X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herba wrote:
    Cześć Dziewczyny!
    Wesprzyjcie - po pierwsze nie mam zupełnie doświadczenia w pisaniu na forach i korzystania z takiego wsparcia, więc przepraszam za wszystkie faux pas.
    Doszłam do ściany. Wczoraj, po badaniu nasienia azoospermia. Mój mężczyzna nie ma dobrych parametrów, ale wcześniej, były 3 próby IVF (z jego nasienia, pobieranego klasycznie). Niestety, nie wyszło, więc postanowiliśmy zmienić klinikę na Novum. Kababo, przeczytałam z Twojej historii, że Wam się udało. Najmłodsi nie jesteśmy i czas nam bardzo ucieka. Pomóżcie, nie wiem co robić?!

    Tak Nam się udało 🙂 Szczęście przyniósł Nam dr Wolski i Novum. Czekamy na nasze maleństwo 🙂

    Herba lubi tę wiadomość

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • Herba Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    Tak Nam się udało 🙂 Szczęście przyniósł Nam dr Wolski i Novum. Czekamy na nasze maleństwo 🙂

    Jesteśmy do dr Wolskiego umówieni na 5.07. Mam nadzieję, że nam też pomoże :). Czy byłaś na cyklu własnym do IVF? Nam powiedzieli, że szanse mamy minimalne z własnych gamet,. JaAMH 0,19 pmol i 42 lata na karku. 14 punkcji za sobą w innej klinice. Ale po badaniu padło stwierdzenie, że w sumie to "miejscówkę na zarodek mam całkiem dobrą". Gorzej za to z mężem...

  • Herba Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    możesz powiedzieć coś wiecej na temat tych parametrów nasienia?

    22.06.21 brak plemników
    wcześniejsze badania były z 2017 :
    X.2017 - 0,5% plemników o prawidłowej budowie, 1,5% wykazywało ruch postępowy, koncentracja 6 mln/ml, 18% żywych
    V.2017 3% o prawidłowej budowie, 0 o ruchu postępowym, koncentracja, 4,5mln/ml, 32% żywych
    VII.2016 3% o prawidłowej budowie, 3% ruch postępowy, koncentracja 6mln/ml, żywe 35%
    Między 2017 a 2020 3 IVF i 3 transfery. za każdym razem plemniki były pobierane - niestety nie mam wyników jakie były :(. Za każdym razem ja byłam 3-4 cykle stymulowana, żeby zebrać ok 10 komórek. Do komórek z ostatniego cyklu były rozmrażane te z poprzednich i całość zapładniana. Zapładniało się ok połowy, do 3 doby przeżywały 3, a do 5 doby za każdym razem tylko 1. Potem transfer... 3x i 3x bez sukcesu, beta<1,2

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam że wbijam wam w temat ale możecie zobaczyć że długo tutaj jestem na tym forum. Za namową dziewczyny z istagrama założyłam zbiorke na nasze leczenie gdzie po krotce opisałam nasza historie
    Liczy się każda złotówka
    Proszę o wpłatę bądź przesłanie linku dalej.
    https://zrzutka.pl/jvukc4

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia, czy powoli nadchodzi dzień, na który tak długo czekaliście? 😊

    U nas nic ciekawego. Biorę antyki na wyciszenie jajników a jutro wizyta u androloga.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Lindalia, czy powoli nadchodzi dzień, na który tak długo czekaliście? 😊

    U nas nic ciekawego. Biorę antyki na wyciszenie jajników a jutro wizyta u androloga.
    Hej, póki co łykam tabsy jak cukierki udające mój naturalny cykl. 😄 za kilka dni kontrola czy endo rośnie i czy można podejść do transferu. Jeszcze musimy poczekać.

    Ja jak brałam antyki to miałam dziwne skutki uboczne, typu nocne poty i piersi większe o półtora rozmiaru.
    Pamiętam, że macie wizytę. To Wasz androlog z kliniki? Zdecydowaliście już co z Wolskim ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2021, 10:56

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja jak brałam antyki to miałam dziwne skutki uboczne, typu nocne poty i piersi większe o półtora rozmiaru.
    Pamiętam, że macie wizytę. To Wasz androlog z kliniki? Zdecydowaliście już co z Wolskim ?

    Ja nie odnotowałam żadnych skutków ubocznych po antykach. Twoje objawy mam po Gonapeptylu.

    Idziemy na razie do naszego bo musimy biopsję z nim umówić. No zobaczę co nam ogólnie ciekawego powie. Dr W. nadal nie wykluczamy. No wiesz jak to jest - decyzje podejmowane są w zależności od sytuacji.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Ja nie odnotowałam żadnych skutków ubocznych po antykach. Twoje objawy mam po Gonapeptylu.

    Idziemy na razie do naszego bo musimy biopsję z nim umówić. No zobaczę co nam ogólnie ciekawego powie. Dr W. nadal nie wykluczamy. No wiesz jak to jest - decyzje podejmowane są w zależności od sytuacji.
    Wiadomo. A ten Wasz androlog jak się nazywa ?
    Czekam na info po wizycie.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Wiadomo. A ten Wasz androlog jak się nazywa ?
    Czekam na info po wizycie.

    Dr. Paweł Jędrzejczyk. Tak ogólnie rzec biorąc to po wywiadzie i badaniu dr stwierdził, że jest dużo lepiej niż za pierwszym razem. Widocznie wszczęta kuracja powoli zaczyna przynosić pozytywne skutki. Niemniej jednak z pewnym dystansem podchodzę do takich informacji, bo od roku słyszę, że super, bardzo dobrze i świetnie.

    Ciekawostką odnośnie dr jest fakt, że to człowiek z pamięcią absolutną. Pamięta każdą osobę jaka poznał i w jakich okolicznościach. Pamiętam jak przyszliśmy do niego rok temu z drugą wizytą. Zgarnął nas z korytarza po drodze do gabinetu w dodatku zwracając się do nas po imieniu i od razu spytał o konkretne badania jakie mieliśmy wykonać. Nic nie musieliśmy przypominać po co jesteśmy, jakie badania mieliśmy wykonać. Teraz po roku od razu nas rozpoznał i od razu wiedział z czym przychodzimy. Nawet nie zerkając do komputera pamiętał wyniki badań sprzed roku. Nawet ja ich nie pamiętam 🙂.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co badaliście? Kuracja już trochę trwa, wiadomo już kiedy biopsja ? Ty zaczynasz stymulację teraz ?

    U nas na wizycie nie usłyszę nigdy, że jest dobrze czy super. Słyszę jak jest. Czasem chciałoby się usłyszeć jakie slowo pocieszenia, ale takiego wybrałam lekarza, że w bawełnę nie owija.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2021, 09:30

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A co badaliście? Kuracja już trochę trwa, wiadomo już kiedy biopsja ? Ty zaczynasz stymulację teraz ?

    U nas na wizycie nie usłyszę nigdy, że jest dobrze czy super. Słyszę jak jest. Czasem chciałoby się usłyszeć jakie slowo pocieszenia, ale takiego wybrałam lekarza, że w bawełnę nie owija.

    Jądra badaliśmy 🙂. Są w dużo lepszym stanie, większe, twardsze niż wcześniej, co podobno dużo lepiej rokuje. Dodatkowe leki też pewnie robią robotę.

    Biopsję będziemy zgrywać w czasie z punkcją, więc tak w połowie sierpnia wypadnie. Raz, że chcemy zarodki na świeżo robić. Dwa, że nie będzie trzeba 2 razy organizować zabiegów (anestezjolog, pielegniarki).

    Stymulację zacznę 20 lipca, jeśli wszystko będzie okej. Z tym, że na początek Gonapeptyl (wyłączenie przysadki mózgowej) a po 2 tygodniach "stymulacja właściwa".

    Ja bym chciała właśnie słyszeć jak jest, twarde gole fakty, bez ozdobników. Na początku cieszyło mnie , że wszystko, fajnie, super, ładne jajeczka, eleganckie zarodki. Teraz wszystko biorę z dystansem. Zresztą teraz jak rozmawiam z lekarzami to proszę tylko właśnie o gołe fakty - nie ale mamy ładne endo, tylko endo ma tyle i tyle cm, co na tym etapie jest prawidłowe.

    A kiedy masz najbliższą wizytę? Kiedy decyzją o transferze?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dr. Paweł Jędrzejczyk. Tak ogólnie rzec biorąc to po wywiadzie i badaniu dr stwierdził, że jest dużo lepiej niż za pierwszym razem. Widocznie wszczęta kuracja powoli zaczyna przynosić pozytywne skutki. Niemniej jednak z pewnym dystansem podchodzę do takich informacji, bo od roku słyszę, że super, bardzo dobrze i świetnie.

    Ciekawostką odnośnie dr jest fakt, że to człowiek z pamięcią absolutną. Pamięta każdą osobę jaka poznał i w jakich okolicznościach. Pamiętam jak przyszliśmy do niego rok temu z drugą wizytą. Zgarnął nas z korytarza po drodze do gabinetu w dodatku zwracając się do nas po imieniu i od razu spytał o konkretne badania jakie mieliśmy wykonać. Nic nie musieliśmy przypominać po co jesteśmy, jakie badania mieliśmy wykonać. Teraz po roku od razu nas rozpoznał i od razu wiedział z czym przychodzimy. Nawet nie zerkając do komputera pamiętał wyniki badań sprzed roku. Nawet ja ich nie pamiętam 🙂.
    Ja byłam u Tego Doktora wyszłam w połowie wizyty z partnerem tylko jedna nie ważne jakie masz wyniki in vitroin vitro.....

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zdradzisz jakie leki bierze mąż ? Myślałam, że też hormony i inhibinę badaliście, ale to pewnie później. Czyli teraz macie kilka tygodni "wolnego"... jakiś urlop?

    Ja w przyszłym tygodniu wizyta sprawdzająca endo i ewentualna decyzja o transferze.

    Oj, to spodobałyby Ci się wizyty u mojego lekarza. :) jest dokładnie tak jak piszesz. Mamy tyle jajek, mamy takie endo, plemniki z biopsji zapladniają gorzej. Ja pytam, a jakie powinno być endo do transferu i dostaje odpowiedź, że tyle i tyle. Nie ma "łohoho pani szanowna, endo jak się patrzy. Gratuluję! ". :D

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A zdradzisz jakie leki bierze mąż ? Myślałam, że też hormony i inhibinę badaliście, ale to pewnie później. Czyli teraz macie kilka tygodni "wolnego"... jakiś urlop?

    Ja w przyszłym tygodniu wizyta sprawdzająca endo i ewentualna decyzja o transferze.

    Oj, to spodobałyby Ci się wizyty u mojego lekarza. :) jest dokładnie tak jak piszesz. Mamy tyle jajek, mamy takie endo, plemniki z biopsji zapladniają gorzej. Ja pytam, a jakie powinno być endo do transferu i dostaje odpowiedź, że tyle i tyle. Nie ma "łohoho pani szanowna, endo jak się patrzy. Gratuluję! ". :D

    Ano widzisz. A u mnie właśnie to "łohoho". "Macica super, taka powinna być" "Wyniki świetne, takich się spodziewałem", "X komorek jajowych pobrałem, super wynik, jestem zadowolony", "zarodki super, świetnie się rozwijają,wierzymy w nie". No fajny ten optymizm, ale teraz to już dla mnie za mało. Teraz żądam konkretów.

    A już wcześnie pisałam gdzieś. M bierze Clostilbegyt 50 mg + suplementacja w postaci Profertilu.

    Badania o których piszesz już robilismy. Wyniki niemal identyczne jak w zeszłym roku.

    Na wolnym to ja 8 miesięcy siedzę. Teraz to właśnie na trochę to ja sobie do pracy wracam. 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Ja byłam u Tego Doktora wyszłam w połowie wizyty z partnerem tylko jedna nie ważne jakie masz wyniki in vitroin vitro.....

    A to my mamy zupełnie inne odczucia. Dla mnie to lekarz jakich lubię. Nam równie zasugerował in vitro, ale przy azoo męża, to było wiadome już od jakiegoś czasu.
    Podoba mi się, że jest konkretny, szczegółowy, cierpliwy i tłumaczący. Szczególnie to tłumaczący.

    Pamiętam jak wziął seminogram do ręki, na którym przecież przy azoo to za wiele nie ma, i jak książkę czytał. PH takie i takie i oznacza to, że. Upłynnienie takie i takie i może to oznaczać, że. No i tak dalej. Tak samo o wyniku każdego zleconego badania. Jak wyciągał wnioski to tłumaczył dlaczego takie. Jak zlecał kurację, to wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem taka będzie najlepsza. Odpowiadał konkretnie i cierpliwie na każde moje pytanie. Pamiętam, że jak nie mogłam czegoś zrozumieć, to mi rozrysował. Podał również prywatny nr tel, jakby jeszcze jakieś pytania przyszly do głowy a żeby już nie fatygować na wizytę.

    Po biopsji przez pewien czas dopytywał się czy wszystko dobrze a później jeszcze dowiadywał się u naszej embriolog w jakim stanie są plemniki.

    Ja to bym chciała na takich lekarzy ciągle trafiać.

    No muszę na koniec dodać, że u androloga to jednak ważniejsza jest skuteczność niż kontakty interpersonalne. Tej na razie nie oceniam. Zobaczę po kuracji. Wszystko się okaże w połowie sierpnia jak będą się rozwijać nowe zarodeczki 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2021, 08:41

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 3 lipca 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Ananasova - jeśli jesteście u dr Wolskiego, to zostanicie przy dr. To najlepszy androlog w PL.
    Na tym forum było wiele par, którym pomógł.
    My tez błakalismy się po klinikach, a i tak skończyło się u dr W. Novum nie jest tanie ale przy dr Wolskim poznacie odpowiedz czy będziecie mieć plemniki czy nie, nie ma co tracić czasu na innych andrologow.
    Mój mąż miał 1 igłowa i 2 mtese, igłowa w invicta, do tej pory nie poznaliśmy wyniku o spermatogenezie.
    W 1 m tese znalazły się plemniki po kuracji dr W. Niestety słabe, żeby transfer się udał. W drugiej m tese niestety nie było plemnikow. Mimo ze, się nie udało, to nie zmienilibyśmy lekarza. Mąż dalej jest pod opieka dr W.
    Jak przeczytasz wątek od pocztaku do końca, to zobaczysz, ze większość historii i tak kończy się u dr Wolskiego.
    Pozdrawiam i powodzenia!

    Tak.. mamy właśnie zamiar jechać do dr. Wolskiego pod koniec lipca, mam nadzieję, że nie będzie miał wtedy jakiegoś urlopu czy coś..
    Boje się, bo zrobiliśmy inhibinę b i wyszło mniej niż 10 więc nie wiem czy w ogóle będzie nas dr kwalifikował do biopsji.
    Miałyście może taką sytuację ?

    Aha i ostatnio zrobiłam sobie AMH i wyszło mi 5,26 , niby mieści się w normie ale gdzieś wyczytałam, że to troche za dużo. Co myślicie?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 3 lipca 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Tak.. mamy właśnie zamiar jechać do dr. Wolskiego pod koniec lipca, mam nadzieję, że nie będzie miał wtedy jakiegoś urlopu czy coś..
    Boje się, bo zrobiliśmy inhibinę b i wyszło mniej niż 10 więc nie wiem czy w ogóle będzie nas dr kwalifikował do biopsji.
    Miałyście może taką sytuację ?

    Aha i ostatnio zrobiłam sobie AMH i wyszło mi 5,26 , niby mieści się w normie ale gdzieś wyczytałam, że to troche za dużo. Co myślicie?
    Cześć, inhibina faktycznie niska, ale przed mtese na pewno doktor wprowadzi kurację więc może jeszcze skoczy.

    Twoje AMH wskazuje na PCOS, norma jest do 3,0 o ile pamiętam. Przy in vitro kobiety z PCOS produkują dużo komórek, ale wtedy trzeba zadbać o ich jakość. :) może warto przy okazji zbadać sobie glikemię, problemy z glukozą i insuliną wpływają mocno na jakość jajeczek, a niestety z policystycznymi jajnikami, obciążenie w tym temacie wynosi 70%. :) na początek proponuję insulinę i glukozę na czczo. :) Jeśli wyjdzie coś poza normą, to wtedy skierowanie na krzywą. :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 3 lipca 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Boje się, bo zrobiliśmy inhibinę b i wyszło mniej niż 10 więc nie wiem czy w ogóle będzie nas dr kwalifikował do biopsji.

    Nam dr powiedział, że jeśli inhibina wyjdzie poniżej 10 to nie sensu biopsji robić. Dodam jednaj, że u nas szło o zwykłą tese. Nie wiem jak jest przy mtese.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh nie dość, że u męża problem to jeszcze u mnie coś się zaczyna psuć :(. No ale przecież jak to zwykle bywa jeden problem na głowie to mało..
    Jeśli chodzi o biopsję to my raczej od początku celowaliśmy w mtese ale w takim wypadku to nie wiem czy nas zakwalifikuje. Zobaczymy na wizycie.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    ehh nie dość, że u męża problem to jeszcze u mnie coś się zaczyna psuć :(. No ale przecież jak to zwykle bywa jeden problem na głowie to mało..
    Jeśli chodzi o biopsję to my raczej od początku celowaliśmy w mtese ale w takim wypadku to nie wiem czy nas zakwalifikuje. Zobaczymy na wizycie.

    Na pocieszenie napiszę, że przed chwilą wyczytałam na forum bociana ciekawe zapytanie.

    Gość ma FSH i LH podwyższone, genetykę prawidłową i testo w normie a inhibine poniżej 10. Zapytał czy biopsja mtese ma sens.

    Dr W. odpowiedział, że ma sens 🙂.

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 462 463 464 465 466 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ