał obustronne wnętrostwo a u synka wszystko dobrze, sprawdzał mu klejnoty pediatra :) Mąż chce go zabrać i pokazać na kolejnej wizycie Wolskiemu, bo wybiera się do niego w czerwcu :) Chyba takie widoki są największa nagroda dla lekarzy za ich prace, my od wizyty startowej aż do ostatniego usg w ciąży byliśmy prowadzeni przez jedna doktor z Novum, najpierw w klinice potem u niej prywatnie, i gdy nasz maluch się urodził to wysłałam jej zdjęcie i napisałam ze dziękuje za to, ze poprowadziła nas przez tak ciężka drogę po upragniony cud. Sama byłam bardzo wzruszona, naprawdę wspaniali lekarze są w klinice, nawet jeśli czasem wydaje nam się ze są zalatani albo maja dla nas mało czasu.

    MałaMi93, Nasza historia lubią tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 15 maja 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, chciałam Wam jeszcze powiedzieć, ze nie zawsze dziedziczy się choroby lub mutacje, mąż miał obustronne wnętrostwo a u synka wszystko dobrze, sprawdzał mu klejnoty pediatra :) Mąż chce go zabrać i pokazać na kolejnej wizycie Wolskiemu, bo wybiera się do niego w czerwcu :) Chyba takie widoki są największa nagroda dla lekarzy za ich prace, my od wizyty startowej aż do ostatniego usg w ciąży byliśmy prowadzeni przez jedna doktor z Novum, najpierw w klinice potem u niej prywatnie, i gdy nasz maluch się urodził to wysłałam jej zdjęcie i napisałam ze dziękuje za to, ze poprowadziła nas przez tak ciężka drogę po upragniony cud. Sama byłam bardzo wzruszona, naprawdę wspaniali lekarze są w klinice, nawet jeśli czasem wydaje nam się ze są zalatani albo maja dla nas mało czasu.

    Twoja historia napawa mnie ciagle optymizmem , bo u nas tez mąż miał wnętrostwo jak był malutki i bardzo liczę na to ze u nas również coś znajda 😍😍
    Gratuluje wam raz jeszcze siły i wytrwałości i waszego małego cudu 😘

    poprostuinna lubi tę wiadomość

‹‹ 403 404 405 406 407 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ