X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • szalona1106 Koleżanka
    Postów: 100 13

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, :)

    bylismy wczoraj u androloga powiedział u Męża jest azoospermia i jak zrobimy biopsja to potem tylko in vitro nie ma sie co bawić w inseminacja.

    mąż powiedziała nie wiadomo czy w tej biopsji znajdą sie plemniki i moze od razu lepiej nasienia od dawcy ja nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.

    teraz napierw musimy wszystkie badania zrobić i mąż i ja.

    1 AID🍷
    2 AID 🍷
    3 AID nie udany
    4 AID nie udany
    In Vitro
    13.04 1. Transfer
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szalona1106 wrote:
    Cześć dziewczyny, :)

    bylismy wczoraj u androloga powiedział u Męża jest azoospermia i jak zrobimy biopsja to potem tylko in vitro nie ma sie co bawić w inseminacja.

    mąż powiedziała nie wiadomo czy w tej biopsji znajdą sie plemniki i moze od razu lepiej nasienia od dawcy ja nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.

    teraz napierw musimy wszystkie badania zrobić i mąż i ja.

    Cześć,
    Jesteś w takim razie w sytuacji takiej jak my wszysktie niestety :(
    Większość z nas była u wielu andrologow a i tak w końcu pojechałyśmy do dr Wolskiego do Novum do Warszawy. W niektorzych przypadkach plemniki sie znalazły i są z tego juz ciąże 😍 ale oczywiście z in vitro nie z inseminacji. Doktor nigdy nie wspominał ze można by tych plemników użyć do inseminacji .
    Także ja niezmiennie polecam jechać od razu do Warszawy. My z mężem przerobilismy dwóch andrologow w Krakowie i w sumie wydźwięk tych rozmow był taki ze nie wiedzieli co z nami zrobić i od razu mówili o dawcy.
    Doktor Wolski daje nadzieje i to nie złudna bo w naszym przypadku tez znalazły sie plemniki , jest ich bardzo mało bo tylko 10, ale będziemy przystępować do procedury.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Cześć,
    Jesteś w takim razie w sytuacji takiej jak my wszysktie niestety :(
    Większość z nas była u wielu andrologow a i tak w końcu pojechałyśmy do dr Wolskiego do Novum do Warszawy. W niektorzych przypadkach plemniki sie znalazły i są z tego juz ciąże 😍 ale oczywiście z in vitro nie z inseminacji. Doktor nigdy nie wspominał ze można by tych plemników użyć do inseminacji .
    Także ja niezmiennie polecam jechać od razu do Warszawy. My z mężem przerobilismy dwóch andrologow w Krakowie i w sumie wydźwięk tych rozmow był taki ze nie wiedzieli co z nami zrobić i od razu mówili o dawcy.
    Doktor Wolski daje nadzieje i to nie złudna bo w naszym przypadku tez znalazły sie plemniki , jest ich bardzo mało bo tylko 10, ale będziemy przystępować do procedury.
    Popieram, tylko dr W. Nie traćcie czasu na innych lekarzy.

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli lekarz proponuje inseminacje przy azospermii to chyba nie do końca wie co to azospermia. Do inseminacji podejrzewam ze potrzeba setki tysięcy plemników, inseminacja bardziej chyba jest polecana na niepłodność kobieca.

    Tysia150 lubi tę wiadomość

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1440 1004

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do inseminacji potrzebnych jest 1 milion prawidłowych plemników, czyli średnio 5 milionów w całym ejakulacie.

    Nasza historia, Tysia150 lubią tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • szalona1106 Koleżanka
    Postów: 100 13

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobił tez usg i powiedział ze jądra są bardzo małe ;/

    1 AID🍷
    2 AID 🍷
    3 AID nie udany
    4 AID nie udany
    In Vitro
    13.04 1. Transfer
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szalona1106 wrote:
    zrobił tez usg i powiedział ze jądra są bardzo małe ;/
    Mimo wszytsko na waszym miejscu umówiłabym się do dr Wolskiego.

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta jak dzis?

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej labolatorium zaproponowalo transfer w 5 dobie więc hodujemy:) mam nadzieje,ze przetrwaja przynajmniej w połowie:) we wtorek transfer

    monzaw, Nasza historia lubią tę wiadomość

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Może w tej Waszaj poprzedniej klinice tese polegało na tylko znalezieniu doraźnym.. nie mam pojęcia, ale jak sam lekarz powiedział, ze zostaje badanie histo, a nic nie zamrozili, to jest k... dziwne. A podpisywaliście zgodę na mrożenie? Dlatego uważam, ze te kliniki, które oferują biopsje dla mężczyzn to jest bujda i naciąganie. Nie mówię, ze wszytskie, bo może komuś się uda i lekarz ginekolog trafi w kanalik z plemnikami, ale dla mnie to tylko dr Wolski się zna na rzeczy. Ja tez upominałam się o wynik po iglowej czy jest zachowana spermatogeneza, dzwoniliśmy kilka razy i mieli wrócić z odpowiedzią.. minęło już 7 miesięc.
    Hej :)
    Też twierdzę, że to bardzo dziwne, że nic nie zamrozili...(tym bardziej, że mój mąż teraz o tym rozmawiając przypomniał mi o sytuacji w której
    moj ginekolog wreczyl nam formularz o zgodzie na zamrozenie materiału z dość dziwną i informacja, ze czesto sa z tym problemy, że zapominają o tym formularzu... Ja byłam wtedy w szoku co do diagnozy, skierowaniu do androloga, bezpłodności biopsji itd... ) Ale teraz liczy się wiara w doktora Wolskiego:)
    Dzwonił do Nas w piątek z informacją, że po przebadaniu płytek z poprzedniej biopsji są plemniki (moze nie nadawaly sie do zamroznia nie mam pojecia... lub bardziej prawdopodobne zapodziano nasz formularz ze zgodą na zamrozenie)ale za bardzo rozrzucone w różnych miejscach i kolejna TESE była by loterią... a przy mTESE on wierzy, że je znajdzie... Także jutro dzwonimy na blok operacyjny z nadzieją, że bd termin jeszcze na lipiec :) I w końcu bd mieli jasną sytuację. Jak się nie uda to wtedy dopiero dawca (oboje jesteśmy zdecydowani).

    Marta-kolejnekonto, MałaMi93, Nasza historia lubią tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Hej :)
    Też twierdzę, że to bardzo dziwne, że nic nie zamrozili...(tym bardziej, że mój mąż teraz o tym rozmawiając przypomniał mi o sytuacji w której
    moj ginekolog wreczyl nam formularz o zgodzie na zamrozenie materiału z dość dziwną i informacja, ze czesto sa z tym problemy, że zapominają o tym formularzu... Ja byłam wtedy w szoku co do diagnozy, skierowaniu do androloga, bezpłodności biopsji itd... ) Ale teraz liczy się wiara w doktora Wolskiego:)
    Dzwonił do Nas w piątek z informacją, że po przebadaniu płytek z poprzedniej biopsji są plemniki (moze nie nadawaly sie do zamroznia nie mam pojecia... lub bardziej prawdopodobne zapodziano nasz formularz ze zgodą na zamrozenie)ale za bardzo rozrzucone w różnych miejscach i kolejna TESE była by loterią... a przy mTESE on wierzy, że je znajdzie... Także jutro dzwonimy na blok operacyjny z nadzieją, że bd termin jeszcze na lipiec :) I w końcu bd mieli jasną sytuację. Jak się nie uda to wtedy dopiero dawca (oboje jesteśmy zdecydowani).
    Jak dr Wolski mów, ze powinny się znaleźć to się znajda 😊 dobra decyzja, róbcie mtese. Trzymam kciuki!!

  • KAR Autorytet
    Postów: 447 671

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!! Czy miałyście doczynienia z suplementem SERMATROP ALFA?

    2,5 roku starań
    ona 27 lat
    AMH 3,2
    KIR BX brak:2DS2,2DS3, 2DS4
    ANA1/2/3-dodatnie
    on 29 lat
    Morfologia: 5%
    2 IUI nieudane
    09.2020 1 IVF Mamy ❄️❄️
    13.10.2020 Transfer 5.1.1🙏
    6dpt beta 11,36
    8dpt beta 60,77
    10dpt beta 164,7
    15dpt beta 1014
    22dpt beta 8249
    27dpt beta 22560
    28dpt ❤️
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku ale mamy termin na 28.06 :)
    I tutaj pytanie: po zabiegu mTESE wychodzi się tego samego dnia czy jest konieczność zostania w klinice na noc lub na dłużej ? W środę bd do nas dzwonić pielęgniarka ale ja już o wszystkim rozmyślam... nie wiem czy nie zapeszamy ale udało Nam się umówić na wizytę wstępną w poniedziałek... Bo jak przeczytałam u MałejMi93 o tak odległych terminach to chciałam zadzwonić i umówić się w ciemno na jakiś termin za miesiąc, A tu Pani Nas na poniedziałek zapisała do doktora Czerkwińskiego... jeszcze nie szukałam o nim opinii ale może któraś z Was miała z doktorem jakieś doświadczenie?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAR wrote:
    Cześć dziewczyny!! Czy miałyście doczynienia z suplementem SERMATROP ALFA?
    Dr Wolski proponuje te suplementy, z Novum. Mąż brał razem z hormonami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 21:39

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Jestem w szoku ale mamy termin na 28.06 :)
    I tutaj pytanie: po zabiegu mTESE wychodzi się tego samego dnia czy jest konieczność zostania w klinice na noc lub na dłużej ? W środę bd do nas dzwonić pielęgniarka ale ja już o wszystkim rozmyślam... nie wiem czy nie zapeszamy ale udało Nam się umówić na wizytę wstępną w poniedziałek... Bo jak przeczytałam u MałejMi93 o tak odległych terminach to chciałam zadzwonić i umówić się w ciemno na jakiś termin za miesiąc, A tu Pani Nas na poniedziałek zapisała do doktora Czerkwińskiego... jeszcze nie szukałam o nim opinii ale może któraś z Was miała z doktorem jakieś doświadczenie?

    Mi zaproponowano taki termin do ginekologa a nie androloga .
    Co do andrologow to tutaj wszyscy byliśmy u dr Wolskiego. Nikt nie był u innego androloga. W Novum przynajmniej odkąd jestem na tym forum.
    A wychodzi sie tego samego dnia po jakichś 4 godzinach od zabiegu .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2020, 22:32

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Mi zaproponowano taki termin do ginekologa a nie androloga .
    Co do andrologow to tutaj wszyscy byliśmy u dr Wolskiego. Nikt nie był u innego androloga. W Novum przynajmniej odkąd jestem na tym forum.
    Chyba źle się wyraziłam :) tak tak mTESE mamy u doktora Wolskiego
    Ginekolog i wizyta wstępna u dr Czerwińskiego. Dlatego pisalam ze jestem w szoku ze wszystko tak szybko poszlo. Ale faktycznie Pani wspomniała że pozwalnialy się terminy bo parę osób zrezygnowało.

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogrodniczka wrote:
    Witajcie,
    od października 2019 uczęszczamy do kliniki. Zdecydowaliśmy się na in vitro. U męża wykryto bardzo małą ilość plemników. Na początku badań miał ich 11. Zaczęliśmy od wizyty u androloga. 3 miesiące brania Clostibegyt, poza tym Fretilman Plus. Po 3 miesiącach wynik: 7 plemników. Zmieniono lek na Aromek. Leci trzeci miesiąc. Podeszliśmy do procedury in vitro z biopsją u męża. Badania genetyczne u męża są prawidłowe. Pobrano u mnie 13 dojrzałych komórek z 15. Zostały zamrożone, gdyż podczas biopsji w kilku miejscach nie znaleziono ani jednego plemnika. Po konsultacji z embriologiem, skoro w bezpośrednim ejakulacie są pojedyncze plemniki, to zawalczymy o nie. Mąż ma co tydzień stawiać się na oddanie nasienia. Całość nasienia idzie do obserwacji. Jesteśmy po pierwszej takiej wizycie - brak plemników w bezpośrednim preparacie, ale też po odwirowaniu. W czwartek mąż chce iść drugi raz. Lekarze nie potrafią wyjaśnić takiego obrotu spraw. Wg nich któryś z kanalików produkuje plemniki, tylko nie wiedzą który. Chcemy spróbować oddać nasienie jeszcze ze trzy razy. Jeśli się nie uda, to podejdziemy do nasienia dawcy.
    Miał ktoś taki przypadek? Może podpowiecie co jeszcze zrobić w tym kierunku ? Do andrologów nieco się zrazilismy, bo leki nie pomogły a wręcz dały odwrotny skutek :/
    Jeśli plemniki były to bym o nie zawalczyła. Może coś rzeczywiście blokuje, jeśli nie leczycie się w Novum, to namawiam na wizytę do dr Wolskiego. Chyba i tak prędzej czy później każdy do niego trafia 😉

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 21:39

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Chyba źle się wyraziłam :) tak tak mTESE mamy u doktora Wolskiego
    Ginekolog i wizyta wstępna u dr Czerwińskiego. Dlatego pisalam ze jestem w szoku ze wszystko tak szybko poszlo. Ale faktycznie Pani wspomniała że pozwalnialy się terminy bo parę osób zrezygnowało.

    O ! To ja tez moze spróbuje dzisiaj przedzwonic moze by mi sie udało przełożyć wizytę na wcześniej :)
    Dzwoniłam i niestety nic na przyszły tydzień nie ma a tylko to mogłoby przyspieszyć procedurę bo tak to i tak łapie sie dopiero na wstępna w następnym cyklu wiec juz nie przekładalam 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2020, 08:38

    Andawka lubi tę wiadomość

‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ