X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekam do wtorku co on mi pozapisuje .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2022, 08:09

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Tak mi przykro :(
    Żeby testy ciążowe były takie pozytywne jak te covidowe ….
    Opóźni wam to biopsje ?
    Przecież do połowy lutego macie czas, ale w sumie … osłabienie organizmu… i co tu zrobić , masakra

    Chyba nie opóźni. Nie mogę się dodzwonić do Invi, aby przełożyć tego anestezjologa. No ale jest jeszcze kilka dni.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata18 wrote:
    Czuje że wybierzemy się do Krakovi bo do stracenia nie ma nic :) dziekuje!

    Nie wiem czy doktor przyjmuje tez w KrakOVi czy tylko wykonuje tam biopsje, bo my na wszystkie wizyty jeździliśmy na krowoderską 17( możecie sie umówić na znanym lekarzu) a dalej sam lekarz nas już kierował, pewnie prędzej czy później doktor będzie kazał Ci zgłosić się do doktora Jakuba Wyroby żeby zobaczyć czy u Ciebie wszystko Ok.
    Próbujecie nie macie nic do stracenia :) choć tak jak u nas doktor powtarzał ze zawsze przed mtese warto podkręcić trochę te jądra, bo to powinien być zabieg który wykonujesz raz w życiu :) bierzcie wszystkie badania i nie ma czasu do stracenia :) mysle, ze przy prawidłowych hormonach to kwestia czasu i biopsja, bo u nas czekaliśmy tylko na ten testosteron wyższy .
    Szczerze uważam, ze powinniście jak najszybciej się zgłosić żeby nie zaprzepaścić tamtych ostatnich tygodni stymulacji

    Daleko macie do Krakowa ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 15:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Chyba nie opóźni. Nie mogę się dodzwonić do Invi, aby przełożyć tego anestezjologa. No ale jest jeszcze kilka dni.

    Trzymam kciuki 😍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2022, 08:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata18 wrote:
    Do Krakowa ok 200 km wiec 2 godzinki i na miejscu, pozostaje kwestia rozmowy z m, muszę się zebrać koniecznie, ale pewnie i tak przed wizytą zrobilismy świeże badania z krwi na te hormony


    Tez mi się wydaje, ze świeże badania krwi będą potrzebne.
    Ale wiadomo , ze warto wziąć wszystko co macie.
    A słuchaj, czy twój nie przechodził jakiś chorób w dzieciństwie ? Operacji ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2022, 08:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata18 wrote:
    Nic a nic, genetyka też czysta, żadnych zabiegów, chorób, nawet świnki teściowie nie pamiętają... nie znamy przyczyny azoo...

    To może jakaś niedrożność ? Nam lekarz kazał zrobić rezonans magnetyczny miednicy mniejszej żeby sprawdzić takie rzeczy; i czy nie oznaczaliscie w nasieniu NAG, kwasu cytrynowego, fruktozy ?

    Obniżony NAG może świadczyć o niedrożności, ale to tez zależy na jakim poziomie, mój miał torbiel łagiewki sterczowej dość dużą, usuwaliśmy ją, ale jak się okazało potem to niepotrzebnie bo problemy były na poziomie najadrzy po operacji, tez przez to straciliśmy pół roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 11:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2022, 08:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata18 wrote:
    Nie robiliśmy takich badań ale poczytam o tym, bo nie jestem zorientowana w temacie szczerze, jak dla mnie niedrożnosc to jedyne wytłumaczenie w tej sprawie...

    Z tego co widać na grupie i tez w naszym przypadku się potwierdziło to nie będzie problemu w znalezieniu tych plemników, ja bym się nawet nie bawiła w inne rzeczy tylko odrazu biopsja, w naszym przypadku to była strata czasu, a nawet udrażnianie jakby była jakaś niedrożność to można zweryfikować nie wcześniej jak po 3 miesiącach … wiec to tyle trwa, ze my drugi raz byśmy się już nie decydowali na jakieś usuwanie torbieli.

    Ponoć Genetyka FSH i inhibina mają kluczowe znaczenie a tutaj wszystko gra :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 14:11

  • Mał@86 Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Z tego co widać na grupie i tez w naszym przypadku się potwierdziło to nie będzie problemu w znalezieniu tych plemników, ja bym się nawet nie bawiła w inne rzeczy tylko odrazu biopsja, w naszym przypadku to była strata czasu, a nawet udrażnianie jakby była jakaś niedrożność to można zweryfikować nie wcześniej jak po 3 miesiącach … wiec to tyle trwa, ze my drugi raz byśmy się już nie decydowali na jakieś usuwanie torbieli.

    Ponoć Genetyka FSH i inhibina mają kluczowe znaczenie a tutaj wszystko gra :)
    A jak powinien być poziom FSH?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mał@86 wrote:
    A jak powinien być poziom FSH?

    Najlepiej w normie :)

  • Pati85 Autorytet
    Postów: 269 347

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mąż ma inhibine na poziomie 62 (wcześniej 74) norma od 120 do 400, pojedyncze plemniki w nasieniu wykazujące ruch oraz pojedyncze nie wykazujące ruchu. Testosteron ma w górnych granicach normy, FSH w normie, lekko podwyższony estradiol ponieważ norma poniżej 38 a u niego 49. Genetyka ok. 27.01 idzie do dr Wolskiego na wizytę, zobaczymy co mu powie.
    O stymulacji krążą różne historie, że jednym pomaga a u innych przynosi odwrotny skutek więc już nie wiadomo co robić😣

    Starania od 2016r.
    0d października 2020 roku pod opieką lekarza👩‍⚕️

    Ja👩 37l, niedoczynność tarczycy. AMH 2,46
    On👨‍💼: 39l, IO, otyłość olbrzymia (zgubione 50kg), bardzo mała liczba plemników w nasieniu

    2021 rok: 3xIUI😭 przy poprawionych parametrach nasienia, niestety 2022 ponowne pogorszenie😭

    2022 IVF
    07.03. - punkcja, pobranych i zapłodnionych 11 🥚, mamy ❄❄ 4.3.3
    02.05. - FET 1 ❄🙏 - beta hcg 18 - cb💔
    02.07. - FET 1❄️ - beta 0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati85 wrote:
    Moj mąż ma inhibine na poziomie 62 (wcześniej 74) norma od 120 do 400, pojedyncze plemniki w nasieniu wykazujące ruch oraz pojedyncze nie wykazujące ruchu. Testosteron ma w górnych granicach normy, FSH w normie, lekko podwyższony estradiol ponieważ norma poniżej 38 a u niego 49. Genetyka ok. 27.01 idzie do dr Wolskiego na wizytę, zobaczymy co mu powie.
    O stymulacji krążą różne historie, że jednym pomaga a u innych przynosi odwrotny skutek więc już nie wiadomo co robić😣

    Hmm.. ciekawe z czego wynika taka sytuacja.

  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was spotkała się może z sytuacją, że w nasieniu nie za żadnych plemników a są w moczu?
    Czytałam gdzieś, że może plemniki mogą trafić do pecherza, ale czy wszystkie.. 😔
    U mojego męża genetyka ok, jedynie FSH znacznie podwyższone.
    Ale od jakiegoś czasu zauważył, że po stosunku przez pół dnia mocz jest bardzo mętny. Lekarz zignorował, niby powiedział, że możemy zrobić badanie ogólne moczu-wyszło prawidłowo.
    Czy takie ogólne badanie wykazałoby obecność plemników? Czy są jakieś bardziej szczegółowe badania w tym kierunku?

  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati1212 wrote:
    Czy któraś z Was spotkała się może z sytuacją, że w nasieniu nie za żadnych plemników a są w moczu?
    Czytałam gdzieś, że może plemniki mogą trafić do pecherza, ale czy wszystkie.. 😔
    U mojego męża genetyka ok, jedynie FSH znacznie podwyższone.
    Ale od jakiegoś czasu zauważył, że po stosunku przez pół dnia mocz jest bardzo mętny. Lekarz zignorował, niby powiedział, że możemy zrobić badanie ogólne moczu-wyszło prawidłowo.
    Czy takie ogólne badanie wykazałoby obecność plemników? Czy są jakieś bardziej szczegółowe badania w tym kierunku?

    Mój mąż robił badanie moczu żeby sprawdzić czy tam nie ma plemnikow. Ale to nie w ogólnym badaniu oczy tylko było badanie : osad moczu. I to mocz musiał być oddany bezpośrednio po stosunku

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Mój mąż robił badanie moczu żeby sprawdzić czy tam nie ma plemnikow. Ale to nie w ogólnym badaniu oczy tylko było badanie : osad moczu. I to mocz musiał być oddany bezpośrednio po stosunku

    A czy orientujesz się może gdzie można takie badanie zrobić w Warszawie albo nawet całym mazowieckim? Bo chyba źle szukam i nie mogę znaleźć 🙈
    I czy to dr W zalecił Wam to badanie, bo widział jakąś szanse? U Twojego męża też mocz był mętny?

  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati1212 wrote:
    A czy orientujesz się może gdzie można takie badanie zrobić w Warszawie albo nawet całym mazowieckim? Bo chyba źle szukam i nie mogę znaleźć 🙈
    I czy to dr W zalecił Wam to badanie, bo widział jakąś szanse? U Twojego męża też mocz był mętny?

    My robiliśmy to badanie w lab diagnostyka we Wrocławiu. W ofercie lab tego nie mają na stronach, też mielismy tu zagwozdke :) ale lekarz nam powiedzial że trzeba im tylko powiedzieć że chcesz zrobić badanie osadu moczu na obecność plemników i oni już tam wiedzą o co chodzi :)

    Lekarz nam to zlecił bardziej żeby to wykluczyć, nic takiego nie podejrzewaliśmy. Ale fakt jest taki że ten mocz był mętny więc mieliśmy odrobinę nadziei że w tym leży problem. A tu w badaniu liczba plemników 0

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    My robiliśmy to badanie w lab diagnostyka we Wrocławiu. W ofercie lab tego nie mają na stronach, też mielismy tu zagwozdke :) ale lekarz nam powiedzial że trzeba im tylko powiedzieć że chcesz zrobić badanie osadu moczu na obecność plemników i oni już tam wiedzą o co chodzi :)

    Lekarz nam to zlecił bardziej żeby to wykluczyć, nic takiego nie podejrzewaliśmy. Ale fakt jest taki że ten mocz był mętny więc mieliśmy odrobinę nadziei że w tym leży problem. A tu w badaniu liczba plemników 0

    W takim razie będę dzwonić, pytać 🙂
    Też nie robię sobie jakiś wielkich nadziei ze względu na wysokie FSH, ale szkoda nie sprawdzić przed biopsja.
    Wy robicie mtese u dr Wolskiego?

‹‹ 484 485 486 487 488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ