X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Rozalina Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 27 maja 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszła nam mutacja AZF b i c .... Był na tym forum ktoś z takim wynikiem i znalazły się plemniki ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 27 maja 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozalina wrote:
    Wyszła nam mutacja AZF b i c .... Był na tym forum ktoś z takim wynikiem i znalazły się plemniki ?

    Czytałam gdzieś kiedyś, że najgorzej jest jak wychodzi mutacja AZF a. Mutacje b i c nie wykluczają znalezienia plemników w mTese. Pewnie czytałam to na Bocianie, bo czytałam go najczęściej i najwięcej.

    Zapewniam, że to nie reklama tej strony 🙂. Jak czekaliśmy na wyniki mojeho M to dużo czytałam bociana, aby sprawdzić co nas może spotkać i co robić dalej. A tam jest mnóstwo różnych przypadków i co najważniejsze komentarz specjalisty.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 30 maja 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozalina wrote:
    Wyszła nam mutacja AZF b i c .... Był na tym forum ktoś z takim wynikiem i znalazły się plemniki ?
    Cześć, u nas AZFc i plemniki w mtesie się znalazły. Musisz wierzyć, że plemniki się znajdą. Basiunia dobrze pisze, z AZFc i b jest szansa na plemniki😘

    Baniusia lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 31 maja 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak. :) dzisiaj zaczęłam rano od tabletki Lametty, a wieczorem wchodzą igły. :)

    Dziś pierwszy podgląd?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 31 maja 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dziś pierwszy podgląd?
    Tak, mamy po około 8 pęcherzyków na każdym jajniku, ale przy tym sa bardzo małe jak na ten dzień cyklu. Estradiol reż niestety niski. :(
    Mam zwiększone dawki leków i zwiększoną ilość zmartwień czy ta stymulacja się powiedzie.
    A jak u Ciebie ?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3988 3581

    Wysłany: 31 maja 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak, mamy po około 8 pęcherzyków na każdym jajniku, ale przy tym sa bardzo małe jak na ten dzień cyklu. Estradiol reż niestety niski. :(
    Mam zwiększone dawki leków i zwiększoną ilość zmartwień czy ta stymulacja się powiedzie.
    A jak u Ciebie ?


    Przepraszam, że się wtrącę, czy wiesz może czy przy niskim Estradiolu dają jakieś leki? Da się go jakoś podniesc? Też prawdopodobnie będziemy w tym roku startować z IVF ale u mnie kiepsko z rezerwa jajnikowa i właśnie niskim Estradiolem 😔

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 31 maja 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Przepraszam, że się wtrącę, czy wiesz może czy przy niskim Estradiolu dają jakieś leki? Da się go jakoś podniesc? Też prawdopodobnie będziemy w tym roku startować z IVF ale u mnie kiepsko z rezerwa jajnikowa i właśnie niskim Estradiolem 😔
    Niestety nie wiem... u mnie rezerwa jajnikowa jest wysoka, ale jajeczka mimo, że ich sporo to bardzo wolno rosną. Myślę, że lekarz dobierze Ci odpowiedni protokół I dawki w oparciu o Twoje wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2021, 22:44

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3988 3581

    Wysłany: 31 maja 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Niestety nie wiem... u mnie rezerwa jajnikowa jest wysoka, ale jajeczka mimo, że ich sporo to bardzo wolno rosną. Myślę, że lekarz dobierze Ci odpowiedni protokół I dawki w oparciu o Twoje wyniki.

    Oki dziękuję za odpowiedź 😉

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak, mamy po około 8 pęcherzyków na każdym jajniku, ale przy tym sa bardzo małe jak na ten dzień cyklu. Estradiol reż niestety niski. :(
    Mam zwiększone dawki leków i zwiększoną ilość zmartwień czy ta stymulacja się powiedzie.
    A jak u Ciebie ?

    Wiadomo, że się powiedzie 🙂. A jaki masz estradiol? Wczoraj lekarz mi tłumaczył, że na każdy dojrzały pecherzyk przypada estradiol około 200 (nie pamiętam jednostek). Czyli jeśli ja mam 10 pęcherzyków to mój estradiol pod koniec stymulacji powinien wynosić 2000.

    U mnie lepiej niż na pierwszym podglądzie. Mam kilkanaście pęcherzyków a takich rokujacych to 10. No taka ilość mnie już zadowala 🙂. Bo jak za pierwszym razem usłyszałam, że mam w sumie wszystkich tylko 8 to rozczarowanie i załamka. Jak się ubierałam to mi łzy leciały.

    Estradiol książkowy. Progesteron dobry. Jutro ostatni podgląd i w piątek punkcja.

    Tak sobie obliczyłam, że jeśli będziemy tranferować 5-dniowce to wypadnie 09.06.2021 - w rocznicę naszego ślubu 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2021, 08:44

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Wiadomo, że się powiedzie 🙂. A jaki masz estradiol? Wczoraj lekarz mi tłumaczył, że na każdy dojrzały pecherzyk przypada estradiol około 200 (nie pamiętam jednostek). Czyli jeśli ja mam 10 pęcherzyków to mój estradiol pod koniec stymulacji powinien wynosić 2000.

    U mnie lepiej niż na pierwszym podglądzie. Mam kilkanaście pęcherzyków a takich rokujacych to 10. No taka ilość mnie już zadowala 🙂. Bo jak za pierwszym razem usłyszałam, że mam w sumie wszystkich tylko 8 to rozczarowanie i załamka. Jak się ubierałam to mi łzy leciały.

    Estradiol książkowy. Progesteron dobry. Jutro ostatni podgląd i w piątek punkcja.

    Tak sobie obliczyłam, że jeśli będziemy tranferować 5-dniowce to wypadnie 09.06.2021 - w rocznicę naszego ślubu 😊
    Ale super, ze tak się polepszyło! Same dobre wieści. :)
    Mąż gotowy na biopsję?

    Znam te normy estradiolu, mój póki co pokazuje 9. 🥺 Wczoraj po wizycie płakałam cały wieczór, dzisiaj w pracy oczy zapuchnięte i co pomyślę o igłach to mi się płakać chce, że estradiol niski mimo prawie 16 pęcherzyków. 😢 boję się kolejny raz odwołania punkcji.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ale super, ze tak się polepszyło! Same dobre wieści. :)
    Mąż gotowy na biopsję?

    Znam te normy estradiolu, mój póki co pokazuje 9. 🥺 Wczoraj po wizycie płakałam cały wieczór, dzisiaj w pracy oczy zapuchnięte i co pomyślę o igłach to mi się płakać chce, że estradiol niski mimo prawie 16 pęcherzyków. 😢 boję się kolejny raz odwołania punkcji.

    Oj, to faktycznie bardzo niski. U mnie on wynosił wczoraj coś około 1600. Dr powiedział, że jutro na pewno te 2000 będzie. No zobaczymy. Z ciekawości na krew pojadę rano choć wizytę mam po południu.

    Zapomniałam poinformować, że biopsji u nas nie będzie. Jak mój M się dowiedział to od razu 30 kg z niego zeszło. Rozmawiałam z lekarzem i embriologiem i tak ustaliliśmy. Mamy jeszcze 2 porcje. Świeże plemniki nie muszą być wcale lepsze niż te mrożone. Gdybyśmy mieli jedną słomkę to faktycznie M mógłby w pogotowiu być, ale w naszej sytuacji lekarz i embriolog uznali biopsję za zbędną. Embriolog to tłumaczyła dokładnie , ale tak po swojemu "naukowemu" i nic nie zrozumiałam 😐.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny,
    Wracam po długiej przerwie - u nas wszystko ok, brzuch rośnie, poród za dwa miesiące.
    Trzymam za wszystkie Was kciuki i mocno wierzę w powodzenie każdej akcji!!!!

    Bądźcie silne 💓💓💪💪💪💪💪

    Baniusia, monzaw, Nasza historia lubią tę wiadomość

    Danadana
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam ten estradiol rano i faktycznie słowa lekarza się potwierdziły - 2166.

    LINDALIA- a nie można tego estradiol jakoś podwyższyć? Jakimś Estrofemem czy innymi zastrzykami? Może jeszcze wzrośnie. Pamiętasz? Ja po 1 podglądzie byłam załamana. A po drugim leciałam do domu jak na skrzydłach. U Ciebie też tak będzie 🤞🤞.

    DANANANA- bardzo się cieszę, że się udało i już niedługo powitasz maleństwo 🙂. No i nie ma co tu ściemniać i ukrywać bardzo zazdroszczę 😊. Przypomnisz płeć? Wybraliście imię?

    Tak sobie teraz uświadomiłam, bo przeleciałam kiedyś to forum od początku do końca, że jakieś 95 % z nas zakończyło leczenie powodzeniem: po 1 próbie, 2,3,4, wiecej, po IVF/ICSI/IUI/AID. Różnymu drogami, ale do celu. To pozytywna myśl i dobrze wróży 🙂.

    Danadana lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Zrobiłam ten estradiol rano i faktycznie słowa lekarza się potwierdziły - 2166.

    LINDALIA- a nie można tego estradiol jakoś podwyższyć? Jakimś Estrofemem czy innymi zastrzykami? Może jeszcze wzrośnie. Pamiętasz? Ja po 1 podglądzie byłam załamana. A po drugim leciałam do domu jak na skrzydłach. U Ciebie też tak będzie 🤞🤞.

    DANANANA- bardzo się cieszę, że się udało i już niedługo powitasz maleństwo 🙂. No i nie ma co tu ściemniać i ukrywać bardzo zazdroszczę 😊. Przypomnisz płeć? Wybraliście imię?

    Tak sobie teraz uświadomiłam, bo przeleciałam kiedyś to forum od początku do końca, że jakieś 95 % z nas zakończyło leczenie powodzeniem: po 1 próbie, 2,3,4, wiecej, po IVF/ICSI/IUI/AID. Różnymu drogami, ale do celu. To pozytywna myśl i dobrze wróży 🙂.
    Ja też byłam w tych ciemnych miejscach, gdzie wydawało się, że nie ma wyjścia i nadziei i gdyby ktoś mi powiedział,że będę tu, gdzie teraz to w życiu bym nie uwierzyła, więc naprawdę życzę samych takich dobrych rozwiązań 😊 u nas chłopiec, imienia jeszcze brak...

    Danadana
  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

    Niestety nie da się wejść w link, trzeba skopiować :(

    https://forms.gle/JRJb6nJFcZn435sW9

  • Patrycjaaaa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny właśnie dołączyłam bo już mam dość odwlekania

    Opowiem krótko o sobie

    Skonczylam w maju 30 lat jesteśmy z partnerem 2 lata razem ale od początku chcieliśmy dziecko nie zabezpieczaliśmy się wcale wiedziałam ze lekarze każą czekać rok dlatego składałam ze staramy się dłużej wiec moja pani doktor zaleciła badanie nasienia u mnie tylko badanie ginekologiczne nic więcej stwierdziła ze wszytsko gra

    No i się okazało w nasieniu 0 plemników badania z krwi zalecone partnerowi były chyba tylko 3 pozycje i pani doktor oczywiście nie moja ginekolog powiedziała ze jedyna szansa spróbować zabiegu Tese juz nawet ustaliła termin ale partner nie poszedł bo doczytałam ze jest jeszcze badanie microTese i pomyślałam żeby lepiej od razu zrobić to bo to tyle kosztuje ze powiem szczerze szkoda mi pieniędzy mieszkamy w Niemczech i Tese 2,500 a mikroTese 3,500 lepiej od razu u źródła szukać

    Lekarka kazała brać partnerowi tylko kwas foliowy

    Jeśli możecie proszę czy mamy zrobić cos jeszcze w sensie ze jakieś badania dodatkowe genetyczne czy jakie czy mamy poprostu zrobić ten zabieg czy lepiej najpierw udać do kliniki bezpłodności bo ta jego lekarka powiedziała ze dopiero jak będą mieć plemniki to wtedy ja ide „w obroty”

    Przepraszam ze chaotycznie napisane
    Pozdrawiam

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjaaaa wrote:
    Witam dziewczyny

    Jeśli możecie proszę czy mamy zrobić cos jeszcze w sensie ze jakieś badania dodatkowe genetyczne czy jakie czy mamy poprostu zrobić ten zabieg czy lepiej najpierw udać do kliniki bezpłodności bo ta jego lekarka powiedziała ze dopiero jak będą mieć plemniki to wtedy ja ide „w obroty”

    Przepraszam ze chaotycznie napisane
    Pozdrawiam

    Cześć Patrycja.

    Oczywiście, że lepiej pójść do kliniki 🙂

    My przed Tese robiliśmy trochę badań. Przed mTese na pewno robi się więcej.

    - hormony- FSH, LH, testosteron, prolaktyna,
    - genetyka- kariotyp, AZF, CTFR,
    - inhibina B
    - USG jąder

    Z wynikami do androloga i on decyduje czy tese czy mtese czy nie ma sensu robić nic.

    W międzyczasie możesz zrobić AMH. To chyba najważniejszy "parametr płodności" dla kobiety.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Patrycjaaaa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Cześć Patrycja.

    Oczywiście, że lepiej pójść do kliniki 🙂

    My przed Tese robiliśmy trochę badań. Przed mTese na pewno robi się więcej.

    - hormony- FSH, LH, testosteron, prolaktyna,
    - genetyka- kariotyp, AZF, CTFR,
    - inhibina B
    - USG jąder

    Z wynikami do androloga i on decyduje czy tese czy mtese czy nie ma sensu robić nic.

    W międzyczasie możesz zrobić AMH. To chyba najważniejszy "parametr płodności" dla kobiety.


    Właśnie u androloga już bylismy i on zalecił ta operacje i jak sama powiedziałam o tej drugiej ze lepiej to od razu będzie wiadomo 100. % powiedział ze nie ma problemu zrobią ta ale bez żadnych dodatkowych badan i trochę mam mieszane uczucia co do tego miał chyba robione wtedy tsh testorsteron i nie wiem czy coś jeszcze

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjaaaa wrote:
    Właśnie u androloga już bylismy i on zalecił ta operacje i jak sama powiedziałam o tej drugiej ze lepiej to od razu będzie wiadomo 100. % powiedział ze nie ma problemu zrobią ta ale bez żadnych dodatkowych badan i trochę mam mieszane uczucia co do tego miał chyba robione wtedy tsh testorsteron i nie wiem czy coś jeszcze

    O kurde. U nas bez pełnego pakietu badań to raczej nie chcą robić biopsji. Może w Niemczech są inne procedury. Trochę taka biopsję na życzenie.

    Tese to małe nacięcie. MTese jest bardzo inwazyjne.

    A nie możecie zacząć od tese? Jak się w pobranym materiale znajdą plemniki to nie ma co dalej ciąć. Jak się nie znajdą to niech tną dalej. To nie jest tak, że w mtese znajdą lepsze plemniki.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Patrycjaaaa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    O kurde. U nas bez pełnego pakietu badań to raczej nie chcą robić biopsji. Może w Niemczech są inne procedury. Trochę taka biopsję na życzenie.

    Tese to małe nacięcie. MTese jest bardzo inwazyjne.

    A nie możecie zacząć od tese? Jak się w pobranym materiale znajdą plemniki to nie ma co dalej ciąć. Jak się nie znajdą to niech tną dalej. To nie jest tak, że w mtese znajdą lepsze plemniki.




    Właśnie nie wiem czy poprostu taki lekarz byle zrobić i zarobić koszt jest taki ze wolałbym za pierwszym razem zrobić to mTese i było by już 100 % pewne czy coś tam jest czy nie

    nie wiem skonsultuje to jeszcze ze swoim lekarzem ginekologiem może i dowiem się może czegoś w klinice leczenia niepłodności jakie sa procedury
    Ale dziękuje za podpowiedz z tymi badaniami zapisałam sobie na kartce i będę z lekarzami rozmawiać

    Może coś konkretnego się dowiem

‹‹ 459 460 461 462 463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ