X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No nie jest mi łatwo. Fizycznie nieźle, tylko coś mnie tam czasem zakłuje i pociągnie na dole, ale nie robię sobie nadzieii, bo za drugim razem też tak było i nic nie wyszło.

    Psychicznie, to powoli się podnoszę z dna i zaczynam planować 4 procedurę. Tak myślę, że podejdę do niej w pierwszym możliwym terminie a uzyskane jajeczka zamrożę. W międzyczasie będziemy się starali polepszyć jakość plemników. Jak uznamy, że wystarczy to zrobimy biopsję. Zobaczymy co lekarz na te moje wymysły 🙂.

    Za 2 czy 3 dni zrobie betę, aby mieć podkładkę do odstawienia leków.

    Na szczęście mamy komfort psychiczny odnośnie finansów. Dotychczas to "bezpłatne in vitro" kosztowało nas 30 000. Ciekawe ile wyniesie pełnopłatna procedura. Ale nie da się ukryć, że komfort finansowy przy takiej sprawie jest ogromnie ważny.

    Tyle przeżyliście już o grudnia... :( Planujecie zostać w tej samej klinice, czy będziecie się przenosić? Może warto zapytać innego lekarza jaki ma pomysł i w czym rzecz: czy w plemnikach, czy w jajeczkach. Myślałaś o NOVUM?
    Ja nie liczę ile wydaliśmy, po prostu płacę ile wołają. Tam ileśset, tam ileśsięcy, a potem słyszę jak inna ciężarna narzeka, że jej lekarz przesadza z badaniami, bo ma je robić co dwa tygodnie- o zgrozo - za 70 zł.

    Pamiętam, że Twój M był przrciwny dawcy, ale czy może coś się zmieniło od tamtego czasu?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tyle przeżyliście już o grudnia... :( Planujecie zostać w tej samej klinice, czy będziecie się przenosić? Może warto zapytać innego lekarza jaki ma pomysł i w czym rzecz: czy w plemnikach, czy w jajeczkach. Myślałaś o NOVUM?
    Ja nie liczę ile wydaliśmy, po prostu płacę ile wołają. Tam ileśset, tam ileśsięcy, a potem słyszę jak inna ciężarna narzeka, że jej lekarz przesadza z badaniami, bo ma je robić co dwa tygodnie- o zgrozo - za 70 zł.

    Pamiętam, że Twój M był przrciwny dawcy, ale czy może coś się zmieniło od tamtego czasu?

    Nie od grudnia a od maja 2020 🙁.

    Zmienia mu się po każdej nieudanej próbie 🙂. Ale tylko na chwilę. Dopóki te plemniki ma to ja też chcę, aby był biologicznym ojcem. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości zdecyduję się na nasienie dawcy.

    Problem tkwi w plemnikach. Wiemy to właśnie dzięki tej próbie. Nasze zarodki rozwijają się idealnie do 3 dnia. Później włącza się genom meski z plemnika i wtedy zawsze coś zaczyna się psuć. Także w 4 procedurze planuje wyhodować super jajeczka tak jak ostatnio 🙂. No i zawalczymy o lepsze plemniki. Szkoda, że przerwaliśmy nasze starania po tym jak dowiedzieliśmy się, że biopsji nie będzie. Bylibyśmy już w 1/3 drogi bo plemniki potrzebują 72 dni chyba, aby się w pełni "zrobic".

    A wiadomo coś już u Was o zarodeczkach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 19:20

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    To zdecydowana różnica finansowa , 10 000 a 1700, jakby się to udało to byłoby super choć wiadomo, ze człowiek wszystkie pieniądze by na to oddał.
    U mnie niby dobrze, choć ostatnio przez stres związany ze staraniami i z pracą strasznie mi się pogorszyło z tarczycą, ale dostałam większą dawkę leku i jest już lepiej :). Także z tym zachowywaniem spokoju to tak właśnie u mnie wyglada :p

    Do kosztów tese czy mtese trzeba doliczyć jeszcze koszt wizyt u androloga, suplementację (na androlog polecił Profertil lub ExtraSperm), kurację (w przypadku mtese), pewnie badania genetyczne ( coś koło 2500 zaplacilismy), koszt mrożenia plemników (w ovi jest on już w cenie 1700 ale wiem, że niektóre kliniki liczą oddzielnie), koszt usg jąder. Koszta się tylko mnożą 🙁.

    Zapomniałam o badaniach przed samą biopsję (zakaźne, grupa krwi, krzepliwość krwi, etc).

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za namową pewnej dziewczyny z istagrama która uznała ze skoro ograniczaja mnie w walce o dziecko pieniądze to musze zlikwidować ten problem.. głupio mi prosić ale nie mam innego wyjścia proszę o pomoc i nawet najmniejsza wpłatę.
    https://zrzutka.pl/jvukc4

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Do kosztów tese czy mtese trzeba doliczyć jeszcze koszt wizyt u androloga, suplementację (na androlog polecił Profertil lub ExtraSperm), kurację (w przypadku mtese), pewnie badania genetyczne ( coś koło 2500 zaplacilismy), koszt mrożenia plemników (w ovi jest on już w cenie 1700 ale wiem, że niektóre kliniki liczą oddzielnie), koszt usg jąder. Koszta się tylko mnożą 🙁.

    Zapomniałam o badaniach przed samą biopsję (zakaźne, grupa krwi, krzepliwość krwi, etc).

    Szok.. my już wydaliśmy sporo na same badania i wizyty a nawet w połowie drogi nie jesteśmy :( . Smutne jest to, że wszystko jest tak drogie i niestety nie każdego stać na takie leczenie..

    A powiedz mi czy długo trwała Wasza suplementacja przed biopsją? Aaa i czy szczepienie przeciwko żółtaczce też musieliście robić?
    Pozdrawiam <3

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    A powiedz mi czy długo trwała Wasza suplementacja przed biopsją? Aaa i czy szczepienie przeciwko żółtaczce też musieliście robić?
    Pozdrawiam <3

    A to tylko po to aby pozyskać plemniki. Później wkraczają koszty związane ze stymalacją, punkcją i transferem. U nas a 1 probę wyszło średnio 10000 + 6000 dofinansowania z programu warszawskiego.

    Odnośnie Twoich pytań. Szczepić się nie musieliśmy. Odnośnie suplementacji. Nam biopsja wyskoczyła (a właściwie to ją trochę wymusiłam) 2 tygodnie po wizycie u androloga. Powinna trwać około 3 miesięcy, tyle co powstają i dojrzewają nowe plemniki.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Doktor pobrał 20 jajeczek z czego 16 było dojrzałych. Zapładniamy wszystkie.


    6 dni minęło🙂. 16 blastusiów macie🙂?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova - jeśli jesteście u dr Wolskiego, to zostanicie przy dr. To najlepszy androlog w PL.
    Na tym forum było wiele par, którym pomógł.
    My tez błakalismy się po klinikach, a i tak skończyło się u dr W. Novum nie jest tanie ale przy dr Wolskim poznacie odpowiedz czy będziecie mieć plemniki czy nie, nie ma co tracić czasu na innych andrologow.
    Mój mąż miał 1 igłowa i 2 mtese, igłowa w invicta, do tej pory nie poznaliśmy wyniku o spermatogenezie.
    W 1 m tese znalazły się plemniki po kuracji dr W. Niestety słabe, żeby transfer się udał. W drugiej m tese niestety nie było plemnikow. Mimo ze, się nie udało, to nie zmienilibyśmy lekarza. Mąż dalej jest pod opieka dr W.
    Jak przeczytasz wątek od pocztaku do końca, to zobaczysz, ze większość historii i tak kończy się u dr Wolskiego.
    Pozdrawiam i powodzenia!

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy trzy blastocysty ! 🙏❤

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Ananasova - jeśli jesteście u dr Wolskiego, to zostanicie przy dr. To najlepszy androlog w PL.
    Na tym forum było wiele par, którym pomógł.
    My tez błakalismy się po klinikach, a i tak skończyło się u dr W. Novum nie jest tanie ale przy dr Wolskim poznacie odpowiedz czy będziecie mieć plemniki czy nie, nie ma co tracić czasu na innych andrologow.
    Mój mąż miał 1 igłowa i 2 mtese, igłowa w invicta, do tej pory nie poznaliśmy wyniku o spermatogenezie.
    W 1 m tese znalazły się plemniki po kuracji dr W. Niestety słabe, żeby transfer się udał. W drugiej m tese niestety nie było plemnikow. Mimo ze, się nie udało, to nie zmienilibyśmy lekarza. Mąż dalej jest pod opieka dr W.
    Jak przeczytasz wątek od pocztaku do końca, to zobaczysz, ze większość historii i tak kończy się u dr Wolskiego.
    Pozdrawiam i powodzenia!
    A co u Was słychać? Jesteście teraz w jakiejś klinice?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Mamy trzy blastocysty ! 🙏❤

    😀. Super. Kiedy 1 transfer? Wiadomo już?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    😀. Super. Kiedy 1 transfer? Wiadomo już?
    Czekam na @ i zaczynam protokół crio. Więc pewnie w połowie lipca jakoś 😄
    Z moich 16 jajców prawidłowo zaplodnilo się 9, część po trzeciej dobie nie była wystarczająco ok "jak na swój wiek", czyli wszedł tu czynnik męski. Także tych trzech mocarzy ocalało z całej gromady.
    Odetchnęłam trochę. Ale z męża to jakby 600 kilo zeszło. Wiem, że faceci są oszczędni w słowach i mimo, że mówimy sobie wiele, to dopiero dzisiaj dowiedziałam się jak bardzo przeżywał, czy jego plemniki zapłodnią cokolwiek. Pierwszy raz usłyszałam "tak się bałem". Mój mąż to typowy samiec Alfa, więc takie rzeczy nie pojawiają się u niego często.

    Baniusia, zapomniałam zapytać: zostajecie w Oviklinice?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Baniusia, zapomniałam zapytać: zostajecie w Oviklinice?

    Mi za każdym razem jak dzwonił tel z laboratorium to serce stawało, ręce drżały a oddech to chyba wstrzymywałam na kilka minut 🙂.

    Rozważam pozostanie w Ovi. Mamy tam już "świetny przepis" na moje jajeczka. Z ostatniej stymulacji byłam bardzo zadowolona- wszystkie pobrane jajeczka były prawidłowe i bardzo dobrej jakości.

    Problemem nie jest stymulacja, punkcją, hodowla czy transfer a słabej jakości plemniki. Rozpoczęliśmy już nad nimi pracę. Jeśli mimo dobrych jajeczek i miejmy nadzieję lepszych plemników nie zdąbedziemy blastek, wtedy odejdę bez żalu.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, wiem, że już coś wspominałaś na ten temat, ale może rozważysz konsultacje z doktorem Wolskim? Biopsję zrobią Wam w Oviklinice, ale może doktor przepisze jakieś leki na poprawę jakości nasienia?
    Może warto zapytać jego, na pewno ma jakieś leczenie opracowane. Dzwoniłam niedawno do NOVUM i terminy doktor ma bardzo przystępne, czeka się około 2 tygodni.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Baniusia, wiem, że już coś wspominałaś na ten temat, ale może rozważysz konsultacje z doktorem Wolskim?

    Rozważamy to, ale nie wiem czy to ma sens. Mój M pali jak smok, po pracy piwko, rusza się mało. Do jedzenia tylko nie mogę się przyczepić, bo nawet jajecznica musi zawierać conajmniej 3 warzywa.

    Głupio zrobiłam, że wymusiłam pierwszą biopsję po 2 tygodniach, zamiast się do niej przygotować. Teraz będzie inaczej. Taką mam nadzieję.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Rozważamy to, ale nie wiem czy to ma sens. Mój M pali jak smok, po pracy piwko, rusza się mało. Do jedzenia tylko nie mogę się przyczepić, bo nawet jajecznica musi zawierać conajmniej 3 warzywa.

    Głupio zrobiłam, że wymusiłam pierwszą biopsję po 2 tygodniach, zamiast się do niej przygotować. Teraz będzie inaczej. Taką mam nadzieję.
    Nie miej sobie tego za złe, przecież to zrozumiałe, że chcieliście wiedzieć czy w ogóle plemniki są. U nas tez tak było, zero żadnej kuracji. Chcieliśmy wiedzieć tu i teraz. Zrobiliśmy biopsję przed genetyka w ogóle.

    Może M jak poslucha Wolskiego, to odpuści trochę używki? Zrobicie jak uważacie, ale ja bym szla, tym bardziej, że macie go na miejscu. Nie musicie iść jego droga, ale zapytać o zdanie nie zaszkodzi.

    Edit: Nie wiem jak się potoczy nasza sytuacja z blastkami, ale w przypadku niepowodzeń, kolejnym krokiem będzie właśnie Wolski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2021, 14:21

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Nie miej sobie tego za złe, przecież to zrozumiałe, że chcieliście wiedzieć czy w ogóle plemniki są. U nas tez tak było, zero żadnej kuracji. Chcieliśmy wiedzieć tu i teraz. Zrobiliśmy biopsję przed genetyka w ogóle.

    Może M jak poslucha Wolskiego, to odpuści trochę używki? Zrobicie jak uważacie, ale ja bym szla, tym bardziej, że macie go na miejscu. Nie musicie iść jego droga, ale zapytać o zdanie nie zaszkodzi.

    Edit: Nie wiem jak się potoczy nasza sytuacja z blastkami, ale w przypadku niepowodzeń, kolejnym krokiem będzie właśnie Wolski.

    Już bardzo ograniczył używki. Do tego suplementy. Częściej na spacery z psiakiem Govwysylsm i znów dieta nastawiona głównie na plemniki. Na szczęście bardzo lubi rybki i owoce morza.

    Dr Wolskiego jeszcze rozważymy. Może być, że wniesie coś nowego do sprawy. Nie odrzucamy żadnej szansy na powodzenie całej procedury.

    Wam się na pewno uda. Jedna z tych blastek to na pewno ta. Ja jestem tego więcej niż pewna. 🙂

    U mnie wizyta u lekarza za kilka dni. Zobaczymy co tam nowego ustalimy.

    A no i standardowo w dniu testu pojawiła się @, także standardowo nie muszę zadnychbtestow robić 😢

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Herba Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Wesprzyjcie - po pierwsze nie mam zupełnie doświadczenia w pisaniu na forach i korzystania z takiego wsparcia, więc przepraszam za wszystkie faux pas.
    Doszłam do ściany. Wczoraj, po badaniu nasienia azoospermia. Mój mężczyzna nie ma dobrych parametrów, ale wcześniej, były 3 próby IVF (z jego nasienia, pobieranego klasycznie). Niestety, nie wyszło, więc postanowiliśmy zmienić klinikę na Novum. Kababo, przeczytałam z Twojej historii, że Wam się udało. Najmłodsi nie jesteśmy i czas nam bardzo ucieka. Pomóżcie, nie wiem co robić?!

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herba wrote:
    Cześć Dziewczyny!
    Wesprzyjcie - po pierwsze nie mam zupełnie doświadczenia w pisaniu na forach i korzystania z takiego wsparcia, więc przepraszam za wszystkie faux pas.
    Doszłam do ściany. Wczoraj, po badaniu nasienia azoospermia. Mój mężczyzna nie ma dobrych parametrów, ale wcześniej, były 3 próby IVF (z jego nasienia, pobieranego klasycznie). Niestety, nie wyszło, więc postanowiliśmy zmienić klinikę na Novum. Kababo, przeczytałam z Twojej historii, że Wam się udało. Najmłodsi nie jesteśmy i czas nam bardzo ucieka. Pomóżcie, nie wiem co robić?!


    Jestem w tej samej sytuacji. 3 nieudane próby. Wiemy, że problemem są plemniki, więc 4 próba skupia się u nas wyłącznie na nich, bo przepis na komórki jajowe mamy już opanowany.

    W poniedziałek mamy wizytę u androloga. Zobaczymy co nam doradzi. Do tego czasu suplementy, odpowiednie jedzenie, ruch i dodatkowo od dziś Clostilbegyt, który ma pozytywnie wpłynąć na proces speratogenezy.

    Nie wiem jaka jest u was przyczyną niepowodzeń, ale jeśli to plemniki, to zacznijcie od androloga.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2865 2258

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herba wrote:
    Cześć Dziewczyny!
    Wesprzyjcie - po pierwsze nie mam zupełnie doświadczenia w pisaniu na forach i korzystania z takiego wsparcia, więc przepraszam za wszystkie faux pas.
    Doszłam do ściany. Wczoraj, po badaniu nasienia azoospermia. Mój mężczyzna nie ma dobrych parametrów, ale wcześniej, były 3 próby IVF (z jego nasienia, pobieranego klasycznie). Niestety, nie wyszło, więc postanowiliśmy zmienić klinikę na Novum. Kababo, przeczytałam z Twojej historii, że Wam się udało. Najmłodsi nie jesteśmy i czas nam bardzo ucieka. Pomóżcie, nie wiem co robić?!
    możesz powiedzieć coś wiecej na temat tych parametrów nasienia?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
‹‹ 461 462 463 464 465 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ