X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Gratulacje !! Duzo duzo zdrówka dla Cb i maleństwa 😍😍😍

    Co do wznowienia zabiegów to chyba tego nie robią narazie :( my czekamy ciagle na telefon z bloku zabiegowego i narazie cisza .....
    Będę 14.05 w Novum, dam znać jak się czegoś dowiem 😉

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Obserwuję Wasze historie od pewnego czasu. Staraliśmy się o maleństwo od 2018 roku ale bez efektów. W czerwcu 2019 po dwukrotnym badaniu nasienia u mojego męża zdiagnozowano azoospermie.Wtedy zaczął się maraton po krakowskich andrologach. Do wykonania badania hormonalne i genetyczne. Jeśli będą wskazania to jedyna opcją na posiadanie potomstwa jest biopsja Tese / mikroTese. Zrobiliśmy zlecone badania hormonalne - wyniki w normie. Kariotyp - prawidłowy, AZF - prawidłowe. Analiza genu CFTR (badanie 36 mutacji): wykryto nieprawidłowy wariant IVS8-5T w obu allelach genu CFTR. Podejrzenie brak lub zatkane nasieniowody. O tym, czy są plemniki zdecyduje biopsja. Udaliśmy się do poradni genetycznej w celu poszerzenia diagnostyki, gdzie zlecono badania także i mnie. U mnie kariotyp - prawidłowy natomiast analiza mojego genu CFTR, również wykazała nieprawidłowy wariant IVS8-5T na obu allelach genu CFTR. (tak się cudownie dobraliśmy). Wykonano nam sekwencjonowanie genu CFTR metoda NGS, gdzie nie znaleziono wariantów patogennych ani potencjalnie patogennych oraz analizę dużych rearanzacji genu CFTR metoda MLPA, który nie wykrył żadnych rozległych rearanzacji w genie CFTR. Kiedy dostaliśmy zielone światło od Pani genetyk zaczęliśmy myśleć o biopsji. Nie chcąc trącić czasu pod koniec stycznia pojechaliśmy do doktora Wolskiego do Novum z zamiarem umówienia się na biopsję m-Tese dostaliśmy termin biopsji na 22 marca. Zrobiliśmy i przesłaliśmy wszystkie badania. Piec dni przed odwołano nam biopsję m-Tese z racji panującego wirusa ☹️ Jakoś w połowie kwietnia, mieliśmy wolne popołudnie i tak wspólnie gadamy, że może tak miało być, że może trzeba to jeszcze wszystko raz przemyśleć, może warto zacząć jednak od zwykłej Tesy tutaj na miejscu w Krakowie. Mój mąż strasznie to wszystko przeżywa, nie chciał przechodzić biopsji kilka razy dlatego od razu zdecydowaliśmy się na m-Tese i Warszawę. W środę zadzwoniłam do Artvimedu w Krakowie i był wolny termin na 27 kwietnia na biopsję. Maz miał ważne badania, więc od razu się zdecydowaliśmy. Nie wiązałam z tą zwykła biopsja żadnych nadziei. Myślałam, że chociaż zrobią badanie hsp i sprawdza, czy się coś dzieje w jadrach. Czy można chociaż mieć jakąś nadzieję, że przy m-Tese coś znajdziemy. Już to czekanie nas zabijało. Jakie było było Nasze zdziwienie, kiedy Pan doktor w Artvimedzie powiedział, że udało się pozyskać plemniki. Po tej cudownej wiadomości byliśmy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi. Teraz zabieramy się za mnie. Wiem, że jeszcze dużo przed Nami ale nie poddajemy się.

    monzaw, tuonela, Nasza historia lubią tę wiadomość

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    Witam,
    Obserwuję Wasze historie od pewnego czasu. Staraliśmy się o maleństwo od 2018 roku ale bez efektów. W czerwcu 2019 po dwukrotnym badaniu nasienia u mojego męża zdiagnozowano azoospermie.Wtedy zaczął się maraton po krakowskich andrologach. Do wykonania badania hormonalne i genetyczne. Jeśli będą wskazania to jedyna opcją na posiadanie potomstwa jest biopsja Tese / mikroTese. Zrobiliśmy zlecone badania hormonalne - wyniki w normie. Kariotyp - prawidłowy, AZF - prawidłowe. Analiza genu CFTR (badanie 36 mutacji): wykryto nieprawidłowy wariant IVS8-5T w obu allelach genu CFTR. Podejrzenie brak lub zatkane nasieniowody. O tym, czy są plemniki zdecyduje biopsja. Udaliśmy się do poradni genetycznej w celu poszerzenia diagnostyki, gdzie zlecono badania także i mnie. U mnie kariotyp - prawidłowy natomiast analiza mojego genu CFTR, również wykazała nieprawidłowy wariant IVS8-5T na obu allelach genu CFTR. (tak się cudownie dobraliśmy). Wykonano nam sekwencjonowanie genu CFTR metoda NGS, gdzie nie znaleziono wariantów patogennych ani potencjalnie patogennych oraz analizę dużych rearanzacji genu CFTR metoda MLPA, który nie wykrył żadnych rozległych rearanzacji w genie CFTR. Kiedy dostaliśmy zielone światło od Pani genetyk zaczęliśmy myśleć o biopsji. Nie chcąc trącić czasu pod koniec stycznia pojechaliśmy do doktora Wolskiego do Novum z zamiarem umówienia się na biopsję m-Tese dostaliśmy termin biopsji na 22 marca. Zrobiliśmy i przesłaliśmy wszystkie badania. Piec dni przed odwołano nam biopsję m-Tese z racji panującego wirusa ☹️ Jakoś w połowie kwietnia, mieliśmy wolne popołudnie i tak wspólnie gadamy, że może tak miało być, że może trzeba to jeszcze wszystko raz przemyśleć, może warto zacząć jednak od zwykłej Tesy tutaj na miejscu w Krakowie. Mój mąż strasznie to wszystko przeżywa, nie chciał przechodzić biopsji kilka razy dlatego od razu zdecydowaliśmy się na m-Tese i Warszawę. W środę zadzwoniłam do Artvimedu w Krakowie i był wolny termin na 27 kwietnia na biopsję. Maz miał ważne badania, więc od razu się zdecydowaliśmy. Nie wiązałam z tą zwykła biopsja żadnych nadziei. Myślałam, że chociaż zrobią badanie hsp i sprawdza, czy się coś dzieje w jadrach. Czy można chociaż mieć jakąś nadzieję, że przy m-Tese coś znajdziemy. Już to czekanie nas zabijało. Jakie było było Nasze zdziwienie, kiedy Pan doktor w Artvimedzie powiedział, że udało się pozyskać plemniki. Po tej cudownej wiadomości byliśmy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi. Teraz zabieramy się za mnie. Wiem, że jeszcze dużo przed Nami ale nie poddajemy się.
    To was ładnie wirus urządził 😉 czy dr mówił jaka jest ilość tych plemników? Na wizytę do dr Chrostowskiego są naprawdę długie terminy..chcesz iść do niego czy do innego lekarza w klinice?
    My rozpoczęliśmy u dr Pilcha, ale zdecydowaliśmy się na mtese i dr Wolskiego. U nas to okazalo sie dobrą decyzją 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 22:23

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 6 maja 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    To was ładnie wirus urządził 😉 czy dr mówił jaka jest ilość tych plemników? Na wizytę do dr Chrostowskiego są naprawdę długie terminy..chcesz iść do niego czy do innego lekarza w klinice?
    My rozpoczęliśmy u dr Pilcha, ale zdecydowaliśmy się na mtese i dr Wolskiego. U nas to okazalo sie dobrą decyzją 😊

    My byliśmy u doktora Pilcha na początku naszego maratonu po krakowskich andrologach. Po wyjściu z gabinetu odnieśliśmy wrażenie, że doktor Pilch nie wie co z Nami zrobić. Nie umiał odpowiedzieć na nasze pytania. Zaproponował, żeby rozważyć skorzystanie z nasienia dawcy. W międzyczasie byliśmy na takiej wizycie startowej w Artvimedzie u doktor Posadzki, żeby dowiedzieć się co i jak jeśli chodzi o In Vitro. Ona powiedziała Nam, że jeśli zdecydujemy się na biopsję w Artvimedzie to wykonuje ja doktor Chrostrowski. Poleciła Nam jeszcze przed biopsja konsultacje u doktora Wiatra bo mąż ma żylaki powrozka nasiennego. Umówiliśmy się więc do doktora Wiatra. Tą wizytę oceniamy najlepiej. Spojrzał na badania i od razu postawił diagnozę- CBAVD. A zylaki są małe i nie trzeba ich operowac bo to nic nie da. Zaproponował Nam zwykła Tese a jak się nie uda to polecił Nam doktora Wolskiego i m-Tese. Decyzja należy do nas czy chcemy zacząć od tese czy od razu od m-Tese. Wszystko wytłumaczył jak wyglądają obie biopsję, czym się różnią. Zobił dokładne usg. Maz od urodzenia ma też jedna nerkę. Nawet w tej sprawie podał nam zalecenia co do diagnostyki. Dzwoniąc po klinikach teraz w kwietniu i szukając terminu na biopsję Tese niestety nie było możliwości zapisu do doktora Wiatra. Braliśmy co zostało i padło na Artvimed.

    Niestety nie wiem jaka ilość plemników udało się pozyskać. Nie mogłam wejść z mezem do środka, czekałam cały czas przed kliniką. Maz miał konsultacje, z doktorem po biopsji ale nie pamięta co doktor do niego mówił. Zapamiętał tylko tyle, że są zamrożone i czekają na nas.

    Ja mam już umówiona wizytę do doktora Chrostowskiego. Dzwoniłam od razu, jak tylko podali na stronie że ruszają z procedurami umówiłam się na 19 maja. Wtedy myślę, że już wszystkiego się dowiem.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 23:26

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 7 maja 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    My byliśmy u doktora Pilcha na początku naszego maratonu po krakowskich andrologach. Po wyjściu z gabinetu odnieśliśmy wrażenie, że doktor Pilch nie wie co z Nami zrobić. Nie umiał odpowiedzieć na nasze pytania. Zaproponował, żeby rozważyć skorzystanie z nasienia dawcy. W międzyczasie byliśmy na takiej wizycie startowej w Artvimedzie u doktor Posadzki, żeby dowiedzieć się co i jak jeśli chodzi o In Vitro. Ona powiedziała Nam, że jeśli zdecydujemy się na biopsję w Artvimedzie to wykonuje ja doktor Chrostrowski. Poleciła Nam jeszcze przed biopsja konsultacje u doktora Wiatra bo mąż ma żylaki powrozka nasiennego. Umówiliśmy się więc do doktora Wiatra. Tą wizytę oceniamy najlepiej. Spojrzał na badania i od razu postawił diagnozę- CBAVD. A zylaki są małe i nie trzeba ich operowac bo to nic nie da. Zaproponował Nam zwykła Tese a jak się nie uda to polecił Nam doktora Wolskiego i m-Tese. Decyzja należy do nas czy chcemy zacząć od tese czy od razu od m-Tese. Wszystko wytłumaczył jak wyglądają obie biopsję, czym się różnią. Zobił dokładne usg. Maz od urodzenia ma też jedna nerkę. Nawet w tej sprawie podał nam zalecenia co do diagnostyki. Dzwoniąc po klinikach teraz w kwietniu i szukając terminu na biopsję Tese niestety nie było możliwości zapisu do doktora Wiatra. Braliśmy co zostało i padło na Artvimed.

    Niestety nie wiem jaka ilość plemników udało się pozyskać. Nie mogłam wejść z mezem do środka, czekałam cały czas przed kliniką. Maz miał konsultacje, z doktorem po biopsji ale nie pamięta co doktor do niego mówił. Zapamiętał tylko tyle, że są zamrożone i czekają na nas.

    Ja mam już umówiona wizytę do doktora Chrostowskiego. Dzwoniłam od razu, jak tylko podali na stronie że ruszają z procedurami umówiłam się na 19 maja. Wtedy myślę, że już wszystkiego się dowiem.
    To super szybko sie udało 😊 teraz drugi krok i oby sie wszystko udało. Jak już maszyna ruszy to pisz jak tam idzie 😊

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ekspertki drogie 😉 mam najnowszy wynik AMH. 8,18 ng/ml. Robiłam w 3 dni cyklu jeśli to ma znaczenie. Prawie rok temu wyszło mi Ok.5.
    Teraz jestem trochę przerażona, niby mieszczę się w 18-25 lat max do 13ng/ml. Chociaż mam 32 lata.
    Policystyczne jajniki? Martwię się jaki to będzie miało wpływ na moje leczenie i in vitro.

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    To super szybko sie udało 😊 teraz drugi krok i oby sie wszystko udało. Jak już maszyna ruszy to pisz jak tam idzie 😊

    Będę pisać. Najgorsza dla Nas była genetyka no i oczywiście biopsja.

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Dziewczyny, ekspertki drogie 😉 mam najnowszy wynik AMH. 8,18 ng/ml. Robiłam w 3 dni cyklu jeśli to ma znaczenie. Prawie rok temu wyszło mi Ok.5.
    Teraz jestem trochę przerażona, niby mieszczę się w 18-25 lat max do 13ng/ml. Chociaż mam 32 lata.
    Policystyczne jajniki? Martwię się jaki to będzie miało wpływ na moje leczenie i in vitro.
    Faktycznie wysokie AMH, moze to świadczyć o policystycznych jajnikach. Ale z tym tez zachodzi się w ciążę, więc narazie spokojnie😊

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 7 maja 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    Witam,
    Obserwuję Wasze historie od pewnego czasu. Staraliśmy się o maleństwo od 2018 roku ale bez efektów. W czerwcu 2019 po dwukrotnym badaniu nasienia u mojego męża zdiagnozowano azoospermie.Wtedy zaczął się maraton po krakowskich andrologach. Do wykonania badania hormonalne i genetyczne. Jeśli będą wskazania to jedyna opcją na posiadanie potomstwa jest biopsja Tese / mikroTese. Zrobiliśmy zlecone badania hormonalne - wyniki w normie. Kariotyp - prawidłowy, AZF - prawidłowe. Analiza genu CFTR (badanie 36 mutacji): wykryto nieprawidłowy wariant IVS8-5T w obu allelach genu CFTR. Podejrzenie brak lub zatkane nasieniowody. O tym, czy są plemniki zdecyduje biopsja. Udaliśmy się do poradni genetycznej w celu poszerzenia diagnostyki, gdzie zlecono badania także i mnie. U mnie kariotyp - prawidłowy natomiast analiza mojego genu CFTR, również wykazała nieprawidłowy wariant IVS8-5T na obu allelach genu CFTR. (tak się cudownie dobraliśmy). Wykonano nam sekwencjonowanie genu CFTR metoda NGS, gdzie nie znaleziono wariantów patogennych ani potencjalnie patogennych oraz analizę dużych rearanzacji genu CFTR metoda MLPA, który nie wykrył żadnych rozległych rearanzacji w genie CFTR. Kiedy dostaliśmy zielone światło od Pani genetyk zaczęliśmy myśleć o biopsji. Nie chcąc trącić czasu pod koniec stycznia pojechaliśmy do doktora Wolskiego do Novum z zamiarem umówienia się na biopsję m-Tese dostaliśmy termin biopsji na 22 marca. Zrobiliśmy i przesłaliśmy wszystkie badania. Piec dni przed odwołano nam biopsję m-Tese z racji panującego wirusa ☹️ Jakoś w połowie kwietnia, mieliśmy wolne popołudnie i tak wspólnie gadamy, że może tak miało być, że może trzeba to jeszcze wszystko raz przemyśleć, może warto zacząć jednak od zwykłej Tesy tutaj na miejscu w Krakowie. Mój mąż strasznie to wszystko przeżywa, nie chciał przechodzić biopsji kilka razy dlatego od razu zdecydowaliśmy się na m-Tese i Warszawę. W środę zadzwoniłam do Artvimedu w Krakowie i był wolny termin na 27 kwietnia na biopsję. Maz miał ważne badania, więc od razu się zdecydowaliśmy. Nie wiązałam z tą zwykła biopsja żadnych nadziei. Myślałam, że chociaż zrobią badanie hsp i sprawdza, czy się coś dzieje w jadrach. Czy można chociaż mieć jakąś nadzieję, że przy m-Tese coś znajdziemy. Już to czekanie nas zabijało. Jakie było było Nasze zdziwienie, kiedy Pan doktor w Artvimedzie powiedział, że udało się pozyskać plemniki. Po tej cudownej wiadomości byliśmy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi. Teraz zabieramy się za mnie. Wiem, że jeszcze dużo przed Nami ale nie poddajemy się.




    Gratulacje :) I bardzo zazdroszczę. My mamy wizytę u doktora Wolskiego 14.05. W pierwszej biopsji TESE w Katowiach niestety nic... genetyka ok, hormony w normie... dlatego po tym co przeczytałam mam jeszcze nadzieję...

    kababo lubi tę wiadomość

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 7 maja 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane proszę o radę...
    Mamy mnóstwo plemników ale martwych i bardzo wysoka fragemtacja 80% pojedyncze żywe i ruchome bynajmniej tak było jakiś czas temu.. Mąż mi obiecał ze podejdziemy do jeszcze jednej pełnej procedury ale ostatnio coś się zmieniło mąż zaczął gadać o dawcy że procedura i tak nie wyjdzie i że szkoda naszego cennego czasu że nie młodnieje y ze nie chce chodzić na wywiadówki będąc dziadkiem. Co byście zrobiły.. ja nie rozważałam takiej opcji Maz także uważa że nie potrafię dopuścić do siebie myśli że nie będziemy mieć dzieci i że do póki cóż robimy to wmawiam sobie coś co nie nastapi

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Slonecznik88 Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 8 maja 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny czekające na ustalenie terminu mTese.

    Wczoraj rozmawialiśmy z Doktorem i poradził zadzwonić do sekretariatu na blok operacyjny - mamy ustalony termin na 24.05.

    Sciskam

    mwm, Nasza historia, Jdz lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Kochane proszę o radę...
    Mamy mnóstwo plemników ale martwych i bardzo wysoka fragemtacja 80% pojedyncze żywe i ruchome bynajmniej tak było jakiś czas temu.. Mąż mi obiecał ze podejdziemy do jeszcze jednej pełnej procedury ale ostatnio coś się zmieniło mąż zaczął gadać o dawcy że procedura i tak nie wyjdzie i że szkoda naszego cennego czasu że nie młodnieje y ze nie chce chodzić na wywiadówki będąc dziadkiem. Co byście zrobiły.. ja nie rozważałam takiej opcji Maz także uważa że nie potrafię dopuścić do siebie myśli że nie będziemy mieć dzieci i że do póki cóż robimy to wmawiam sobie coś co nie nastapi
    Ciężko mi coś doradzić, bo każda sytuacja jest inna, ale ja bym spróbowała jeszcze z plemnikami męża..naprawdę wystarczy ten jednej który da ciąże, mysle ze przy takiej ilości na pewno uda się znaleźć, do in vitro niepotrzebne są nawet ruchome. U nas udało się uzyskać ciąże przy kilkudziesięciu mrożonych plemnikach, które wiadomo ze są słabsze niż te świeże.. Jest dużo historii, kiedy pierwsza stymulacja poszła zle, a po następnej jest bardzo wiele ładnych zarodków. Gdzie się leczycie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonecznik88 wrote:
    Czesc Dziewczyny czekające na ustalenie terminu mTese.

    Wczoraj rozmawialiśmy z Doktorem i poradził zadzwonić do sekretariatu na blok operacyjny - mamy ustalony termin na 24.05.

    Sciskam
    Trzymam mocno kciuki! Dacie radę, dzisiaj porównywałam z mężem bliznę i ból po cesarce do mtese, i doszliśmy do wniosku ze ja miałam gorzej 😃 Naprawdę ten ból jest niczym w stosunku do radości z ciąży i dziecka. A świadomość ze zrobiliście wszystko, nawet jeśli może się nie powieśc, jest niezwykle wazna.
    Będę tu do Was ciagle zaglądać, chyba się związałam z bezplemnikowcami ;)

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 8 maja 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    My byliśmy u doktora Pilcha na początku naszego maratonu po krakowskich andrologach. Po wyjściu z gabinetu odnieśliśmy wrażenie, że doktor Pilch nie wie co z Nami zrobić. Nie umiał odpowiedzieć na nasze pytania. Zaproponował, żeby rozważyć skorzystanie z nasienia dawcy. W międzyczasie byliśmy na takiej wizycie startowej w Artvimedzie u doktor Posadzki, żeby dowiedzieć się co i jak jeśli chodzi o In Vitro. Ona powiedziała Nam, że jeśli zdecydujemy się na biopsję w Artvimedzie to wykonuje ja doktor Chrostrowski. Poleciła Nam jeszcze przed biopsja konsultacje u doktora Wiatra bo mąż ma żylaki powrozka nasiennego. Umówiliśmy się więc do doktora Wiatra. Tą wizytę oceniamy najlepiej. Spojrzał na badania i od razu postawił diagnozę- CBAVD. A zylaki są małe i nie trzeba ich operowac bo to nic nie da. Zaproponował Nam zwykła Tese a jak się nie uda to polecił Nam doktora Wolskiego i m-Tese. Decyzja należy do nas czy chcemy zacząć od tese czy od razu od m-Tese. Wszystko wytłumaczył jak wyglądają obie biopsję, czym się różnią. Zobił dokładne usg. Maz od urodzenia ma też jedna nerkę. Nawet w tej sprawie podał nam zalecenia co do diagnostyki. Dzwoniąc po klinikach teraz w kwietniu i szukając terminu na biopsję Tese niestety nie było możliwości zapisu do doktora Wiatra. Braliśmy co zostało i padło na Artvimed.

    Niestety nie wiem jaka ilość plemników udało się pozyskać. Nie mogłam wejść z mezem do środka, czekałam cały czas przed kliniką. Maz miał konsultacje, z doktorem po biopsji ale nie pamięta co doktor do niego mówił. Zapamiętał tylko tyle, że są zamrożone i czekają na nas.

    Ja mam już umówiona wizytę do doktora Chrostowskiego. Dzwoniłam od razu, jak tylko podali na stronie że ruszają z procedurami umówiłam się na 19 maja. Wtedy myślę, że już wszystkiego się dowiem.

    Ale historia ! Super ze wam sie udało !
    Co do Pilcha mam takie samo wrażenie z nami rownież nie wiedział co zrobić, nie powiedział nic konkretnego tez skłaniał sie od razu co do dawcy.
    Widzę ze większość andrologow krakowskich wszystkie obskoczylysmy :D
    Najgorsze juz za wami ! Wiec trzymam mocno mocno kciuki zeby sie wszystko udało skoro juz są plemniki 😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2020, 11:24

    kababo lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 8 maja 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonecznik88 wrote:
    Czesc Dziewczyny czekające na ustalenie terminu mTese.

    Wczoraj rozmawialiśmy z Doktorem i poradził zadzwonić do sekretariatu na blok operacyjny - mamy ustalony termin na 24.05.

    Sciskam
    Hej,
    Czy to wasz pierwszy termin ? Czy mieliście wcześniej odwołana biopsje ?

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 8 maja 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dzwonił do Novum, do dr Wolskiego do końca maja nie ma miejsca na konsultacje telefoniczne 🤷‍♀️

  • Slonecznik88 Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 8 maja 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 - wyslalam Ci zaproszenie.

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 8 maja 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, pare dni temu zostaliśmy rodzicami cudownego synka. Miłość która się na nas wylała jest nie do opisania, warta każdej walki i złotówki. Trzymamy za Was kciuki, teraz już w trójkę ❤️❤️❤️

    Gratulacje dla rodziców❤️ Niech się zdrowo chowa👶

    mwm lubi tę wiadomość

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 9 maja 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Ciężko mi coś doradzić, bo każda sytuacja jest inna, ale ja bym spróbowała jeszcze z plemnikami męża..naprawdę wystarczy ten jednej który da ciąże, mysle ze przy takiej ilości na pewno uda się znaleźć, do in vitro niepotrzebne są nawet ruchome. U nas udało się uzyskać ciąże przy kilkudziesięciu mrożonych plemnikach, które wiadomo ze są słabsze niż te świeże.. Jest dużo historii, kiedy pierwsza stymulacja poszła zle, a po następnej jest bardzo wiele ładnych zarodków. Gdzie się leczycie?
    Jestem z Trójmiasta ale dojeżdżamy no Novum bo u nas nikt nie chcial podjąć się tego może to też na męża źle wpływa że tutaj tak mówili. Teraz przez koronowirusa to najszybciej pewnie po wakacjach da radena wizytę pojechac

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 11 maja 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my tez juz mamy termin na m-tese na 07.06 🙈🙈 mam nadzieje ze sie odbędzie wszystko planowo :)

    Nasza historia, Marta-kolejnekonto, Misia90, Sisska lubią tę wiadomość

‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ