X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak czasami warto się przekonać na własnej skórze a każdy może mieć inne odczucia no i kazdy moze mieć gorszy dzień;)

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Ale się dziś tu dużo dzieje🙂 aż jestem podekscytowana jaki bedzie wysyp ciąż 😍😍
    Marta ja testowalam w 10dpt, ale miałam 3dniowca i nie spieszylam sie z testem. Dziewczyny na forum czasem po 3 dniach robią już test, ale to chyba ciut wczesnie.
    Nasza historia- to juuż? Dawaj znać na bieżąco🙂
    MalaMi- super, że tak szybko i to jeszcze Wojewodzki. Teraz już musi być dobrze🙂
    Tak czas leci nieubłaganie..jak okres zawsze mam Ok 30dnia, tak teraz punktualnie 28, dzisiaj dostałam. Zgłupiałam czy zastrzyk zrobić jutro czy pojutrze, a do tego muszę iść do gina dzisiaj i usg zrobić bo miałam torbiel spr czy się wchłonęła przed stymulacja. Jak wszytsko będzie dobrze, to w przyszłym tyg będę w novum na podglądzie. Tylko, ze u mnie raczej transfer będzie odroczony, dr mówiła ze mogę być na granicy przestymulowania, wiec po punkcji jeszcze z miesiąc poczekam na transfer. Ale jak ma się wszytsko ładnie zapłodnić, to mogę jeszcze poczekać. 😉

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłyście badanie kariotypu przed wizyta startowa ? Mi zalecił na skierowaniu i zastanawiam sie czy robić bo wynik dopiero za 6 tygodni wiec i tak nie zdążę 🤷‍♀️

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Tak czas leci nieubłaganie..jak okres zawsze mam Ok 30dnia, tak teraz punktualnie 28, dzisiaj dostałam. Zgłupiałam czy zastrzyk zrobić jutro czy pojutrze, a do tego muszę iść do gina dzisiaj i usg zrobić bo miałam torbiel spr czy się wchłonęła przed stymulacja. Jak wszytsko będzie dobrze, to w przyszłym tyg będę w novum na podglądzie. Tylko, ze u mnie raczej transfer będzie odroczony, dr mówiła ze mogę być na granicy przestymulowania, wiec po punkcji jeszcze z miesiąc poczekam na transfer. Ale jak ma się wszytsko ładnie zapłodnić, to mogę jeszcze poczekać. 😉
    Zastrzyki rozpoczyna sie 2-3 dnia cyklu. Ale sprawdź najpierw czy torbiel zeszla z okresem, jutro zdazysz gdzies podejsc na usg?
    Jak dzis okres przyszedł to jutro pierwszy zastrzyk zrób 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2020, 18:45

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    A robiłyście badanie kariotypu przed wizyta startowa ? Mi zalecił na skierowaniu i zastanawiam sie czy robić bo wynik dopiero za 6 tygodni wiec i tak nie zdążę 🤷‍♀️
    Mi nic takiego nie zlecili. Z jednej strony lepiej wiedzieć, a z drugiej trochę się czeka.
    Ja właśnie wyszłam od ginekologa, twierdzi ze torbieli już nie ma i ze mogę startować z stymulacja.
    Także, w piątek pierwszy zastrzyk. Ginekolozka stwierdziła, ze nie mam pco i ona twierdzi, ze w novum z tym moim przestymulowaniem mówią na wyrost. Już sama nie wiem komu wierzyć, w sumie w novum specjalizują się w in vitro. Przekonam się w przyszłym tygodniu. Trzymam za was kciuki dziewczyny! Dużo będzie się niedługo działo u nas wszystkich! ✊✊✊

    monzaw, MałaMi93 lubią tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Mi nic takiego nie zlecili. Z jednej strony lepiej wiedzieć, a z drugiej trochę się czeka.
    Ja właśnie wyszłam od ginekologa, twierdzi ze torbieli już nie ma i ze mogę startować z stymulacja.
    Także, w piątek pierwszy zastrzyk. Ginekolozka stwierdziła, ze nie mam pco i ona twierdzi, ze w novum z tym moim przestymulowaniem mówią na wyrost. Już sama nie wiem komu wierzyć, w sumie w novum specjalizują się w in vitro. Przekonam się w przyszłym tygodniu. Trzymam za was kciuki dziewczyny! Dużo będzie się niedługo działo u nas wszystkich! ✊✊✊

    To świetnie ze sie wchłonęła !! W takim razie mocne kciuki zeby wszyskto poszło po Twojej myśli ! 😘

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Zastrzyki rozpoczyna sie 2-3 dnia cyklu. Ale sprawdź najpierw czy torbiel zeszla z okresem, jutro zdazysz gdzies podejsc na usg?
    Jak dzis okres przyszedł to jutro pierwszy zastrzyk zrób 🙂
    Udało mi się zrobić usg, niedawno wróciłam. Torbieli nie ma, dzisiaj przyszedł okres ale narazie taki słaby. W Novum pielęgniarka powiedziała, ze drugi dzień mocnego krwawienia. Ja nigdy nie mam obfitych okresów, wiec sama zgłupiałam czy liczyć od dzisiaj czy od jutra. Zapytałam gina ta co robiła mi usg dziisaj, od kiedy to liczyć, to powiedziała, ze nie mam dzisiaj mocnego krwawienia i żebym zrobiła pojutrze. Myślisz, ze jak to będzie faktycznie 3 a nie 2 dzień to zrobi to jakaś różnice?
    Jak mała księżniczka? Dokucza w brzuszku czy spokojna? 😉

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Udało mi się zrobić usg, niedawno wróciłam. Torbieli nie ma, dzisiaj przyszedł okres ale narazie taki słaby. W Novum pielęgniarka powiedziała, ze drugi dzień mocnego krwawienia. Ja nigdy nie mam obfitych okresów, wiec sama zgłupiałam czy liczyć od dzisiaj czy od jutra. Zapytałam gina ta co robiła mi usg dziisaj, od kiedy to liczyć, to powiedziała, ze nie mam dzisiaj mocnego krwawienia i żebym zrobiła pojutrze. Myślisz, ze jak to będzie faktycznie 3 a nie 2 dzień to zrobi to jakaś różnice?
    Jak mała księżniczka? Dokucza w brzuszku czy spokojna? 😉
    Nie bedzie duzej różnicy, poza tym faktycznie dr ci dobrze powiedziała 🙂
    Księżniczka rusza się najwięcej jak się kładę wieczorem i coś tam rano jak jeszcze jestem w łóżku. A tak to jest dosyc spokojna jeszcze😉 w trakcie dnia czasem gdzieś coś, ale czekam na więcej 🤣

    Marta-kolejnekonto, Nasza historia, MałaMi93 lubią tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wielki start;) Od kiedy planujesz pobyt w Warszawie?

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Nie bedzie duzej różnicy, poza tym faktycznie dr ci dobrze powiedziała 🙂
    Księżniczka rusza się najwięcej jak się kładę wieczorem i coś tam rano jak jeszcze jestem w łóżku. A tak to jest dosyc spokojna jeszcze😉 w trakcie dnia czasem gdzieś coś, ale czekam na więcej 🤣
    W sumie dobrze, ze spokojna. Ciesz się tym spokojem polki możesz 😉😂

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Nasza historia wielki start;) Od kiedy planujesz pobyt w Warszawie?
    30.06 podglad w Novum, jutro dzwonie i się umawiam. Szukam właśnie noclegu, narazie na tydzień do punkcji. Stres już mi się włącza. Marta a wy już w domku? Odpoczywasz?

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak juz w domu,jestem padnięta chyba przez te hormony ...bedziesz miala możliwość dojazdu samochodem?jakby Cię interesował tani nocleg ok 15 minut moze 20 od Novum to Ci mogę coś polecić, bo bylismy w 2 na przestrzeni tygodnia i zdecydowanie lepiej było w drugim i tanio,bo chyba 110 albo 120 za dobę.W pobliżu Novum te hotele to cos okolo 200 zl za dobe wiec jest roznica:)

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Tak juz w domu,jestem padnięta chyba przez te hormony ...bedziesz miala możliwość dojazdu samochodem?jakby Cię interesował tani nocleg ok 15 minut moze 20 od Novum to Ci mogę coś polecić, bo bylismy w 2 na przestrzeni tygodnia i zdecydowanie lepiej było w drugim i tanio,bo chyba 110 albo 120 za dobę.W pobliżu Novum te hotele to cos okolo 200 zl za dobe wiec jest roznica:)
    Tak, będziemy samochodem. My musimy wynająć jakieś lokum, żeby mój mąż mógł pracować, najlepiej jakby oprócz sypialni był jakiś drugi pokój ze stołem, żeby mógł się z laptopem i papierami rozłożyć. Ja wezmę l4 a mąż niestety nie może teraz.. ceny obok Novum rzeczywiście są kosmiczne, chętnie sprawdzę to Twoje miejsce 😉 odpoczywaj dużo, hormony i emocje pewnie Ci się udzielają😉

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta super!! Oby teraz były dwie grube krechy na teście i świetna beta!!

    Nie udzielam się tu często, ale u mnie narazie czekam na okres, i będzieny robić drożność. Jeśli wszystko wyjdzie okej, to w sierpniu insemimacja na naturalnym cyklu. Dawca już zarezerwowany 😊 Marta, z ciekawości, jakie cechy macie dobrane u dawcy?

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta czy wystarczył tydzień w Warszawie podczas monitoringu ? Ja niestety będę musiała sama być na monitoringach bo mąż nie dostanie urlopu i ciagle zastanawiam sie czy jednak nie dojeżdżać pociągiem lub samochodem .

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia jutro Ci napisze gdzie to było i sobie zerkniesz.Odpoczywam nieustannie:) Cześć Sisska,trzymam kciuki za inseminacje.Masz na myśli cechy zewnetrzne rozumiem?;) ogolnie sugerowalismy się w pierwszej kolejności grupą krwii no i oczywiście wyglądem zewnętrznym ogólnie był też cały opis cech charakteru, ale to już mniej istotne ,ponieważ wychodzę z założenia,że najważniejsze jest wychowanie.
    MałaMi bylismy w Warszawie od poniedziałku do soboty w tym czasie były 2 podglady jeden w poniedzialek drugi w srode a punkcja w piatek.W sobotę w południe wyjechaliśmy. Wrocilismy znowu w poniedziałek do Warszawy we wtorek byl transfer no i dzisiaj wrocilismy do domu:) chcieliśmy zeby przed transferem wlasnie sie wyspac i po transferze tez na miejscu odpoczac,droga troche jednak męczy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2020, 22:17

    monzaw lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Nasza historia jutro Ci napisze gdzie to było i sobie zerkniesz.Odpoczywam nieustannie:) Cześć Sisska,trzymam kciuki za inseminacje.Masz na myśli cechy zewnetrzne rozumiem?;) ogolnie sugerowalismy się w pierwszej kolejności grupą krwii no i oczywiście wyglądem zewnętrznym ogólnie był też cały opis cech charakteru, ale to już mniej istotne ,ponieważ wychodzę z założenia,że najważniejsze jest wychowanie.
    MałaMi bylismy w Warszawie od poniedziałku do soboty w tym czasie były 2 podglady jeden w poniedzialek drugi w srode a punkcja w piatek.W sobotę w południe wyjechaliśmy. Wrocilismy znowu w poniedziałek do Warszawy we wtorek byl transfer no i dzisiaj wrocilismy do domu:) chcieliśmy zeby przed transferem wlasnie sie wyspac i po transferze tez na miejscu odpoczac,droga troche jednak męczy...

    Dzięki za odpowiedź. W takim razie muszę to przemyśleć jak to rozwiązać ;)
    Opis cech charakteru to baza z Novum czy Cyros ? Nie wiedziałam ze można takie rzeczy wybierać , ale masz racje ze jednak wychowanie jest najbardziej istotne.
    My mamy sie zastanowić tak samo co w razie gdyby nie udało sie uzyskać jednak tych plemników zdolnych do zapłodnienia, wiec tez będziemy musieli wybrać dawcę , ale jeszcze nie dopytałam jak to będzie sie odbywać bo doktor powiedział ze w dniu punkcji dowiemy sie co z plemnikami.

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, tak chodzi mi o cechy zewnętrze, wyglądu. U nas, też kierowaliśmy się grupa krwi, i ja bardzo chciałam wzrost, oczy i włosy, ale chyba nasza klinika ma małą bazę danych, i tak o to dobraliśmy gościa wysokiego jak nie wiem co, a my z mężem jesteśmy niscy 😂 ale już się tym nie przejmuję. Ogólnie nam w dawcach większość pokazali blondynów o zielonych oczach.. A mój mąż ma brązowe oczy i czarne włosy.. A ja znów niebieskie oczy i brązowo ciemne włosy.. Także gdzie nam do blondynów.. Ale już wybrany, zaklepany, teraz tylko czekać na dalszy rozwój 😊

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Marta, tak chodzi mi o cechy zewnętrze, wyglądu. U nas, też kierowaliśmy się grupa krwi, i ja bardzo chciałam wzrost, oczy i włosy, ale chyba nasza klinika ma małą bazę danych, i tak o to dobraliśmy gościa wysokiego jak nie wiem co, a my z mężem jesteśmy niscy 😂 ale już się tym nie przejmuję. Ogólnie nam w dawcach większość pokazali blondynów o zielonych oczach.. A mój mąż ma brązowe oczy i czarne włosy.. A ja znów niebieskie oczy i brązowo ciemne włosy.. Także gdzie nam do blondynów.. Ale już wybrany, zaklepany, teraz tylko czekać na dalszy rozwój 😊
    Sisska powiem Ci, że nawet jeżeli dzidzia będzie miala jasne wlosy i niebieskie/zielone oczka to dalej może świadczyć to o waszych genach🤣 genetyka na to dalej pozwoliła 🙂🙂 jeżeli ktorej z rodzicow lub dziadków twojego męża i twoi takie mialo to bylaby szansa, że tak właśnie by było 🙂 genetyka jest super😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2020, 11:22

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1440 1004

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska, nic się nie martw! Mój brat oczy jak węgielki. Bratowa super ciemny brąz, nie tak czarne jak brat, ale ciemny brąz. Bratanek - błękit nie do podrobienia. Z dziadków przeszło. Dwóch dziadków w genach skumulowało siły i jest :)

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ