X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjaaaa wrote:
    Właśnie nie wiem czy poprostu taki lekarz byle zrobić i zarobić koszt jest taki ze wolałbym za pierwszym razem zrobić to mTese i było by już 100 % pewne czy coś tam jest czy nie

    nie wiem skonsultuje to jeszcze ze swoim lekarzem ginekologiem może i dowiem się może czegoś w klinice leczenia niepłodności jakie sa procedury
    Ale dziękuje za podpowiedz z tymi badaniami zapisałam sobie na kartce i będę z lekarzami rozmawiać

    Może coś konkretnego się dowiem

    No właśnie dlatego biopsję poprzedzają badania. Jeśli hormony i inhibina są w normie, genetyka prawidłowa, usg poprawne to wiadomo, że plemniki są i robi się tylko tese, aby je zdobyć. Jeśli wyniki badań odbiegają od normy to wtedy rozważa się kurację i mtese, aby zdobyć jakiekolwiek plemniki.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia, minęło 5 dni od pierwszego podglądu. Miałaś kolejne? Wszystko w porządku?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się cala i zdrowa po punkcji, troszkę obolała, ale do przeżycia.
    Doktor pobrał 20 jajeczek z czego 16 było dojrzałych. Zapładniamy wszystkie.
    To więcej, niż mogłam sobie wyobrazić. 😭😍 nie wiem kiedy one tak porosły. ❤
    Baniusia, co u Ciebie?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Melduję się cala i zdrowa po punkcji, troszkę obolała, ale do przeżycia.
    Doktor pobrał 20 jajeczek z czego 16 było dojrzałych. Zapładniamy wszystkie.
    To więcej, niż mogłam sobie wyobrazić. 😭😍 nie wiem kiedy one tak porosły. ❤
    Baniusia, co u Ciebie?

    O Kochana. To Ty będziesz miała zarodeczków do wyboru do koloru 🙂. No a tak się martwiłaś.
    Nie ma opcji, aby z 16 jajeczek i miliona plemników nie powstał ten jeden, jedyny i najważniejszy 🙂.

    U mnie pobrano 7 jajeczek z czego dojrzałych było 7 🙂. Znaczy wszystkie. Powstało 5 zarodków. Jeden mam już na pokładzie 😊.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    O Kochana. To Ty będziesz miała zarodeczków do wyboru do koloru 🙂. No a tak się martwiłaś.
    Nie ma opcji, aby z 16 jajeczek i miliona plemników nie powstał ten jeden, jedyny i najważniejszy 🙂.

    U mnie pobrano 7 jajeczek z czego dojrzałych było 7 🙂. Znaczy wszystkie. Powstało 5 zarodków. Jeden mam już na pokładzie 😊.
    Zobaczymy, byłam strasznie w szoku, że tyle uzyskaliśmy jajeczek. Tak bardzo załamała mnie ta stymulacja, że zniknęłam z neta, bo nie umiałam dzielić się smutkiem. :( przepraszam, że się nie odzywałam.
    U Ciebie piękny i jaki równy wynik :D czy te wszystkie zarodki to blastki? Kiedy miałaś transfer? Jak sie czujesz?

    U mnie możliwy jedynie crio, bo stymulowaliśmy się bardzo długo, dziś 18dc i progesteron wyklucza potencjalny świeży transfer. Zobaczymy:)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Doktor pobrał 20 jajeczek z czego 16 było dojrzałych. Zapładniamy wszystkie

    Masz już info z laboratorium ile jest zarodeczków?

    U mnie wszystkie zarodki to się zbuntowały i sobie żyją i się rozwijają jak chcą. O Blastce to ja mogę tylko marzyć. 😥😥😥 Dziś mam dostać z laboratorium ostateczne info jak to wygląda, czy coś nadaje się do mrożenia.

    Na pokładzie mam kompaktujacą morulkę z 5 doby. Pół doby opóźniona (tyle jej zabrakło do bycia blastką). Liczę jednak, że nadgoni i się postara 🙂🙂.

    Edit: Znów nie mam nic na zapas. Nic zamrożonego. 😭😭😭😭😭😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 14:36

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o swoich zarodkach dowiem się dopiero po skończonej hodowli, czyli gdzieś za tydzień. U nas w klinice nie dzwonią "jak tam idzie". Trochę czekania :(

    Najlepszy z najlepszych jest z Tobą i liczę, że tam zostanie ! Ostatnio koleżanka miała identyczna sytuacje jak Ty, transferowali jej trzydniowca, a reszta padła. Dzisiaj jest w 6 tygodniu ciąży. Trzymam mocne kciuki za Twojego rodzynka!

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja o swoich zarodkach dowiem się dopiero po skończonej hodowli, czyli gdzieś za tydzień. U nas w klinice nie dzwonią "jak tam idzie". Trochę czekania :(

    Najlepszy z najlepszych jest z Tobą i liczę, że tam zostanie ! Ostatnio koleżanka miała identyczna sytuacje jak Ty, transferowali jej trzydniowca, a reszta padła. Dzisiaj jest w 6 tygodniu ciąży. Trzymam mocne kciuki za Twojego rodzynka!

    Ja już nie mam złudzeń żadnych.
    Od popołudnia nie mogę powstrzymać łez i nerwów.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny !

    Jestem nowa na forum. Na początku tego roku u mojego M zdiagnozowano azoospermię. Najpierw oczywiście płacz i dramat, później zaczęliśmy szukać.
    Generalnie teraz jesteśmy na etapie wykonywania ostatnich badań genetycznych przed biopsją M- teste. Lekarz od razu zasugerował, że w zwykłą TESE nawet nie ma co się bawić bo M-TESE jest o wiele dokładniejsza i o wiele większe szanse na znalezienie plemników.
    Zrobiliśmy już :
    1. Kariotyp
    2. CFTR mutacja
    3. AZF delecja
    wszystkie dotychczasowe badania wyszły na szczęście prawidłowe, więc mamy cały czas nadzieję !
    Teraz jeszcze czekamy na dokładniejszą analizę genu CFTR.
    Dajcie znać proszę jakie jeszcze badania robili Wasi Panowie przed przystąpieniem do biopsji i czy może przystępowaliście do biopsji w NOVUM w Warszawie ? Jak przygotowywaliście się do biopsji? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :)

    Pozdrawiam :)

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Cześć Dziewczyny !

    Jestem nowa na forum. Na początku tego roku u mojego M zdiagnozowano azoospermię. Najpierw oczywiście płacz i dramat, później zaczęliśmy szukać.
    Generalnie teraz jesteśmy na etapie wykonywania ostatnich badań genetycznych przed biopsją M- teste. Lekarz od razu zasugerował, że w zwykłą TESE nawet nie ma co się bawić bo M-TESE jest o wiele dokładniejsza i o wiele większe szanse na znalezienie plemników.
    Zrobiliśmy już :
    1. Kariotyp
    2. CFTR mutacja
    3. AZF delecja
    wszystkie dotychczasowe badania wyszły na szczęście prawidłowe, więc mamy cały czas nadzieję !
    Teraz jeszcze czekamy na dokładniejszą analizę genu CFTR.
    Dajcie znać proszę jakie jeszcze badania robili Wasi Panowie przed przystąpieniem do biopsji i czy może przystępowaliście do biopsji w NOVUM w Warszawie ? Jak przygotowywaliście się do biopsji? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :)

    Pozdrawiam :)
    Hej, mój mąż miał zwykła tese i znaleźliśmy plemniki.
    Z badań oprócz hormonów, ważna jest też inhibina b- odpowiadająca za to, czy jądra produkują bialko, czyli plemniki. Samo badanie nie jest drogie, a w połączeniu z FSH, sporo powie i może uspokoi. :)
    My robiliśmy tese w klinice Invimed w Poznaniu, bez żadnego przygotowania i kuracji(tylko konieczne badania wymazowe i genetyczne). Nie wiem czy to dobrze, ale przy tese, kiedy hormony i inhibina są w porządku, nie trzeba chyba robić kuracji koksującej plemniki. :) wiem, że w mtese przygotowanie jest o wiele dłuższe.
    Przyczyny tego dlaczego plemniki się nie wydostają nie znamy nadal. Wszystkie badania mamy wzorowe, żylaków też brak. Z jakiegoś powodu plemniki postanawiają być wciąż w jądrach. :)

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) ! na pewno zrobimy jeszcze tą inhibinę b - nikt nam wcześniej o tym nie wspominał..
    Jeśli chodzi o FSH to właśnie to mąż ma podwyższone - 15,41 i przez to lekarz stwierdził, że to już na pewno zwykła biopsja nic nie da i że musi być ta M-Tese :(, reszta wyników ok.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Dzięki za odpowiedź :) ! na pewno zrobimy jeszcze tą inhibinę b - nikt nam wcześniej o tym nie wspominał..
    Jeśli chodzi o FSH to właśnie to mąż ma podwyższone - 15,41 i przez to lekarz stwierdził, że to już na pewno zwykła biopsja nic nie da i że musi być ta M-Tese :(, reszta wyników ok.

    Mój mąż miał FSH podwyższone. Nie pamiętam teraz dokładnie, chyba coś 16 czy 17. Pozostałe hormony, ingibinę, genetykę i usg w normie. Też miał zwykłą tese i plemniki znaleziono bez problemu.

    Ja bym tą biopsję skonsultowala z innym andrologiem. Nie chodzi tylko o sam koszt, bo różnica to około 10 000 zł, ale też o samą inwazyjność mtese w stosunku do tese.

    Mtese, to mi się kojarzy z delecjami w genetyce i FSH grubo powyżej 25.

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki @Baniusia :) to pocieszające co piszesz, może jednak w takim razie uda się zrobić mniej inwazyjną biopsję, zobaczymy jak wyjdzie ta inhibina i skonsultujemy się jeszcze z innym andrologiem. A w której klinice robiliście tese? :)
    Mam nadzieję, że do końca wakacji uda nam się już dowiedzieć na czym stoimy i czy mamy szanse na in vitro w tym roku w ogóle.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Dzięki @Baniusia :) to pocieszające co piszesz, może jednak w takim razie uda się zrobić mniej inwazyjną biopsję, zobaczymy jak wyjdzie ta inhibina i skonsultujemy się jeszcze z innym andrologiem. A w której klinice robiliście tese? :)
    Mam nadzieję, że do końca wakacji uda nam się już dowiedzieć na czym stoimy i czy mamy szanse na in vitro w tym roku w ogóle.

    Robiliśmy w Oviklinice na Powstańcow Śląskich. Koszt 1700 zł za tese.

    Jeśli u Ciebie wszystko dobrze to stymulację możesz zacząć. Jakby co, to sobie jajeczka zamrozicie i spokojnie na plemniki poczekacie. Choć spokojnie to się na pewno nie uda 🙂.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Aitho Koleżanka
    Postów: 45 17

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy podobne badania czekają przy stwierdzeniu ciężkiej oligospermii? pojedyncze plemniki co kilkanaście pól widzenia bez ruchu. Czy to już w ogóle inna przypadłość? Mąż jest szczupły. Takie ogólne wyniki ma dobre. Ale pali papierosy. Piwko po pracy. W pracy ma bardzo wysoką temperaturę. Czekamy na drugie badanie. I chcemy ruszyć na badania. Czy sądzicie ze taki wynik można zmienić stylem życia, czy to już coś poważniejszego? Przechodził świnke, polpasca.

    Starania od stycznia 2019
    Czerwiec 2021 badanie nasienia - pojedyncze plemniki, wszystkie nieruchome.
    Marzec 2022 - badanie nasienia - brak plemników
    Marzec 2022 Biopsja jąder - brak plemników, brak spermatogenezy, same komórki Sertolego
    26 maja '22 I AID - brak ciąży
    Czerwiec II AID - brak ciąży
    Lipiec III AID - brak ciąży
    Wrzesień IV AID - brak ciąży
    Listopad' 22 - procedura in vitro
    Brak stwierdzonych chorób, regularne cykle, wszystkie hormony ok, amh w 2021 ponad 7, brak stwierdzonego pcos,
    W trakcie stymulacji :
    20 pęcherzyków dobrej wielkości , 9 dc estradiol ponad 2000,
    Efekt punkcji : 20 pęcherzyków, 6 komórek - wszystkie niedojrzałe - brak zapłodnienia
    Diagnoza lekarza - dobry protokół, problem z 🥚🥚
    Tylko raz w 2021 na usg widoczna endometrioza na jajniku - wg dr nic z tym już nie robić ze względu na wiek, raz w 2022 widoczne ognisko adenomiozy. Kolejne usg nie potwierdzały. Brak wskazań do leczenia czy dalszej diagnostyki ze strony lekarzy.
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aitho wrote:
    A czy podobne badania czekają przy stwierdzeniu ciężkiej oligospermii? pojedyncze plemniki co kilkanaście pól widzenia bez ruchu. Czy to już w ogóle inna przypadłość? Mąż jest szczupły. Takie ogólne wyniki ma dobre. Ale pali papierosy. Piwko po pracy. W pracy ma bardzo wysoką temperaturę. Czekamy na drugie badanie. I chcemy ruszyć na badania. Czy sądzicie ze taki wynik można zmienić stylem życia, czy to już coś poważniejszego? Przechodził świnke, polpasca.

    Ciężko stwierdzić. Wiesz, przy azoo robimy badania, aby się dowiedzieć czy nasi M wogóle produkują plemniki. Jeśli u was w badaniu plemniki są, to ewidentnie Twój M je produkuje, tylko słabej jakości. Na pewno nałogi i warunki w pracy im nie pomagają. Zmiana trybu życia, suplementy, pewnie jakaś kuracja by pomogła. No ale nie jestem andrologiem. Może zacznijcie od zbadania hormonów (FSH, LH, testosteron, prolaktyne). One sporo mówią a są dosyć szybkie. Nie jestem pewna, ale wyniki są chyba w ciągu kilku dni.

    Androlog nam mówił, że jeśli świnka była w dzieciństwie i przeszła bez powikłań, to pozostaje to bez wpływu na plemniki.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Aitho Koleżanka
    Postów: 45 17

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. To może warto przed pierwszą wizytą zrobić. Mój m niestety nie wierzy ze styl życia może mieć taki wpływ na nasienie. Może jak usłyszy to z ust lekarza to uwierzy

    Starania od stycznia 2019
    Czerwiec 2021 badanie nasienia - pojedyncze plemniki, wszystkie nieruchome.
    Marzec 2022 - badanie nasienia - brak plemników
    Marzec 2022 Biopsja jąder - brak plemników, brak spermatogenezy, same komórki Sertolego
    26 maja '22 I AID - brak ciąży
    Czerwiec II AID - brak ciąży
    Lipiec III AID - brak ciąży
    Wrzesień IV AID - brak ciąży
    Listopad' 22 - procedura in vitro
    Brak stwierdzonych chorób, regularne cykle, wszystkie hormony ok, amh w 2021 ponad 7, brak stwierdzonego pcos,
    W trakcie stymulacji :
    20 pęcherzyków dobrej wielkości , 9 dc estradiol ponad 2000,
    Efekt punkcji : 20 pęcherzyków, 6 komórek - wszystkie niedojrzałe - brak zapłodnienia
    Diagnoza lekarza - dobry protokół, problem z 🥚🥚
    Tylko raz w 2021 na usg widoczna endometrioza na jajniku - wg dr nic z tym już nie robić ze względu na wiek, raz w 2022 widoczne ognisko adenomiozy. Kolejne usg nie potwierdzały. Brak wskazań do leczenia czy dalszej diagnostyki ze strony lekarzy.
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, jak się czujesz ?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Baniusia, jak się czujesz ?


    No nie jest mi łatwo. Fizycznie nieźle, tylko coś mnie tam czasem zakłuje i pociągnie na dole, ale nie robię sobie nadzieii, bo za drugim razem też tak było i nic nie wyszło.

    Psychicznie, to powoli się podnoszę z dna i zaczynam planować 4 procedurę. Tak myślę, że podejdę do niej w pierwszym możliwym terminie a uzyskane jajeczka zamrożę. W międzyczasie będziemy się starali polepszyć jakość plemników. Jak uznamy, że wystarczy to zrobimy biopsję. Zobaczymy co lekarz na te moje wymysły 🙂.

    Za 2 czy 3 dni zrobie betę, aby mieć podkładkę do odstawienia leków.

    Na szczęście mamy komfort psychiczny odnośnie finansów. Dotychczas to "bezpłatne in vitro" kosztowało nas 30 000. Ciekawe ile wyniesie pełnopłatna procedura. Ale nie da się ukryć, że komfort finansowy przy takiej sprawie jest ogromnie ważny.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Robiliśmy w Oviklinice na Powstańcow Śląskich. Koszt 1700 zł za tese.

    Jeśli u Ciebie wszystko dobrze to stymulację możesz zacząć. Jakby co, to sobie jajeczka zamrozicie i spokojnie na plemniki poczekacie. Choć spokojnie to się na pewno nie uda 🙂.

    To zdecydowana różnica finansowa , 10 000 a 1700, jakby się to udało to byłoby super choć wiadomo, ze człowiek wszystkie pieniądze by na to oddał.
    U mnie niby dobrze, choć ostatnio przez stres związany ze staraniami i z pracą strasznie mi się pogorszyło z tarczycą, ale dostałam większą dawkę leku i jest już lepiej :). Także z tym zachowywaniem spokoju to tak właśnie u mnie wyglada :p

    Baniusia lubi tę wiadomość

‹‹ 460 461 462 463 464 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ